Незалежний топ точильних верстатів. Топ-7

Конструкція і принцип роботи – необхідні базові знання

Насамперед давайте розберемося, чим же є точильний верстат в конструктивному плані і яким чином він працює. Зовні цей агрегат являє собою електродвигун, прихований за сталевим корпусом, з обох сторін якого розташовані шліфувальні круги. При певному технічному навику Ви зможете зібрати подібний верстат самостійно. В процесі роботи мотор здійснює обертальні рухи певної швидкості, змушуючи абразивні елементи робити те ж саме. Для заточки Вам необхідно просто піднести ріжучу грань до наждачним оснащенні і утримувати інструмент в руках, поки не буде досягнута необхідна гострота і гладкість метала.Перед початком операції бажано виставити рекомендований правилами кут заточування – тоді оброблений предмет прослужить набагато довше! Перед початком операції бажано виставити рекомендований правилами кут заточування – тоді оброблений предмет прослужить набагато довше! Завжди пам’ятайте про правила безпеки.

Не забувайте використовувати засоби індивідуального захисту в процесі використання шліфувального обладнання (як мінімум окуляри і рукавички). Уникайте наявності поруч легкозаймистих матеріалів – при контакті з металом утворюються іскри.

Види настільних точильних верстатів – відмінні риси і корисні властивості

Незважаючи на простий пристрій і принцип роботи, у героя нашого огляду існує своя класифікація. Пов’язано це з великою кількістю ріжучого інструменту, що використовується в сучасному будівництві та промисловості.

Спеціалізований точильний верстат

Дана модифікація працює тільки з певними поверхнями, але дозволяє досягти кращого результату при обробці. Таке обладнання найчастіше відноситься до професійної техніки, ніж побутовий – це позначається як на асортименті, так і на ціні. Серед спеціалізованих шліфувальних машин можна виділити кілька підвидів:

Вид верстатаОпис
Заточной апарат з гравером Дозволяє надавати металу та інших матеріалів певну форму і наносити написи на їх поверхню
Пристрій для заточування ножів і ножицьПрацює тільки з зазначеними пристроями, їх потрібно точити строго під певним кутом по відношенню до абразиву
Прилад для роботи з ланцюгами електричних і бензинових пилокСлужить для обробки зубців ланцюгових пив з різними джерелами живлення, також вимагає певної навички
Точильний верстат для сверделДає можливість повернути колишні ріжучі властивості свердлами будь-яких діаметрів, дуже популярний в машинобудуванні

Універсальний точильний верстат

Така модель, як не складно зрозуміти з назви, дозволить виконувати всі операції, описані в попередньому пункті. На перший погляд, подібне рішення здається ідеальним. Але неабияку «ложку дьогтю» вносить наступний фактор: електричний інструмент буде більш схильний до різних поломок і виходів з ладу. Це пов’язано з багатозадачністю – подібними проблемами «грішать» і інші електричні та електронні пристрої. Зате Ви зможете одночасно виконувати як грубу, так і тонку обробку поверхності.С допомогою такого «звіра» можна заточувати об’єкти як плоскої, так і об’ємної форми з допомогою такого «звіра» можна заточувати об’єкти як плоскої, так і об’ємної форми

Схожі тематики:

https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/

https://kstech.com.ua/gadgeti-dla-cholowikiw/krashchi-multytuly-9-topovykh-modelei-2020-roku/

повернутися до меню ↑

На що звернути увагу при виборі: основні технічні характеристики

У будь-який сучасної техніки є кілька важливих параметрів, які безпосередньо впливають на їх продуктивність, довговічність і зручність експлуатації. Наш «випробуваний» не став винятком. Тому зараз ми розглянемо найбільш важливі показники, яких необхідно дотримуватися при будь-яких обставинах.

Потужність двигуна

Від цієї характеристики безпосередньо залежить швидкість обертання шпинделя, на який закріплюється наждачний круг. Як наслідок, Ви зможете точити навіть вироби з високоміцних марок сталі. Для домашнього вжитку цілком достатньо потужності в 500-800 Вт, але якщо запланований великий обсяг робіт – варто розглянути професійні варіанти.

