ТОП-12 кращих плиткорізів: поради щодо вибору

Вибираючи інструмент, необхідно визначити оптимальний тип пристрою. Для цього необхідно відповісти собі на наступні питання:

 1. Інструмент буде використовуватися в побуті або на промисловому об’єкті?
 2. Процес буде одноразовим або багаторазовим? Наприклад, укладання плитки у ванній і кухні своєї квартири є одноразовою роботою, яка не вимагає професійного інструменту.
 3. Яка кількість плитки потрібно буде розрізати? Товщина і довжина?

Для одноразових побутових потреб більш доречним буде використання механічних інструментів. Для багаторазових промислових або робіт з габаритним матеріалом – електричний інструмент.

Електричні варіанти з водяним охолодженням відрізняються високою ефективністю і тривалим терміном експлуатації. Стаціонарні електричні плиткорізи – високоефективне обладнання для розрізання керамічних і твердокам’яних матеріалів. Вони з легкістю справляються з плитами, товщина яких досягає 40 сантиметрів. Використовуються на підприємствах, які займаються обробкою каменю, а також при серйозних ремонтних та оздоблювальних роботах.

На що звертати увагу при виборі:

 1. Максимальна довжина різу – актуально в першу чергу для ручних інструментів і електричних стаціонарних агрегатів з верхньою подачею диска;
 2. Максимальна глибина різу – варто враховувати товщину матеріалу і деякий запас;
 3. Діагональ;
 4. Висота різання;
 5. Вага;
 6. Діаметр диска (для електропили) – від діаметра диска залежить в першу чергу глибина різу;
 7. Потужність двигуна (для електропили) – чим потужніший двигун, тим більше зусилля він може видавати на ріжучий інструмент, там вище може бути швидкість обертання і діаметр диска;
 8. Кут нахилу (для електропили) – всіs електричні плиткорізи можуть різати плитку під кутом до 45 градусів.

Читайте також на нашому сайті:

https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/

https://kstech.com.ua/towary-dla-sady/krashchi-povitriani-kompresory-9-topovykh-modelei/

Який фірми краще вибрати плиткоріз?

Марки, на які варто звернути увагу:

Bosch. Найбільший світовий виробник, який зайняв свою нішу на самих різних ринках, як в широких сегментах, так і в більш вузьких спеціалізацій.

RUBI. Компанія була заснована в середині минулого століття, коли братами Боада був виготовлений ручний плиткоріз для гідравлічної мозаїчної плитки.

Енкор. Інструментальна компанія, заснована в 1992 році, їй належать кілька популярних торгових марок.

Makita. Компанія з Японії, виробляє професійний електроінструмент та бензоінструмент.

DeWALT. Всесвітньо визнаний виробник ручного інструмента для професійного використання.

ЗУБР. Виробник і постачальник інструментів, матеріалів і устаткування.

DIAM. Компанія з Південної Кореї, продукція поставляється протягом останніх 15 років.

RYOBI. Один з найбільш великих і інноваційних виробників електроінструменту в світі.

ELITECH. Виробник бензинової і електричної техніки побутового та професійного призначення.

КАЛІБР. Компанія була створена в 2001 році, випускає інструмент і обладнання самого різного призначення.

повернутися до меню ↑

12 кращих будівельних плиткорізов

Тепер перейдемо безпосередньо до мого топу будівельних плиткорізов.

Кращі механічні плиткорізи

Intertool HT-0383

Гарантує споживачеві просте звернення і результати високої точності – для обробки керамічної плитки розміром до 470 міліметрів. Для оптимального розкрою плитки цю практичну модель оснастили ріжучим диском, який покритий титаном, він забезпечує рези з рівними крайками і, крім того, відрізняється особливою довговічністю. Завдяки шкалою на лінійці і упору можна працювати з точністю до міліметра.

На додаток в комплекті є кутовий упор для діагональних різів під кутом в діапазоні до 45 градусів. Крім цього, він є надійним і компактним.


ПЛЮСИ:

 • Можливість різання кутів
 • Компактний
 • Висока точність різання

МІНУСИ:

 • Невеликий люфтTolsen 41034

Модель оснащується роликом відмінної якості, призначеним для чистого і точного розкрою. Покриття з хрому забезпечує захист сталевих напрямних від появи корозії протягом усього часу експлуатації.

