Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів

Вибір найкращого сканера 2021 року варто починати, визначивши для себе його тип. Слайд, планшетний, протяжний. Швидкість сканування залежить від дозволу матриці. Параметр відбивається на якості скан-копії. Глибина кольору має значення при роботі зі знімками. Варто звернути увагу і на тип інтерфейсу. Я підготував рейтинг кращих сканерів 2021 року, складений за оцінками покупців. В топі представлені моделі виробників Canon, HP, Epson і інших по зростанню ціни. Поруч з кожним сканером його короткий опис.

ТОП-4 найкращих планшетних сканерів

Epson Perfection V19

Відкриває рейтинг планшетний сканер, сумісний з комп’ютером і ноутбуком. Інтерфейс USB 2.0 забезпечує високу швидкість передачі даних. Для порівняння: модель Avision FB2280E пропонується з таким же варіантом підключення. Скануючий елемент CIS забезпечує швидкий початок роботи, відрізняється невеликими габаритами. Прилад розрахований на сканування формату А4. Швидкість одного прогону – 10 секунд (кольоровий і чорно-білий). Глибина кольору в 48 біт дозволяє працювати з високоякісними зображеннями. При роботі пристрій споживає 2,5 Вт потужності. Ціна – 2400 грн.

Epson Perfection V19-фото

З огляду на ціну планшетного сканера Epson Perfection V19 при наявності базового функціоналу, можна впевнено рекомендувати його як для будинку, так і офісного використання. Якщо цікавить прилад з більш високою швидкістю сканування, інтерес викликає Canon CanoScan LiDE. Ціна трохи вище, але і швидкість збільшена майже в 2 рази.


ПЛЮСИ:

 • низька ціна
 • вага – 1,5 кг
 • хороша швидкість роботи

МІНУСИ:

 • немає додаткових функцій
 • мізерна інструкціяКупуй на RozetkaКупуй на Foxtrot

Canon CanoScan LiDE 400

Планшетний сканер з інтерфейсом USB-Type C (сумісність з USB 2.0 і 3.0). Глибина кольору – 24 біт. Для порівняння: цей параметр у моделі Epson Perfection V19 в 2 рази вище. Тип датчика – CIS – стандартний для сканерів планшетного типу. Прилад розрахований на створення скан-копій формату А4 (максимум). Швидкість сканування залежить від розміру документа. Максимум – 8 секунд, мінімум – 4. Кришка Advanced Z-lid дає можливість працювати з книгами і журналами без побоювань пошкодити корінець. При роботі споживає 4,5 Вт. У режимі очікування – до 0,3 Вт. Ціна – 3500 грн.

Canon CanoScan LiDE 400-фото

Невисока ціна сканера CanoScan LiDE 400 компанії Canon привертає увагу покупців. Він справляється з основним завданням, але якість матеріалів посереднє. Якщо потрібна техніка з розширеним функціоналом, можна порадити Epson Perfection V800 Photo. Бездоганна робота має свою ціну.


ПЛЮСИ:

 • розмір 10 × 15 сканується 4 секунди
 • «Грамотне» ПО (вирішення питань автоматично за замовчуванням)
 • є підставка для вертикальної установки (у покупців це додаток викликає закономірні запитання).

МІНУСИ:

 • низька якість пластика
 • неточна передача зображення (рядки зсуваються, малюнок змащується)Купуй на Rozetka

Avision FB2280E

Планшетний сканер з датчиком CCD. Тип скануючого елементу забезпечує відмінну якість скан-копії, що відбивається на довговічності техніки. Для порівняння: в моделі Canon CanoScan LiDE 400 датчик типу CIS (якість нижче). Інтерфейс USB 2.0 забезпечує сумісність з ПК. Глибина кольору – 24 біт. Швидкість сканування в кольоровому і чорно-білому форматах – 2,5 секунди. Підтримка стандартів ISIS, TWAIN дозволяє сканувати об’ємні елементи. Потужність споживання – 30 Вт. Передня панель обрізана під кутом. Ця конструкційна особливість дозволяє сканувати книги і журнали, не розшиваючи, не псуючи корінець. Ціна – 12200 грн.

