Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів

Вибір найкращого сканера 2022 року варто починати, визначивши для себе його тип. Слайд, планшетний, протяжний. Швидкість сканування залежить від дозволу матриці. Параметр відбивається на якості скан-копії. Глибина кольору має значення при роботі зі знімками. Варто звернути увагу і на тип інтерфейсу. Я підготував рейтинг кращих сканерів 2022 року, складений за оцінками покупців. В топі представлені моделі виробників Canon, HP, Epson і інших по зростанню ціни. Поруч з кожним сканером його короткий опис.

ТОП-4 найкращих планшетних сканерів

Epson Perfection V19

Відкриває рейтинг планшетний сканер, сумісний з комп’ютером і ноутбуком. Інтерфейс USB 2.0 забезпечує високу швидкість передачі даних. Для порівняння: модель Avision FB2280E пропонується з таким же варіантом підключення. Скануючий елемент CIS забезпечує швидкий початок роботи, відрізняється невеликими габаритами. Прилад розрахований на сканування формату А4. Швидкість одного прогону – 10 секунд (кольоровий і чорно-білий). Глибина кольору в 48 біт дозволяє працювати з високоякісними зображеннями. При роботі пристрій споживає 2,5 Вт потужності.

Epson Perfection V19-фото
Epson Perfection V19

З огляду на ціну планшетного сканера Epson Perfection V19 при наявності базового функціоналу, можна впевнено рекомендувати його як для будинку, так і офісного використання. Якщо цікавить прилад з більш високою швидкістю сканування, інтерес викликає Canon CanoScan LiDE. Ціна трохи вище, але і швидкість збільшена майже в 2 рази.


ПЛЮСИ:

 • низька ціна
 • вага – 1,5 кг
 • хороша швидкість роботи

МІНУСИ:

 • немає додаткових функцій
 • мізерна інструкціяCanon CanoScan LiDE 400

Планшетний сканер з інтерфейсом USB-Type C (сумісність з USB 2.0 і 3.0). Глибина кольору – 24 біт. Для порівняння: цей параметр у моделі Epson Perfection V19 в 2 рази вище. Тип датчика – CIS – стандартний для сканерів планшетного типу. Прилад розрахований на створення скан-копій формату А4 (максимум). Швидкість сканування залежить від розміру документа. Максимум – 8 секунд, мінімум – 4. Кришка Advanced Z-lid дає можливість працювати з книгами і журналами без побоювань пошкодити корінець. При роботі споживає 4,5 Вт. У режимі очікування – до 0,3 Вт.

Canon CanoScan LiDE 400-фото
Canon CanoScan LiDE 400

Невисока ціна сканера CanoScan LiDE 400 компанії Canon привертає увагу покупців. Він справляється з основним завданням, але якість матеріалів посереднє. Якщо потрібна техніка з розширеним функціоналом, можна порадити Epson Perfection V800 Photo. Бездоганна робота має свою ціну.


ПЛЮСИ:

 • розмір 10 × 15 сканується 4 секунди
 • «Грамотне» ПО (вирішення питань автоматично за замовчуванням)
 • є підставка для вертикальної установки (у покупців це додаток викликає закономірні запитання).

МІНУСИ:

 • низька якість пластика
 • неточна передача зображення (рядки зсуваються, малюнок змащується)https://youtu.be/67TR3nCx_gw

Avision FB2280E

Планшетний сканер з датчиком CCD. Тип скануючого елементу забезпечує відмінну якість скан-копії, що відбивається на довговічності техніки. Для порівняння: в моделі Canon CanoScan LiDE 400 датчик типу CIS (якість нижче). Інтерфейс USB 2.0 забезпечує сумісність з ПК. Глибина кольору – 24 біт. Швидкість сканування в кольоровому і чорно-білому форматах – 2,5 секунди. Підтримка стандартів ISIS, TWAIN дозволяє сканувати об’ємні елементи. Потужність споживання – 30 Вт. Передня панель обрізана під кутом. Ця конструкційна особливість дозволяє сканувати книги і журнали, не розшиваючи, не псуючи корінець.

Avision FB2280E-фото
Avision FB2280E

Відмінна якість сканованих зображень і особливості конструкції роблять планшетний сканер Avision FB2280E вдалим рішенням для оцифровки великої кількості документів. Він використовується в поліграфічних агентствах, друкарнях. Якщо цікавить техніка дешевше з набором базових функцій, можна порекомендувати Epson Perfection V19.