«Рядові» моделі для повсякденного використання працюють від стандартної електромережі 220В

Швидкість обертання абразивного круга

Думаємо, в даному випадку теж все зрозуміло – чим більше обертів здійснює чавило, тим міцніше може бути опрацьований матеріал. Але при цьому високі швидкості вимагають і більшої зносостійкості всіх елементів конструкції, і величезних витрат електроенергії. Для побутових ситуацій досить швидкості в 1000 оборотів в хвилину, для складної обробки можуть знадобитися і більш потужні значення. Для побутових ситуацій досить швидкості в 1000 обертів в хвилину, для складної обробки можуть знадобитися і більш потужні значення

ДО ВІДОМА! Оскільки при контакті металу з абразивом на великих швидкостях створюються іскри, наша редакція рекомендує вибирати верстати, оснащені спеціальним захисним склом – воно додатково захистить Вашу шкіру і очі від можливих травм.

Розміри і матеріал використовуваних шліфувальних каменів

Наждак є витратним матеріалом, але це не заважає йому бути одним з найважливіших елементів обладнання. Відносно робочих діаметрів кола все просто – для стандартних, невибагливих верстатів він становить 150 мм., Для професійної техніки – варіюється в залежності від складності та обсягів робіт. Також майстрам не варто забувати і про посадковий діаметр – від нього залежить, який асортимент абразивів Ви зможете використовувати з придбаної моделью.В маркування, що розміщується на диску, вказуються як габаритні розміри, так і твердість, зернистість В маркування, що розміщується на диску, вказуються як габаритні розміри, так і твердість, зернистість Серед застосовуваних при виробництві абразивів матеріалів найбільшою популярністю користуються такі варіанти:

ВидСфера застосуванняЗовнішній вигляд
ЕлектрокорундЗаточка вуглецевих сталейЕлектрокорунд-фото
МонокорундРобота з високолегованими сплавамиМонокорунд - фото
Карборунд (Карбід кремнію)Дозволяє обробляти вироби з чавуну і неметалеві матеріалиКарборунд-фото
Алмазна крихтаОбробка надміцних металівАлмазна-крихта - фото

ДО ВІДОМА! Також важливу роль може зіграти такий параметр як структурна щільність. Диски з показником, рівним 5-8, мають велику щільність і підходять для повноцінної заточки. Якщо ж значення дорівнює 9-16, Ви зможете зробити тільки невеликі «косметичні» процедури.

Маса верстата

Багато покупців, вибираючи сучасне точильне оснащення, не віддають належного такої великої характеристиці як вага виробу. І хоча на перший погляд вона несуттєва, Ви відчуєте весь «тягар» її важливості, коли зіткнетеся з трудомісткими і великогабаритними інструментами. Справа в тому, що з подібними ситуаціями зможе впоратися тільки агрегат, який має достатню масу – легкі і компактні рішення просто вийдуть з ладу. З іншого боку, якщо Ви будете точити тільки ножі, компактні сокири або садові ножиці – грунтовна конструкція буде тільки обузой. Компактні рішення зручні для власників квартир – їх зручно зберігати і вони не схильні споживати багато електроенергії. 

повернутися до меню ↑

Який настільний точильний верстат краще купити в 2021 році: вибираємо оптимальні моделі

Настала пора перейти від теорії до реально існуючих зразків техніки, яка готова ефективно виконувати розглянутий нами вище функціонал. Отже, барабанний дріб! Зустрічайте рейтинг кращих точильних верстатів станом на 2021 рік.

Універсальний точильний верстат Patriot BG150L

А ось і класичний варіант, який при певному умінні можна використовувати для заточування практично будь-яких видів інструменту. Асинхронна конструкція двигуна дозволить позбавити власника від зайвих шумів, подарувавши значну продуктивність. Наявність захисних стекол і лампи дозволить зберегти здоров’я майстра і підвищить точність робіт. А наявність двох точильних кругів дасть можливість робити відразу кілька видів обробки.

