Кращі Android Smart-TV приставки: Топ-5 кращих

У моїй вітальні на стіні висить великий телевізор, але телебачення я майже не дивлюся – вистачає кіно і відеоігор. За це і багато іншого варто сказати спасибі розумній ТВ-приставці. Чим хороший цей корисний девайс, я зараз і розповім.
Що таке Smart-TV приставки і навіщо вони потрібні
Суть «розумних» ТВ-приставок в тому, що вони розширюють функціонал телевізорів, додаючи їм smart-можливості. Звичайно, сучасному Smart TV на базі Андроїд або аналогічних систем це нових можливостей, швидше за все, не додасть. Але старому Smart-TV з повільним процесором і застарілою операціонкою або тим більше древній скриньці без Smart-функцій взагалі приставка здатна подарувати друге життя.
Отже, що ж уміють Smart-TV приставки на Android? Так то ж саме, що і будь-який смартфон або планшет:
- крутити фільми та музику;
- запускати ігри та програми з магазину додатків або зі сторонніх джерел;
- серфить в інтернеті;
- і взагалі працювати комп’ютером для розваг.
Хіба що у телевізора екран великий і не сенсорний, тому управляти всім цим потрібно не пальцями, а пультом.
В принципі, це все, що потрібно знати про розумні приставки. Подивимося на кращі з них ближче.
Також читайте про Wi-Fi роутери: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/computeru/top-5-krashchyh-wi-fi-routeriv-2020/
повернутися до меню ↑Кращі Smart-TV приставки: Незалежний топ-5
Кращі ТВ-приставки на Андроїд
Smart-TV приставка Android TV Box X96 X4 64 Gb

Одна з найпотужніших приставок на ринку. Тут встановлено восьміядерний процесор, 3 гігабайти оперативної і 32 гігабайти постійної пам’яті. Програмна частина представлена не найсвіжішим, але зате повноцінним Android версії 7.1. Це означає, що на приставці доступний весь функціонал Андроїд-планшета, включаючи нормальний магазин Google Play. Є підтримка HDR, відео з роздільною здатністю 4К відтворюється без гальм.
Корпус пристрою симпатичний, прямокутний, виконаний під шліфований метал. Розробники примудрилися зробити його дуже компактним, але знайшли місце під дуже велике число входів-виходів. Крім роз’єму живлення тут є два повнорозмірних USB-порта, слот для SD-карт, HDMI версії 2.0, цифровий аудіовихід і порт Ethernet для мережевого кабелю. З бездротових інтерфейсів – спритний двохдіапазонний Wi-Fi і Bluetooth. Приставка підтримує підключення зовнішніх пристроїв, так що підробити до неї бездротову акустику або переносний жорсткий диск можна без проблем.
Брали даний медіаплеєр для батьків. Я не знав, розберуться вони з настройками, як включити, вимкнути і т.і. Але все виявилося так просто, що люди похилого віку впоралися з підключенням самі. Медіаплеєр добре працює, не шумить, виконує всі свої заявлені функції. Рекомендую!
- Багато входів-виходів
- Попередньо встановлені основні необхідні додатки
- Приставка може реагувати на пульт від телевізора
- Короткий провід живлення адаптера
Smart-TV приставка Xiaomi Mi Box S
Оновлена версія Xiaomi Mi Box в зменшеному корпусі і з вдосконаленим пультом. Начинка, правда, залишилась тією ж: восьміядерний процесор Amlogic, 2 гігабайти оперативної і 8 гігабайт вбудованої пам’яті. Цього цілком вистачає для того, щоб Android не гальмував, а відео в 4К худо-бідно, але гралося без гальм. Операційка тут цілком сучасна, версії 8.1, але в Google Play доступні не всі програми (хоча відсутні можна встановити і через сторонні ресурси). Вбудованого софту трохи, навіть браузера чомусь немає, але в мережі без зусиль можна знайти все необхідне.
Корпус невеликий, його легко заховати за телевізором. Роз’ємів, правда, на ньому умістили абсолютний мінімум: харчування, HDMI, USB – і все. В принципі, цього цілком достатньо для повсякденного використання, але до достатку HARPER ABX-332 не дотягує. Пульт маленький, спартанський, зате з голосовим уведенням і окремою кнопкою для Netflix. ПДУ підключається через Bluetooth – через нього ж можна підробити і іншу периферію. Wi-Fi двохдіапазонний, на 2,4 і 5 ГГц, стандарту 802.11ac.
- Пульт з голосовим пошуком
- Наявність в комплекті HDMI кабелю
- Пульт блютуз, а не ІК
- Немає слота під SD карту
- Один USB
- Бракує дисплея з часом на корпусі
Smart-TV приставка Mecool KM3

