Чорно-білий принтер: ТОП найкращих БФП

Декілька слів про БФП
Різноманітність сучасних БФП дозволяє використовувати їх практично де завгодно. Це може бути офіс різної величини, будинок або невелике виробництво. Струменеві БФП можуть активно застосовуватися в невеликих фотостудіях, що спеціалізуються на поліграфії для документів, сканування або просто створенні кольорових копій.
Переваги та недоліки лазерних БФП для дому та офісу
Найголовніша гідність будь-якого БФП – багатофункціональність пристрою, як би каламбурно це не звучало. В одному корпусі прекрасно сусідять принтер, сканер і копір. Тобто, один апарат здатний виконувати ряд завдань, для вирішення яких можуть знадобитися три різних. При цьому якість виконання анітрохи не відрізняється від окремих пристроїв, а іноді навіть перевершує.
Істотним недоліком же можна вважати трохи підвищену ціну, щодо окремих видів пристроїв – принтерів, сканерів і копірів. Однак щоб купити весь комплект офісної техніки, доведеться викласти набагато більше, ніж за одне БФП. До всього іншого, варто враховувати, що при поломці пристрій може виявитися неробочим повністю.
Як влаштований монохромний лазерний БФП
Чорно-біле БФП являє собою комплекс кількох пристроїв, що працюють спільно і найчастіше перебувають конструктивно в одному блоці. Зовнішній вигляд може відрізнятися в залежності від меж фантазії розробників. Усередині ж класичне БФП зазвичай містить принтер, сканер і копіювальний пристрій. Рідше в ньому може бути присутній і факс, але така техніка вже морально і технічно застаріла і поступово факсимільний зв’язок відходить в минуле.
Принтер в БФП виконує свою основну функцію – друк на папері. Ніякої різниці від окремого принтера немає. Сканер найчастіше знаходиться зверху корпусу, так як це найбільш ефективний метод розміщення. Тут розташована кришка, а під нею – скло сканера. Копір ж за своєю суттю є тандем сканера і принтера. Просто дані передаються відразу від першого до другого, минаючи комп’ютер. Це набагато швидше і зручніше, ніж окремо сканувати документи і вручну відправляти їх на друк.
Так як принтер повинен мати матеріал для друку, то, відповідно, БФП теж має картридж, який потрібно періодично заправляти. Конструктивно він може відрізнятися від окремих принтерів.
Принцип дії БФП
Тут все дуже просто – в БФП принтер друкує, сканер сканує. Ніяких відмінностей від їх аналогів немає. А ось копір – це спільна робота і принтера, і сканера. Документ, який потрібно відсканувати, розміщується на склі сканера. Потім активується режим копіювання. Для цього практично всі БФП мають блок управління, на якому можна вказати кількість копій, якість та інші параметри. Після початку процесу сканер знімає дані з листа-оригіналу, зберігає їх в пам’ять і пересилає на принтер. Принтер отримує дані і виводить на друк те, що йому замовили. БФП в найпростішому випадку – налагоджена робота двох різних пристроїв: принтера і сканера.
Загальні характеристики чорно-білих БФП
Характеристик насправді не так багато, як, наприклад, в інших складних електронних пристроях. Основні виглядають так:
- Формат друку. Розмір одержуваного готового документа. Найбільш популярний – А4. Чим менше цифра в індексі, тим більше розмір аркуша;
- Дозвіл друку. Визначає якість друку. Записується, як і будь-який дозвіл, – 1200 × 1200;
- Швидкість друку. Досить важливий параметр, який, по суті, і показує продуктивність;
- Формат сканера. Те ж саме, що і у друку – максимальний розмір листа, який може розміститися в робочій зоні, тобто на склі;
- Дозвіл сканера. Роздільна здатність сканера – чим більше, тим краще;
- Швидкість копіра. Швидкість копіра зазвичай дорівнює швидкості друку.
Основні і додаткові функції чорно-білого БФП
Функціонал БФП неухильно розширюється. З кожною новою моделлю привносяться нові можливості. Зараз багато сучасних представників цього класу оснащуються власними потужними процесорами, великим об’ємом пам’яті, а також бездротовими і дротяними інтерфейсами.
Основний функціонал рідко виходить за межі трьох дій – друку, сканування та копіювання. Додатково ж можуть бути присутніми такі розширені можливості, як факс, бездротовий друк, як з ПК, так і з мобільних пристроїв, читання з карт пам’яті або підключення до загального сервера друку.
повернутися до меню ↑Як підібрати чорно-білий БФП з потрібними параметрами
Щоб принтер прослужив довго і максимально ефективно, варто при покупці ретельніше звертати увагу на його характеристики і можливості. Залежно від категорії потрібно враховувати ті специфічні параметри, які стануть найбільш ефективними.
Який БФП вибрати для будинку
У домашніх умовах БФП використовується досить рідко. Актуальним такий апарат може стати на час навчання в школі або інституті. Дійсно, адже студентам або школярам доводиться постійно щось друкувати або копіювати. Такий варіант для будинку можна вибрати в цілому бюджетний. Тобто, основні потреби все ж будуть припадати на період навчання. А далі БФП буде просто простоювати, очікуючи своєї наступної години. Тому підібрати БФП за параметрами для будинку можна виходячи з найменшого бюджету.
Який БФП вибрати для офісу
В офісі ж ситуація кардинально змінюється. Тут кількість друкованих документів вимірюється тисячами. Тобто, потрібен витривалий і надійний апарат. До всього іншого, потрібно звернути увагу на витратні матеріали та їх вартість, адже заправляти картридж доведеться часто, а ціна на цю процедуру може виявитися в кінцевому підсумку досить великою. Не варто обходити стороною і такий параметр, як швидкість друку. Створювана довгим принтером черга, що чекає на копію документів, не дуже благотворно вплине на робочий процес. Взагалі, вибирати, який БФП краще купити для офісу, можна за відгуками в мережі і від реальних покупців.
Також читайте про розумні колонки: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/dim/maibutnie-vzhe-sohodni-porivniuiemo-krashchi-rozumni-kolonky/
повернутися до меню ↑Рейтинг моделей принтерів
Моделей на ринок випущено дуже багато. Від самих бюджетних і простих версій до складних і професійних установок типу А3 або А2. Давайте подивимося кілька особливих моделей, що виділяються з різних сегментів в сфері використання.
А4 – найпопулярніший формат друку. Він прийнятий, як загальний стандарт для більшості документів, тому А4 і переважає на ринку. Подивимося, що можна придбати.
Чорно-білий БФП Ricoh M 320

