Як вибрати генератор для будинку: незалежний Топ-6

На дачі або в заміському будинку проблеми з електрикою – не рідкість. Боротися з цим краще за все за допомогою генератора. Ось тільки вибрати такий апарат не так легко. Про те, як це зробити, я зараз і розповім. І ще запропоную свій незалежний Топ-6 генераторів для будинку.
Читайте тематичні записи:
https://kstech.com.ua/dim/yak-vibrati-krashchij-energozbergayuchij-obgrvach/
https://kstech.com.ua/dim/krashchi-dzherela-bezperebiinoho-zhyvlennia-nezalezhnyi-top-2020-roku/
На що звернути увагу при виборі генератора
Генератор – це пристрій, здатний перетворювати енергію спалювання газу, бензину, дизеля або іншого палива в електрику. Незважаючи на загальне призначення, працювати генератори можуть по-різному, тому при покупці варто звернути увагу на кілька важливих моментах, які я коротко розкрию нижче.
Потужність. Перший і найголовніший параметр при виборі генератора. Чим вище потужність, тим більше навантаження від споживачів здатний винести генератор. Для того, щоб визначитися з необхідною потужністю, потрібно скласти споживані усіма домашніми електроприладами вати і для надійності накинути ще десять-двадцять страхувальних відсотків.
Паливо. Здебільшого генератори для будинку працюють на різних видах рідкого палива:
- бензинові моделі вимагають уваги та догляду, відрізняються не найвищою потужністю, зате коштують недорого і працюють тихо – для побутового застосування саме те;
- дизельні генератори надійніше бензинових, але з ними варто враховувати схильність солярки застигати на холоді;
- основна перевага газових електростанцій – доступне паливо, яке може подаватися як в стислому вигляді в балонах, так і через побутовий газопровід. При хорошому розкладі газовий генератор окупається буквально за рік, а ціна виробляється їм електрики може бути навіть нижче, ніж з централізованої електромережі;
- комбіновані генератори відрізняє можливість вибору палива: зазвичай з пар «газ-бензин» або «газ-солярка». Найбільш універсальний і тому практичний варіант, особливо для віддалених місць з поганим постачанням.
Тип двигуна. Генератори оснащують як двотактними, так і чотиритактними двигунами. Перші влаштовані простіше, в силу чого коштують дешевше, але і складніше в обслуговуванні: зокрема, їх не можна заправляти звичайним бензином – потрібно готувати бензиново-масляну суміш. Другі ж дорожче, але і сучасніше: ваша машина, швидше за все, оснащена саме чотиритактним двигуном внутрішнього згоряння.
Напруга. Домашні електростанції можуть бути як однофазними з напругою 220 вольт, так і трифазними, на 380 вольт. Перший варіант – найпоширеніший. Більшість будинків і майже всі міські квартири підключені до електромережі саме за однофазною схемою, відповідно електроніка і побутова техніка теж розраховані на 220 вольт.
Охолодження. Будь-генератор під час роботи виробляє величезну кількість тепла. Для його розсіювання застосовують системи охолодження: повітряного або водного. Перший варіант менш ефективний, зате простіше і дешевше, тому саме його найчастіше можна зустріти в генераторах для будинку.
Автономність. Цей параметр показує, як довго генератор здатний безперервно працювати без втручання людини. Автономність залежить від того, скільки палива поміщається в бак генератора і від витрати палива, вимірюваного в грамах на кіловат на годину. Чим більше перший показник і менше другий, тим довше електростанція пропрацює самостійно. Для побутових моделей автономність зазвичай не перевищує 10-12 годин.
повернутися до меню ↑Топ-6 генераторів для будинку
Кращий бюджетний генератор для дому
Бензиновий генератор CHAMPION GG951DC (650 Вт)
Не самий потужний, зате дуже доступний, легкий і компактний бензиновий генератор для побутових потреб. Одноциліндровий двотактний двигун об’ємом 63 кубічних сантиметра видає 650 ват потужності при напрузі в 220 вольт.
Під навантаженням потужність генератора може досягати 720 ват. Передбачена як розетка на 220, так і на 12 вольт. Прилад оснащений глушником і відмінно підійде для домашнього застосування. Ніяких вишукувань тут немає: скажімо, запуск по-старому-ручний. Зате і коштує електростанція всього 2400 гривень.
- Ціна
- Економний
- Тихо працює
- Немає вольтметра
- Можливі збої напруги
Невеликої потужності генератор, зручний в перенесенні і стійко стоїть на поверхні. Завдяки алюмінієвим деталям легкий. Навіть самостійно можна поставити його в будь-який кут будинку.
2 сезон звір на ходу, працює чітко, без збоїв, не торохтить, як я собі уявляв. Хороший витривалий двигун.
З невеликих мінусів 1 розетка, доставляє деяку незручність, але все вирішується. При малому навантаженні напруга "гуляє" 200-240, відповідно лампочки неприємно мерехтять.
Кращий домашній генератор на 1000 ват
Бензиновий генератор Huter HT1000L (1000 Вт)
Побутовий бензиновий генератор потужністю в чесні 1000 ват (2,4 кінських сили). Чотиритактний одноциліндровий двигун працює на звичайному АІ-92, так що проблем з паливом бути не повинно.
