Рейтинг кращих моделей дискретних відеокарт: незалежний ТОП

Сфери застосування дискретних графічних адаптерів
«Дискретний» в електроніці в найпростішому випадку означає роздільність компонентів. Тобто відеокарта виконана в якості автономного устрою. Вона має свій процесор, пам’ять, шину та інше Дискретна відеокарта може бути просто встановлена в слот комп’ютера і почати роботу. У разі ноутбуків вона впаяна в материнську плату, проте все одно має власні компоненти для своїх завдань. Сфера застосування дискретних відеокарт – ПК і ноутбуки.
повернутися до меню ↑Пристрій і принцип дії дискретної відеокарти
Дискретна відеокарта може бути представлена в двох різних варіантах – у вигляді окремої плати з шиною для самостійного монтажу або у вигляді набору чіпів на материнській платі комп’ютера. Основна відмінність дискретного формату відеокарти від вбудованого – наявність власної відеопам’яті. Основою відеокарти є графічний процесор, який займається прорахунком виведеної на екран графічної інформації. Це дуже складні і продуктивні системи, часто не поступаються за складністю звичайним процесорам. Видеоконтроллер управляє формуванням зображення і обробляє запити від процесора. Це по суті місток між центральним процесором і графічним. Пам’ять в відкритих представлена в двох видах – ПЗУ і ОЗУ. Перша – це BIOS адаптера, шрифти і різна службова інформація. ОЗУ – аналог оперативки на ПК. У ній зберігаються проміжні дані про зображення. Сучасна відеопам’ять орієнтована спеціально для високих навантажень при обробці зображень. Вона володіє шиною з більш високою пропускною здатністю.
Цифровий аналоговий перетворювач, більш відомий як RAMDAC, служить для формування зображення на моніторі. Саме він визначає, яким кольором буде відображатися кожна точка на екрані. Так як відеокарта – це всього лише набір напівпровідників в загальному випадку, то при пропущенні електричного сигналу через них відбувається нагрів. А значить має бути присутня система охолодження. На дискретних типах СО, як правило, автономна. Ну, і фізично відеокарта може бути пов’язана з материнською платою спеціальним інтерфейсом – роз’ємом і набором функціональних рішень, що підкоряються прийнятим стандартам. Найпоширеніший інтерфейс з сучасних – PCI Express.
повернутися до меню ↑Експлуатаційні характеристики дискретного графічного адаптера
Користувачі звикли визначати продуктивність відеокарт базовими характеристиками: обсягом пам’яті, частотою відеочипа і, в окремих випадках, за розрядністю шини пам’яті. Але насправді характеристик набагато більше.
В цілому, по набору критеріїв відеоадаптер може посперечатися з персональним комп’ютером.
Частота відеочипів визначає кількість тактів за секунду. Тобто кількість операцій. Чим вище це значення, тим більше даних зможе обробити відеопроцесор. А значить і продуктивність його буде вище.
Кількість універсальних обчислювальних блоків показує, скільки процесорів доступно для обчислення задач. Чим їх більше, тим швидше вони зможуть вирішити масив завдань, а значить карта буде продуктивнішою. Природно, що кількість блоків потрібно порівнювати в межах хоча б одного виробника і при однакових частотах.
З відеопам’яттю все просто: чим більше, тим краще. Але розмір також повинен бути сарозмірний. Нехай у карти буде хоч 16 Гб пам’яті, частота ядра і кількість обчислювальних блоків не встигатимуть прораховувати такий масив даних і ОЗУ виявиться просто незатребуваною.
Ширина шини пам’яті теж є вельми важливою характеристикою. Вона показує кількість переданих даних за один такт. Логіка проста: чим вище, тим швидше працює пам’ять.
Не менш важлива і частота пам’яті. Вона показує кількість операцій по передачі даних за одиницю часу. Чим вище частота, тим швидше працює пам’ять і відеокарта в цілому, за умови, що інші параметри знаходяться на відповідному рівні.
Існує ще кілька цікавих додаткових характеристик. Але найчастіше їх використовують гуру комп’ютерної техніки для вибору комплектуючих для особливих завдань.
повернутися до меню ↑Як вибрати дискретну графічну плату для ігор і монтажу відео
Саме ці два напрямки вимагають найбільше ресурсів від відеокарти. І якщо в іграх є якась межа потужності, після якого вичавити більше якості, ніж видає гра, неможливо, то для монтажу відео завжди буде краще вибрати максимально продуктивну карту. Бюджетні ігрові моделі – це моделі Radeon RX 550, Geforce GTX 1050 і подібні. На них можна грати в більш-менш сучасні ігри, хоча і не на ультра-налаштуваннях графіки і з меншим дозволом. Більш потужні карти – на таких моделях вже можна пограти в сучасні ігри класу ААА і навіть на максимальних налаштуваннях графіки. Це нові Radeon RX Vega 56 і 64, GeForce GTX 1070, 1080 RTX 2070. В цілому, на цих картах можна досить успішно проводити монтаж відео. Однак, для збільшення продуктивності існують і професійні версії відеокарт, які орієнтовані саме для таких завдань як обробка відео та моделювання. У Nvidia лінійка таких моделей називається Quadro, а у AMD може бути і Radeon, і FirePro.
Також читайте про процесори: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/krashchi-protsesory-nezalezhnyi-top-3/
повернутися до меню ↑ТОП кращих дискретних графічних плат
Провідних розробників графічних процесорів всього 2: Nvidia і AMD. Але варто пам’ятати про те, що вони по суті є розробниками еталонних моделей відеокарт і їх специфікацій, слідуючи яким виробники роблять свої версії. Наприклад, ASUS, MSI, Sapphire, Palit, Gigabyte та інші. Кожна конкретна реалізація від різного бренду може трохи відрізнятися від еталона.
Nvidia
З моменту створення в 1993 році компанія Nvidia встановила для себе правильні шляхи розвитку: розробка GPU, які тоді починали набувати популярності через зацікавленость людей відеоіграми. Зараз Nvidia розробляє відеокарти для побутового сегмента, професіоналів, набори системної логіки і мобільні процесори.
Дискретна відеокарта Gigabyte GeForce RTX 2080
Можна помітити, що з року в рік відеокарти стають все масивніше. Карта належить до однієї з останніх розробок компанії Nvidia – нових чіпів серії 20. Позиціонується вона саме як ігрова. Частота процесора має значення 1890 МГц. Доступна відеопам’ять – 8 Гб. У карті використовується новий тип пам’яті – GDDR6 з частотою 14140 МГц. Ширина шини даних – 256 біт. Відеокарту можна використовувати в зв’язці з іншою картою за стандартом SLI. Число універсальних обчислювальних блоків – 2944 штук.
Купив для заміни GTX 970. Задоволений. Працює якісно. Використовується для ігор. Сучасні і старі ігри тягне на максимальних. Гарний простий дизайн. Думав брати GTX 1080 Ti або RTX 2080, взяв RTX 2080. Згодом RTX 2080 драйверами покращаться, а GTX 1080 буде залишатися на тому ж рівні.
- Гарний простий дизайн
- Тиха
- Є підсвічування напису Gigabyte, що настроюється
- Пищать дроселі при значному навантаженні
- Комплектація поставки
Дискретна відеокарта Palit GeForce GTX 1070
Одна з найдоступніших карт для домашнього ігрового комп’ютера. Ця карта теж позиціонується як ігрова. Частота роботи процесора становить 1500 МГц, а загальний обсяг пам’яті – 8 Гб. Тип використовуваної пам’яті – GDDR5 з частотою 8000 МГц. Максимально підтримуваний дозвіл – 7680 × 4320. Універсальних блоків в карті – 1920.
- Компактні розміри
- Ціна
- Відсутність заводського розгону
- Слабка система охолодження
AMD
AMD не завжди займалася розробкою графічних процесорів. У 2006 році вона купила виробника відеокарт ATI, графічні процесори якого відомі під брендом Radeon. Хоча назва ATI вже скасовано, під маркою Radeon досі випускаються відеокарти, оперативна пам’ять і SSD.
Дискретна відеокарта Sapphire Radeon RX 6650 XT NITRO+

