Незалежний Топ-4 кращих клавіатур різних видів

Що в іграх, що в роботі – для більшості з нас саме клавіатура залишається головним засобом спілкування з комп’ютером. Ніякі сенсорні екрани поки не в силах це змінити. Незручна «клава» запросто зіпсує настрій, тому вибір клавіатури повинен бути серйозним і обґрунтованим. Про те, як вибрати і які 4 девайса можна сміливо назвати кращими клавіатурами, ми зараз і розповімо.
Як вибрати клавіатуру: короткий огляд для покупця
Клавіатура – девайс звичний і навіть буденний, але ніяк не примітивний, тому вибирати її потрібно акуратно. На що ж звернути увагу при виборі?
Механізм пристрою
Клавіатури бувають трьох основних видів:
Мембранні. Технологія проста: під клавішами розташовується гумова мембрана, яка при натисканні замикає контакт плати. Відрізняються простотою у виробництві і, відповідно, невеликою ціною. Частенько мембранна клава «глючить» – натиснув, а контакти не замкнулися. Існують, звичайно, дорогі моделі від топових виробників, але основні недоліки даного типу лежать в самій технології.
Механічні. Механічна клавіатура коштує дорожче мембранної, але це кращий варіант для геймера. Технологія – найдавніша на ринку, корінням йде до перших IBM. Надійність – актуальна донині, і що-небудь краще придумати дуже складно. Звук і тактильні відчуття при натисканні на клавіші залежать від типу механізму, так що будь-хто може підібрати собі механічну клавіатуру під свій смак.
Ножиці. Технологія, що застосовується переважно в ноутбуках. Щось середнє між мембраною і механікою. Зазвичай клавіатури-ножиці відрізняються острівними клавішами з коротким ходом і беззвучної роботою. Відмінний варіант і для ігор, і для роботи.
Також читайте про ТОП-5 кращих Wi-Fi роутерів – https://kstech.com.ua/computeru/top-5-krashchyh-wi-fi-routeriv-2020/
Тип підключення девайсів
Тут все просто: клавіатура може бути дротовою і бездротовою.
Провідні клавіатури на ринку закономірно домінують. Вони дешевше коштують, менше важать, не вимагають заміни акумуляторів і не мають проблем з прийомом-передачею сигналу. Загалом, під час користування така клавіатура не сяде і не підведе. Зазвичай підключення відбувається через порт USB, але до сих пір в самих різних цінових сегментах можна знайти і клавіатуру з штекером PS/2.
Бездротові клавіатури, звичайно, вимагають більшої уваги і в цілому більш примхливі в експлуатації. Зате вони дають свободу: позбутися від вічно заплутаних кабелів під столом – ось справжнє щастя.
Підсвічування кнопок
Без нього дешевше, з ним – зручніше і красивіше. Якщо ви поки не освоїли сліпий друк, то краще брати клавіатуру з підсвічуванням.
Виробник продукту
Вибирати клавіатуру потрібно за можливостями, а не по бренду. Проте, якщо не боїтеся переплатити, зверніть увагу на продукцію перевірених компаній, на кшталт Logitech, Razer або SteelSeries. Вибираючи механіку, варто дивитися не стільки на виробника самої клавіатури, скільки на механізм клавіш. Найкраще, щоб це була Cherry: китайські виробники в останні роки серйозно підвищили якість, але до визнаних метрів поки що не дотягують.
Все інше – питання суб’єктивне. Одна і та ж клавіатура буде кращим другом для одного і “не дуже” пристроєм для іншого. Тому перед покупкою краще подивитися в магазині, як девайс працює.
повернутися до меню ↑Топ-4 клавіатур
Logitech K380 Multi-Device Bluetooth Keyboard бездротова клавіатура