Простий, досить бюджетний варіант домашнього монохромного лазерного БФП. Заявлений ресурс в місяць становить близько 20000 сторінок. Тобто, середньому студентові чи школяреві вистачить з лишком. Стандарт – А4. Принтер може максимально видати 1200 × 600 dpi при швидкості друку в 22 стор. / Хв. Правда, на старт першої сторінки відводиться близько 25 сек. Що в цілому для будинку не так вже й критично. Сканер тут встановлений найпростіший – 600 × 600 пікселів. Стандартний лоток для паперу може витримати 150 аркушів. Щільність цього витратного матеріалу – 60-105 г / м2. Заявлений ресурс картриджа становить близько 1500 сторінок, однак, на практиці може виявитися набагато менше. Будь-яких вишукувань або функціоналу, що виділяються немає, просте БФП для дому.
- Відносно невеликі розміри
- Можно заправити катридж самостійно
- Швидке налаштування
- Швидкість сканування невисока
- USB-порт тільки для сканування
Чорно-білий БФП HP LaserJet Pro MFP M28w
Досить непоганий варіант чорно-білого лазерного БФП від HP. Заявлена швидкість друку складає 18 стор. / Хв. Зі скануванням все виглядає не так райдужно, так як сканер може думати досить довго. Подача паперу може вмістити близько 150 листів. З цікавинок можна виділити вбудований Wi-Fi і підтримку управління зі смартфонів.
Начитавшись відгуків, шкодувала, що замовила саме цю модель БФП, хотіла навіть відмовитися від замовлення, але не зробила цього і не шкодую. Прочитала уважно поради у відгуках - не стала встановлювати ПЗ з диска, а скачала з оф. сайту HP. Все налаштувала дуже швидко. Пристрій працює відмінно через вайфай, прекрасно справляється з печаткою, скануванням і копіюванням. Так само скачала ПЗ для смартфона і теж все нормально функціонує.
- Вбудований Wi-Fi
- Підтримка управління зі смартфонів
- Компактний розмір
- Папір для друку виходить назовні
- Ненадійна система подачі паперу
Розмір А3 менш популярний і використовується в основному в вузькій специфіці. Це стандарт має встановлений розмір в 420 × 594 мм. Як правило, він представлений в горизонтальній орієнтації. Область застосування А3 – креслення, оформлення стінгазет, різні студентські роботи. Тому такий принтер в будинку або в офісі – рідкість. Найчастіше вони застосовуються в різних компаніях фотопослуг.
Чорно-білий БФП ECOSYS M4132IDN

