Рейтинг кращих 4G модемів: незалежний ТОП 2021 року

Мобільний інтернет – вкрай зручна штука, особливо зараз, коли швидкість роботи 4G-мереж можна порівняти зі швидкостями домашнього інтернету. Без мобільного інтернету смартфони та планшети втрачають більшу частину привабливості. Це ж стосується і ноутбуків, але їх, на жаль, до сих пір дуже рідко оснащують вбудованими 4G модемами. А раз так, значить пора обзаводитися модемом зовнішнім! У цій статті я розповім про тонкощі вибору цих пристроїв і про 5 кращих моделей 4G модемів .
На що звернути увагу при виборі 4G модему
Тип пристрою. Зовнішні 4G модеми можна розділити на два основних види. Звичайні модеми зв’язуються з мобільним інтернетом за допомогою сім-карти і передають інформацію через порт USB. Мобільні роутери можуть заодно роздавати бездротовий інтернет за допомогою Wi-Fi. Перший варіант дешевше, зате другий – функціональніший.
Бездротова технологія. Незважаючи на те, що сьогодні все більше говорять про 5G, актуальним поколінням стільникового зв’язку вважається четверте. Воно забезпечує швидкий і економічний інтернет. 3G теж дає такий собі зв’язок, але про перегляд YouTube у форматі FullHD з ним можна забути. А ось можливостей 2G вистачить виключно для тексту і взагалі екстрених випадків – повноцінного інтернету з такими швидкостями вам не бачити.
Тип харчування. 4G-модеми можуть отримувати харчування з різних джерел. Найчастіше зустрічаються компактні пристрої в форматі флеш-карт з харчуванням безпосередньо від USB. Портативні зовнішні модеми та роутери, які зв’язуються з комп’ютером через Wi-Fi, використовують вбудовані акумулятори. Нарешті, навіть серед домашніх стаціонарних роутерів сьогодні зустрічаються моделі з підтримкою 4G – такі пристрої живляться від побутової електромережі.
Інтерфейс для зовнішньої антени. Нормального прийому 4G можна домогтися далеко не скрізь навіть у великих містах. Використання зовнішньої антени здатне серйозно розширити можливості зовнішнього модему. Тому добре, якщо гаджет оснащений відповідними портами.
Основні переваги 4G модемів:
- Компактність. USB модем – це компактний і практичний пристрій для передачі даних, легко транспортується. Його ви можете використовувати як стаціонарно – в будинку або офісі, так і під час поїздок – як в себе, так і за кордоном.
- Універсальність. Більшість модемів підтримують роботу як в мережах основних національних операторів стільникового зв’язку, так і в мережах закордонних операторів. Під час закордонної поїздки ви не залишитеся без зв’язку і вам не доведеться бути “прив’язаним” до WiFi готелю або кафе.
- Висока швидкість. Сучасні 4G модеми здатні забезпечити швидкість доступу в інтернет на рівні провідних кабельних мереж – адже їх пропускна здатність становить від 100 до 150 Мбіт / сек (в середньому при реальному використанні в місцях з хорошим покриттям мережі від 30 до 50 Мбіт / сек). А це прекрасна можливість для серфінгу в інтернеті, прослуховування музики, перегляду потокових відеофайлів, онлайн ігор, обміну повідомленнями та інше
Також читайте про Wi-Fi роутери: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/top-5-krashchyh-wi-fi-routeriv-2020/
повернутися до меню ↑Рейтинг кращих 4G модемів
4G модем Huawei E5576-320
Компактний зовнішній 3G / 4G модем футуристичного зовнішнього вигляду від Huawei. Може бути використаний не тільки в мережах мобільної передачі даних, але і в якості підсилювача Wi-Fi. Підключається до комп’ютера через порт USB. Підтримує Wi-Fi швидкістю до 300 Mbps. Працює апарат від вбудованого акумулятора ємністю 1500 мАг. Симпатичний, компактний і функціональний девайс.
