Як вибрати домкрат: незалежний ТОП

Домкрат – потрібна річ і в гаражі, і в багажнику, і на будівництві, і навіть на дачі. Без нього не замінити пробите колесо, не витягнути машину з багнюки і взагалі не підняти важкий вантаж. Про те, як вибрати гідний домкрат для своїх потреб і які домкрати потрапили в наш незалежний ТОП 7, читайте далі.

На що звернути увагу при виборі домкрата

Вид домкрата. Залежно від особливостей конструкції розрізняють кілька видів домкратів:

 1. Пляшкові домкрати – гідравлічні підйомники, циліндр яких нагадує за формою пляшку. У них не дуже висока стійкість і невелика опорна площа, так що для використання в машині вони не дуже підходять, зате це дуже продуктивні моделі, яким завжди знайдеться застосування в гаражі, де-небудь на будівництві або на садовій ділянці;
 2. Гвинтові – найпростіші механічні домкрати, дуже легкі і компактні, а тому дуже популярні серед автолюбителів. Щоб підняти таким домкратом вантаж, потрібно закручувати спеціальний гвинт, який притягує один до одного дві складні металеві підпори;
 3. Підкатні домкрати – гідравлічні моделі, обладнані коліщатками і призначені спеціально для використання з автомобілями. Зустрічаються як в «дорожньому», так і в «гаражному» виконанні: перші легше і мобільніші, другі – могутніші і надійніше;
 4. Рейкові – механічні моделі, в яких вантаж за допомогою важеля піднімається особливою ​​рейкою. Ці домкрати відрізняє дуже високий рівень підйому, їх часто використовують любителі екстремальної їзди по бездоріжжю, оскільки часто підняти угрузлий в багнюці джип на потрібну висоту можуть тільки рейкові конструкції;
 5. Надувні домкрати, які представляють собою подушки з міцної гуми, накачується повітрям або вихлопними газами автомобіля. Вони не завжди зручні, але часом просто незамінні.

Вид підйомного механізму. За цією ознакою розрізняють домкрати:

 1. Механічні, які в роботі використовують мускульну силу людини. Щоб підняти вантаж потрібно качати важіль або крутити вороток. Це найбільш надійні і недорогі моделі, однак обмежені можливостями людського організму, а тому не найзручніші;
 2. Гідравлічні домкрати – вони піднімають вантажі з допомогою тиску рідини в циліндрах, яка і штовхає поршень вгору;
 3. Пневматичні – аналогічно, але в них застосовується стиснене повітря або інший газ. Наприклад, досить часто зустрічаються автомобільні домкрати, які підключаються до вихлопної труби і використовують відпрацьовані гази самої машини;
 4. Пневмогідравличні – щось середнє між двома видами домкратів вище: тут стиснене повітря штовхає робочу рідину, а вже вона рухає поршень;
 5. Електричні – беруть енергію з електромережі 220 або 380 вольт.

Вантажопідйомність. Оскільки головна і єдина задача будь-якого домкрата – підйом вантажу, то саме вантажопідйомність можна назвати основним параметром при виборі. Недостатньо грузпідйомний домкрат і вантаж не підніме, і може бути небезпечний як для цінностей, так і для людини. Краще домкрати вибирати з невеликим запасом по вантажопідйомності. Скажімо, для легкового авто повинно вистачити 2-3 тонни.

Висота підйому. Максимальна висота, на яку домкрат в змозі підняти вантаж. Якщо ви вибираєте автомобільний домкрат, то цей параметр повинен хоча б на 10-15 см перевищувати кліренс машини з накачаними шинами.

Висота підхоплення . Мінімальна висота, з якої домкрат може підняти вантаж. Для авто-домкрата вона повинна бути не нижче кліренсу зі спущеними колесами.

Також читайте про автомобільні компресори: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/avtotovary/2020-vybyraiemo-krashchyi-avtomobilnyi-kompresor/

повернутися до меню ↑

Рейтинг кращих домкратів

Домкрат Intertool GT0031

Intertool GT0031 - фото

Низькопідхватний гідравлічний домкрат, який може працювати не тільки горизонтально, але і вертикально. Підйом вантажу здійснюється за допомогою зручного довгого важеля із зусиллям 400 Н, а щоб плавно опустити вантаж досить повернути спеціальний вентиль. Максимальна вантажопідйомність пристрою становить 5 т при вазі в 25 кг, висота підхоплення починається від 250 мм, а висота підйому досягає 368 мм. Простий в обслуговуванні, але вельми ефективний механізм.


