Огляд роутера Xiaomi Mi WiFi Router 4a, є сенс оновлюватися?

Продовжую серію оглядів товарів для облаштування свіжокупленої квартири. На цей раз я вам розповім про головний елемент в будинку, без якого не обійтися сучасній людині – WiFi роутер.

Головні критерії вибору були – хороший дизайн, робота в діапазонах 2,4 ГГц / 5 ГГц і швидке налаштування без зайвих рухів тіла. Як володар деякої кількості пристроїв від Xiaomi вирішив взяти їх нову модель.

Роутер Xiaomi Mi WiFi Router 4A фото

Технічні характеристики:

 1. Процесор: Mediatek MT7628DA
 2. Вбудована пам’ять: 128MB SLC Nand Flash
 3. Оперативна пам’ять: 64MB
 4. Канали WiFi: 2.4G WiFi: 2X2 (підтримка IEEE 802.11N, 300Mbps max) і 5G WiFi: 2X2 (підтримка IEEE 802.11AC, 867Mbps max)
 5. Антени: Зовнішні 4x4dbi
 6. Порти: 2×10 /100 / 1000M LAN (Auto MDI / MDIX) і 1x 10/100 / 1000M WAN (Auto MDI / MDIX)
 7. Розміри: 188×100.5×175 мм
 8. Вага: 228 грами
Купуй на CitrusКупуй на HotlineКупуй на FishkiКупуй на Eldorado

Упаковка і зовнішній вигляд

На лицьовій стороні картонної коробки нанесено зображення самого роутера. На задній стороні перераховані основні функціональні особливості моделі. Вся інформація на китайській мові, тому зрозуміти що до чого без перекладача нереально. Всередині знаходиться роутер, оповитий в транспортувальну плівку, блок живлення і інструкція з експлуатації. Також є інструкція зі швидкого встановлення виробу за допомогою програми, яку треба завантажити перейшовши по QR коду. Вихідні параметри блоку живлення – 12 В / 1 А. З одного боку знаходиться американська вилка (тип А), з іншого – двоконтактний штекер, повсюдно зустрічається в різних блоках живлення роутерів.

Упаковка Xiaomi Mi WiFi Router 4A

Інструкція містить інформацію про призначення вузлів, підключення і налаштування роутера. Знову присутній QR код з посиланням на додаток для настройки, підказки для WEB версії відсутні. Роутер виконаний у формі приплюснутого паралелепіпеда з округленими краями. Дизайн досить простий і мінімалістичний. Матеріал корпусу – білий пластик. І на цьому все, кнопки, як у іншій моделі тут немає.

Упаковка Xiaomi Mi WiFi Router 4A (2) - фото

Спереду розташовується триколірний світлодіод, що інформує про режим роботи. Помаранчевий горить, коли маршрутизатор завантажується після включення, блакитний – пристрій повноцінно працює, червоний – при виникненні помилок. Світить досить помірно, з якоїсь “м’якістю”. Нижня частина корпусу перфорована, що дозволяє внутрішнім елементам повноцінно охолоджуватися.

Задня частина роутера Xiaomi 4a фото

Посередині – наклейка з даними роутера, на якій вказана адреса для його налаштування в звичайному браузері. Дивно, але отвори для установки пристрою на стіні відсутні. Xiaomi вперто ігнорує думку більшості користувачів і продовжує виробляти маршрутизатори з горизонтальним розміщенням. Ззаду розміщуються основні елементи.

Робота роутеру Xiaomi Mi WiFi Router 4A - фото

4 рухливі антени служать для посилення бездротового зв’язку WiFi. Дві з них працюють в діапазоні 2,4 ГГц, дві інші – в 5 ГГц. Нижче – порт WAN, 2xLAN, прихована кнопка скидання і роз’єм для підключення живлення. Xiaomi робить особливий наголос на бездротове майбутнє (згадаймо тв приставку Mi Box без можливості проводового підключення), тому тут тільки два порти для підключення сторонніх пристрою. Для невеликої квартири цього набору цілком достатньо – один порт йде на підключення стаціонарного ПК, інший – на тв приставку. Особисто мені, навіть цього багато, т.к я вже давно використовую виключно WiFi для виходу в інтернет. Фото елементів побільше.

Дешева ціна – гарна робота!
Xiaomi Mi WiFi Router 4a
11.02.2020
    

Купив цей роутер через те, що працював на двох діапазонах і не прогадав. Мій тариф 100 Мбіт, але на 2.4 видавало 35 Мбіт в середньому. А ось на 5 видає 90 Мбіт. Боявся налаштувань, але на подив все налаштував дуже швидко. Спочатку налаштував за допомогою мобільного додатку, вже через хвилину з'явився інтернет. Остаточно налаштував вже з ноутбука. Одразу працюють два діапазони, і це дуже зручно, також їх можна об'єднати у один, тоді роутер будет автоматично переключатися між ними, якщо на одному із них сигнал буде занадто слабкий.