Відсутність проводів, що б там не говорили, це надзвичайно зручно. Навіть для клавіатури, яку, начебто, далеко від комп’ютера забирати не потрібно. Скажімо, якщо ти підключаєш до ПК великий телевізор, бездротову клавіатуру можна брати з собою на диван і з комфортом грати, базікати в соцмережах або керувати програмою-плеєром. Вибираючи клавіатуру без проводів, потрібно звернути увагу на три основні моменти. Перше – стабільність з’єднання, яке не повинно пропадати хоча б метрах в трьох від приймача. Друге – тип зарядки: батарейки або змінні акумулятори. Третє – час автономної роботи.
Класична мембранна клавіатура від перевіреного часом виробника. 101 клавіша, включаючи мультимедійні. Сумісна не тільки з Windows і Mac, але і з популярними мобільними ОС, на кшталт Android і iOS. Функція Easy-Switch дозволяє за допомогою натискання лише однієї клавіші перемикатися між сполученими пристроями. Підключення через Bluetooth, тому для смартфонів і планшетів додатковий «свисток» не потрібен. Приємні тихі клавіші з коротким ходом. Відмінна універсальна модель ціною в досить скромні 1100 гривень.
Давайте розберемо, як підкючити bluetooth-клавіатуру, якщо у Вас Windows 10:
- Спочатку відкриємо меню “Пуск”;
- Потім знаходимо та натискаємо “Настройки”;
- Потім вибирамо “Пристрої”;
- Клацніть на “Bluetooth та інші пристрої”;
- Наведіть повзунок в розділі «Bluetooth»;
- Увімкніть клавіатуру;
- Знайдіть ім’я клавіатури;
- Вибиріть це ім’я і натиснить “Сполучення”.
Блискавична механічна клавіатура Redragon Harpe2

Механіка – історично найстаріший тип клавіатур. Коштують вони дорожче, ніж мембранні або ножиці, зате дають такий тактильний відгук і звук при роботі, який в інших системах недосяжний. Справа в тому, що тут немає ніякої гумової прокладки: кожна клавіша оснащена власним перемикачем з металевою пружиною і механізмом розмикання контакту. Кращі девайси випускає компанія Cherry, але і конкуренти Kalih або Outemu вже наступають лідеру на п’яти. Головний плюс механіки в тому, що кожен може підібрати перемикачі під свій смак: по звуку, відгуку, сили натискання і особливостям ходу клавіш. Нарешті, механіка просто раз в десять надійніше мембранних аналогів, так що підвищена цінна повністю себе оправдує.
Бюджетна ігрова клавіатура, побудована на механіці Outemu Blue. У клавіш чітко відчутна точка спрацьовування, а звук як у друкарської машинки – яскравий і гучний. І друкувати, і грати з такою клавіатурою дуже приємно, але оточуючим обов’язково буде заважати звук, майте це на увазі. Підсвічування регулюється. Відгук швидкий і точний. Клавіша «шифт» довга, а от клавіша Enter – обрізана, хоча клавіатура досить велика. З недоліків можна відзначити хіба що незнімну підставку для рук і відсутність фірмового софта для настройки клавіш. В іншому – це кращий варіант за 1117 гривень.
Ігрова клавіатура хороша тим, що є можливість налаштовувати кожну клавішу самому. Тут тобі і 6 режимів динамічного підсвічування, і блокування win, що важливо, коли працюєш в офісних програмах, і з інтернетом, і в ігри. Класно, що продумана вологостійкість пристрою, тому пити каву за ПК тепер не так страшно, як раніше. Для своєї ціни хороша механічна клавіатура. Відгук чіткий, швидкий. Не повнорозмірна клавіша Enter (як кому подобається звичайно).
Ігрова клавіатура SteelSeries Apex Pro

Як і будь-який геймерский девайс, ігрові клавіатури – це абсолютно особливий тип пристроїв. Зазвичай вони яскраві, красиві, функціональні і дорогі. Важливий аспект ігрової клавіатури – швидкий і точний відгук, тому зазвичай їх оснащують механічними перемикачами, які здатні розпізнавати велику кількість одночасних натискань. Крім того, при покупці варто звернути увагу на наявність спеціального софту: у хорошої ігрової клавіатури можна програмно переналаштувати призначення клавіш, підвісити на них макроси, а зайві кнопки – заблокувати, щоб застрахуватися від випадкових натискань.
Механічна клавіатура представлена від виробника різноманітної геймерской продукції, заснована на висококласних фірмових перемикачах SteelSeries QX2: звук у них не дуже гучний, хід легкий, приємний, хоча комусь може не вистачити чіткості відгуку. Підходить не тільки для ігор, але і для набору великих обсягів тексту. Важкий алюмінієвий корпус забезпечує надійне зчеплення зі столом, а шорстка поверхня не збирає відбитки пальців: навіть через місяць використання клавіатура виглядає як новенька. Підсвічування налаштовується під будь-який смак. Мабуть, єдиний недолік цієї моделі – ціна в 4999 гривень.
Мембранна клавіатура Microsoft Ergonomic Keyboard

