Кращі процесори: Незалежний Топ-3 бюджетних варіантів

Зібрати персональний комп’ютер – непросте завдання, особливо коли кошти обмежені. Для недорогої, але продуктивної машини потрібен відповідний процесор. Як вибрати кращий процесор і які бюджетні процесори потрапили в наш Топ-3, розповідаємо в нашому матеріалі.

Як вибрати процесор

Щоб правильно вибрати кращий бюджетний процесор, потрібно чітко визначити ряд параметрів, за якими слід відібрати деталі ПК. В першу чергу, потрібно визначитися з ціною. Лише після цього приступати до вибору виробника.

Виробники процесорів

Процесори для ПК виробляють дві великі фірми: Intel і AMD. 

Лідером в розробці технологій вважається Intel. AMD веде більш демократичну цінову політику, додає щось своє, переймає досвід. Процесори цих фірм відрізняються один від одного електронної схемотехнікою. Вироби Intel Core випереджають AMD по продуктивності. Тому вони краще підходять для складання потужних ігрових ПК.

В багатопоточних завданнях процесори AMD Ryzen виграють (монтаж відео). Вони не дуже сильно поступаються Intel Core в іграх. Дуже добре підходять для універсального ПК, який використовується і для ігор, і для професійних завдань.

Процесори AMD дешевше, ніж Intel, хоча останні користуються більшою довірою. Однак незалежно від виробника, процесор залишається найнадійнішим і дорогим елементом комп’ютера.

Кількість ядер

Це параметр, за яким вибирають кращі бюджетні процесори. Від нього залежить продуктивність ігр та швидкість роботи з документами. З простими тривимірними проектами легко впорається і двоядерний процесор. А більш «важкі» ігри зажадають більшої кількості ядер.

Для мультимедійного або офісного комп’ютера знадобиться 2-ядерний процесор. Якщо ПК потрібен для того щоб грати в сучасні ігри, то купити доведеться процесор з 4 ядрами. Для важких професійних додатків і монтажу відео необхідний процесор з 6-8 ядрами. Найпотужніші процесори мають 10-18 ядер, але коштують дорого. Вони розраховані на вирішення складних професійних завдань.

Частота

Від частоти залежить час виконання операцій. Чим вище значення цього параметра, тим більше продуктивність процесора. Одиниця виміру частоти – герц.

Для доступу в інтернет і набору документів досить процесора з частотою близько 2 ГГц. У продажу є процесори з частотою 3 ГГц, які не набагато дорожче. Тому економити не варто. Ігровому або мультимедійному ПК середнього класу підійде процесор з частотою 3,5 ГГц. Потужному професійному або ігровому комп’ютеру більше відповідає процесор з частотою ближче до 4 ГГц. Завжди найкращим залишається варіант з найбільшою частотою. Вибирати слід тільки відповідно до того бюджетом, який ви в змозі витратити.

Також читайте про клавітури: як вибрати найкращу – https://kstech.com.ua/computeru/nezalezhnyi-top-4-krashchyh-klaviatur-2020/

Сокет

Socket – роз’єм для з’єднання материнської плати з процесором. Їх маркують або за кількістю ніжок процесора, або позначеннями за допомогою цифр і букв. Майже щороку з’являються нові модифікації. Рекомендується купувати процесори з більш сучасним сокетом. Це допоможе при заміні материнської плати і процесора в найближчі роки.

Кількість потоків

Продуктивність комп’ютера збільшується завдяки технології Hyper-treading (гіперпоточності). Вона дозволяє кожному ядру обробляти два потоки даних. До багатопотокових процесорів відносять Intel Core i9 і i7, деякі Core i3, Pentium (G46xx, G4560), майже всі AMD Rizen.

Об’єм кеш пам’яті: 1, 2 і 3 рівнів

Кеш пам’ять – надшвидка пам’ять, яка використовується процесором для тимчасового зберігання найбільш часто використовуваних даних. Кеш розділений на 3 рівні, що відрізняються один від одного розміром і швидкістю доступу:

  • кеш L1 – найшвидша пам’ять в комп’ютері. У ній містяться команди і дані, які знадобляться в першу чергу;
  • кеш L2 – цей рівень повільніше, але більше за розміром. Тут зберігаються дані, які теж потрібні в першу чергу, але не вмістилися на L1;
  • кеш L3 – найбільша пам’ять, але сама повільна. Розташовується всередині кристала процесора. Це дозволяє звертатися до неї в рази швидше, ніж до комірок оперативної пам’яті.

Вбудоване графічне ядро

Деталь дозволяє зібрати комп’ютер без окремих плат відеоадаптерів. Це знижує енергоспоживання і вартість збірки ПК, але особливої ​​продуктивності від вбудованої графіки не чекайте.

Техпроцес

Під техпроцесом розуміють розмір транзисторів. Чим вони менші, тим більше їх розміститься на чіпі. Це впливає на тепловиділення, енергоспоживання і продуктивність чіпа. Відповідно, чим менше техпроцес, тим краще.