Стійка підстава з ефектом амортизації і складні бічні упори забезпечують якісну підтримку навіть габаритної заготівлі. Рукоятка із спеціалізованою накладкою зручної форми гарантує надійне захоплення, при цьому не прослизають руки. Перевагами є невеликі розміри і вагу, простота використання, можливість здійснення діагонального різання, висока якість збірки, тривалий термін служби.

Tolsen 41034 - фото

ПЛЮСИ:

 • Якісне різання
 • Професійний

МІНУСИ:

 • ЦінаHaisser 64021

Призначений для того, щоб розрізати керамічну плитку. Ріжучим елементом є ролик, після його прокатування матеріал надламується прямо по лінії проходження ролика. Високонадійних конструкція з посиленою рамою виготовлена ​​з матеріалів високої якості.

Велика робоча довжина різу дає можливість розрізати великі плитки по діагоналі. Для того щоб виключити прослизання плитки в процесі різання є гумове покриття. Це легкий і зручний інструмент, якому не потрібно додаткове обслуговування, незамінний при оздоблювальних роботах.


ПЛЮСИ:

 • Добре різання
 • Міцний метал станини

МІНУСИ:

 • Різ має зсувКращі ручні електричні плиткорізи

Makita 4100KB

За його допомогою можна швидко розрізати волоконно-цементні плити. За один раз може розрізати 5 сайдінгових дощок. Завдяки контейнеру, який збирає пил, робоче місце залишається чистим. Кут нахилу може бути відрегульований від 0 до 45 градусів.

Makita 4100KB - фото

ПЛЮСИ:

 • Легкий
 • Компактний

МІНУСИ:

 • Повільне різанняMakita 5057KB
02.06.2021
    

Відмінний інструмент початкового і не тільки рівня за осудні гроші.
пиляє рівно
доступні напрямні
зручність настройки
Якісний, м'який і довгий шнур живлення.
В інтернеті купа оглядів і рад по налаштуванню і використанню.

DeWALT DWC410

Ефективний і невеликий професійний інструмент для розрізання плитки, керамограніта і каменю. Ідеальний для того, щоб здійснювати оздоблювальні роботи на об’єкті. Відрізняється високою потужністю, простий в управлінні, його розміри компактні.

Такий інструмент припаде до смаку професіоналам, яким потрібен інструмент для виїзної роботи на об’єктах. Інструмент підходить для різання плитки, натурального і штучного каменю, бетону. Потужність двигуна – 1300 Вт. Глибину і кут різу можна регулювати, нахиливши опорну плиту, не використовуючи ключ.

DeWALT DWC410-фото

ПЛЮСИ:

 • Можна різати плити будь-якої довжини
 • Різ чистий
 • Потужність

МІНУСИ:

 • Не вистачає водяної помпи з перехідникамиЕлектричні стаціонарні плиткорізи

Zenit ZEP-800

Високопродуктивний настільний плиткоріз для всіх видів різання плитки. Чудово підійде для робіт з напільного, настінної, тротуарної та облицювальної плитками.

Примусове охолодження водою не допускає псування матеріалу, що розпилюється і не допускає появи шкідливого пилу при різанні.

Для безпечної роботи є захисний кожух і електромагнітний вимикач, який не допускає випадкового включення при відновленні напруги після того, як воно пропадало.

Розміри робочого столу достатні для пиляння плитки майже будь-якого розміру.


ПЛЮСИ:

 • Не розбризкує воду
 • Ровний різ
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Не зручно доливати водуЗУБР ЕП-200-1000Н
02.06.2021
    

Сподобалося-якість різу керамогранитной плитки 60 × 60. Немає сколів, відсутність пилу під під час різу і те, що вода не розхлюпується з лотка на робочий стіл.
Не сподобалося кріплення алюміїевой направляючої пластиковими затискачами до робочого столу. Доводитися прикладати велике зусилля до баранчика затискачів щоб піднята частина не зрушується під час різу плитки.
В цілому під час випробування плиткорез мені дуже сподобався, збираюся укладати статеву плитку на кухні і в санвузлі, де плиткорез Зубр буде незамінним помічником у роботі.

