Як вибрати кращий велосипедний комп’ютер: незалежний Топ-5

Велосипедні комп’ютери — далекі нащадки механічних велолічильників, які прикріплялися до колеса і вимірювали пройдену відстань, підраховуючи число обертів. Ті прості апарати давно вже давно не актуальні — тепер в ходу складні електронні пристрої, здатні збирати й аналізувати безліч різної інформації: від кута нахилу велосипеда до частоти пульсу велосипедиста на різних ділянках шляху. Тож не дивно, що професіонали та просунуті любителі все частіше оснащують своїх залізних коней велокомп’ютер. Про те, як вибрати велосипедний комп’ютер для байка і які 5 велосипедних комп’ютерів гідні звання кращих, я зараз і розповім.

Більше про вибір велобігів можно подивитися тут:

https://kstech.com.ua/tovaru-dlya-ditey/krashchi-velobehy-2020-roku-nezalezhnyi-top/

Велосипедні комп’ютери: на що звернути увагу при виборі

Можливості та функції.

  • За своїм функціоналом і призначенням велосипедний комп’ютер багато в чому нагадує фітнес-трекер, тільки створений не для людини, а для байка.
  • Базовий функціонал велокомп’ютера містить підрахунок поточної швидкості й пробігу — як загального, так і за тренування.
  • Апарати складніше здатні обчислювати середню і запам’ятовувати максимальну швидкість, визначати пройдену за день відстань і загальний пробіг велосипеда, підраховувати каденс (те, з якою швидкістю ви крутите педалі), показувати висоту над рівнем моря, кут і довжину спуску і підйому, температуру на вулиці.
  • Нарешті, найбільш просунуті моделі велокомп’ютерів підключаються не тільки до колеса велосипеда, але і до самого велосипедисту. Вони вимірюють пульс і витрачені калорії, атмосферний тиск і навіть відстежують переміщення за допомогою супутникової навігації.
  • Зрозуміло, чим більше у велокомп’ютера функцій, тим він дорожчий. Просунуті гаджети самі коштують дорожче більшості велосипедів. У будь-якому випадку, вибір за вами.

Конструкція.

Конструктивно велосипедні комп’ютери досить схожі. Головний критерій, за яким їх можна розділити, це наявність або відсутність проводів.
Провідні велокомп’ютери коштують відносно недорого, але не всі люблять дивитися, як на байку бовтаються якісь дроти. Крім того, кабель з даними можна запросто за що-небудь зачепити та пошкодити пристрій.
Бездротові моделі куди зручніше реалізовані й не псують зовнішній вигляд велосипеда. Правда, і коштують вони часто значно дорожче дротових аналогів, а батарейку споживають вдвічі швидше.

Додаткові можливості.

Крім основного функціоналу, вибираючи велокомпьютер, варто звернути увагу на додаткові можливості. Скажімо, дуже корисними будуть функції:

  1. Підсвічування дисплея
  2. Захист від води, пилу і вібрації
  3. Автоматичний запуск і відключення
  4. Синхронізація зі смартфоном або ПК
повернутися до меню ↑

Топ-5 велосипедних комп’ютерів

Garmin Edge 1030

Garmin Edge 1030 - фото

Топовий бездротової велокомп’ютер з функціоналом GPS-навігатора. Універсальне кріплення дозволяє закріпити захищений від пилу і вологи корпус пристрою на будь-якому велосипеді. Передбачена синхронізація зі смартфонами на базі iOS і Android, а також з персональними комп’ютерами.
На яскравий і великий кольоровий дисплей (зрозуміло, з підсвічуванням) виводиться безліч найрізноманітнішої інформації про час, швидкості і відстані, пройдений під час їзди.
Коротко кажучи, єдиний недолік цієї машинки — ціна в близько 20000 гривень. Але якщо велоспорт для вас не просто хобі, то про покупку однозначно варто задуматися.


ПЛЮСИ:

  • Великий функціонал
  • Автономність
  • GPS
  • Велика кількість режимів

МІНУСИ:

  • Ціна


SIGMA BC 14.16 STS

Sigma Sport BC 14.16 STS - фото

BC 14.16 STS є оптимальним велокомп’ютером для гірської місцевості. Розширені функції девайса включають визначення висоти над рівнем моря і нахил підйому. Завдяки технології NFC і безкоштовному додатку Sigma Link BC 14.16 може обмінюватися даними зі смартфонами на базі Android. Комплектація STS CAD включає у собі бездротові датчики швидкості і каденсу.