ПЛЮСИ:

 • ідеальна геометрія копій (кола не перетворюються в овали)
 • висока швидкість роботи – 2,5 сек
 • можна підключити модуль автоматичної подачі аркушів

МІНУСИ:

 • висока ціна
 • оптичного дозволу недостатньо для професійної роботиAvision FB2280E
19.06.2021
    

Переваги:

Професійний книжковий сканер, що дозволяє сканувати книги і журнали не розшиваючи і не псуючи їх, за рахунок 2 мм відступу від кута (що становить 120 градусів) до області сканування. Забезпечує ідеальну геометрію сканів, що рідкість для CCD сканерів - прямокутники не перетворювати в трапеції / паралелограми, а кола в еліпси. Висока швидкість сканування, гарна передача кольору. Є можливість підключення модуля автоподачі аркушів А4.

Недоліки:
Оптичний дозвіл сканера становить 600dpi. Для книг і журналів цього більш, ніж достатньо. Навіть з урахуванням ефективного використання додатків для видалення растра (наприклад, Sattva Descreen). Але кому-то воно може здатися невеликим. Дорогий для аматорських оцифровок.

Коментар:
Дивує настільки довга відсутність відгуків. Обробила не один десяток журналів, відсканованих даними апаратом. Дуже задоволена якістю сканів і відсутністю необхідності потрошити журнали.

Читайте також:

https://kstech.com.ua/televisoru-i-monitory/yakyi-vybraty-monitor-z-diahonalliu-27-diuimiv/

https://kstech.com.ua/computeru/chorno-bilyi-prynter-top-naikrashchykh-bfp/

Epson Perfection V850 pro

Закриває ТОП кращих планшетних сканерів Epson Perfection V850 pro зі скануючим елементом типу CCD. Модель Avision FB2280E пропонується з таким же типом датчика. Інтерфейс USB 3.0 відбивається на простоті підключення, високій швидкості передачі даних. Сумісний з ПК, є слайд-адаптер. Поліпшений дозвіл з оптичною щільністю 4 D. Функціонал і підтримка стандартів ISIS, TWAIN дозволяють сканувати об’ємні об’єкти. Додатково є набір рамок. Споживана потужність – 23 Вт.

Epson Perfection V800-фото
Epson Perfection V850 pro

Модель Perfection V800 Photo виробника Epson завдяки функціоналу підходить для оцифровки документів і зображень у великому обсязі. Використання в домашніх умовах непопулярне через високу ціну. Якщо цікавить модель з датчиком CCD, але дешевше, інтерес викликає Avision FB2280E.


ПЛЮСИ:

 • вбудований слайд-адаптер
 • інтерфейс USB 3.0
 • висока оптична щільність

МІНУСИ:

 • висока цінаповернутися до меню ↑

ТОП-3 кращих протяжних сканерів

Canon P-215II

Відкриває рейтинг кращих протяжних – сканер з датчиком типу CIS. Для порівняння: модель HP ScanJet Pro 2000 s1 пропонується з тим же типом скануючого елемента. Інтерфейс USB 2.0 забезпечує просте підключення до персонального комп’ютера, ноутбука. Прилад розрахований на роботу з форматом А4. За хвилину в чорно-білому оформленні сканується 15 копій, в кольоровому – 10. Глибина кольору – 24 біт. 256 відтінків сірого. У конструкції світлодіодний джерело світла. Функція автоподачі об’ємом на 20 аркушів. Сканер підтримує стандарти ISIS, TWAIN. Вага – 1 кг. При роботі споживається 5 Вт потужності.

Canon P-215II-фото
Canon P-215II

Протяжний сканер Canon P-215II завдяки функціоналу і компактності можна рекомендувати для регулярного офісного використання. Двостороннє сканування – окреме перевагу. Якщо цікавить техніка з датчиком CCD (більш висока якість сканування), розгляньте Fujitsu fi-7160. Але ціна тут буде в 2 рази вище.