Скромна, але гідна уваги модель, за невеликою ціною якої ховається серйозний потенціал. Вміє все те ж саме, що її старші сестри. Операційна система – Android 7.1, встановлено весь необхідний для швидкого старту софт, включаючи YouTube, Netflix, Amediateka, IVI, Megogo, TVZavr, PeersTV. Решта софт можна ставити через Google Play або у вигляді APK-файлів із зовнішніх джерел.
На залізі, правда, розробники трохи зекономили. Замість актуальних восьми ядер у тутешнього процесора їх всього чотири, частотою в 1,5 ГГц. Чи не особливо вражає, але разом з 2 гігабайтами оперативної пам’яті повинно вистачати для ігор і відео в 4К. Зате із зовнішніми портами повний порядок: Ethernet до 100 Мбіт / с, HDMI, 2 порти USB, слот для карт пам’яті стандарту microSD, і навіть комбінований аналоговий аудіо-відео. А ось Wi-Fi тут не найшвидший: 802.11b / g / n з частотою 2,4 ГГц, але для інтернет-серфінгу вистачить, а для всього іншого є провід.
Медіаплеєр у мене в користуванні пару місяців, все влаштовує, все подобається. ОС Android 7.1.2, інтерфейс цілком зрозумілий і звичний, меню зручне, з коробки все налаштовано, відразу можна користуватися, але і при необхідності можна налаштувати під себе. 4K відео відтворює відмінно, якість на високому рівні, контрастність і перенесення кольорів радують. Подобається те, що можу встановити з маркету який-небудь додаток або гру, запустити це на великому екрані телевізора. Процесор справляється без проблем, підвисань під час користування не помітив, дуже швидкий відгук. Дизайн дуже подобається, невеликий, стильний, і при цьому немає нічого зайвого.
- Можна завантажити такі ж ігри, що і на телефон
- Підтримується 4К
- Досить швидкий відгук
- Деякі користувачі скаржаться на мимовільне включення девайса
Кращі Smart-TV приставки з Wi-Fi
Smart-TV приставка Mecool KM6 Deluxe

Назвати компактною цю приставку складно: корпус у неї досить великий, та ще й з антеною. На цей раз китайські інженери не стали морочитися з мініатюризацією, але у такого підходу є свої плюси. Наприклад, у Х92 немає проблем з перегрівом, хоча залізо всередині вельми потужне (8-ядерний 64-бітний процесор Amlogic S912 з частотою 2.0 ГГц, 3 гігабайти оперативної і 32 гігабайти вбудованої пам’яті). Все в порядку і з прийомом Wi-Fi, антена встановлена не дарма, підтримується навіть стандарт 802.11ac. На корпусі є всі роз’єми, яких тільки можна очікувати від ТВ-приставки: комбінований аудіо-відеовихід для старих телевізорів, оптичний аудіовихід, HDMI версії 1.4b, Ethernet для проводового підключення до мережі і цілих 4 порту USB 2.0. Такої кількості входів-виходів немає, здається, ні у одного аналогічного гаджета.
Враження від приставки псує тільки сира прошивка, встановлена за замовчуванням. Так що не забудьте оновитися в обов’язковому порядку.
- Перегрів зведений до мінімуму
- Багато роз’ємів на корпусі
- Функція HDMI-СЕС
- Досить великий корпус
- Пульт малофункціональний, маленький і не зручний
Smart-TV приставка Artline TvBox KMX3

У цій приставки начинка не така потужна, як у попередньої. Гаджет працює під управлінням 4-ядерного процесора Amlogic S905X з частотою 1.5 ГГц, тут встановлено 2 гігабайти оперативної і 16 гігабайт вбудованої пам’яті – не особливо вражаюча начинка.
нам пропонують пристрій, упакований в невеликий корпус з невеликою антеною і оснащений повним набором входів і виходів. Тут і слот для карт microSD (підтримуються карти ємністю до 64 гігабайт), і два USB-порта (USB 2.0 і USB 3.0), і цифровий аудіовихід SPDIF, і Ethernet, і AV для старих телевізорів, і HDMI – для нових. З бездротових інтерфейсів: двохдіапазонний Wi-Fi, Bluetooth і ІК-порт для пульта дистанційного керування. Максимальна роздільна здатність відеовиходу – 1080p, так що про 4К можна забути, але з дозволом FullHD приставка під управлінням Android 7.1 справляється спокійно. Можливості девайса можна розширити за рахунок сторонніх додатків з Google Play, Яндекс.Store або APK. Гідний пристрій за скромний прайс.
- Алюмінієвий корпус
- Зовнішній вигляд
- Маленький кут “огляду” пульта
- Погана прошивка
повернутися до меню ↑
Висновок
Розумні ТВ-приставки здатні перетворити звичайний телевізор або навіть комп’ютерний монітор в сучасне багатофункціональний пристрій, в мультимедійний центр цифрових розваг, який і кіно покаже, і пісню заспіває, і браузер відкриє і навіть гру запустить. За функціоналом вони мало відрізняються від смартфонів і планшетів, і можливості їх дуже широкі. Компактні розміри і цілком підйомна вартість більшості таких девайсів роблять Smart-TV приставку мало не обов’язковою покупкою для господарів старих телевізорів.
повернутися до меню ↑FAQ
Зрозуміло, можливо. Одна з основних функцій розумних ТВ-приставок – відтворення відео. Майже всі з них підтримують відео з HDR в дозволі аж до 4К. Відтворювати файли приставки можуть з власної внутрішньої пам’яті, з флешок і зовнішніх жорстких дисків, з карт SD (якщо, звичайно, мають відповідний роз’єм).
Все залежить від приставки, але всі сучасні моделі з 8-ядерними процесорами і 2 або більше гігабайтами оперативної пам’яті здатні відтворювати відео з роздільною здатністю 4К. Проте, уточнюйте це питання перед покупкою.