При всіх плюсах механічних клавіатур, у їх мембранних конкурентів теж вистачає достоїнств. Вони легкі, з найрізноманітнішим дизайном і функціоналом, всіх кольорів і розмірів. Гумова мембрана не боїться води: якщо пролити на таку клавіатуру солодку каву, то можна просто розібрати девайс, почистити, просушити, зібрати – і він буде працювати так само, як і раніше. Крім того, кому-то просто приємніше працювати з м’якою і тихою мембраною, ніж клацати на механіці. Ну а головне, що стоять мембранні клавіатури в рази дешевше.
Класична ергономічна клавіатура від американського гіганта Microsoft. Призначена спеціально для сліпого десятипальцевого набору великої кількості тексту. За запевненням виробника завдяки особливій формі кнопок і продуманому їх розташуванню мусить прискорювати набір, знижувати кількість помилкових натискань, зменшувати втому пальців і охороняти користувача від тунельного синдрому. У наявності настроювання гарячих клавіш і блокування функціональних кнопок від випадкових натискань. А ось підсвічування немає. Гарна, дуже зручна і якісна модель за 1343 гривень.
- Дуже зручна
- Багато функціональних клавіш
- Є підставка з переду
- Після неї з іншими клавіатурами буде важче
- Кілька громіздка
- Немає USB-хаба
Зручна форма, м'які тихі клавіші з хорошим ходом. Приємно клацати, тихо, зручно. Також зручно розташовані додаткові кнопки, а індикатор капс між руками - взагалі вогонь! Відразу з коробки погано натискалися клавіші "B" і "P". Дефект залишився, просто ігнорую і натискаю ці кнопки сильніше, тому що виріс на великих, страшних клавіатурах. Лупити буває навіть приємно, але іноді просто роздражає, коли доводиться потім у готовому коді робити виправлення. У цілому, якби не дефектні кнопки, була б відмінна клавіатура. Чотири чисто за надійність. Ще мені завжди на всіх мультимедіа-клавах не вистачає скроллера від мишки. Оскільки я бронтозавр і часто навіть з браузером працюю з клави - хоткеямі і курсором, дуже хочеться, щоб скроллер був тут же, під рукою. Виробники, здогадайтеся вже хто-небудь, у вас тепер є мінімум цілий один покупець на такий товар =) І ще б індикатор режиму інсерта зробили, була б зовсім фантастика. Але це так, мрії.
Висновок
Ось ми і розібралися в основних аспектах вибору клавіатур. Вибирайте тільки якісні девайси, а наш незалежний ТОП завжди допоможе вам вибрати кращий.
повернутися до меню ↑FAQ
Так, механічні клавіатури надійніше і довговічніше мембранних. Хоча хорошу мембрану зносити складно з часом вона все одно втрачає пружність і продавлюється, як старий диван. У механіки, з її ресурсом в десятки мільйонів натискань, такої проблеми немає.
Таке можливо, якщо між клавіатурою і підключеним до ПК приймачем бездротового сигналу є якась перешкода або просто занадто велика відстань. Але взагалі, у сучасних бездротових клавіатур ця проблема стоїть не так гостро, як у девайсів минулих літ.
В принципі, підійде. Хоча краще, звичайно, заощадити і купити механіку. Але, наприклад, навіть у Razer є досить дорога ігрова мембранна клавіатура з коротким ходом клавіш і швидким відгуком.


[…] Також читайте про клавіатури: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/nezalezhnyi-top-4-krashchyh-klaviatur-2020/ […]
[…] Також читайте про клавітури: як вибрати найкращу – https://kstech.com.ua/computeru/nezalezhnyi-top-4-krashchyh-klaviatur-2020/ […]