Обираємо шліфувальну машину. Топ-10 кращих

У зв’язку з тим, що з дерева виготовляється велика кількість будівельних конструкцій, меблів, предметів інтер’єру і елементів оздоблення приміщень, то і можливості використання шлифмашинок досить різноманітні. Саме цим зумовлена наявність різних видів цього інструменту, що розрізняються по конструкції і працюють з використанням різних витратних матеріалів.
Види шліфувальних машинок
Стрічкові моделі
Даний тип шлифмашинок використовується в тому випадку, якщо необхідно виконати грубу обробку поверхні, виготовленої з дерева. Основним елементом стрічкових шліфувальних машин є стрічка, виготовлена з абразивних матеріалів і замкнута в кільце.
Стрічка розміщується на роликах, які наводяться в обертальний рух електричним двигуном, яке передається у вращательно-поступальний рух стрічки. Стрічка розташована таким чином, що при обертанні впливає на опрацьований матеріал по площі, що дорівнює розміру підошви конкретної моделі устройства. Для зручного використання на корпусі інструменту передбачена передня і задня рукоятка, а також мішок, що забезпечує збір відходів, що утворюються при роботі. Перевагами шліфмашин даного типу є висока продуктивність, функціональність і широкий діапазон застосування, що дозволяє їх використовувати при:
- обробці грубих поверхонь, без їх попередньої підготовки;
- вирівнюванні і надання потрібної форми оброблюваних заготовок і вузлів, які виготовляються з дерева;
- підгонці різних сполучених елементів (кутів, ліній відрізу, заокруглень тощо), що входять до складу дерев’яних виробів.
До недоліків відносяться:
- неможливість обробки заготовок у внутрішніх кутах і важкодоступних місцях;
- велику вагу, що утруднює використання інструменту «на вазі»;
- значний рівень шуму під час роботи.
Щіткові шліфувальні машини
Принцип роботи щіткових шлифмашинок схожий з пристроями стрічкового типу. Різниця полягає лише в тому, що замість абразивної стрічки використовується спеціальна щітка, що приводиться в обертальний рух від вала електричного двигуна.
Перевагами даного типу є:
- можливість обробки великої площі в одиницю часу;
- використання при «старінні» дерев’яних виробів (меблі, елементи декору і конструкцій).
Недоліком є вузько направлений спектр використання.
Вібраційні моделі
Віброшліфувальні машини використовуються для виконання «м’якої» обробки виробів з дерева. Зовні шліфувальні машини даного типу схожі з стрічковими аналогами, з тією лише різницею, що робоча поверхня виконана не з стрічки, а у вигляді абразивного листа певної форми. Абразив виготовляється на основі різних матеріалів і закріплюється на робочій платформі пристрої.
Форма абразивного матеріалу може бути прямокутна або у вигляді трикутника, що залежить від моделі апарата. Робота пристроїв даного типу заснована на русі абразивного матеріалу, закріпленого на рухомій платформі. Рух виконується «вперед-назад» з невеликою амплітудою і одночасної вібрацією високої частоти. Абразив кріпиться до платформи за допомогою затискачів або липучок, що залежить від марки і класу інструменту.
Якість обробки поверхні залежить від технічних характеристик пристрою, а також виду використовуваних абразивних матеріалів. Перевагами шліфувальних машин даного типу є:
- можливість виконання фінішної обробки плоских дерев’яних виробів і конструкцій;
- можна обробити значні площі в одиницю часу (продуктивність);
- малий рівень шуму при роботі;
- наявність різних видів використовуваних абразивних матеріалів.
Основний недолік – це необхідність ретельної підготовки поверхні перед використанням, тому що попадання сторонніх предметів (піщинок, тирси і т.д.) провокує створення «баранчиків» на оброблюваної поверхні.
Орбітальні (ексцентрикові) шліфувальні машини
Ексцентрикові машинки використовуються при поліровці дерев’яних поверхонь. Основним робочим елементом у подібного типу машин є підошва круглої форми, на яку закріплюються спеціальні диски, виготовлені з наждачного паперу.