Avision FB2280E-фото

Відмінна якість сканованих зображень і особливості конструкції роблять планшетний сканер Avision FB2280E вдалим рішенням для оцифровки великої кількості документів. Він використовується в поліграфічних агентствах, друкарнях. Якщо цікавить техніка дешевше з набором базових функцій, можна порекомендувати Epson Perfection V19.


ПЛЮСИ:

 • ідеальна геометрія копій (кола не перетворюються в овали)
 • висока швидкість роботи – 2,5 сек
 • можна підключити модуль автоматичної подачі аркушів

МІНУСИ:

 • висока ціна
 • оптичного дозволу недостатньо для професійної роботиТак мало відгуків про добру річ, тож моя думка
Avision FB2280E
19.06.2021
    

Переваги:

Професійний книжковий сканер, що дозволяє сканувати книги і журнали не розшиваючи і не псуючи їх, за рахунок 2 мм відступу від кута (що становить 120 градусів) до області сканування. Забезпечує ідеальну геометрію сканів, що рідкість для CCD сканерів - прямокутники не перетворювати в трапеції / паралелограми, а кола в еліпси. Висока швидкість сканування, гарна передача кольору. Є можливість підключення модуля автоподачі аркушів А4.

Недоліки:
Оптичний дозвіл сканера становить 600dpi. Для книг і журналів цього більш, ніж достатньо. Навіть з урахуванням ефективного використання додатків для видалення растра (наприклад, Sattva Descreen). Але кому-то воно може здатися невеликим. Дорогий для аматорських оцифровок.

Коментар:
Дивує настільки довга відсутність відгуків. Обробила не один десяток журналів, відсканованих даними апаратом. Дуже задоволена якістю сканів і відсутністю необхідності потрошити журнали.

Купуй на Stylus

Читайте також:

https://kstech.com.ua/televisoru-i-monitory/yakyi-vybraty-monitor-z-diahonalliu-27-diuimiv/

https://kstech.com.ua/computeru/chorno-bilyi-prynter-top-naikrashchykh-bfp/

Epson Perfection V800 Photo

Закриває ТОП кращих планшетних сканерів Epson V800 Photo зі скануючим елементом типу CCD. Модель Avision FB2280E пропонується з таким же типом датчика. Інтерфейс USB 3.0 відбивається на простоті підключення, високій швидкості передачі даних. Сумісний з ПК, є слайд-адаптер. Поліпшений дозвіл з оптичною щільністю 4 D. Функціонал і підтримка стандартів ISIS, TWAIN дозволяють сканувати об’ємні об’єкти. Додатково є набір рамок. Споживана потужність – 23 Вт. Ціна – 21200 грн.

Epson Perfection V800-фото

Модель Perfection V800 Photo виробника Epson завдяки функціоналу підходить для оцифровки документів і зображень у великому обсязі. Використання в домашніх умовах непопулярне через високу ціну. Якщо цікавить модель з датчиком CCD, але дешевше, інтерес викликає Avision FB2280E.


ПЛЮСИ:

 • вбудований слайд-адаптер
 • інтерфейс USB 3.0
 • висока оптична щільність

МІНУСИ:

 • висока цінаКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO
повернутися до меню ↑

ТОП-3 кращих протяжних сканерів

Canon P-215II

Відкриває рейтинг кращих протяжних – сканер з датчиком типу CIS. Для порівняння: модель HP ScanJet Pro 2000 s1 пропонується з тим же типом скануючого елемента. Інтерфейс USB 2.0 забезпечує просте підключення до персонального комп’ютера, ноутбука. Прилад розрахований на роботу з форматом А4. За хвилину в чорно-білому оформленні сканується 15 копій, в кольоровому – 10. Глибина кольору – 24 біт. 256 відтінків сірого. У конструкції світлодіодний джерело світла. Функція автоподачі об’ємом на 20 аркушів. Сканер підтримує стандарти ISIS, TWAIN. Вага – 1 кг. При роботі споживається 5 Вт потужності. Ціна – 10700 грн.