ПЛЮСИ:

 • Вертикальне і горизонтальне робоче положення
 • Плавне опускання
 • Зручне транспортування

МІНУСИ:

 • ВажкийДомкрат Torin TF0402

Torin TF0402 - фото

Пляшковий гідравлічний домкрат з максимальною вантажопідйомністю в 6 т при вазі всього в 5 кг. Мінімальна висота підхоплення становить 170 мм, а висота підйому може досягати 420 мм. Основні технічні параметри роблять його ідеально відповідним для використання в гаражі або невеликий автомайстернях: виробник позиціонує модель як призначену для роботи з легковими автомобілями. Апарат комплектується рукояткою з двох частин.


ПЛЮСИ:

 • Велика вантажопідйомність
 • Пофарбований порошком
 • Ергономічна рукоять

МІНУСИ:

 • Невисока швидкість підйомуДомкрат Torin T825051

Torin T825051 - фото

Підкатний автомобільний гідравлічний домкрат з розряду тих, що зручно завжди возити з собою в багажнику. Забезпечує вантажопідйомність в 2,5 тонни, висоту підхоплення в 140 мм і максимальну висоту підйому в 385 мм, так що ідеально підійде для легкового автомобіля, а ось з позашляховиком, швидше за все почнуться проблеми. У комплекті з домкратом йде кейс для зберігання і перенесення.

Stels 51132
02.09.2020
    

Є запобіжник, що важливо, якщо почне опускатися сяде на запобіжнику. Випробуваний при підйомі лазні, що перевищує навантаження в два рази, думав порве манжети або важіль зламається, опір був великий, але витримав, не опускався, перевірений під цим навантаженням протягом 30хв. Я дуже задоволений цим домкратом. Є пластикова коробка для перенесення. Вибирав довго, на сайтах кілька днів і за всіма оглядами вибір припав на цей домкрат.


ПЛЮСИ:

 • Мобільний
 • Кейс для зберігання і перенесення
 • Ергономічна накладка на важелі

МІНУСИ:

 • Хід рукоятки замалий
 • Після монтажу переносної ручки, в кейсі не поміщаєтьсяДомкрат Lavita LA 210220

Lavita LA 210220 - фото

Механічний гвинтовий домкрат класичної, як п’ята симфонія Бетховена, конструкції. Надзвичайно простий пристрій, висока надійність, доступна ціна і елементарна експлуатація, яка під силу навіть дитині, роблять такі домкрати незмінно популярними протягом десятиліть. При вазі в 3.5 кг апарат здатний підняти вантаж вагою до 2 т. При цьому мінімальна висота підхоплення становить 120 мм, а висота підйому – 395 мм, так що для більшості легкових авто його функціоналу буде більш ніж достатньо.

ЗУБР Мастер 43040-2
02.09.2020
    

Легко піднімає колесо 1.5 т машини, а головне - дуже стійкий - навіть не завжди щось підкладаю під колеса - вистачає ручника або швидкості. Відразу добре промазав гвинт / черв'яка литолом - вже майже рік працює як годинник. Купив на заміну хондовського важеля гвинтового і до того типу домкратів більше не повернуся - так як вони малогабаритні, але аж надто нестійкі.


ПЛЮСИ:

 • Проста конструкція
 • Ціна
 • Зручне транспортування

МІНУСИ:

 • Незручна ручка
 • М’який металДомкрат Torin TRA8335

Torin TRA8335 - фото

Механічний домкрат з рейковим підйомним механізмом. Володіє серйозною для механічної моделі вантажопідйомністю в 3 тонни. Мінімальна висота підхоплення у цій конструкції становить 135 мм, а максимальна висота підйому досягає значних 1016 мм, що дає робочий хід в 881 мм. Цих можливостей цілком достатньо для того, щоб витягнути застряглий в болоті позашляховик з будь-якої трясовини (якщо користуватись досить міцним опорним майданчиком, звичайно). Не сама компактна, але досить функціональна іграшка.