Робота шліфмашин даного типу заснована на обертальному русі диска, закріпленого на платформі, яка наводиться в обертальний рух електричним двигуном. А одночасне з цим переміщення вздовж оброблюваної заготовки виконується людиною. При обробці матеріалу руху, створювані людиною, виглядають у формі спіралі або орбіти, тому шлифмашинки даного типу називаються орбітальними. Їх перевагами є:
- можливість використання на поверхнях, розташованих в різній площині простору (вигнутих, профільних і т.д.);
- мала маса дозволяє працювати «на вазі»;
- наявність різного абразиву дозволяє використовувати як для полірування, так і інших видів обробки дерева (грубої, проміжної)
Недоліками вважаються:
- кругла форма використовуваних дисків не дозволяє виконувати обробку у внутрішніх кутах вироби;
- при обробці поверхні по краю диска утворюється зона невпевненою шліфування, що створює труднощі при завершенні робіт у важкодоступних місцях.
Кутова шліфувальна машинка
Кутова шліфувальна машинка (КШМ), або «болгарка», відома всім – це універсальний інструмент, який використовується при обробці різних матеріалів: металу, пластику, дерева. При обробці дерева основний вид використання – це груба обробка і шліфування.
Для розширення функціональності КШМ при обробці дерева використовуються спеціальні насадки і кола, що встановлюються на її вал: пелюсткові і тарілчасті кола, а також диски, виготовлені з наждачного паперу. Перевагами використання при роботі з деревом є:
- висока продуктивність;
- простота використання і обслуговування.
недоліки:
- низька якість обробки, неприпустиме для меблів та столярних виробів;
- при роботі з дисками, виготовленими з наждакового паперу, вони швидко забиваються і вимагають заміни.
Читайте також на сайті:
https://kstech.com.ua/towary-dla-sady/krashchi-perforatory-makita-nezalezhnyi-top-5/
https://kstech.com.ua/dim/yak-vybraty-henerator-dlia-budynku-nezalezhnyi-top/
повернутися до меню ↑На які характеристики дивитися при виборі шліфувальні машини?
У будь-якого ручного електричного інструменту є критерії, що визначають параметри його вибору. Для шліфувальних машин загальними критеріями вибору є:
- Електрична потужність – від неї залежить продуктивність інструменту.
- Спосіб підключення до джерела енергії (шнур, акумулятор), а при наявності шнура – його довжина.
- Зручність використання – залежить від типу використовуваних матеріалів і елементів обробки (гумові ручки, рукоятки і т.д.), а також розташування рукояток на корпусі виробу.
- Маса інструменту – від неї залежить режим використання, а також можливість роботи «на вазі».
- Наявність систем автоматики і захисту – плавний пуск і захист від струмів короткого замикання.
- Можливість регулювання режимів швидкості – частота обертання приводу і обороти абразивного інструменту.
- Можливість підключення до пилососа або ємності накопичувача пилу.
При виборі моделей стрічкового типу, крім вище перерахованих критеріїв, слід звернути увагу на:
- довжину і ширину стрічки;
- тип механізму стрічки (ручний або автоматичний);
- наявність гальма;
- форму і наявність додаткової рукоятки, що забезпечує зручність використання.
При виборі моделей орбітального типу необхідно звернути увагу на наступні нюанси:
- діаметр підошви;
- величина ексцентриситету;
- наявність функції гальмування.
При виборі вібраційних пристроїв слід звертати увагу на:
- форму і розмір підошви;
- спосіб кріплення абразивного матеріалу;
- амплітуду ходу підошви.
Рейтинг кращих шліфувальних машин
Купити недорого стрічкову шліфувальну машинку по дереву можна в магазинах, що спеціалізуються на продажах ручного електричного інструменту, торгових мережах і організаціях, що займаються будівельними матеріалами, а також на інтернет-ресурсах.
Наявність великої кількості пропозицій по типу, призначенню і вартості дозволяє вибрати модель шліфувальної машинки відповідно до критеріїв вибору і індивідуальних переваг до бренду ручного електричного інструменту.