Einhell TC-TC 618

Застосовується для того, щоб швидко розділити плитку на частині, що не розколюючи або ламаючи. Відмінна продуктивність досягнута через використання дисків діаметром 180 міліметрів на робочому столі без обмежувачів. Водяне охолодження значно спрощує роботу з плиткою. Швидкість обертання дозволяє працювати швидко і якісно. Двигун функціонує без вібрацій, що зручно для використання в домашніх умовах.

Клас захисту пристрою: IP54. Довжина різу не обмежена. Корпус виконаний з пластика високої міцності, завдяки чому не схильний до корозії, коли йде робота з водою.

Einhell TC-TC 618 - фото

ПЛЮСИ:

 • Корпус жорсткий і не заіржавіє
 • Не розбризкує воду
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Лоток для води незнімний
 • Потребує заміну дискаКращі ручні електричні плиткорізи з водяним охолодженням

Makita CC301DWAE

Акумуляторний плиткоріз відноситься до інструментів для професіоналів, використовується для того, щоб розпилювати тверді матеріали, зокрема, для вологого різання бетону. При цьому методі розпилу на алмазний диск йде подача потоку води за допомогою спеціалізованої системи. Вода необхідна не тільки для того, щоб обмежити кількість пилу при використанні, але і для охолодження алмазного диска при нагріванні.

Ємність для води або охолоджуючої рідини поставляється в комплекті з інструментом. Безпечну роботу для людини забезпечує система захисту від ненавмисного запуску: спеціалізований перемикач на корпусі блокує випадкове натискання кнопки “пуск”.

Makita CC301DWAE-фото

ПЛЮСИ:

 • Легкий
 • Компактний
 • Низький рівень шуму

МІНУСИ:

 • Повільно ріжеRYOBI LTS180M

Оснащений акумуляторним приводом, таким чином, можна переміщати агрегат по робочої площі, немає залежності від розетки. Потужність двигуна дозволяє різати камінь, кераміку, граніт і мармур товщиною до 22 міліметрів, а під кутом 45 градусів – до 16 міліметрів. У контейнері може бути 0,5 літра води для охолодження пилкового диска під час різання.

Висока кількість оборотів гарантує чистий і акуратний спіл. Елементи управління розташовані на основний рукояті, що робить управління простим і комфортним.

RYOBI LTS180M - фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна
 • Зручність використання
 • Тихо працює

МІНУСИ:

 • Мала ємність для води
 • Царапається підошваКращі стаціонарні електричні плиткорізи

Sturm TC-9820-L

Нова недорога модифікація серії MasterLine. Призначена для точного різання натурального каменю, керамограніта, керамічної плитки, черепиці та інших оздоблювальних матеріалів, коли виконується невеликий обсяг робіт. Забезпечує оперативний і точний розпив оздоблювальних матеріалів. На додатковому столі можна розміщувати великі заготовки, що сприяє зручності роботи користувача.

Завдяки похилу конструкцію станини можна здійснювати розпил плитки під заданим кутом. Електричний захист інструменту відповідає стандарту IP54. Високе число обертів диска гарантує впевнений різ твердих матеріалів. Пільний вузол може бути опущений на 4-5 сантиметрів.


ПЛЮСИ:

 • Легко ріже
 • Співвідношення ціна/якість

МІНУСИ:

 • Кріплення ручки
 • ТяжкийDIAM ML-720 / 1.1
02.06.2021
    

Верстат непоганий, очікував гіршого, але виявилося що все норм і все можна налаштувати самому що і зробив. Ті, хто пише, що ріже погано або налаштувати неполучается то їм можу сказати що, хлопці у вас руки не там виросли, а апарат за ці гроші відмінний. За таку ціну краще не буде. У всякому разі, я задоволений покупкою. І ось ще, трохи незабутні. Всім хто бере цей верстат, перед першим запуском не полінуйтеся і обробіть водостійким лаком піддон і іржавіти і облазити фарба набудуть.

Vorskla PMZ 1200/180

Використовується для професійних робіт значного обсягу з різання різних матеріалів. Можливо встановлювати на підлозі і на столі, є складні опори, крім того, є транспортувальні колеса, що робить агрегат мобільним.

Якщо змінюється напруга або при низькій напрузі вимикач забезпечить автоматичне відключення агрегату. Для зручності і збільшення можливостей можлива робота з матеріалами при нахилі робочого столу на кут до 45 градусів з його швидкою фіксацією. Є піддон для води, завдяки якому можна різати без пилу.