ПЛЮСИ:

 • висока швидкість сканування (як з однієї, так і з двох сторін)
 • працює без додаткової установки драйверів
 • компактний

МІНУСИ:

 • немає лотка для приймання відсканованих аркушів
 • немає чохла для перенесення в комплектіHP ScanJet Pro 2000 s2

Звільніть столи від стопок паперу за дуже привабливою ціною!
Цей швидкий і доступний сканер здатний впоратися із широким спектром завдань, від простого кольорового сканування до складних робочих процесів. Висока швидкість сканування до 35 сторінок або 70 зображень за хвилину, і АПД на 50 аркушів дозволить вам швидко та надійно оцифровувати великі проекти. Рекомендоване навантаження – 3500 сторінок на день.

HP ScanJet Pro 2000 s2
 • Сканування зі швидкістю 35 стор/хв і 70 изобр./хв завдяки скануванню обох сторін одночасно
 • Визволення робочого простору. Сканер HP ScanJet відрізняється компактними розмірами та сучасним дизайном – ідеальне рішення для настільного використання.
 • Тривала підготовка не потрібна: технологія миттєвого включення Instant-on дозволяє швидко почати сканування.
 • Можливість завантаження до 50 аркушів у пристрій автоматичної подачі документів для швидкого сканування без участі користувача.

ПЛЮСИ:

 • хороша робота ПО
 • двохсторонній друк
 • широкий перелік форматів для сканування

МІНУСИ:

 • дозвіл 600 dpi, вказане виробником, в реальності трохи нижчеHP ScanJet Pro 2000 s1
19.06.2021
    

Ціна-якість, прекрасна робота програмного забезпечення і, взагалі, хороший безвідмовний апарат. Займає мало місця на робочому столі.

Fujitsu fi-7160

Кращий протяжної сканер, але дуже дорогий. Прилад компанії Fujitsu обладнаний датчиком CCD, що відбивається на якості виконання скан-копій. Інтерфейс USB 2.0 спрощує підключення до комп’ютера. Глибина кольору – 24 біт. Параметр аналогічний моделі Canon P-215II. 256 відтінків сірого. За одну хвилину сканує 60 аркушів (в чорно-білому оформленні або в кольорі) формату А4. LED джерело світла. Підтримка стандартів ISIS, TWAIN, ємність для автоподачі на 80 аркушів. Можна сканувати документ з двох сторін. Енергоспоживання в режимі очікування – 2 Вт.

Fujitsu fi-7160-фото
Fujitsu fi-7160

Реалізація датчика CCD в протяжливому сканері Fujitsu fi-7160 відбивається на якості і довговічності його роботи. Рекомендований для офісного використання (велике навантаження). Якщо ціна – серйозна перешкода, а до якості друку не пред’являються підвищені вимоги, можна взяти HP ScanJet Pro 2000 s1.


ПЛЮСИ:

 • висока якість матеріалів і збірки (на думку покупців, він «невбиваємий»)
 • гарна якість роликів (заміна після 300 тисяч прогонів. Прилад повідомить про її необхідності)
 • просте обслуговування

МІНУСИ:

 • висока цінаповернутися до меню ↑

ТОП-3 кращих фотоапаратних і слайд-сканерів

Plustek OpticFilm 8200i SE

Слайд-сканер з датчиком CCD дозволяє якісно оцифрувати великий обсяг плівки фотоапаратів старого зразка. Для порівняння: модель Fujitsu ScanSnap SV600 пропонується з тим же видом скануючого елемента. Інтерфейс USB 2.0 дозволяє підключати прилад до комп’ютера і MAC. Швидкість сканування при максимальної оптичної щільності 3.6 D становить 36 секунд (мінімум). В комплекті – набір рамок. Вага – 1,6 кг.

Plustek OpticFilm 8200i SE-фото
Plustek OpticFilm 8200i SE

Слайд-сканер Plustek OpticFilm 8200i SE підходить для оцифровки домашнього архіву плівок і фотографій. Висока ціна пояснюється великим числом функцій.


ПЛЮСИ:

 • в комплекті – зручна сумка для перенесення
 • відміннa якість сканування плівки з подряпинами, іншими ушкодженнями
 • просте в роботі ПО з безліччю налаштувань

МІНУСИ:

 • доводиться різати фотоплівку (за один раз можна відсканувати лише 6 кадрів)
 • мізерна інструкція
 • робота SilverFast викликає труднощіIRIS Pro 5 Invoice

IRISCan Pro 5 Invoice – це багатофункціональний двосторонній кольоровий сканер із ультразвуковим датчиком подвійної подачі. Завдяки унікальному програмному пакету він надає малим компаніям та незалежним працівникам потужний засіб підвищення продуктивності праці.