Patriot BG150L-фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна
 • Наявність лампи

МІНУСИ:

 • Велика вібрація
 • Не надто потужнийКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Верстат універсальний DWT DS-150 KS

Більш якісний і швидкий результат може запропонувати даний виріб. Він не може похвалитися наявністю лампи, зате дуже надійний в експлуатації і не вимагає спеціалізованих навичок.

DWT DS-150 KS - фото
DWT кращий мій вибір
DWT DS-150 KS
31.05.2021
    

Привіт, хочу вам розповісти про моє нове придбання, пів року тому купив собі верстат для різних дрібних робіт. Довго вибирав серед ринкового асортименту, довелося повозитися, там биття вала, там діаметр не підходив там ще щось, і т. Д. Вирішив я зупинитися на (DWT) він маленький акуратний. Діаметр кола (12,5) це якраз відповідний розмір під повстяний шліфувальний коло. У мене є великий нождачний верстат, але кожен раз що б підправити свердло або стамеску його запускати не резон та й не зручно більших обертів велике коло, взагалі потрібен маленький верстат, він відмінно справляється з заточкою свердел, стамесок, ножів і різних дрібних деталей. Якщо у вас багато роботи саме з шліфуванням, то краще верстата і не треба, місця він займає мінімум а користі від нього дуже багато.


ПЛЮСИ:

 • Компактний
 • Зручний
 • Мобільний

МІНУСИ:

 • Не зручне розташування захисних екранівКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Універсальний заточний верстат Ryobi RBGL650G

На вершині нашого рейтингу розташувався якісний агрегат з широким арсеналом функцій. Найбільш корисним буде наявність шліфувальної стрічки – це максимально розширить Ваші можливості і зробить процес цікавим і необтяжливим. Однозначну переможець!

Ryobi RBGL650G - фото
Відгук на Ryobi RBGL650G
Ryobi RBGL650G
31.05.2021
    

Верстат майже 2 міс. використовується в приватному гаражі-майстерні. Основний вид робіт: заточка свердла і столярного інструменту, невелике доопрацювання дрібних деталей при складанні .. Радує можливість доопрацювання дерев'яних деталей на стрічці при виготовленні столярки. Раніше доводилося вручну елозить по шкірці. Дуже важливо відсутність будь-якого биття, що дозволяє виконувати точні роботи, напр. правка і точка дрібних свердел, або стамесок. Дуже дорожу своїм станочки, до сих пір ретельно витираю пил після кожної роботи і накриваю транспортувальним пакетом при довгому простої. У планах виготовити універсальний «підручник» для розширення можливостей.


ПЛЮСИ:

 • Низький рівень шуму
 • Мала вібрація
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Відсутність регулювання нахилу стрічкиКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Верстат настільний для заточки ланцюгів електро- і бензопил Sturm BG60016

Пристрої для обробки ланок ланцюгових пил є досить специфічними і не користуються такою популярністю, як універсальні варіанти. Проте, обраний нами номінант може істотно полегшити життя і заощадити солідну суму на покупку нової деталі замість затупленою. Його відрізняють значні технічні характеристики, поєднані з розумною ціною.

Sturm BG60016-фото
Точильний верстат Sturm . Досвід експлуатації
Sturm BG60016
31.05.2021
    

Використовую десь пару років. Жодного разу не точив вбиті в мотлох ланцюга. І судячи по залишених тут відгуків - це правильно, нічого на верстат і оснащення таке навантаження давати. А ось нагострити ще хоча б щодо живий ланцюг на ньому цілком реально і навіть можна сказати, що легко. Єдине, перші спроби навряд чи дадуть хороший результат, бо до верстата цього треба звикнути, зрозуміти, як саме слід вести роботу. Розуму аж понад голову для цього бути не треба, тут просто досвід потрібно отримати, і все. Далі проблем ніяких бути не повинно.


ПЛЮСИ:
 • Тихо працює
 • Зручний
МІНУСИ:
 • Не має підсвітки
 • Тяжкий

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Точильний верстат для свердел Діолд МЗС-03

Даний практичний і бюджетний агрегат просто створений для роботи із свердлами і ножами. Крім демократичної ціни він відрізняється конструкцією, близькою до універсальної, а також наявністю досить широкої комплектації насадок.