повернутися до меню ↑

Рейтинг бюджетних процесорів

Кращий бюджетний процесор для сокета AMD FX-6300 Vishera

Процесор AMD FX-6300 Vishera - фото

AMD FX-6300 Vishera – десктопний процесор на архітектурі Vishera, який розрахований на офісні системи. Він виготовлений по 32-нанометровому техпроцесу, має 6 ядер і 6 потоків. Множник заблокований, тому під розгін цей агрегат не підійде. Частота становить максимум 3800 МГц. Тепловиділення складає 95 Вт. Підтримує пам’ять стандарту DDR3-1866.

  1. Об’єм кеш L1 – 48 КБ;
  2. Об’єм кеш L2 – 6144 КБ;
  3. Об’єм кеш L3 – 8192 КБ.

Ціна близько 1452 гривень не злякає комп’ютерника, який оцінить високі характеристики моделі.


ПЛЮСИ:

  • Ціна
  • Легко розганяється
  • Многопоточність

МІНУСИ:

  • Вінда одразу не бачить всі ядра
  • Нагрівається
  • Потрібен хороший кулер



Кращий бюджетний процесор для ігор на сокеті AMD Ryzen 3 2200G (4800)

Процесор AMD Ryzen 3 2200G (4800) - фото

4-ядерний процесор виготовлений по 14-нанометровому техпроцесу. Встановлюється в сокет AM4. Ядра працюють в чотири потоки на частоті 3500 МГц. В автоматичному режимі допускається розгін до 3700 МГц. З огляду на сучасні характеристики, ціна близько 2429 гривень не здасться надмірною.

  1. Об’єм кеш L1 – 95 кб;
  2. Об’єм кеш L2 – 2 Мб;
  3. Об’єм кеш L3 – 4 Мб.

Підтримується двухканальная швидка пам’ять стандарту DDR4 з частотою 2993 МГц. Вбудований в процесор графічний модуль Vega 8 працює на частоті 500 МГц. Можливостей інтегрованої графіки вистачає для перегляду відео у високій роздільній здатності і для нескладних ігор.


ПЛЮСИ:

  • Низький рівень споживання енергії
  • Хороша відеокарта
  • В комплекті відмінний і безшумний кулер

МІНУСИ:

  • Урізаний кеш
  • Відсутність сумісності із Windows 7
  • Потребує багато драйверів



AMD Ryzen 3 2200G (4800)
08.02.2020
    

Збірка для мультимедіа, зі своїм завданням справляється на ура. Я його не став розганяти, тому що частоти в 3500 МГц, мені достатньо, тим більше зі стандартним боксовим кулером з оборотами вентилятора до 1000 об / хв, температура в районі 35-43 градусах. Хотів взяти 2400G, але приріст не великий, і вирішив не переплачувати. Відмінний процесор за свої гроші, з чудовою відео картою, тому раджу до покупки.

Кращий бюджетний процесор для сокета Intel Core i3-9100F

Процесор Intel Core i3-9100F - фото

Десктопна версія процесора випускається з квітня 2019 року. Сучасна модель вартістю близько 2129 гривень на архітектурі Coffee Lake підійде для офісів. Має 4 ядра і 4 потоку. Робоча частота становить 3600 МГц, а максимальна частота – 4200 МГц. Виготовлений по техпроцесу 14 нанометрів. Множник заблокований, тому на розгін можна не розраховувати.

  1. Об’єм кеш L1 – 64 кб;
  2. Об’єм кеш L2 – 256 кб;
  3. Об’єм кеш L3 – 6 Мб.

В Core i3-9100F вбудовані технології, які підвищують безпеку, наприклад, захист від злому. Підтримується пам’ять формату DDR4-2400. Сумісний з сокетом LGA1151 другої ревізії. Тепловиділення складає досить скромні 65 Вт. Хороший вибір для тихої, але продуктивної машини.


ПЛЮСИ:

  • Висока тактова частота
  • Висока швидкість
  • Є турбобуст

МІНУСИ:

  • Немає встроєної графіки



повернутися до меню ↑

FAQ

Чому процесор не завантажується на 100%?

Якщо процесор не завантажений на 100%, значить запущені програми не можуть навантажити його повністю.

Чому може сильно грітися процесор?

Очевидно, проблема в охолодженні. Прочистіть систему охолодження, змініть термопасту, встановіть більш ефективний кулер і радіатор побільше.

Summary
Кращі процесори: Незалежний Топ-3 бюджетних варіантів
Article Name
Кращі процесори: Незалежний Топ-3 бюджетних варіантів
Description
Рейтинг кращих недорогих процесорів: характеристики, достоїнства і недоліки, яку модель бюджетного процесора краще вибрати, відповіді на популярні питання
Author
Корч Олексій
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

2 коментарі

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.