Як вибрати генератор для будинку: незалежний Топ-6

На дачі або в заміському будинку проблеми з електрикою – не рідкість. Боротися з цим краще за все за допомогою генератора. Ось тільки вибрати такий апарат не так легко. Про те, як це зробити, я зараз і розповім. І ще запропоную свій незалежний Топ-6 генераторів для будинку.
Читайте тематичні записи:
https://kstech.com.ua/dim/yak-vibrati-krashchij-energozbergayuchij-obgrvach/
https://kstech.com.ua/dim/krashchi-dzherela-bezperebiinoho-zhyvlennia-nezalezhnyi-top-2020-roku/
На що звернути увагу при виборі генератора
Генератор – це пристрій, здатний перетворювати енергію спалювання газу, бензину, дизеля або іншого палива в електрику. Незважаючи на загальне призначення, працювати генератори можуть по-різному, тому при покупці варто звернути увагу на кілька важливих моментах, які я коротко розкрию нижче.
Потужність. Перший і найголовніший параметр при виборі генератора. Чим вище потужність, тим більше навантаження від споживачів здатний винести генератор. Для того, щоб визначитися з необхідною потужністю, потрібно скласти споживані усіма домашніми електроприладами вати і для надійності накинути ще десять-двадцять страхувальних відсотків.
Паливо. Здебільшого генератори для будинку працюють на різних видах рідкого палива:
- бензинові моделі вимагають уваги та догляду, відрізняються не найвищою потужністю, зате коштують недорого і працюють тихо – для побутового застосування саме те;
- дизельні генератори надійніше бензинових, але з ними варто враховувати схильність солярки застигати на холоді;
- основна перевага газових електростанцій – доступне паливо, яке може подаватися як в стислому вигляді в балонах, так і через побутовий газопровід. При хорошому розкладі газовий генератор окупається буквально за рік, а ціна виробляється їм електрики може бути навіть нижче, ніж з централізованої електромережі;
- комбіновані генератори відрізняє можливість вибору палива: зазвичай з пар «газ-бензин» або «газ-солярка». Найбільш універсальний і тому практичний варіант, особливо для віддалених місць з поганим постачанням.
Тип двигуна. Генератори оснащують як двотактними, так і чотиритактними двигунами. Перші влаштовані простіше, в силу чого коштують дешевше, але і складніше в обслуговуванні: зокрема, їх не можна заправляти звичайним бензином – потрібно готувати бензиново-масляну суміш. Другі ж дорожче, але і сучасніше: ваша машина, швидше за все, оснащена саме чотиритактним двигуном внутрішнього згоряння.
Напруга. Домашні електростанції можуть бути як однофазними з напругою 220 вольт, так і трифазними, на 380 вольт. Перший варіант – найпоширеніший. Більшість будинків і майже всі міські квартири підключені до електромережі саме за однофазною схемою, відповідно електроніка і побутова техніка теж розраховані на 220 вольт.
Охолодження. Будь-генератор під час роботи виробляє величезну кількість тепла. Для його розсіювання застосовують системи охолодження: повітряного або водного. Перший варіант менш ефективний, зате простіше і дешевше, тому саме його найчастіше можна зустріти в генераторах для будинку.
Автономність. Цей параметр показує, як довго генератор здатний безперервно працювати без втручання людини. Автономність залежить від того, скільки палива поміщається в бак генератора і від витрати палива, вимірюваного в грамах на кіловат на годину. Чим більше перший показник і менше другий, тим довше електростанція пропрацює самостійно. Для побутових моделей автономність зазвичай не перевищує 10-12 годин.

Топ-6 генераторів для будинку
Бензиновий генератор Rato R700i (230 Вт)
Невеликий генератор малої потужності (0,7 кВт). Основна функція – служить джерелом живлення для критично важливих приладів (наприклад, освітлення або електроніки, що управляє, опалювального обладнання). Завдяки інверторному альтернатору пристрій видає чисту синусоїду, життєво необхідну для автоматики газових та твердопаливних котлів.
Інверторний генератор Rato R700i є компактним і легким «кубиком» (розміром 350х340х330 мм і вагою 11.8 кг) в закритому корпусі. Зверху є ручка для перенесення. Двигун об’ємом 56 см3 працює тихо та споживає мало палива (не більше 0.8 л/год у режимі повної потужності). Запасу бензину в баку об’ємному 3.2 л вистачає на 4 години автономної роботи.

- Ціна
- Економний
- Тихо працює
- Немає вольтметра
- Можливі збої напруги
Невеликої потужності генератор, зручний в перенесенні і стійко стоїть на поверхні. Завдяки алюмінієвим деталям легкий. Навіть самостійно можна поставити його в будь-який кут будинку.
2 сезон звір на ходу, працює чітко, без збоїв, не торохтить, як я собі уявляв. Хороший витривалий двигун.
З невеликих мінусів 1 розетка, доставляє деяку незручність, але все вирішується. При малому навантаженні напруга "гуляє" 200-240, відповідно лампочки неприємно мерехтять.
Бензиновий генератор KSB 12i S (230 Вт)
Генератор KSB 12i S з інверторною технологією торгової марки K&S Basic — ідеальне рішення, коли потрібне компактне або портативне джерело живлення. Інверторні генератори менші і легші за звичайні генератори з такою ж потужністю. Інверторний модуль з мікропроцесорним управлінням забезпечує стабільну синусоїдальну напругу 230 В 50 Гц, що також підходить для чутливих споживачів електроенергії. Інверторний генератор стане незамінним помічником на риболовлі, на грилі або в кемпінгу.