Все частіше відеокарти стали займати по два слоти в системному блоці. Основний конкурент топових карт від Nvidia. Побудована вона за одним з останніх технологічних процесів – 14 нм. Карта може одночасно підтримувати 4 монітори. Частота процесора дорівнює 1373 МГц, а відеопам’яті – 1890 МГц. Розрядність шини величезна – 2048 біт. Також кількість універсальних блоків досить солідна – 4096. Для такої відеокарти розробники рекомендують використовувати блок живлення не менше потужність 750 Вт.
Купівлею задоволений. Ганяю її третій місяць. Співвідношення ціна / якість прекрасне. Карта значних габаритів, втім, як і всі топові. Довелося перебирати в корпусі санчата щоб помістилася. Разгонами не цікавлюся, не пробував. Шумить. Корпус не перегріває, всі вентилятори комп'ютера працюють на низьких оборотах. Був досвід топового Радеон 9 літньої давності - гучним, гарячим і ще більш габаритним. Ця карта цивільніше. На іншому компі стоїть Nvidia 1080, так що є з чим порівняти.
- Можливість підтримки одночасно 4 моніторів
- Гарне підсвічування
- Додаткове кріплення в комплекті
- Шумлять вентилятори
Дискретна відеокарта Sapphire Pulse Radeon RX 580
Основний простір займає потужна система охолодження, тоді як сам чіп мініатюрний. Більш бюджетна версія ігрової відеокарти від AMD. Виготовлена карта за 14 нм техпроцесу. Частота графічного процесора дорівнює 1366 МГц. Обсягу пам’яті виділено 8 Гб, а її частота становить 8000 МГц. Універсальних обчислювальних блоків – 2304.
- Сталевий бекплейт
- Гарне охолодження
- Чи не галаслива
- Комплектація
- Потрібен потужний блок живлення
повернутися до меню ↑
FAQ
Деякі ноутбуки оснащені двома відеокартами (або точніше видеоадаптерами): інтегрованим і дискретним, надаючи можливість вибору між ними. Найчастіше вибір лежить в площині продуктивність або енергозбереження. Якщо на вашому ноутбуці тільки одна відеокарта, переключити її на іншу не вийде. Таким чином під “включенням” відеокарти в ноутбуці найчастіше мають на увазі примусову активацію дискретного відеоадаптера.
У назві деяких відеокарт можна зустріти абревіатуру OC (оу-сі). Це скорочення від англійського OverClocked, що позначає розгін (комп’ютера або окремої комплектуючої). У будь-якому випадку, слово стало прозивним і досить часто словосполучення «розгін комп’ютера» замінюють одним словом – оверклокенг. Що ж означає OC в найменуванні відеокарти? По суті, виробник таким чином показує, що карти йдуть «розігнаними з заводу». Незважаючи на гучну заяву, зазвичай це кілька десятків мегагерц понад рекомендованої виробником GPU частоти.


[…] Та про дискретні відеокарти https://kstech.com.ua/computeru/krashchi-modeli-dyskretnykh-videokart/ […]
[…] Також читайте про дискретнs відеокартb: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/krashchi-modeli-dyskretnykh-videokart/ […]