Кращі печі для лазні: незалежний Топ-9

Якщо піч обрана правильно, то будь-який похід в лазню буде заходом, очікуваним з радістю. Можна спорудити її самостійно, але це довго і дорого, та й фахівців високого рівня, що займаються цим, знайти не так просто. Тому все популярніше готові варіанти. Ми розповімо про те, як їх вибирати, і уявімо рейтинг 9 кращих печей для лазні.

Які печі для лазні краще?

Щоб розібратися з тим, яку піч краще придбати для своєї лазні, потрібно з’ясувати, за якими параметрами вони взагалі відрізняються, а також визначитися з бажаними виробниками. У кожної компанії є своя спеціалізація, в якій вона особливо сильна.

Чим відрізняються печі для лазні?

Головні параметри, за якими розрізняються печі – матеріал, з якого вони виготовлені, та паливо, на якому вони працюють. В першу чергу на вибір впливає саме це: покупець визначається з тим, чи потрібна йому цегляна піч, сталева або чавунна, віддає перевагу він газовому або електричному опаленню, або ж буде топити баню дровами – після цього вибір значно звужується.

А щоб визначити найбільш підходящі серед решти в списку моделей, залишиться порівняти їх за такими параметрами, як потужність, опалювальний обсяг, час горіння однієї закладки та інше

Кращі фірми печей для лазні

Можна виділити ряд виробників, від продукції яких можна очікувати тривалої служби і гарної роботи:

 1. «Везувій» – випускає десятки моделей від класичних варіантів до найбільш технологічних. Особливо бренд славиться чавунними печами і оформленням своєї продукції.
 2. «Етна» – її вироби примітні прорахунком товщини стінок в залежності від теплового навантаження на кожній конкретній ділянці. В результаті знижується витрата чавуну, а значить і ціна печі, при цьому вона залишається міцною.
 3. «Гефест» – під цим брендом печі відрізняються особливо високою надійністю завдяки технології виготовлення без швів.
 4. «Єрмак» – печі з модульною конструкцією, що дозволяє додати необхідні модулі. Наприклад, це може бути навісний бак для води, екран-конвектор тощо
 5. TMF – виробник широкого спектру печей, що має в активі кілька дуже популярних моделей. Робить акцент на недорогих, але якісних пристроях.
 6. Helo – компанія з Фінляндії, найбільший успіх досягла у виробництві обладнання для саун. Особливо популярні її електричні печі. Виділяється цікавими технологічними рішеннями, пропонує пристрої від преміум-класу до цілком доступних.
 7. Harvia – ще одна фінська компанія, популярність якої в нашій країні забезпечили в першу чергу електричні печі. Її продукція поєднує економічність з плавністю нагріву і стильним дизайном.

Також читайте про ультрафіолетові випромінювачі: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/krashchi-ultrafioletovi-vyprominiuvachi-2020-roku/

повернутися до меню ↑

На що звертати увагу при виборі

На все ті ж основні параметри печі: матеріал корпусу, паливо, потужність, опалювальний обсяг і так далі. Варто розібрати найважливіші параметри, виходячи з яких і потрібно буде робити вибір.

Розташування

Тут будуть важливі особливості побудови, а саме, чи складається лазня тільки з парної і передбанника або ж має прибудови. У першому випадку єдиний варіант розташування – встановити піч в парилку. Якщо ж лазня розділяється на приміщення для миття і парилку, то і піч розміщується так, щоб опалювати відразу те й інше. Відповідно, важливо буде підібрати піч, в конструкції якої це враховано.

Паливо

По використовуваному паливу виділяють три основні категорії печей:

 • Дров’яні – на недолік дерева скаржитися не доводиться, а тому і дров’яні печі залишаються популярними. З ними найкраще можна відчути атмосферу класичної лазні – пар точно такий, як треба, та й запах дров, все ж, важлива її частина. Але розігрівати таку піч потрібно довго, і їй потрібен димар.
 • Газові – гріються вони швидко та й возитися з ним, як з дровами, не доводиться. Недолік – необхідно отримати дозвіл на установку такої печі, оскільки при неправильній установці або поганому догляді вона може бути небезпечна.
 • Електричні – прості в установці і обслуговуванні, ці печі найкраще підходять для нагріву невеликих приміщень. Справа в тому, що постійно топити велику баню електрикою буде занадто дорого.

Є і гібридні варіанти, здатні перемикатися з одного виду палива на інший при необхідності.

Опалювальний об’єм

Будь-яка модель розрахована на те, щоб опалювати приміщення певного обсягу. Тут ніяких особливих хитрощів немає: потрібно просто підібрати її виходячи з обсягу, який потрібно буде опалювати.