Canon P-215II-фото

Протяжний сканер Canon P-215II завдяки функціоналу і компактності можна рекомендувати для регулярного офісного використання. Двостороннє сканування – окреме перевагу. Якщо цікавить техніка з датчиком CCD (більш висока якість сканування), розгляньте Fujitsu fi-7160. Але ціна тут буде в 2 рази вище.


ПЛЮСИ:

 • висока швидкість сканування (як з однієї, так і з двох сторін)
 • працює без додаткової установки драйверів
 • компактний

МІНУСИ:

 • немає лотка для приймання відсканованих аркушів
 • немає чохла для перенесення в комплектіКупуй на RozetkaКупуй на Foxtrot

HP ScanJet Pro 2000 s1

Протяжний сканер з інтерфейсом USB 2.0. Наприклад, модель Fujitsu fi-7160 йде з таким же варіантом підключення. Сумісний з ПК, MAC. Скануючий елемент CIS відбивається на швидкому початку роботи. Глибина кольору – 48 біт. Відтінків сірого – 256. Сканує зі швидкістю 30 листів в хвилину. Автоматична подача. Ємність – 50 листів з можливістю двостороннього сканування. Доступні формати скан-копій – PDF, JPEG, PNG, BMP, TIFF, Text (.txt), Rich Text (rtf). Сканер підтримує стандарт TWAIN. Ціна – 11000грн.

HP ScanJet Pro 2000 s1-фото

Відмінні функціональні характеристики, компактні розміри роблять протяжний сканер HP ScanJet Pro 2000 s1 хорошим рішенням для офісного і домашнього використання. В якості альтернативного варіанту можна розглянути Canon P-215II.


ПЛЮСИ:

 • хороша робота ПО
 • двохсторонній друк
 • широкий перелік форматів для сканування

МІНУСИ:

 • дозвіл 600 dpi, вказане виробником, в реальності трохи нижчеHP ScanJet Pro – моя думка
HP ScanJet Pro 2000 s1
19.06.2021
    

Ціна-якість, прекрасна робота програмного забезпечення і, взагалі, хороший безвідмовний апарат. Займає мало місця на робочому столі.

Купуй на RozetkaКупуй на Foxtrot

Fujitsu fi-7160

Кращий протяжної сканер, але дуже дорогий. Прилад компанії Fujitsu обладнаний датчиком CCD, що відбивається на якості виконання скан-копій. Інтерфейс USB 2.0 спрощує підключення до комп’ютера. Глибина кольору – 24 біт. Параметр аналогічний моделі Canon P-215II. 256 відтінків сірого. За одну хвилину сканує 60 аркушів (в чорно-білому оформленні або в кольорі) формату А4. LED джерело світла. Підтримка стандартів ISIS, TWAIN, ємність для автоподачі на 80 аркушів. Можна сканувати документ з двох сторін. Енергоспоживання в режимі очікування – 2 Вт. Ціна – 34000 грн.

Fujitsu fi-7160-фото

Реалізація датчика CCD в протяжливому сканері Fujitsu fi-7160 відбивається на якості і довговічності його роботи. Рекомендований для офісного використання (велике навантаження). Якщо ціна – серйозна перешкода, а до якості друку не пред’являються підвищені вимоги, можна взяти HP ScanJet Pro 2000 s1.