Сканування документів будь-якого типу: договори, рахунки-фактури, квитанції, рахунки, візитні картки та навіть пластикові картки (посвідчення, кредитні картки) можна сканувати з дуже високою швидкістю (23 стор/хв). Перетворення будь-яких паперових документів, PDF та файлів зображень на цифрові файли, що підтримують редагування, індексацію та спільний доступ із використанням ПЗ для OCR Readiris Corporate.

IRIS Pro 5 Invoice

Сканування, розпізнавання та адміністрування візитних карток завдяки Cardiris Corporate користувачі можуть зберігати актуальну базу контактів в електронному вигляді у своєму улюбленому додатку для керування контактами (Outlook, Act) або у хмарі (Google Contacts, Salesforce, Microsoft CRM).

Покращення класифікації ваших рахунків за допомогою IRISmart Invoice: ідеальне рішення для фрілансерів та адміністрування малих/середніх компаній! Легке сортування, керування та передача відомостей про всі ваші витрати бухгалтеру або довіреній особі. Ваші рахунки можна сортувати у певних папках з урахуванням індивідуальних потреб у стислому форматі PDF із підтримкою пошуку!


ПЛЮСИ:

 • потужний процесор
 • сенсор з дозволом 1080p Full HD
 • в комплекті є насадки для пальців (на скан-копії не видно)

МІНУСИ:

 • не працює з нестандартними джерелами
 • висока ціна
 • погано сканує глянцевий папір (відсвіт, зміна кольору)IRIS Pro 5 Invoice
26.07.2022
    

Для себе знайшла такий спосіб роботи: сканую, зберігаю в PDF, відправляю PDF в FINE Reader. Власних налаштувань розпізнавання в поставляється програмою мало. Однак в текстах без картинок і таблиць можна цілком обійтися штатними засобами. Якість розпізнавання хорошого тексту нормальне.
За 20 хвилин відскануваkf (без розпізнавання) листів 200 бухгалтерської первинки. Відмінно. А ось коли треба було зробити скани паспортів - замучиkfcm! Ну ніяк не прибирає пальці на маленьких форматах!

Fujitsu ScanSnap SV600

Закриває рейтинг фотоапаратним сканер компанії Fujitsu зі скануючим елементом типу CCD. Для порівняння: модель CZUR ET16 пропонується з більш якісним CMOS. Інтерфейс USB 2.0 дозволяє підключати прилад до ПК, MAC. Доступно сканування паперу в форматі А3 (максимум) з дозволом 285 × 283 dpi. Система автоподачі. Ємність лотка – 50 аркушів. Доступна двосторонній друк. Споживана потужність – 20 Вт.

Fujitsu ScanSnap SV600-фото
Fujitsu ScanSnap SV600

Сканер Fujitsu ScanSnap SV600 підійде для бібліотек, де необхідно оцифрувати великий обсяг видрукуваної інформації. З огляду на стандартний набір функцій і невисокий дозвіл, ціна моделі істотно завищена. Сканер Plustek OpticFilm 8200i SE (з гідними функціями і аналогічним скануючим елементом) дешевше.


ПЛЮСИ:

 • функція розпізнавання повороту сторінок
 • робота з форматом А3
 • мінімум кнопок

МІНУСИ:

 • висока ціна
 • жорстке кріплення скануючої головки (страждає якість скан-копій).
 • невисокий дозвілповернутися до меню ↑

FAQ

Які призначення і принципи дії сканерів?

Сканер – це пристрій, який використовується для створення точної цифрової копією зображення фото, текст, написаний на папері, або навіть об’єкт. Відскановане зображення передається на ваш комп’ютер. Зображення і текст виходять саме через процес оптичного розпізнавання символів [OCR].

Summary
Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів
Article Name
Топ-10 сканерів різних типів за відгуками реальних користувачів
Description
Рейтинг кращих сканерів 2021 року по думку покупців. Кращі моделі по співвідношенню ціна-якість. Порівняння функцій та характеристик
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.