повернутися до меню ↑

Розбирання

Щоб розібрати пристрій необхідно відкрутити гвинт, що знаходиться під наклейкою і відщепнути фіксуючі елементи по периметру корпусу. Все зібрано досить добре, причепитися ні до чого. Роз’єми зовнішніх WiFi антен, кожен з них підписаний. Невикористана група контактів на платі. Ethernet трансформатор від китайської компанії GLGNET на WAN порт. Ethernet трансформатор на LAN порти. Під екранами ховаються елементи управління. З лівого боку знаходяться два процесори від MediaTek, що відповідають, як я розумію, за роботу двох діапазонів. З правого боку розташовуються головний процесор MT7628DA і чіп оперативної пам’яті.

Охолоджує все це справа – сталева пластина, вмонтована в корпус роутера. Плата зі зворотнього боку. Тут знаходиться самотній чіп пам’яті від Toshiba. Передача тепла з плати на металеву пластину здійснюється завдяки лудженим майданчикам.

повернутися до меню ↑

Перше включення та налаштування роутера

Роутер купувався для роботи в новій квартирі, там де інету до цього ще не було. У зв’язку з цією обставиною у мене виникли проблеми з первинним налаштуванням. Точніше не в мене, а у хлопців з техпідтримки провайдера.

Ліва сторона роутеру Xiaomi Mi WiFi Router 4a

Налаштування проводилася через веб інтерфейс, а так як він виконаний повністю на китайській мові, то це додало зайву годину до загального налаштування. І так, фірмовий додаток Mi router, який має на борту англійську мову, не зміг виправити ситуацію, т.к він годиться при вже налаштованому з’єднанні, тобто якщо ви просто міняєте домашній роутер на нову модель.

І так, після довгих маніпуляцій техпідтримка налаштувала з’єднання, але інтернет через WiFi працював виключно на ноутбуці, інші пристрої бачили мережу без присутності самого інтернету. На цьому їх робота закінчилася, так як вони просто не змогли налаштувати нормально інтернет через відсутність протоколу l2tp, за яким працює мій провайдер. Вони звичайно порадили звернутися до айтішників з їх компанії, щоб вони спробували прошити роутер, або що-небудь “пошаманити”, але я їх рада проігнорував і вирішив звернутися до великого Гуглу.

Ввівши в рядок пошуку гугл: “Xiaomi роутер 4 l2tp”, я знайшов відео з налаштування минулого роутера Xiaomi router 3, де докладно пояснюється, як підключити його використовую протокол l2tp.

Права сторона роутеру Xiaomi Mi WiFi Router 4a

Коротко розповім про це налаштування далі у огляді.

Вводимо в адресному рядку адресу 192.168.31.1 , входимо в свій аккаунт Xiaomi (або створюємо новий), придумуємо пароль мережі WiFi, вводимо його і входимо в систему. Нам відкривається головне вікно, в якому відображається поточний стан підключень, графіки навантаження процесора і оперативної пам’яті. В принципі, тут нічого не змінилося, якщо порівнювати попередні роутери від Xiaomi, тому, вже вибачте, розповідати про всілякі надбудови я не буду (та й не фахівець я). Щоб позбавиться від китайської мови, я скачав і встановив плагін для хрому – RUMIWIFI. У вкладці «настройка => інтернет» вибираємо протокол DHCP. Їх всього два – PPPoE і DHCP, плюсом можна вибрати і налаштувати статичний IP.

Інтерфейс адреси роутера Xiaomi 4a

Потім натискаємо на вкладку «додатково ==> VPN» і додаємо сервер на основі вашого провайдера, вибравши потрібний протокол L2TP. Активізуємо сервер. Не забуваємо поставити нижній повзунок в положення «вкл», щоб після перезавантажень роутер автоматично включав даний VPN сервер. Вуаля, інтернет працює в повну силу, як і належить. Додаток MiRouter для смартфонів.

Додаток MiRouter для смартфонів

Викачуємо цей додаток з маркету, заходимо під своїм акаунтом. На головному екрані відображаються загальні швидкості з’єднання і підключення пристрою. Вкладка «пам’ять» не працює, тому що її немає – все просто. У вкладці «плагіни» знаходяться всілякі доповнення: замір швидкості (через китайський сервер), оптимізації WiFi з’єднання, загальні настройки роутера (можна вимкнути навіть світлодіод індикації).