- Дизайн
- Може використовуватися як підсилювач Wi-Fi
- Немає чітких інструкцій, від операторів, від виробника як дозволити доступ до браузерів в ноутбуках
4G модем ZTE MF833R
Компактний USB-модем з функціями роутера. Виконаний на апаратній платформі Qualcomm MDM9207, з 2 ГБ постійної і 1 ГБ оперативної пам’яті. Можливе підключення карти пам’яті формату MicroSD об’ємом до 32 ГБ. Пристрій підтримує мережі 2G / 3G / 4G і оснащений вбудованим фаєрволом. Апарату не вистачає хіба що зовнішньої антени. В іншому це недорогий, невеликий і універсальний апарат, який скрізь можна взяти з собою.
Підключив, нічого не налаштовував і все запрацювало. Недоліки поки не виявив. Візуально за розмірами крупніше аналогічних моделей, але для мене це взагалі не критично. Встромив в USB, все само налаштувалося і підключилося, хоча від оператора прийшло повідомлення, що пристрій не підтримує автонастройу інтернет. Тести швидкості не проводив, але ролик в ютубі крутився без затримок. Інтернет в браузері теж був без гальм.
- Із функціями роутера
- Можливе підключення карти пам’яті
- Немає зовнішньої антени
- Нестабільний зв’язок
4G модем D-link DIR-825/RU/R1
Недорогий, але стильний і сучасний 4G / Wi-Fi роутер. Підтримує стандарти бездротового зв’язку Wi-Fi 802.11a / b / g / n / ac на частоті 2.4 і 5 ГГц з можливістю одночасної роботи в двох діапазонах. Крім підтримки зовнішнього LTE-модему передбачена підтримка 3G. Чотири незнімних зовнішніх антени забезпечують стабільно високу якість зв’язку. Налаштування усього цього багатства швидко і просто здійснюється через веб-інтерфейс. За великим рахунком, в технічному плані у цього роутера немає недоліків, хоча програмне забезпечення часом засмучує.
- Два діапозона
- Чотири зовнішні антени
- Швидко налаштовується
- Немає вбудованого 4G модему
- Дуже маленький список USB 3G-4G, що підтримуються модемом
4G модем HUAWEI E3372h
Компактний і зручний GSM / 3G / 4G модем в форматі флешки. Підключається до комп’ютера через порт USB. Апарат підтримує роботу з будь-якими операторами зв’язку і був спеціально адаптований для роботи в коаїнах СНД. Крім основної функції, модем можна використовувати в якості кардридера з картами пам’яті об’ємом до 32 ГБ. Для підключення зовнішнього 3G або 4G LTE антени передбачені два роз’єми CRC9.
Придбаний після прочитання відгуків в інтернеті і виправдав очікування повністю! Врятував ситуацію, вірна конячка, тягне роботу. Використовується за містом в місці, де безпосередньо інет НЕ ловився, в схемі із зовнішньою антеною, підсилювачем і роутером в шафі. Вся конструкція зібрана на вулиці і працює впевнено. Перша зима ще попереду =)
- Можно використовувати у якості картридера
- Можна підключити зовнішні антени
- Незручна кришка для SIM карток
- Не у всіх прошивок і модифікацій є Wi-Fi
4G модем Alcatel Link Key
Класичний недорогий USB-свисток з підтримкою GSM, 3G і 4G. Підтримує роботу з будь-якими операторами стільникового зв’язку, включаючи українські. Об’єм оперативної пам’яті – солідні 1024 МБ, а постійної – 2048 МБ. Передбачена підтримка карт пам’яті стандарту microSD. З недоліків користувачі відзначають деякі проблеми з програмним забезпеченням і несумісність з деякими видами роутерів.
- Легка настройка через браузер
- Гріється слабо
- Проблеми з програмним забезпеченням
- Несумісність з деякими видами роутерів
FAQ
Для цього використовується спеціальний фірмовий софт, який постачають оператори зв’язку або сторонні програми на кшталт MDMA.
Для цього необхідно підняти модем вище за допомогою подовжувача, знайти зону впевненого прийому або скористатися антеною. У продажу є спеціальні підсилювачі сигналу. Так само як і інструкції по створенню саморобних антен з дроту і пивних банок.