ПЛЮСИ:

  • Простий у використанні
  • Бюджетний
  • NFC для зв’язку з ОС Android

МІНУСИ:

  • Відсутня русифікація
  • Не дуже надійне кріплення датчиків


Sigma BC 14.16 STS
13.06.2021
    

Мій перший велокомпьютер. Саме ця модель бралася виключно через датчика каденса (якщо потрібна тільки швидкість і статистика, є маса більш дешевих варіантів, в т.ч. і від цього виробника). На жаль, погоня за новизною і високотехнологічністю вийшла боком 🙂 Є 2 схожих варіанту цього комп'ютера, один з провідними датчиками, інший з бездротовими. Вибрав останній, тому що здавалося що це буде зручніше і сучасних. Тільки здавалося 🙂 Недоліки виявлено досить швидко: 1. Бездротові датчики конфліктують з іншими пристроями генеруючими електромагнітні випромінювання. Наприклад телефонами і навіть потужними велосипедними ліхтарями. Сам з цим поки не стикався, але подібні відгуки есть.2. Датчики більш масивні, кріпляться до пір'я на гумках. Ці гумки нормально тримати їх не здатні, особливо коли намокають - датчик їздить по перу взагалі без зусиль, від будь-якої тряски або удару гілки куща, збивається постійно, особливо чомусь датчик каденса. У дротових варіантів датчики маленькі і закріпити їх намертво набагато простіше. Як мінімум раджу викинути ці гумки, і спробувати стяжками-хомутами їх закрепіть.3. Каденс показує дуже дивно. Може просто раптово припинити його відображати (при тому що датчик збитися ще не встиг), потім знову почати. По іншим можливостям додати нічого, набір фіч там цілком стандартний. Хіба що підсвічування екрану працює дивно. Якщо включити його, то екран все одно не підсвічується, поки не натиснеш будь-яку кнопку - що не особо зручно, коли ти крутиш педалі і руки на кермі 🙂

SIGMA BC 1200 wl

Sigma Sport Base 1200 WL - фото

Ще одна модель велосипедного комп’ютера від Sigma. На цей раз — бюджетного класу, ціною всього близько 3500 гривень. Зрозуміло, багатьох функцій, доступних в дорожчих апаратах, тут немає: зокрема, пристрою не завадили б функції автоматичного старту і підсвічування. Але вже те, що комп’ютер вміє робити, він робить добре. Тут є всі необхідні функції для ведення статистики по поїздці, а заодно можливість використовувати прилад відразу з двома велосипедами.

З недоліків користувачі відзначають слабенький канал передачі даних між датчиком на колесі і головним пристроєм: перешкоди, які створює робота потужного велосипедного ліхтаря, можуть порушити роботу комп’ютера. Якщо не брати цей момент до уваги, то перед нами відмінний інструмент початкового рівня для байкера-любителя. 


ПЛЮСИ:

  • Інформативний
  • Легко встановлюється
  • Бюджетний
  • Ціна

МІНУСИ:

  • Зменшений функціонал порівняно з дорожчими моделями


 Blackburn Atom SL 5.0

 Blackburn Atom SL 5.0 - фото

Найдоступніший велокомп’ютер в цій збірці. За пристрій просять трохи понад 400 гривень, що сповна виправдовує його дротову конструкцію. Спокійно переносить проливні дощі і сильну тряску, кріпиться надійно, так що переживати за збереження самого пристрою не потрібно. Управління відрізняється простотою і наочністю, а установку без праці виконає навіть новачок — благо, російськомовна інструкція забезпечена докладними ілюстраціями.

Цьому апарату ще б підсвічування, кріплення зручніше, проводок надійніше — і ціни б йому не було. Але ці дрібні недоліки навряд чи здатні серйозно зіпсувати враження від недорого, але функціонального пристрою. 


ПЛЮСИ:

  • Дешевий
  • Просте управління
  • Надійний

МІНУСИ:

  • Дротовий
  • Малий функціонал


CicloSport CM 4.21HR бездротовий

CicloSport CM 4.21HR - фото

Бездротовий комп’ютер CicloSport CM 4.21HR є ідеальним приладом для спортсменів. Як базові CM 4.21 має 12 функцій велокомп’ютера. Система “2 в 1” дає змогу використовувати прилад одночасно з двома велосипедами різних типів (шосе та гірський). Можливе завантаження даних на ПК через USB-інтерфейс.