Час горіння

Крім звичайних є також моделі з можливістю тривалого горіння. Якщо в перші потрібно часто додавати паливо, то інші можуть пропрацювати на одній закладці довгі години – іноді 8-10. У них є два режими – звичайний, в якому здійснюється нагрів, і тривале горіння – в ньому температура просто підтримується.

Матеріал корпуса

За матеріалом, з якого печі виробляються, виділяють три види:

 • Цегляні – для них необхідно вибудувати фундамент, вони мають складну конструкцію, а розігрівати їх потрібно довго. Тому поступово їх будується все менше, а й переваги у них є: після прогріву вони будуть утримувати тепло довго, ефективні для приміщень великої площі.
 • Чавунні багато важать, через що для них теж потрібен фундамент, але за рахунок матеріалу дуже добре акумулюють тепло і виділяються м’яким нагріванням повітря. Чавунна піч може прослужити багато років.
 • Сталеві – їх простіше монтувати, і вони можуть бути дуже компактними. Фундамент не потрібен, що в багатьох випадках і зумовлює вибір на їхню користь. Сталь поступається чавуну через те, що товщина стінок печей з неї менше, вона швидко остигає, а нагрів буде не таким приємним – але ці мінуси можна згладити, якщо купувати моделі з хромової тканини і з більш товстими стінками.

Потужність

Один з ключових параметрів – найкраще визначити, наскільки потужна буде потрібна піч, на самому початку, і потім відштовхуватися від цього. Важливо, щоб потужність була точно розрахована: якщо вона виявиться нижче потрібної, то печі доведеться працювати на знос і незабаром їй буде потрібно заміна, але і надмірно потужну брати не варто – повітря в парній в такому випадку дуже швидко нагрівається, і навіть коли воно стане гарячим , камінці не прогріються.

повернутися до меню ↑

Топ-9 печей для лазні

Тепер розглянемо газові, дров’яні, електричні і комбіновані печі для лазні.

Кращі газові печі для лазні

Піч для лазні TMF Уренгой

Піч для лазні TMF Уренгой - фото

Постійно оновлюється та модифікується модель від одного з лідерів ринку – піч «Уренгой» поєднує теплоеффективність, безпеку і надійність, а всі колишні недоліки виправлені компанією, виходячи з відгуків користувачів, які купили попередні варіанти. Призначена піч для опалення обсягу в 12 м³, має димохід, а обсяг її топки становить 42 літри. За своїми характеристиками це оптимально збалансований пристрій, що підходить для дуже багатьох лазень.

Виділяється інтер’єром – всі труби, вентилі і так далі заховані за скляними дверцятами, виглядає піч просто, все в ній влаштовано зручно. Виробник дає гарантію роботи на 1 рік.

TMF Уренгой
28.06.2020
    

Купувати однозначно варто, працює на 5 зірок, виглядає так само. Дуже естетично виглядає в контексті дерев'яних стін, елементарно налаштовується і довго тримає високі температури без перегріву - поки пробували лише три години поспіль не вимикати, мені здається, піч потягне і більше, але ось чи потягнуть люди =)


ПЛЮСИ:

 • Цікавий дизайн
 • Легко налаштувати
 • Довго тримає високі температури

МІНУСИ:

 • Немає можливості поміняти склоПіч для лазні TMF Таймир XXL 2017 Inox

Піч для лазні TMF Таймир XXL 2017 Inox - фото

Модель призначена для приміщень об’ємом до 24 м³. Топка має обсяг в 40 літрів, а внутрішня кам’янка – 47 літрів. Габарити не такі вже й великі для такого потужного пристрою: 645 x 450 x 1010 мм. Виготовлена ​​з жаростійкої сталі.

Кам’янка збільшена і посилена за допомогою подвійного шва. Примітна піч тим, що може створити режим високої вологості без перегріву приміщення – такий же, як в традиційній лазні. Створює м’яке тепло – в лазні з нею буде дуже приємно перебувати. На відміну від багатьох аналогів – по суті, перероблених для газу дров’яних печей, ця модель проектувалася з самого початку саме під газ, що і дозволило врахувати всі супутні нюанси.


ПЛЮСИ:

 • Режим високої вологості без перегріву приміщення
 • Виробляє м’яке тепло

МІНУСИ:

 • У неї потрібно завантажувати багато каменівКращі дров’яні печі для лазні

Піч для лазні Варвара Кам’янка (подовжена топка)

Піч для лазні Варвара Кам'янка (подовжена топка) - фото

Один з варіантів, що давно зарекомендував себе. Незвичайна топка відразу звертає на себе увагу. Крізь жаростійке скло двері можна спостерігати за горінням дров всередині печі. При її допомозі можна опалювати до 24 м³ площі.