При питомій витраті палива в 450 грам на кВат/год бака на 4,8 літра має вистачити годин на десять безперервної роботи. Синхронний безщітковий двигун, оснащений глушником, працює майже безшумно. Можливостей апарату вистачить для забезпечення енергією невеликого приватного будинку або дачі. При ціні в 4000 гривень- відмінний і доступний варіант.
- Економна витрата палива
- Легкий
- Безвідмовна робота
- Галасливий
- Переплутан напис положення заслінки
Кращий домашній генератор на 2000 ват
Газо-бензиновий генератор Спец HG-2700 (2200 Вт)
Універсальний генератор, здатний працювати як на бензині марки АІ-92, так і на природному газі. Чотиритактний двигун об’ємом 163 кубічних сантиметра видає 5,5 кінських сил, що дорівнює 2200 ват потужності.
О першій годині генератор споживає 1,2 літра палива, так що на повному 15-літровому баку електростанція пропрацює до 12 годин. Передбачені глушник (рівень шуму не перевищує 68 децибел), вольтметр і функція захисту від перевантажень. Віддати за електростанцію доведеться трохи більше 6000 гривень, але вона цих грошей однозначно варто.
- В комплекті шланг і редуктор для підключення газу
- Гібрид: Беннзин/газ
- Велика потужність
- Незручно заливати і міняти масло
- Досить сильна вібрація
- Тяжкий
Від використання поки тільки позитивні емоції. Брав виходячи з ціни, звичайно, але начебто на інші генератора від Спеца відгуки непогані. Тепер і я можу написати схожий. З початку осені генератор в експлуатації, проблем не відчули. Потрібну потужність видає, спокійно тягне необхідну техніку і освітлення. При необхідності можна легкий інструмент підключити. Заводиться легко, нехай і немає електрозапуска. Навіть в холодну погоду сидіти над стартером не доводилося. Стрибків напруги не помітив, ток цілком собі чистий. Збірка герметична.
Кращий домашній генератор на 3000 ват
Бензиновий генератор Denzel PS 33 (3000 Вт)
Продуктивний бензиновий генератор, здатний видавати до 3300 ват потужності при підвищеному навантаженні і 3000 ват в звичайному режимі. Чотиритактний двигун на сім кінських сил споживає 1,15 літра бензину марки АІ-92 на годину – показник, недосяжний для багатьох моделей з меншою потужністю. Двигун захищений від води і пилу по класу IP23. Електростанція хороша абсолютно в усьому, хіба що шумновата (до 85 децибел), але цей момент можна і потерпіти. Тим більше, що ціна питання – всього 6700 гривень.
- Ціна
- Легкість у використанні
- Стійка робота
- Галасливий
- Переплутан напис положення заслінки
Регулярно запускається на дачі, де немає електрики. Придбано близько місяця тому, в даний час нарікань немає, 5 поставлено за надійність через малого терміну використання. Витрата адекватна, рівень шуму стандартний, заявлену потужність забезпечує. В інструкції написано, що міняти масло необхідно кожні 2 тижні ... На інших генераторах міняли рідше ..
Кращий домашній генератор на 5000 ват
Бензиновий генератор PATRIOT Max Power SRGE 6500 (5000 Вт)
Один з кращих побутових стаціонарних генераторів на ринку. Потужності в 5000 ват (13 кінських сил) буде більш ніж достатньо для повноцінного енергопостачання навіть великого приватного будинку з безліччю споживачів. Движок споживає 440 грам бензину на кіловат на годину, так що об’ємного 25-літрового бака вистачить надовго.
Рівень шуму при цьому досить невеликий – всього 78 дБ, що можна назвати справжньою заслугою вбудованого глушника. За генератор доведеться віддати близько 12 300 гривень, що при всіх його можливостях можна назвати вельми цікавою пропозицією.
- Працює при низькій температурі
- Надійність фірми
- Велика потужність
- Галасливий
- Ціна
Кращий генератор для великого будинку
Бензиновий генератор Fubag BS 6600 A ES (6000 Вт)
Електрогенератор, який здатний повністю взяти на себе турботи про енергопостачання великого заміського будинку. Великий, важкий, галасливий, але в той же час надзвичайно потужний і продуктивний.
Активна потужність агрегату становить 6000 ват, а короткострокова потужність під навантаженням досягає 6500 ват, так що підключити до електростанції можна навіть самих ненажерливих споживачів, включаючи професійний електроінструмент. За генератор просять близько 21 000 гривень, але навіть така солідна ціна не здається завищеною.
- Співвідношення ціна якість
- Вдалий автозапуск в морози
- Є дисплей з показаннями напруги
- Плутанина в моделях (різні покоління пристроїв)
- гучний (швидше зачіпка при його вартості)
FAQ
Це можливо, але потрібно врахувати три моменти. По-перше, необхідно потурбуватися автоматичним перемиканням з централізованого енергопостачання на харчування квартири від генератора. По-друге, вихлоп від двигуна внутрішнього згоряння повинен виходити кудись за межі квартири. По-третє, шумлять генератори досить пристойно, так що розміщувати апарат потрібно так, щоб не оглухнути самим і не заважати сусідам.
Все залежить від особливостей енергопостачання. ДБЖ краще підходить для коротких відключень електроенергії, а генератор – для періодів тривалої відсутності напруги в мережі.