Matrix 505175
02.09.2020
    

Їм потрібно вміти користуватися. Рада для тих, у кого він зривається або клинить: подивіться навчальні ролики на ютубі, безліч питань відпадуть самі собою. Річ незамінна і при правильному зверненні виручить з більшості неприємностей. Купив його замість штатного, люблю по бездоріжжю поїздити, а цей все терпить і воду і бруд. Вожу на даху в експедиційному багажнику. Напружує тільки те, що доводиться катати з собою обріз дошки щоб підкладати під домкрат, якщо в глині ​​загрузнеш, у нього підстава дуже маленька заривається моментально.


ПЛЮСИ:

 • Велика вантажопідйомність
 • Значна висота підйому
 • Захист від корозії

МІНУСИ:

 • Не компактний
 • Клинить при опусканніДомкрат Vitol Air-Jack 4T

Vitol Air-Jack 4T - фото

Пневматичний надувний домкрат-подушка. При вазі в 3,5 кг здатний забезпечити вантажопідйомність до 4 тонн, мінімальну висоту підхоплення в 50 мм і висоту підйому до 880 мм. Такі, без перебільшення, видатні можливості роблять цю модель відповідною для легкових авто, і для позашляховиків, і навіть для невеликих вантажівок. У комплекті з домкратом йде чохол для зберігання і перенесення.


ПЛЮСИ:

 • Чохол для зберігання і перенесення
 • Не потребує технічного обслуговування

МІНУСИ:

 • Проблематичне застосування у рамних автомобілів
 • Незручно складатиДомкрат CarLife SJ226

CarLife SJ226 - фото

Універсальний електромеханічний гвинтовий домкрат, який може як харчуватися від акумулятора автомобіля, так і працювати від м’язової сили оператора. Вантажопідйомність пристрою становить 2 тонни, висота підхоплення – 120 мм, а висота підйому – 350 мм, тому для легкового авто він підійде як не можна краще, але на щось більше краще не розраховувати. У комплекті йдуть кейс для зберігання і перенесення, пульт дистанційного керування з вбудованим ліхтариком, 4,3-метровий електричний кабель для під’єднання домкрата до прикурювача, перехідник з зажимами для підключення безпосередньо до клем акумулятора, три запасних запобіжника.


ПЛЮСИ:

 • Об’єднує декілька видів підйомного механізму
 • Кейс для зберігання і перенесення
 • Пульт дистанційного керування

МІНУСИ:

 • Галасливий
 • Ненадійне з’єднання рукоятки ручного приводуповернутися до меню ↑

FAQ

Як користуватися домкратом?

Відповідь на це питання дана в інструкції до вашого домкрата. Справа в тому, що різні домкрати використовуються абсолютно по-різному, оскільки піднімають вантаж за допомогою різних механізмів. Але основні правила одні:
– якщо ви піднімаєте автомобіль, то домкрат повинен стояти на твердій рівній поверхні;
– для підйому у машин є спеціальні майданчики під кузовом: упирати домкрат в інші точки авто не можна, щоб не пом’яти м’який метал;
– навантаження на домкрат не повинно перевищувати паспортні значення;
– домкрат створений для підйому, а не для довгого утримання вантажу, тому якщо плануєте зафіксувати щось важке, краще використовувати підпірки.

Як долити масло в домкрат?

Цей процес повинен бути детально описаний в інструкції до вашого домкрата. У загальних рисах він виглядає наступним чином:
– повністю опустити домкрат, відкривши випускний клапан;
– відкрити заливний отвір (у подкатних домкратів він зазвичай розташований внизу циліндра, а у пляшкових – десь на третину нижче за верхівку);
– за допомогою воронки залити масло в горловину, поки воно не почне виливатися назовні;
– закрити заливний отвір;
– два-три рази повністю підняти і опустити домкрат, щоб стравити все повітря.

Summary
Як вибрати домкрат: незалежний ТОП
Article Name
Як вибрати домкрат: незалежний ТОП
Description
Як вибрати кращий домкрат: переваги і недоліки, характеристики, який домкрат краще придбати, відгуки реальних покупців та часті питання
Author
Домогарова Валентина
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.