Бюджетний варіант БФП формату А3. Місячний ресурс сторінок дорівнює 20000. Дозвіл друку складає 600 × 600 dpi. Заявлена швидкість друку не дуже висока: 18 стор. / Хв – для А4 і 8 стор. / Хв – для А3. Розігрівається принтер приблизно за 17 сек. Сканер теж не особливо радує дозволом – 600 × 600 dpi. Швидкість сканування становить 22 стор. / Хв, тобто друк проводитися трохи повільніше. У лоток для подачі паперу можна вкласти 400 аркушів, максимально же – 1300. Заявлений ресурс картриджа трохи фантастичний – 15000 листів. За один цикл копіювання можна замовити близько 999 копій.
- Строгий офісний дизайн
- Невисока ціна оригінальних витратних матеріалів
- Кришка, що прикриває скло сканера купується окремо
- Хистка конструкція
Чорно-білий БФП Canon imageRUNNER C1225iF

Цікавий варіант лазерного чорно-білого БФП від Canon. Являє собою підлогову модель, яка, швидше за все, найбільш гармонійно впишеться в офіс, ніж удома. Дозвіл друку непоганий – 1200 × 1200 dpi. Швидкість теж не підвела: 20 стор. / Хв – формату А4 і 15 стор. / Хв – А3. Сканер вміє сканувати до дозволу 600 × 600 dpi. Максимально в лоток для подачі паперу можна запхати до 2000 аркушів. До речі, на цю модель може бути встановлено спеціальне обладнання для двостороннього друку.
Кольоровий принтер подарували учні в школу. Дуже виявилася необхідна річ в роботі методиста. Так як школа це бюджетний варіант, то папір купувався звичайнісінький і дешевий. Принтер їсть все. Друкує як в друкарні. Буклети, афіші, дипломи. Ми дуже задоволені. Працює все по мережі. Зручне управління. Пробували друкувати на плівці - дуже красиво без розлучень друкує!
- Є можливість двостороннього друку
- Відсутність картриджа, тільки туба з тонером
- Великий дисплей
- Необхідно вручну переводити в режим сканування
- Чутливий до перекосу / переповненню паперу в лотку
Замість стандартного підходу підключення до мережі по кабелю, багато виробників вирішили вдатися до допомоги Wi-Fi. Так, і це виявилося дійсно зручним. Тепер не треба тягнути тонни проводів, створювати окремі мережі, ставити свитчи і хаби. Досить один раз підключити принтер до бездротової мережі офісу або будинку, і готово.
Чорно-білий БФП Samsung Xpress M2070W
Відмінне рішення лазерного БФП з Wi-Fi для будинку, який може підійти і для будинку, і для офісу. Відрізняється хорошою швидкістю друку, дозволом в 1200 × 1200 dpi, а також дозволом сканера, в поліпшеному варіанті – аж до 4800 × 4800 dpi. Ресурс картриджа не такий великий, як хотілося би, – 1000 сторінок. Ну і найцікавіше – підтримка Wi-Fi і AirPrint.
Друкує з айфона, коштує недорого, якість непогана, wifi, простий і зрозумілий інтерфейс. Купив з вітрини, не було usb шнура і диска з драйверами. Підключитися до MAC виявилося несподівано складною і клопітною справою, хоча начебто питанням володію =) Думав вже розбити об стіну, але побачив кнопку WPS, і проблема була вирішена за секунду. Ніколи раніше не використовував цю чудо-технологію, прийняв до відома, рекомендую всім!
- Підтримка Wi-Fi
- AirPrint
- Швидкість друку
- Дорогі витратні матеріали
- Вимикає WiFi в режимі енергозбереження
- Тривале та складне налаштування
Чорно-білий БФП MFC-L2712DW