Диолд МЗС-03 - фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна
 • Мобільність
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Не регулюється кут заточування
 • Маленький дискКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Електричний точильний верстат для ножів Сорокін 20.100

А ось цей кандидат вже солідніше – в наявності і електродвигун, і гідні показники ефективності. Таку пропозицію підійде для невеликої майстерні чи іншого приватного бізнесу початкового рівня.

Сорокін 20.100-фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна
 • Кутомір
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Шумний
 • ТяжкийКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Верстат настільний для заточування ножів і ножиць Ganzo Touch Pro

І першим в нашому списку йде вузькоспеціалізоване обладнання для побутових ріжучих предметів. Він не може похвалитися наявністю електричних елементів або високою продуктивністю. Але це з легкістю компенсується високою точністю виконуваних робіт, доступним цінником і можливістю за кілька хвилин повернути гостроту будь-яким ножиць або ножів. А наявність в комплекті декількох абразивних каменів дозволить використовувати різні варіанти заточування.

Ganzo Touch Pro-фото

ПЛЮСИ:

 • Детальна інструкція
 • Матеріал корпусу
 • Гарна результативність

МІНУСИ:

 • Незручне кріплення до поверхні
 • ТяжкийКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO
повернутися до меню ↑

FAQ

Чи варто купувати обладнання для заточування різального інструменту?

Точильні верстати будуть актуальні ще не одне десятиліття. Можна, звичайно, просто замінювати обладнання, що вийшло з ладу та витратні матеріали, але куди практичніше і корисніше економно використовувати наявні ресурси.

Тому якщо Ви захоплюєтеся технікою, працюєте з автомобілями або просто працюєте метальником ножів – у вашому розпорядженні обов’язково повинен бути хоча б простий заточний верстат!

НазваХарактеристикаЦіна

Patriot BG150L

Patriot BG150L-фото
Потужність, Вт.: 150

Швидкість обертання наждака, об / хв: 2950

Діаметр шліфувального круга, мм.: 150

Маса, кг.: 4,3
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

DWT DS-150 KS

DWT DS-150 KS - фото
Потужність, Вт.: 150

Швидкість обертання наждака, об / хв: 2950

Діаметр шліфувального круга, мм.: 125

Маса, кг.: 5,2
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Ryobi RBGL650G

Ryobi RBGL650G-фото
Потужність, Вт.: 250

Швидкість обертання наждака, об / хв: 2850

Діаметр шліфувального круга, мм.: 150

Маса, кг.: 10,3
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Sturm BG60016

Sturm BG60016-фото
Потужність, Вт.: 160

Швидкість обертання наждака, об / хв: 3000

Діаметр шліфувального круга, мм.: 100

Маса, кг.: 2,5
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Диолд МЗС-03

 Диолд-МЗС-03-фото
Потужність, Вт.: 100

Швидкість обертання наждака, об / хв: 6700

Діаметр шліфувального круга, мм.: 48

Маса, кг.: 1,1
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Сорокін 20.100

Сорокін 20.100-фото
Потужність, Вт.: 70

Швидкість обертання наждака, об / хв: 140

Діаметр шліфувального круга, мм.: 118

Маса, кг.: 4,3
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Ganzo Touch Pro

Ganzo-Touch-Pro-фото
Матеріал точила: синтетичний

Зернистість: грубозерниста (120, 320, 6000, 1500 grit)

Застосування: кухонні, мисливські, кишенькові, складні ножі
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Summary
Незалежний топ-7 точильних верстатів 2021 року
Article Name
Незалежний топ-7 точильних верстатів 2021 року
Description
Який точильний верстат краще. Конструктивні особливості та порядок роботи, класифікація обладнання по функціоналу: для ножів, ножиць, свердел і ланцюгових пилок. Найважливіші характеристики заточной оснастки. Рейтинг популярних моделей в 2021 році, відгуки реальних покупців.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.