Кращі ексцентрикові (орбітальні) шліфувальні машинки
1. Makita BO6050J
Професійна мережна ексцентрикова шліфмашина родом з Японії. Двигун потужністю 750 Вт забезпечує максимальну частоту обертання диска в 6800 оборотів в хвилину при ході платформи в 5,5 мм. Інструмент підтримує диски діаметром до 150 мм з кріпленням листа на липучку.
З додаткових функцій можна відзначити обмеження пускового струму, яке дає плавний запуск без ривків, систему стабілізації обертів і блокування кнопки включення. Також є можливість підключення пилососа і вбудована система пиловидалення. У комплекті йдуть двохпозиційна додаткова рукоятка і кейс для зберігання і перенесення. Ціна машинки – близько 9300 грн.
- Потужний
- Велика продутивність
- Майже без пилу
- Може сточуватися підшипник
2. Makita DBO180Z
Акумуляторна кутова шліфувальна машина від японського виробника професійного електроінструменту. Працює від фірмових 18-вольтів акумуляторів на 4 або 5 Ач, можливостей яких вистачає для того, щоб забезпечити максимальну частоту обертання диска в 11 000 оборотів в хвилину при 22 000 коливань платформи в хвилину і під час платформи в 2,8 мм. Інструмент підтримує диски з максимальним діаметром 125 мм.
Кріплення листа здійснюється на липучку. Передбачено регулювання частоти обертання і блокування кнопки включення. Інструмент оснащений пилозбірником. За машинку без акумулятора і зарядного пристрою просять близько 3000 грн.
Для більшої мобільності купив даний інструмент. Маючи акумуляторів LXT лінійки 18 вольта інструменту придбав як тушку, що значно дешевше повної комплектації, не поступається в порівнянні мережевої версії BO5030 як по потужності так і по зручності, регулювання швидкості електронне через натискання кнопок. при першому включенні відразу заводитися на високій швидкості, шляхом натискань швидкість знижується, всього три швидкості, инстументом дуже задоволений.
- Не має дротів
- Ергономічний
- Велика потужність
- Тяжкий
Кращі стрічкові шліфмашинки
3. Metabo BAE 75
Важка і продуктивна мережева стрічкова шліфмашина професійного класу. Інструмент важить солідні 6750 грамів і споживає 1200 ват потужності. Це дозволяє йому вирішувати завдання майже будь-якої складності. Агрегат використовує стрічку довжиною 610 мм і шириною 100 мм. Максимальна швидкість руху стрічки становить 500 метрів в хвилину. Швидкість руху можна регулювати.
Крім цього тут передбачена функція блокування кнопки включення. Реалізовано підключення пилозбірника і додаткової рукоятки. Ціна в 3700 грн – головний і, мабуть, єдиний серйозний недолік цього апарату.

Вдала модель із зручним управлінням. Користуватися одне задоволення. пластик прогумований, в руках не ковзає і в той же час на набивається пилом. Швидкість регулюється плавно і в залежності від виду шліфується матеріалу і частоти обробки можна вибрати аж до 500м / хв. При поліровці металевих виробів ця швидкість відмінно підходить.
- Ціна
- Зручність
- Велика потужність
- Вага
4. Hyundai BS 910
Ця стрічкова шлифмашинка дещо простіше, але і трохи дешевше попередньої. До того ж, і у неї є свої переваги. Скажімо, важить вона менше 3 кг, а коштує в районі 3000 грн. Споживаної потужності в 650 Вт досить для того, щоб забезпечувати швидкість руху стрічки в 270 метрів в хвилину. Машинка використовує стрічку довжиною 457 мм і шириною 76 мм.
Центрування стрічки відбувається автоматично. Частоту обертання двигуна можна регулювати. Для зручності роботи передбачені мішок для збору пилу і додаткова рукоятка. У комплекті йде змінна стрічка і кейс для зберігання і перенесення.

- Надійна
- Легка
- Є регулятор швидкості
- Немає рамки для більш рівного покриття
5. AEG BHBS18-75BL-0
Акумуляторна стрічкова шліфувальна машина. Працює від сумних 18-вольтів акумуляторів. Максимальна швидкість руху стрічки становить 300 метрів в хвилину. Інструмент використовує стрічку довжиною 457 мм і шириною 75 мм.