- Економна витрата палива
- Легкий
- Безвідмовна робота
- Галасливий
- Переплутан напис положення заслінки
Електрогенератор Dnipro-M GX-50E
Генератор Dnipro-M GX-50E має потужність 5 кВт, якої вистачить для освітлення дачі та роботи побутових приладів: холодильника, мікрохвильової печі, ПК, водяного насоса, телефону та ін. Функція AVR забезпечує стабільний рівень напруги під час динамічних навантажень та дозволить підключати до генератору холодильні установки, освітлення будинку, насос. Рівень шуму під час роботи становить лише 74 dB.

- В комплекті шланг і редуктор для підключення газу
- Гібрид: Беннзин/газ
- Велика потужність
- Незручно заливати і міняти масло
- Досить сильна вібрація
- Тяжкий
KRAFT&DELE KD109
Як силова установка в даному апараті використовується двотактний двигун потужністю у дві «конячки», що має робочий об’єм 63 см3. Таке рішення має і переваги, і недоліки. З одного боку, 2Т-мотори прості, дешеві та ремонтуються «на коліні». Але в експлуатації двотактні бензогенератори менш зручні, ніж чотиритактні. Наприклад, власникам KRAFT&DELE KD109 потрібно заправляти електростанцію не чистим бензином, а паливом, попередньо змішаним зі спеціальним маслом у пропорції 50:1. Та й по-справжньому тихої роботи від двохтактника ніколи не досягнеш, попри невелику потужність двигуна. Але в плані споживання бензину цей двигун відрізняється досить помірними апетитами. Виробник стверджує, що бензогенератор споживає не більше 0,4 л палива за годину роботи. Отже, 4.2-літрового бензобака має вистачити не менше ніж на 10 годин автономного енергопостачання.

- Ціна
- Легкість у використанні
- Стійка робота
- Галасливий
- Переплутан напис положення заслінки
Регулярно запускається на дачі, де немає електрики. Придбано близько місяця тому, в даний час нарікань немає, 5 поставлено за надійність через малого терміну використання. Витрата адекватна, рівень шуму стандартний, заявлену потужність забезпечує. В інструкції написано, що міняти масло необхідно кожні 2 тижні ... На інших генераторах міняли рідше ..
Fogo FV 11300TWE
Генератор бензиновий зварювальний Fogo FV 11300 TWE – джерело електроживлення на бензині з такими номінальними потужностями: для 1-фазних пристроїв – 4.5 кВт , для 3-х фазних – 8 кВт . Діапазон зварювального струму від 35 до 300 А .
Купити генератор з функцією зварювання – дуже практичне рішення. Його можна використовувати для отримання електроенергії у разі аварійної ситуації у майстерні, СТО або на будмайданчиках без електрики.

- Працює при низькій температурі
- Надійність фірми
- Велика потужність
- Галасливий
- Ціна
Регулярно запускається на дачі, де немає електрики. Придбано близько місяця тому, в даний час нарікань немає, 5 поставлено за надійність через малого терміну використання. Витрата адекватна, рівень шуму стандартний, заявлену потужність забезпечує. В інструкції написано, що міняти масло необхідно кожні 2 тижні ... На інших генераторах міняли рідше ..
Бензиновий генератор AGT WAGT 220 DC BSB
Електрогенератор, який здатний повністю взяти на себе турботи про енергопостачання великого заміського будинку. Великий, важкий, галасливий, але в той же час надзвичайно потужний і продуктивний.
Зварювальний генератор AGT WAGT 220 DC BSB SE – універсальний пристрій, виготовлений румунською компанією AGT для виконання двох функцій: генератора (джерела електроенергії) та зварювального апарату. Для проведення зварювання потрібно просто підключити електроди до роз’ємів на передній панелі.
В основному використовується для однофазних споживачів – офіси, магазини, заміські будинки.
Дана модель відноситься до класу трифазних безщіткових синхронних генераторів. Виконання відкритого типу, агрегат встановлений на міцній металевій рамі з подушками, що віброгасять, які добре усувають вібрацію, що виникає в процесі роботи. Пристрій відрізняється гарною продуктивністю при невеликій вазі та компактних розмірах. Вага зварювального генератора AGT WAGT 220 DC BSB SE трохи більше 88 кг, що дозволяє легко транспортувати його у потрібне місце. Встановлений міні-електростанцією, він займає менше квадратного метра, а зручне транспортування дає можливість використання аварійними бригадами на виїзді.

- Співвідношення ціна якість
- Вдалий автозапуск в морози
- Є дисплей з показаннями напруги
- Плутанина в моделях (різні покоління пристроїв)
- гучний (швидше зачіпка при його вартості)
повернутися до меню ↑
FAQ
Це можливо, але потрібно врахувати три моменти. По-перше, необхідно потурбуватися автоматичним перемиканням з централізованого енергопостачання на харчування квартири від генератора. По-друге, вихлоп від двигуна внутрішнього згоряння повинен виходити кудись за межі квартири. По-третє, шумлять генератори досить пристойно, так що розміщувати апарат потрібно так, щоб не оглухнути самим і не заважати сусідам.
Все залежить від особливостей енергопостачання. ДБЖ краще підходить для коротких відключень електроенергії, а генератор – для періодів тривалої відсутності напруги в мережі.


[…] https://kstech.com.ua/dim/yak-vybraty-henerator-dlia-budynku-nezalezhnyi-top/ […]