ПЛЮСИ:

 • висока якість матеріалів і збірки (на думку покупців, він «невбиваємий»)
 • гарна якість роликів (заміна після 300 тисяч прогонів. Прилад повідомить про її необхідності)
 • просте обслуговування

МІНУСИ:

 • висока цінаКупуй на RozetkaКупуй на MOYO
повернутися до меню ↑

ТОП-3 кращих фотоапаратних і слайд-сканерів

Plustek OpticFilm 8200i SE

Слайд-сканер з датчиком CCD дозволяє якісно оцифрувати великий обсяг плівки фотоапаратів старого зразка. Для порівняння: модель Fujitsu ScanSnap SV600 пропонується з тим же видом скануючого елемента. Інтерфейс USB 2.0 дозволяє підключати прилад до комп’ютера і MAC. Швидкість сканування при максимальної оптичної щільності 3.6 D становить 36 секунд (мінімум). В комплекті – набір рамок. Вага – 1,6 кг. Ціна – 14600 грн.

Plustek OpticFilm 8200i SE-фото

Слайд-сканер Plustek OpticFilm 8200i SE підходить для оцифровки домашнього архіву плівок і фотографій. Висока ціна пояснюється великим числом функцій. Якщо цікавить більш «просунута» модель з розширеними можливостями, можна порадити CZUR ET16 за вищою ціною.


ПЛЮСИ:

 • в комплекті – зручна сумка для перенесення
 • відміннa якість сканування плівки з подряпинами, іншими ушкодженнями
 • просте в роботі ПО з безліччю налаштувань

МІНУСИ:

 • доводиться різати фотоплівку (за один раз можна відсканувати лише 6 кадрів)
 • мізерна інструкція
 • робота SilverFast викликає труднощіКупуй на RozetkaКупуй на Foxtrot

CZUR ET16

Фотоапаратним сканер з датчиком CMOS. На відміну від моделі Plustek OpticFilm 8200i SE з інтерфейсом USB 2.0 цей прилад додатково можна підключити по Wi-Fi. Сумісність у ПК, вбудований накопичувач ємністю 1 Гб. Працює з папером різних розмірів (максимальний – формат А3). Глибина кольору – 24 біт. Дозвіл – 4608 × 3456 dpi. Швидкість сканування (як ч / б, так і в кольорі – 1 лист в секунду). Формати скан-копій – JPG, PDF, TIFF, MJPEG, YUV. Можливо сканування об’ємних об’єктів. Ціна – 12400 грн.

CZUR ET16-фото

Фотоапаратним сканер CZUR ET16, враховуючи його функціонал і ціну, не підійде для будинку. При виконанні професійної роботи пристрій заслужило позитивні відгуки.


ПЛЮСИ:

 • потужний процесор
 • сенсор з дозволом 1080p Full HD
 • в комплекті є насадки для пальців (на скан-копії не видно)

МІНУСИ:

 • не працює з нестандартними джерелами
 • висока ціна
 • погано сканує глянцевий папір (відсвіт, зміна кольору)Мій досвід з CZUR ET16. Плюси та мінуси
CZUR ET16
19.06.2021
    

Для себе знайшkf такий спосіб роботи: сканую в CZUR, зберігаю в PDF, відправляю PDF в FINE Reader. Власних налаштувань розпізнавання в поставляється програмою мало. Однак в текстах без картинок і таблиць можна цілком обійтися штатними засобами. Якість розпізнавання хорошого тексту нормальне.
За 20 хвилин відскануваkf (без розпізнавання) листів 200 бухгалтерської первинки. Відмінно. А ось коли треба було зробити скани паспортів - замучиkfcm! Ну ніяк не прибирає пальці на маленьких форматах!

Купуй на Rozetka

Fujitsu ScanSnap SV600

Закриває рейтинг фотоапаратним сканер компанії Fujitsu зі скануючим елементом типу CCD. Для порівняння: модель CZUR ET16 пропонується з більш якісним CMOS. Інтерфейс USB 2.0 дозволяє підключати прилад до ПК, MAC. Доступно сканування паперу в форматі А3 (максимум) з дозволом 285 × 283 dpi. Система автоподачі. Ємність лотка – 50 аркушів. Доступна двосторонній друк. Споживана потужність – 20 Вт. Ціна – 38300 грн.