Щоб додаток нормально запрацювало, мені знадобилося клацнути галочку знизу, яка знаходиться в настройках VPN, інакше програма не бачило роутер.

Інтерфейс роутеру Xiaomi 4a
повернутися до меню ↑

Тестування

Тест швидкості WiFi 2.4 ГГц в кімнаті та у ванній. Тест швидкості WiFi 5 ГГц в тих же місцях. Як бачимо на цій частоті швидкість набагато вище. Це майже граничні значення на моєму 50 мегабітному тарифі. По дроту показання плюс-мінус ідентичні. Протестувати гігабітні порти, на жаль, я не зміг, так як в користуванні лише один ПК, інші пристрої (смартфон, тв бокс, ігрова приставка) споживають трафік за допомогою WIFi. Але я думаю, що щось тут проблем з цим ніяких не буде, фірма давно і успішно “клепає” роутери, користувачі задоволені. З потужністю сигналу також все в порядку, смартфон впевнено ловить сигнал по всій квартирі. У під’їзді вже не все так гладко, чіпляється тільки за діапазон 2.4 ГГц.

Тест швидкості роутера Xiaomi Mi WiFi 4a
повернутися до меню ↑

Проблемні місця

За весь час використання (3 місяці) виникали деякі проблеми, про які я не можу не розповісти.

1) Ця біда спіткала мене відразу після завершення налаштування роутера і синхронізації з фірмовим додатком Mi Router. Періодично став пропадати інтернет на всіх пристроях, в треї з’являлася іконка “Мережа WiFi працює без інтернету”. Тимчасовим рішенням недуги, була всемогутня кнопка скыдання налаштувань. Шляхом декількох повних скидів налаштувань роутера і поетапного виставлення потрібних галочок в меню, було виявлено, що трабли починаються, коли дозволяєш роутеру синхронізуватися з фірмовим додатком. Довелося видалити додаток з телефону і відключити дозвіл в меню роутера. Найцікавіше, що такі викрутаси спостерігалися, схоже, у мене одного, на 4пда побіжний пошук нічого не виявив.

2) Дана проблема випливає прямо з першої, з’явилася після спроби поновлення роутера через додаток на телефоні. Прошивка завантажилася, роутер оновився і перезавантажився, інет заробив. Але, пропрацював нормально він не довго, ввечері виключився інет і відновив роботу тільки після перезавантаження. Терпів я це все приблизно тиждень, поки мій провайдер не помітив постійні перезавантаження роутера і не надіслав фахівця, який видав висновок – міняй прошивку, або свій химерний китайський роутер. Природно я вибрав перший варіант. Знайшов архів з прошивкою і прошив вручну. Після цього, як не дивно, всі проблеми остаточно відпали.


ПЛЮСИ:

 • Працює у двох діапазонах
 • Дешева ціна
 • Стабільна робота

МІНУСИ:

 • Китайська прошивка
 • Відсутність IPTV
 • Має лише 2 LAN портиповернутися до меню ↑

Підсумок

Компанія Xiaomi в черговий раз випустила відмінний роутер, який володіє як прекрасним дизайном, так і широким функціоналом. У ньому є всі базові особливості, необхідні для звичайного невибагливого користувача, а завдяки гігабітним портам і дводіапазонного WiFi з достатнім великим покриттям не змусить хвилюватися з приводу повільного інтернету.

Якщо порівнювати даний роутер з минулою моделлю «3G», то виграє саме «3G», так як він оснащений USB портом і має збільшену вдвічі оперативну пам’ять. Цей же роутер є оновленням основної гілки, тобто замінює стару модель №3.

повернутися до меню ↑

FAQ

На яких частотах працює роутер Xiaomi Mi WiFi Router 4a?

Цей роутер працює на двох частотах, 2,4 ГГц а також 5 ГГц одночасно. Відповідно, ви можете підключиться до WiFi на одній із цих частот.

Скільки пристроїв можна підключити до цього роутера?

Цей роутер розрахований на підключення 6-8 пристроїв. Більше – не рекомендовано.

Скільки антен має роутер?

Роутер Xiaomi 4a, має у своєму озброєнні чотири антени 4dbi.

Summary
Огляд роутера Xiaomi Mi WiFi Router 4a, є сенс оновлюватися?
Article Name
Огляд роутера Xiaomi Mi WiFi Router 4a, є сенс оновлюватися?
Description
Власний огляд двухдіапазонного роутера від компанії Xiaomi - Mi WiFi Router 4a. Основні характеристики, плюси та мінуси, якість роботи та багато іншого.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.