Vorskla PMZ 1200/180 - фото

ПЛЮСИ:

 • Велика довжина різу
 • Можливість нахилу
 • Ціна

МІНУСИ:

 • Слабкі підшипники
 • Варто замінити дискELITECH ПЕ 1000 / 92р
02.06.2021
    

З переваг можу назвати: ціна, пиляє чисто, без сколів, але це більше від диска завісіт.Діск не люфтить, під 90 ° пиляє дуже точно і рівно. під 45° є невеликий відведення диска, доводилося спочатку відрізати 90 °, потім виставляв під 45 ° і вибирав кут, з подальшим доопрацюванням. Лише за останнє 4.

Forte TC 200-620

Подвійний перфорований робочий стіл забезпечує зручність роботи і обслуговування. Розпил є швидким та чистим завдяки потужному асинхронного двигуна, вбудований насос відповідає за примусову подачу води на диск.

Відмітні особливості:

 • міцна стабільна станина і піддон з колесами;
 • зручна напрямна з можливістю різу під кутом 45 градусів і легким поздовжнім ходом;
 • автоматично подається вода на диск для охолодження завдяки інтегрованому насосу;
 • є розмітка для зручності регулювання і точних результатів.
Forte TC 200-620 - фото

ПЛЮСИ:

 • Зручний
 • Справляэться ыз завданням
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Важко регулювати кут
 • Рідний диск варто замінитиКАЛІБР ЕПЛ-200 / 720СК
02.06.2021
    

Відразу поставив диск DiStar 7D Edge 11120421015, диск чарівний, призначений спочатку для заусовку з широкою робочою зоною. З даними диском, звичайно залежить від конкретного матеріалу, при плавному повільному веденні каретки за один прохід відколи мінімальні або зовсім відсутні.
Підкладайте який-небудь ущільнювач в районі лінійки, щоб знімається стільниця не рухалася від вібрацій.
Якщо при русі щось зачіпає на початку, подивіться на кабелеукладач, він дуже близько до направляючої, і зачіпає пластиковий хомут, довелося відрізати.
В цілому з роботою справляється, результатом задоволений, на виході якість облицювання дуже пристойне. Після пиляння до ідеалу можна довести за допомогою АГШК, використовую в залежності від матеріалу керамограніта 50, 100, 200 і 400, далі відколи вже не бачу.
В седан влазить тільки на заднє сидіння. Переносити і вантажити в машину краще все-таки удвох.

повернутися до меню ↑

FAQ

Краще ручний або електричний плиткоріз?

Залежить, перш за все, від потреб людини, який з ним працює. Якщо мова йде про невеликі обсяги кахельних робіт – немає сенсу купувати каменерізний верстат. У той же час механічний варіант не буде досить продуктивним при облицюванні великих площ.

Купити ручний плиткоріз може майже кожна людина для періодичного використання в приватному домоволодінні або квартирі. Невелика вартість цілком здатна виправдати таку покупку. Електричний варіант коштує більше, тому виправдати його придбання здатне лише інтенсивне професійне використання.

Запобіжні заходи при користуванні електричним плиткорізів. Не можна:

опускати електричний інструмент або окремі його частини в воду або інші рідини, використовувати поблизу рідин або газів, які легко спалахують;
переносити у включеному стані;
залишати включений інструмент без уваги;
користуватися інструментом після падіння або якщо на ньому видно будь-які сліди пошкодження;
використовувати чистячі засоби, які можуть привести до ерозії інструменту.

Яким плиткоіезом можна розрізати кахельну плитку і керамограніт?

Кафельну плитку можна розрізати ручним плиткорізів, керамограніт – електричним варіантом.

Як часто потрібно міняти алмазний диск?

Міняють алмазний диск, коли виробилося діамантове напилення ріжучої частини, якщо є сколи та тріщини, биття диска, деформація.

Чому плиткоріз ламає плитку?

Найбільш прості, дешеві і “підозрілі” моделі краще не купувати, тому що вони часто ламають через неякісної балансування деталей.

Summary
ТОП-12 кращих плиткорізів: поради щодо вибору
Article Name
ТОП-12 кращих плиткорізів: поради щодо вибору
Description
Як вибрати кращий будівельний плиткоріз: переваги і недоліки, характеристики, який будівельний плиткоріз краще придбати, відгуки реальних покупців і професіоналів
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.