Завдяки кам’яному обкладенню тепло може зберігатися довгий час. Нагрівається ж приміщення швидко – протягом години-півтори, якщо теплоізоляція в ньому правильна. Піч має функцію регулювання рівня полум’я. Її маса – 120 кг. В цілому практично позбавлена ​​недоліків, що й не дивно для розвитку лінійки настільки вдалих моделей, і може похвалитися цікавим дизайном.

Варвара Кам'янка (подовжена топка)
28.06.2020
    

Вартість, компактність, обігрівається площа навіть трохи більше, ніж вказано в характеристиках, виробник мабуть перестраховувався, прогріває приміщення ця піч стрімко і взагалі дуже подобається ця атмосфера пара, в якій опиняєшся, коли піч працює. Піч більш ніж гідно себе показала за цей рік, поки поломок не було, працює як новенька, виглядає так само.


ПЛЮСИ:

 • Скляні жаростійкі двері
 • Регулюється рівень полум’я
 • Дизайн

МІНУСИ:

 • У комплекті відсутні жодні аксесуариПіч для лазні Везувій скіф 22

Піч для лазні Везувій скіф 22 - фото

Ця піч потужністю в 22 кВт розрахована на опалення обсягу до 22 м³. Основні характеристики стандартні: це відноситься до ваги, габаритів, параметрів димоходу. Виділяється товщина стали – 12 мм, непоганий показник. З чавуном конкурувати все одно складно, і все ж завдяки цьому піч краще утримує тепло, гріє м’якше і рівномірніше, ніж велика частина інших моделей зі сталі.

Має систему «чисте скло», завдяки якій на склі печі буде осідати порівняно мало кіптяви, а значить і доглядати за ним доведеться рідше. Дизайн пристрою класичний, форма зручна для установки, і займає піч не так і багато місця.


ПЛЮСИ:

 • Товста сталь
 • Система «чисте скло»
 • Компактна

МІНУСИ:

 • Потребує багато дровПіч для лазні Гефест ПБ-04 МС

Піч для лазні Гефест ПБ-04 МС - фото

Піч з чавуну, має відносно невелику потужність в 8 кВт, розрахована на обсяг до 14 м³. Є більш потужні модифікації, призначені для приміщень просторіше. Має високий показник ККД в 87%, він досягається за рахунок незвичайної конструкції стінок, завдяки якій здійснюється швидка передача в парну тепла з топки. Кам’янка при цьому зберігає тепло довгий час.

Важить 130 кг при невеликих габаритах через матеріал. Використовується чавун марки СЧ20 з додаванням хрому, за рахунок чого нагрів за допомогою цієї грубки буде дуже м’яким. Товщина стінок коливається від 10 до 60 мм. Димохід також з чавуну, що забезпечує конструкції довговічність – у чавунних печей з димоходом з іншого матеріалу часто саме він виходить з ладу першим.

Гефест ПБ-04 МС
28.06.2020
    

Довго вибирали піч для нашої лазні, зупинилися на цій моделі і не пошкодували. Товсті чавунні стінки цієї печі дуже швидко передають тепло в парну, а головне, що здаються міцними і, сподіваюся, довговічними! Ну і дизайн не залишив байдужими! Здається, що сидиш біля відкритого вогню.)) Ще одним важливим плюсом стала ціна. Загалом за таку піч це дешево!


ПЛЮСИ:

 • Швидка передача в парну тепла з топки
 • Димохід з чавуну

МІНУСИ:

 • Маленька топка
 • В комплекті немає зольникаКращі електричні печі для лазні

Піч для лазні Harvia Delta D36

Піч для лазні Harvia Delta D36 - фото

Маленька і технологічна піч для сауни: її потужності в 3.6 кВт вистачає, щоб нагріти приміщення об’ємом не більше 5 м³. Все просто: вона дуже мало важить (8 кілограм), так що її можна вільно переміщати з місця на місце, при цьому швидко прогрівається і забезпечує тривале збереження тепла.

Delta D36 і так займає мало місця, а завдяки трикутній формі корпусу її можна поставити в самий кут, і вона зовсім не заважатиме. Також її можна прикріпити до стіни, для чого в комплекті поставляється кронштейн. Управляється піч за допомогою пульта, розташованого на корпусі знизу. Таким чином, ця модель – дуже простий і швидкий спосіб організувати сауну, до того ж її можна возити з собою.


ПЛЮСИ:

 • Компактна та мобільна
 • Можна кріпити до стіни
 • Керується за допомогою пульта

МІНУСИ:

 • Підходить тільки для маленьких приміщеньПіч для лазні Sawo ARIES ARI3-60NB

Піч для лазні Sawo ARIES ARI3-60NB - фото

Ще одна компактна електрична піч, призначена для установки в кут. При цьому вона перевершує попередню розглянуту модель по потужності – 6 кВт дають можливість ефективно прогрівати кімнату об’ємом до 8 м³, що робить її пріоритетним вибором для власників парилень такого обсягу. Адже в іншому вона теж дуже зручна – вага всього 13 кг, є пульт дистанційного керування, за допомогою якого можна задавати настройки.