Велокомп’ютери Ciclosport характеризуються високоякісними компонентами: універсальний тримач на кермо, великий трирівневий РК-дисплей, точкова матриця, аеродинамічний дизайн, полікарбонатне покриття, що захищає від подряпин, модульна система, вільний вибір функцій, захищене цифрове радіопередавання даних із новою технологією BlueEye III (у бездротових моделях).

Великий трирівневий дисплей відбиває до п’яти функцій одночасно. Найкраща чіткість дисплея гарантована під час руху та під сонячними променями. Мультифункціональні моделі обладнані очевидним логічним керуванням завдяки трьом кнопкам. Завдяки новій точкової матриці додаткова інформація виводиться на дисплей швидко та нескладно. Новий аеродинамічний дизайн не тільки робить вас швидшим, але й захищає дисплей від подряпин.

І все це всього за 2200 гривень!


ПЛЮСИ:

  • Бездротовий
  • Великий функціонал
  • Ціна

МІНУСИ:

  • Відсутні


CicloSport CM 4.21HR
13.06.2021
    

Займаюся велоїздою на любительському рівні. Не зміг пройти повз німецького велокомпьютера. Купив не роздумуючи і не пошкодував. Виявилася дуже корисна штука. Почепив на велосипед і тепер завжди знаю, яку відстань проїхав і з якою швидкістю. Є два кріплення, один як для а gopro інше - кільце на кермо. Із цим питанням на GIANT CONTEND AR 2 взагалі ніяких нарікань немає, максимальної точності вдалося добитися в 0.15км / ч похибки і приблизно додає 2-3м кожен кілометр, але це знову ж таки просто похибка тому мінусом точно не назвеш. Є час, відстань, швидкість, секундомір, і зручних 3 кнопки для перемикання між різними менюшками і тд. Вимірює телеметрію нібито середньої швидкості і частоти обертання педалей, кажуть ще більше можна якщо до телефону підключити, але я не знаю як, тому не можу. Екран дуже добре видно в різну погоду, і в сніг і в дощ і навіть в сонце, ударостійкий корпус і гумки на кнопках для кращого зацепа на пальці, можна сміливо брати!

Читайте також :

https://kstech.com.ua/naickraschi-trenajeri/krashchi-trenazhery-dlia-budynku-sport-iz-komfortom/

https://kstech.com.ua/naickraschi-trenajeri/krashchi-domashni-steppery-nezalezhnyi-top-6/

повернутися до меню ↑

FAQ

Навіщо потрібен велосипедний комп’ютер, якщо є смартфон?

Дійсно, існує безліч мобільних додатків, з якими смартфон здатний замінити собою велосипедний комп’ютер. Однак в останнього є ряд незаперечних переваг перед смартфонами:
– велосипедний комп’ютер — вузькоспеціалізований пристрій, заточене під виконання однієї функції. Він вміє тільки бути собою, але робить це дуже добре, на відміну від смартфона, який здатний на багато що, але як-небудь. Тому точність вимірювань буде, швидше за все, вище саме у велокомп’ютера;
– це ж стосується ергономіки, адже велокомп’ютери розробляють спеціально для велосипедистів, які часто користуються ними прямо на ходу і не знімаючи рукавичок. Тикати в віртуальні кнопочки додатки на смартфоні далеко не так зручно, як натискати великі фізичні клавіші велокомп’ютера;
– оскільки велокомп’ютер конструктивно призначений кріпитися на раму велосипеда, то він не відвалиться, нікуди не з’їде, та й своєї обтічною формою не порушуватиме аеродинаміку та естетику транспорту. Про смартфон такого не скажеш — тут ні аеродинаміки, ні естетики, ні надійного кріплення;
– термін служби батареї велосипедного комп’ютера часто вище, ніж час автономної роботи акумулятора смартфона. До того ж, якщо сяде батарейка велокомп’ютера, то це біда, але не катастрофа. А ось якщо де-небудь вночі далеко від міста у вас розрядиться смартфон — тут хоч караул кричи.
Так що по всьому виходить наступне: для не надто частих і не особливо затяжних велосипедних прогулянок цілком можна скористатися смартфоном. Але тому, хто навсправжки захоплюється велоспортом, краще придбати спеціальний гаджет — велосипедний комп’ютер.

Summary
Як вибрати кращий велосипедний комп'ютер: незалежний Топ-5
Article Name
Як вибрати кращий велосипедний комп'ютер: незалежний Топ-5
Description
Як вибрати кращий велосипедний комп'ютер: переваги і недоліки, характеристики, яка модель краще, відповіді на популярні питання, відгуки реальних покупців.
Author
Корч Олексій
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.