Для того, щоб забезпечити апарату довгу і продуктивне життя, виробник передбачив захист від перевантажень. Крім того, є регулювання частоти обертання і блокування кнопки включення. У комплекті з інструментом йдуть мішок, додаткова рукоятка і кейс для зберігання і перенесення. А ось акумулятор і зарядний пристрій потрібно докуповувати окремо, тому варто пристрій всього близько 2600 грн.
- Зручна
- Мобільність
- Велика потужність
- Шумна
- Може з’їжджати вбік
Краща щіткова шліфувальна машинка
6. Sturm! AG1014P
Доступна щіткова шліфувальна машинка, ціни на яку починаються від 1900 грн. Працює від мережі і споживає 1400 ват потужності. Здатна розкрутити диск до максимальної частоти обертання в 3000 оборотів в хвилину.
Підтримує диски діаметром до 120 мм з посадковим отвором 22 мм. Ширина листа – 100 мм. Функція обмеження пускового струму забезпечує плавний і безпечний запуск пристрою. Завдяки фіксації шпинделя, тут дуже зручно міняти оснастку, регулювання частоти обертання сприяє стабільній і акуратною роботі, а блокування кнопки включення дозволяє не тримати кнопку натиснутою весь час роботи. У комплекті з машинкою поставляється додаткова двохпозиційна рукоятка.
- Міцна
- Регулятор швидкості
- Велика потужність
- Тяжка
Кращі вібраційні (Пласкошліфувальні) шліфувальні машинки
7. BOSCH GSS 18V-10 0
Акумуляторна вібраційна шліфувальна машина. Для роботи використовує фірмові акумулятори з напругою 18 вольт, так що продуктивності цьому апарату не позичати. Максимальна частота коливання платформи становить 22 000 коливань в хвилину при ході платформи в 1,6 мм.
Сумісна з листами довжиною 101 мм і шириною 113 мм, які можна кріпити за допомогою затискачів або липучки. Зручну і чисту роботу забезпечують блокування кнопки включення та мішок. У комплекті йдуть дирокол і шліфувальний аркуш, проте акумулятора і зарядного пристрою в коробці ви не знайдете. Зате це дозволяє заощадити в тому випадку, якщо у вас вже є акумулятор або зарядник від Bosch, адже без них машинка стоїть лише трохи більше 2400 грн.
- Без дротів
- Якісна
- Велика потужність
- Не зручний хват
- Тяжкий
8. DeWALT DWE6411
Мережева плоскошліфувальна машина, яка працює від побутової електромережі з напругою 220 вольт. Споживана потужність становить 230 ват. Максимальна частота коливань платформи – 28 000 в хвилину при ході в 1,6 мм.
Для роботи машинка вимагає листів завдовжки 140 мм і шириною 115 мм, які можуть кріпитися як на затискачі, так і на липучку. Роботу з інструментом полегшують функція блокування кнопки включення і комплектний мішок. Крім останнього в комплектацію пристрою входить перфорує пластина. Ціна питання – менш 2000 грн.
Дуже гідна машинка. Взагалі, як і всі нормальні люди, при роботі з деревом я намагаюся користуватися орбітальними шліфмашінкой, але, на мій превеликий жаль, діаметр столу до 80 мм роблять тільки Mirka і Metabo, причому у другого виробника машинка відверто невдала вийшла .. + абразив на них дуже рідкісний і стоїть космос. З огляду на це виходить, що для шліфування вузьких деталей (шириною менше 40 мм) вигідніше використовувати невелику віброшліфмашінку з маленьким ходом столу, щоб поменше "баранчиків" залишала, дана машинка цілком відповідає цим вимогам.
Система пиловидалення - дуже слабка, як втім і на майже всіх вібро машинах. Але якщо працювати саме по вузьких деталей - можна брати стрічку Sunmight на липучці, тупо різати її квадратами і не мучитися. Так, продуктивність у цій машинки невелика, але вона і не призначена для грубої роботи! А для роботи з вузькими деталями їй просто ціни немає.