Ще один непоганий представник багатофункціональних пристроїв. По-перше, радує великий максимальний дозвіл в 2400 × 600 dpi. Потім і швидкість друку трохи навіть дивує – 26 стор. / Хв. При цьому і холодний старт займає не так багато часу – 9 с. Цікавий і сканер пристрою – при поліпшеному дозволі він може видати 19200 × 19200 dpi. Так, це просто відмінно. Однак при простому копіюванні все ж буде застосовано дозвіл 600 × 600. Місткість паперу становить 251 лист. А ресурс картриджа непоганий, в порівнянні з конкурентами, – 2600 сторінок. Ну і, власне, інтерфейс Wi-Fi, який дозволяє легко впровадити БФП в мережу і користуватися ним з будь-якої точки будинку або офісу.
- Інтерфейс Wi-Fi
- Великий максимальний дозвіл
- Швидкий холодний старт
- Маленький дисплей без підсвічування
- Громіздкий (для домашнього використання)
Принтерів, які можуть друкувати з двох сторін одночасно, не так багато. Можливо, через те, що попит на такий тип документів не такий великий, а, може бути, люди просто не лінуються перевертати документ вручну. В основному ж всі присутні на ринку моделі так чи інакше орієнтовані на офісну роботу, адже саме там важливі швидкість приготування документів.
Чорно-білий БФП Canon i-SENSYS MF657CDW

Напевно, один з кращих варіантів в рейтингу БФП для офісу. Володіє непоганим місячним ресурсом в 50000 сторінок. Також варто виділити і відмінну швидкість – цілих 33 аркуша в хвилину. Старт, до речі, починається після 6,5 с. Сканер в покращеному дозволі може доходити до 9600 × 9600 dpi. Що цікаво, навіть в режимі копіювання дотримується режим двосторонньої обробки. Тобто, сканер сканує оригінал з двох сторін, а потім також з двох сторін його і друкує. Замовити можна до 999 копій за один цикл. Вміщує основний лоток до 800 аркушів. Штатного картриджа повинно вистачати на 2100 сторінок, що вельми непогано. Для тих, кому треба більше, є варіант розширеного обсягу на 6400 сторінок. З додаткового функціоналу можна виділити бездротової інтерфейс, підтримку всіх відомих операційних систем і власний кольоровий РК-дисплей.
- Двосторонній друк
- Двостороннє сканування
- Бездротовий інтерфейс
- Сканер повільний
повернутися до меню ↑
FAQ
Сучасні принтери можуть бути оснащені бездротовими технологіями, які дозволяють значно спростити їх використання в домашніх умовах або в офісі. Вбудований Bluetooth модуль дозволить передавати файли для друку на принтер з мобільного пристрою. Наприклад, з телефону. Wi-Fi ж дозволить включити принтер в діючу локальну мережу без підключення до комп’ютера.
Безумовно так. Такий пристрій з легкістю поєднує функції фотопринтера, сканера і копіра, але при цьому вартість його буде нижче, ніж при збиранні комплекту окремо. Ще одна перевага багатофункціонального пристрою в тому, що для копіювання документів не потрібне підключення до комп’ютера. Досить увімкнути БФП, переконатися в наявності паперу в лотку і натиснути кнопку “Копіювати”. Багато БФП забезпечені ЖК-дисплеєм, на якому можна зробити необхідні настройки і виставити параметри.
Основна відмінність лазерного принтера від струминного – технологія друку. А значить у вартості самих пристроїв і витратних матеріалів до них. Лазерні принтери відрізняються високою швидкістю чорно-білого друку і чудово підійдуть для роботи з офісною документацією. У них вартість друку одного аркуша документа (при перерахунку витрат тонера до вартості картриджа) буде набагато нижче, ніж у струминного принтера, але сам пристрій коштує дорожче. Струменевий же принтер набагато краще справляється з печаткою кольорових документів або фотографій, що робить його чудовим вибором для домашнього користувача, якому може періодично вимагатися той чи інший спосіб друку.


[…] https://kstech.com.ua/computeru/chorno-bilyi-prynter-top-naikrashchykh-bfp/ […]
[…] Також читайте про БФП: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/chorno-bilyi-prynter-top-naikrashchykh-bfp/ […]