Fujitsu ScanSnap SV600-фото

Сканер Fujitsu ScanSnap SV600 підійде для бібліотек, де необхідно оцифрувати великий обсяг видрукуваної інформації. З огляду на стандартний набір функцій і невисокий дозвіл, ціна моделі істотно завищена. Сканер Plustek OpticFilm 8200i SE (з гідними функціями і аналогічним скануючим елементом) дешевше.


ПЛЮСИ:

 • функція розпізнавання повороту сторінок
 • робота з форматом А3
 • мінімум кнопок

МІНУСИ:

 • висока ціна
 • жорстке кріплення скануючої головки (страждає якість скан-копій).
 • невисокий дозвілКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO
повернутися до меню ↑

FAQ

Які призначення і принципи дії сканерів?

Сканер – це пристрій, який використовується для створення точної цифрової копією зображення фото, текст, написаний на папері, або навіть об’єкт. Відскановане зображення передається на ваш комп’ютер. Зображення і текст виходять саме через процес оптичного розпізнавання символів [OCR].

НазваХарактеристикиЦіна

Epson Perfection V19

Epson Perfection V19-фото
планшетний сканер

формат A4

інтерфейс USB 2.0

дозвіл 4800x4800 dpi

датчик типу CIS
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot

Canon CanoScan LiDE 400

Canon CanoScan LiDE 400-фото
планшетний сканер, формат A4

інтерфейс USB

дозвіл 4800x4800 dpi

датчик типу CIS
Купуй на Rozetka

Avision FB2280E

Avision FB2280E-фото
планшетний сканер, формат A4

інтерфейс USB 2.0

дозвіл 600x600 dpi

датчик типу CCD
Купуй на Stylus

Epson Perfection V800 Photo

Epson Perfection V800-фото
Оптична роздільна здатність

Роздільна здатність сканера: 4800 x 4800 dpi

Швидкість сканування

A4 300 dpi: 10 сек

З попереднім переглядом (A4): 10.4 сек
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Canon P-215II

Canon P-215II-фото
протяжний сканер, формат A4

інтерфейс USB 2.0

дозвіл 600x600 dpi

двостороннє пристрій подачі

датчик типу CIS
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot

HP ScanJet Pro 2000 s1

HP ScanJet Pro 2000 s1-фото
Тип сканера протяжний сканер

Країна-виробник Польща

Інтерфейс USB 2.0

Колір Чорний

формат A4

Тип датчика Контактний (CIS)
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot

Fujitsu fi-7160

Fujitsu fi-7160-фото
Тип сканера протяжний сканер

Країна-виробник Польща

Інтерфейс USB 2.0

Колір Чорний

формат A4

Тип датчика Контактний (CIS)
Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO

Plustek OpticFilm 8200i SE

Plustek OpticFilm 8200i SE-фото
слайд-сканер

інтерфейс USB 2.0

дозвіл 7200 dpi

датчик типу CCD
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot

CZUR ET16

фотоапаратним сканер, формат A3

інтерфейс USB 2.0

дозвіл 4608x3456 dpi

датчик типу CMOS
Купуй на Rozetka

Fujitsu ScanSnap SV600

Fujitsu ScanSnap SV600-фото
Тип пристрою документ-сканер

Формат сканування А3

Дисплей (тип матриці) CCD

Ч/б сканування, стор/хв 20

Кольорове сканування, стор/хв 20

Дозвіл сканування 1200x1200

Макс. область сканування 432x300
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Summary
Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів
Article Name
Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів
Description
Рейтинг кращих сканерів 2021 року по думку покупців. Кращі моделі по співвідношенню ціна-якість. Порівняння функцій та характеристик
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.