PS: цілком нормально працює з Mirka pad saver - інформація для тих, хто береже підошву машинки.
- Вага
- Низька выбрацыя
- Довгий шнур
- Видалення пилу
- Відсутність регулювання обертів
Кращі дельташліфмашини
9. Metabo FMS 200 Intec
Шліфувальна машина типу «дельта». Працює від мережі. Компактний електродвигун споживає не більше 200 ват потужності і важить зовсім небагато, так що загальна маса інструменту не перевищує 1200 грам. Максимальна частота коливання платформи становить 26 000 в хвилину, а розмір ходу платформи -1,4 мм. Лист кріпиться до платформи на липучці. Передбачена функція блокування кнопки включення.
Інструмент комплектується пилозбірником і кейсом для зберігання і перенесення. Ціна в районі 1700 грн для такого надійного і продуктивного девайса здається більш ніж справедливою.
- Продуманна конструкція
- Влаштований пилозбірник
- Зручний для внутрішніх кутів
- Розташування вимикача
- Дріт живлення
- Відсутність регулятора обертів
10. BLACK + DECKER BDCDS12N
Цю машинку можна придбати всього за 900 грн або трохи більше (мова, зрозуміло, йде про модифікації без акумулятора і зарядного пристрою). Машинка працює від 12-вольтів акумуляторів і здатна видавати 11 000 коливань в хвилину при ході платформи в 2,8 мм. Підтримує листи розміром 92 на 92 мм, які кріпляться на липучці.
З додаткового функціоналу – блокування кнопки включення. Компактний, мобільний і недорогий апарат. Для робіт невеликого обсягу, які потрібно виконати в важкодоступних місцях – просто незамінний інструмент.
Коли купував думав що ненадовго. Потрібна була терміново на підробіток. Перед тим як приступити до роботи, розібрав машинку щоб змастити. Чув виробник дешевого інструменту економить на всьому.
Все було гаразд, шестерінки зроблені з заліза не з пластику.
Зручний кейс, є відсік для дисків. Ручку доводиться відкручувати в кейс не поміщається в зборі.
Користувався болгаркою 4 роки дуже активно мало не кожен день, крім вихідних. Зберігалася і в гаражі і в машині. Користувався так само і взимку і влітку. Надійний інструмент не очікував за таку вартість. Думав одноразовий, тоді це фірму не хто не знав. Зараз інструмент Black & Decker дешевим не назвеш.
- Дизайн
- Легкий
- На акумуляторі
- Не зручний вимикач
повернутися до меню ↑
FAQ
При роботі з електричним ручним інструментом необхідно дотримуватися правил техніки безпеки, які відображені в Інструкції по експлуатації конкретної моделі, а також виконувати наступні рекомендації:
*Можна використовувати тільки справний інструмент.
*При роботі з шліфувальною машинкою необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту (спецодяг, рукавички).
При виконанні робіт слід:
*пересувати машинку слід рівномірно уздовж оброблюваної деталі;
*не можна перегрівати інструмент, тому що це може привести до його поломки;
*додаткові зусилля (притиск, тиск на рукоятки) не поліпшать якість обробки, але можуть призвести до перегріву і виходу з ладу.
*При наявності можливості підключити інструмент до пилососа або встановити мішок необхідно це виконати.
*Після завершення робіт необхідно очистити шліфувальну машину від пилу і прибрати в місце зберігання.
В шліфувальних машинах наждачний папір використовується різних видів, технічних характеристик і форм випуску. За формою випуску наждачний папір класифікується наступним чином:
– стрічка – використовується в моделях стрічкового типу, а також циклювального обладнанні;
– коло – застосовується на «болгарках», зі зворотного боку нанесений шар «липучки», що полегшує використання;
– трикутники і прямокутники – використовуються на машинках вібраційного типу;
– рулонний і листовий – використовується для різних цілей, при необхідності нарізається за необхідними розмірами (розмір платформи або площадки).


[…] https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/ […]
[…] https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/ […]
[…] https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/ […]