Вибираємо SSD: Незалежний Топ-6

Найшвидший, простий і відносно недорогий спосіб прискорити роботу комп’ютера — увіткнути в нього SSD. Ось тільки мало хто знає, як вибрати твердотілий накопичувач правильно. Відповідь на це питання шукайте в нашому незалежному рейтингу 6 кращих SSD.
Що таке SSD
Абревіатура SSD розшифровується як Solid State Drive – «твердотілий накопичувач». Це особливий вид жорстких дисків, побудований нема на магнітній технології, як традиційні HDD, а на основі флеш-пам’яті. Простіше кажучи, SSD – це спеціальна флешка, яка призначена для постійного зберігання інформації в ПК.
Звичайні HDD здатні на читання і запис зі швидкістю до 120-150 мегабайт в секунду. Пристойно? Навіть бюджетний SSD працює в чотири-п’ять разів швидше. Це означає миттєве завантаження системи, швидку установку програм, переміщення файлів без зайвого очікування. Один раз випробувавши SSD повернутися до звичайних жорстким ви вже точо не захочете. До того ж вони не мають рухомих частин, працюють безшумно і витрачають менше енергії, ніж хрусткі магнітні диски.
За це доведеться платити підвищеною ціною за мегабайт обсягу, але цей недолік вже не такий критичний, як п’ять років тому. Ще одна проблема — обмежене число циклів перезапису, але сьогодні воно може досягати десятків тисяч, так що зносити його дуже важко.
Загалом, якщо хочете порадувати свій комп’ютер і себе — ставте SSD. Який саме? Розповімо в нашому Топ-6 найкращих твердотілих накопичувачів.
повернутися до меню ↑Топ-6 SSD
Кращий ігровий SSD
1. WDS100T2B0A
Спритний і місткий SSD формату 2,5 “від гідного виробника. За без малого 9 000 рублів нам пропонують твердотельник об’ємом 1 терабайт — вистачить і для системи, і для програм, і для ігор, і для фотографій, і для колекції кіно. Швидка пам’ять TLC 3D NAND забезпечує швидкість читання – 560 МБ / с і запису – 530 МБ / с. Підключення до ПК — через роз’єм SATA 3. Універсальна модель, яка підійде майже для будь-якого ПК, будь-якого користувача і будь-якого сценарію використання.
- Місткістю 1000 ГБ
- Для ноутбука і настільного комп’ютера
- Формфактор: 2.5 “
- Інтерфейс SATA 6Gb / s
Куплений на заміну старому OCZ AGILITY 3 120Gb. За швидкодією у мене притензій до нього немає - швидкість читання і запису цілком відповідає тому, що очікувалося від ssd диска в 2019 році. Для ігор і роботи з великими фотошоповское файлами підходить на ура.
Кращий бюджетний SSD
2. Silicon Power SP120GBSS3S55S25
Найяскравіший доказ того, що твердотілі накопичувачі вже перестали бути недоступною розкішшю. Цей малюк коштує всього 1500 рублів, але вміє читати інформацію зі швидкістю 560 МБ / с і записувати на 530 МБ / с. Формат 2,5 “, роз’єм підключення – SATA3. Обсягу в 120 гігабайтів вистачить для того, щоб використовувати цей SSD як системний диск, а ось для відеотеки доведеться знайти модель більшого об’єму. Кращий бюджетний спосіб підбадьорити навіть морально застарілий ПК.
- Місткість 120 ГБ
- Для ноутбука і настільного комп’ютера
- Формфактор: 2.5 “
- Інтерфейс SATA 6Gb / s
Кращий SSD на 120GB
3. WDS120G2G0A
Ще один твердотілий накопичувач об’ємом 120 гігабайтів, але в цей раз дорожче — ціною майже 1700 рублів. Формат і роз’єм підключення традиційні: 2,5 “і SATA3 600 МБ / с відповідно. Пам’ять TLC 3D NAND забезпечує швидкість читання в 545 МБ / с. Виробник обіцяє 1 000 000 годин напрацювання на відмову і дає гарантію на 3 роки. Відмінний надійний і універсальний SSD, який підійде як системного диска для будь-якого комп’ютера. А ось зберігати фільми та фотографії на ньому не вийде — місткість, на жаль, замала.
- Місткість 120 ГБ
- Для ноутбука і настільного комп’ютера
- Формфактор: 2.5 “
- Інтерфейс SATA 6Gb / s
Кращий SSD на 240GB
4. Kingston A400 SA400S37/240G
За 3000 рублів з невеликим ви отримаєте не найшвидший, але надійний і місткий твердотілий накопичувач. У характеристиках виробник вказує швидкість читання і запису всього в 520 МБ / с і 500 МБ / с відповідно. Хоча, звичайно, помітити різницю з попереднім і формально більш продуктивним SSD зможе хіба що кіборг. Зате обсягу у 240 гігабайтів вистачить не тільки для установки операційної системи, але і для ігор або прикладних програм. Зручна і недорога для такої місткості модель.
Кращий SSD на 256GB
5. A-Data LEGEND 740 ALEG-740-250GCS