Прогріває приміщення дуже швидко, за 10-15 хвилин, а якщо підливати воду, то наповнює його дрібним паром як в справжній лазні. Якщо ж обходитися без води, піч створить суху сауну – повітря при цьому буде прогріватися рівномірно. Зовні модель стилізована під цегляну.

Sawo ARIES ARI3-60NB
28.06.2020
    

Виявилося, що це дуже навіть зручна піч. Так, регулятори занадто низько, на мій погляд, опущені, але їх підкручувати все одно зручно, а ще вони не гріються. Кірпічеподібна сітка здорово виглядає на тлі стін парної. Ця просто гігантська купа каміння, яка влазить в кам'янку, так оперативно прогріває приміщення, що часом і отямитися не встигаєш, а вже пора заходити в парну. Ну і крім швидкості, це робиться дуже якісно, я не знаходжу холодних просторів всередині.


ПЛЮСИ:

 • Пульт дистанційного керування
 • Швидко прогріває приміщення
 • Дизайн

МІНУСИ:

 • Регулятори розташовані незручноКращі комбіновані печі для лазні (з баком)

Піч для лазні Єрмак Уралочка-20

Піч для лазні Єрмак Уралочка-20 - фото

Модель може працювати або на дровах, або на газі. Це дуже зручна опція, оскільки вона дозволяє топити баню навіть в разі перебоїв з газом, або навпаки, якщо скінчилися дрова. Опалювати за допомогою цієї печі можна до 20 м³ обсягу, чого достатньо в більшості випадків.

Виготовлена ​​з нержавіючої сталі, що містить до 17% хрому – завдяки йому в парильні легше дихати. Уралочка-20 легко ремонтується, служить вона довгі роки, екологічна, має простий і зручний дизайн. Поєднання невисокої ціни з можливістю роботи на двох видах палива і непогана потужність роблять цю модель одною з кращих варіантів для приміщень розмірами більше середніх.

https://www.youtube.com/watch?v=OjF-Lz6jJdk

ПЛЮСИ:

 • Простий і зручний дизайн
 • Зручна топка

МІНУСИ:

 • Досить ненажерливаПіч для лазні Гефест ПБ-01

Піч для лазні Гефест ПБ-01 - фото

Дуже потужна, але і дорога піч: з її допомогою можна опалювати аж до 50 м³, а вона зроблена з чавуну. Це і обумовлює високу вартість. Піч дуже потужна, важить цілих 390 кілограм – це й не дивно при товщині стінок до 40 мм.

Найчастіше таку піч використовують при необхідності опалювати відразу кілька приміщень – з цим вона справляється з легкістю. Нагрівається аж до 750 градусів, забезпечуючи в лазні ідеальну атмосферу і легкий пар – товстий чавун з додаванням хрому дозволяє їй робити це куди як краще, ніж будь-яка інша з розглянутих моделей. Рівень витрати палива у неї дуже низький, а кам’янка навіть після закінчення топки ще на кілька годин збереже температуру. Якщо для придбання печі виділено великий бюджет, то в першу чергу увагу слід звернути саме на цю модель.


ПЛЮСИ:

 • Площа опалювання до 50 м³
 • Гарний дизайн

МІНУСИ:

 • Цінаповернутися до меню ↑

FAQ

Які печі краще – сталеві або чавунні?

Чавунні краще віддають тепло і прослужать довше, до того ж в лазнях з ними «легкий пар». Але і коштують вони дорожче.

Чи є різниця між печами для лазні та сауни?

Для сауни зазвичай використовуються електричні, адже в них не потрібен пар.

Чому піч для лазні не підійде для обігріву житлового приміщення?

Вона розрахована на швидке нагрівання і відносно швидко остигає – для підтримки тепла доведеться витрачати більше палива.

Що краще: зробити піч самостійно або купити?

Залежить від того, чи вмієте ви їх робити, або чи є у вас можливість звернутися до перевірених майстрів, а також кошти на це (швидше за все, обійдеться це дорожче, ніж покупка готової). Якщо так, то цілком можна зробити власну піч.

Summary
Кращі печі для лазні: незалежний Топ-9
Article Name
Кращі печі для лазні: незалежний Топ-9
Description
Печі для лазні: дров'яні, електричні, чавунні та інші. Як вибрати, огляд 9 кращих моделей, відповіді на найпопулярніші питання
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.