Цей SSD трохи ширшими попереднього — при ціні в 4000 рублів з невеликим його обсяг становить 256 гігабайтів. Виробник розщедрився на дуже швидку пам’ять MLC 3D NAND, тому швидкість читання / запису в 560 МБ / с і 520 МБ / с відповідно тут — точно не маркетингове приймання. Заявлений термін служби 5 років, час напрацювання на відмову – 2 000 000 годин. Завдяки класичному формату 2,5 “і роз’єму SATA3 цей SSD підійде і для ноутбука, і для стаціонарного ПК.
- Місткість 250 ГБ
- Для ноутбука і настільного комп’ютера
- Формфактор: 2.5 “
- Інтерфейс SATA 6Gb / s
- Работає швидко та тихо
- Пам’ять MLC
- Кольорова наклейка
- Працює декілька місяців
- Китайске гавно
- Корпус на засувках
Кращий SSD на 500GB
6. SanDisk SDSSDH 3-500G-G25
При ціні менше ніж 5300 рублів за 500 гігабайтів цей твердотілий накопичувач можна назвати ідеальним варіантом по співвідношенню вартості та функціонала. Читає інформацію він на швидкості в 560 МБ / с, записує на 530 МБ / с — цілком пристойні показники, які забезпечує пам’ять TLC 3D NAND. Місткості та швидкості вистачить для будь-яких завдань, а не тільки для установки системи та декількох програм. Один з найбільш універсальних варіантів, відповідний для будь-якого сценарію використання.
- Місткість 500 ГБ
- Для ноутбука і настільного комп’ютера
- Формфактор: 2.5 “
- Інтерфейс SATA 6Gb / s
Запитання про SSD
Від чого залежить швидкість SSD?
Швидкість роботи SSD залежить від двох основних чинників, які працюють одночасно:
– особливості застосованої в SSD пам’яті. У порядку зменшення швидкості та одночасного зменшення ціни: SLC, MLC, TLC або QLC. Крім того, іноді в назві диска вказують тип пам’яті NAND або 3D NAND: перша дешевше, друга — швидше;
– особливості інтерфейсу підключення (швидкість в порядку зростання): SATA2, SATA3 або M.2.
Насправді, в порівнянні зі звичайним HDD навіть повільний твердотельник буде просто літати, а різницю в читанні / запису між дешевим і дорогим SSD обов’язково вловить комп’ютер, але навряд чи помітить людина.
Який роз’єм для підключення SSD необхідний?
Більшість твердотілих накопичувачів підключаються аналогічно звичайним жорстким дискам — через порт SATA ревізії 2 або 3. Такий обов’язково є в будь-якому ПК або ноутбуці.
Набагато рідше зустрічаються SSD з роз’ємом M.2 – вони схожі на позбавлені корпусу флешки та підключаються безпосередньо до материнської плати через спеціальний роз’єм. Про те, чи є він у вашої материнської плати, написано в інструкції до неї.
Третій варіант — особливий стандарт, який у своїх комп’ютерах використовує Apple. До їх машинам підходять тільки спеціальні SSD, які до інших ПК під’єднати, швидше за все, не вдасться.
Нарешті, SSD можуть бути не тільки внутрішніми, але і зовнішніми SSD дисками. Останні підключаються до ПК через USB стандарту 3.0 або Type-C.
Які відповідні обсяги SSD для установки Windows, Mac і Linux?
В принципі, до операційної систему можна запихати та на SSD об’ємом всього 32 гігабайти. У недорогих комп’ютерах з SSD так часто і роблять. Однак такого обсягу вам вистачить ненадовго. Бажано використовувати твердотельник хоча б на 64 гігабайти, але краще — ще більше.
Як довго SSD служать (скільки циклів перезапису витримують)?
Хороший сучасний SSD витримує до 10 000 циклів перезапису, професійні моделі — до 100 000. На практиці це означає довгі роки активного використання в якості як системного диска, так і місця установки програм.
Чи всі диски підходять для комп’ютера і ноутбука? Який куди? За розміром і роз’ємів.
Завдяки стандартизації та уніфікації, на яких засновані формати комп’ютерного заліза, проблем з сумісністю у сучасних SSD майже немає.
Більшість SSD виконані у формфакторі 2,5 “і підключаються через роз’єм SATA. Причому SATA2 і SATA3 взаємно сумісні, але останній забезпечує вдвічі більшу швидкість. 2,5 ” твердотельник підійде для будь-якого ПК і майже будь-якого ноутбука. В крайньому разі доведеться прикупити перехідник на посадкове гніздо розміру 3,5 “.
В тонких ноутбуках використовуються SSD з тим же роз’ємом SATA, але меншого розміру – 1,8 “.
SSD з роз’ємом M.2 можуть мати універсальний ключ, ключ А чи В — для його підключення потрібен відповідний роз’єм на материнській платі. Габарити SSD цього типу часто вказують у назві 2260, 2280, 22110. Перші дві цифри позначають ширину в міліметрах, яка завжди однакова. Наступні дві-три цифри означають довжину накопичувача в міліметрах.
Загалом, єдиний універсальна порада, яку можна дати при виборі розміру і роз’єму SSD: обов’язково ознайомтеся з інструкцією до свого комп’ютера і проконсультуйтеся з фахівцем перед покупкою. Заочно тут вгадати нічого не можна.
Висновки
SSD – це швидко, зручно, і далеко не так дорого, як заведено вважати. Чутки про їх недовговічності теж сильно перебільшені: при правильному використанні твердотільний накопичувач запросто прослужить довше якогось HDD. Ну а щоб напевно не помилитися з вибором, вивчіть наш незалежний рейтинг 6 кращих SSD.


[…] Також читайте про SSD: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/vibiraemo-ssd-nezalezhnij-top-6/ […]