Кращі електричні котли, які вас зігріватимуть: 7 топових моделей

Питання вибору електричного котла особливо важливе, адже правильно обрана система опалення буде обігрівати будинок протягом 10-15 років, як мінімум. Сучасні електрокотли економічні, безпечні і екологічні, мають високий ККД і оснащені всіма необхідними функціями, що автоматизують процес обігріву. Як не помилитися при покупці, і як обрати кращий електричний котел, читайте нижче.

Вибираємо електричний котел

Тип електричного котла

 1. Теновий. Нагрів проводиться за рахунок тена, що нагріває теплоносій. Це прості за конструкцією агрегати, недорогі і довговічні. До недоліків відноситься швидке утворення накипу на тенах, внаслідок чого їх доводиться міняти. Це ідеальний варіант для опалення квартири.
 2. Електродний. Нагрівальні елементи – електроди, які також у міру виходу з ладу підлягають заміні. Це недорогі, безпечні, компактні агрегати, особливо вимогливі до складу води.
 3. Індукційний. Нагрівальний елемент котушка індуктивності безпосередньо з теплоносієм не контактує, внаслідок чого накип на ній не утворюється. Це довговічні агрегати, досить дорогі – кращий вибір для великого будинку.   

Кількість контурів

Одноконтурні агрегати призначені виключно для опалення будинку.

Двоконтурні котли забезпечать будинок не тільки теплом, але і гарячою водою. Мають ускладнену конструкцію, в якій доданий проточний водонагрівач. Втім двоконтурні електрокотли великим попитом не користуються через велике навантаження на електромережу і збільшення витрат на електроенергію.

Як підбрати

Щоб підібрати котел потрібної потужності потрібно зробити попередній нескладний розрахунок. Потужність агрегату вибирається з розрахунку 1кВт на 10 кв.м. Це досить спрощений підхід, тому при покупці бажано проконсультуватися з консультантом. Якщо є бажання уточнити значення необхідного параметра потужності, потрібно враховувати такі фактори, як, наприклад, наскільки добре утеплений будинок. При цьому можна скористатися формулою розрахунку W = (40 * Vприм. + Qокон + Qдвері) * k, в якій:

 • W – розрахункова потужність електроагрегату;
 • 40 – усереднене значення необхідної потужності пристрою на 1 кубометр приміщення в Вт;
 • Vприм. – обсяг усього опалювального простору (загальну площу житла помножити на висоту стель);
 • Qокон – середні тепловтрати на вікна (по 100 Вт на одне вікно);
 • Qдвері – середні тепловтрати на двері (по 200 Вт на кожну);
 • k – коефіцієнт регіону (в південній смузі – 0,7-0,9; в центральній частині – 1,2-1,4; на сході і на півночі 1,8-2).

Така формула оптимальна для підбору опалювального агрегату для квартири. Якщо котел вибирається для будинку, значення потрібно ще помножити на 1,5 – коефіцієнт обліку тепловтрат через підлогу і стелю. Якщо потрібно двоконтурний котел, показник потужності необхідно збільшити на 25%.

Також читайте про кавовари для дому: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/tovari-dlya-kyxni/krashh%d1%96-kavovarki-dlya-doma/

Спосіб кріплення

Спосіб кріплення може бути настінним і підлоговим. Настінні агрегати компактні і відмінно вписуються в будь-який дизайн інтер’єру. Підлогові зазвичай відрізняються більшими розмірами і частіше використовуються в системах з великим об’ємом теплоносія.

Тип підключення

Напруга мережі може бути стандартним однофазним (220В) або трифазним (380В). Електрокотли з великою потужністю бувають, як правило, тільки трифазними. Варіант підключення вибирається з урахуванням специфіки електромережі.

Управління

Дуже зручно наявність багатофункціональної системи управління, яка відображається на дисплеї. Додатковий комфорт управління додасть можливість автоматичного вибору потужності. Для економії електроенергії котел буде автоматично змінювати потужність нагріву.

Регулювання потужності може бути плавною або ступінчастою. При ступінчастому регулюванні доступні тільки 4 рівня потужності по 25%. Це більш дешевий варіант, яким оснащені електрокотли бюджетного сегмента. Плавне регулювання можлива при наявності реостата в конструкції.

повернутися до меню ↑

Топ-7 найкращих електрокотлів

Рейтинг розділений на настінні і підлогові електричні котли.

Кращі настінні електричні котли

Teknix ESPRO 4.5 kW

Teknix ESPRO 4.5 kW -фото

Електрокотел Teknix ESPRO 4.5 kW відрізняється високою якістю збірки і безшумністю в роботі. Це теновий одноконтурний агрегат, розрахований для опалення житла площею 35 кв.м. Котел можна підключити як до однофазної, так і до трифазної мережі. Цей котел- оптимальний варіант для опалення невеликої квартири, дачного будиночка, гаража та ін.


ПЛЮСИ:

 • Ціна
 • Простий у використанні
 • Екологічний

МІНУСИ:

 • Повишенні вимоги до електропостачання
 • Велике навантаження на електромережу в години максимуму споживанняProtherm Skat 6KR13

Електричний котел Protherm Скат 6KR13 - фото

Protherm Скат 6КR13 – електрокотел теновий, одноконтурний, з циркуляційним насосом і розширювальним баком потужністю 6 кВт. Перемикання потужності здійснюється по 1 кВт. Агрегат з електронним управлінням, можливістю підключення теплої підлоги, з автодіагностикою і всіма видами захисту від перегріву і замерзання. Ідеальний варіант для опалення будинку або будь-якого іншого приміщення площею від 60 до 90 кв.м.  


ПЛЮСИ:

 • Захист від перегріву
 • Захист від високого тиску у системі
 • Тихий

МІНУСИ:

 • Незбалансовані витрати на електроенергію
 • При нагріванні шумитьProtherm Скат 6KR13
11.02.2020
    

Експлуатую котел з 2013р. в приватному будинку 90 кв.м., включений цілодобово. Місце займає мало, виглядає непомітно. Працює тихо, після збою електроенергії відновлює вихідні значення. Дуже зручно що виставляється потужність котла від 1 кВт до 6 кВт, особливо коли обмеженя по потужності в будинку. При цьому тени включаються по черзі, що призводить рівномірному їх завантаженню, тобто знос в рівних частках на всі тени. Еквітермічна крива забезпечує плавний нагрів без стрибків. Може працювати паралельно з виносними кімнатними датчиками температури. Є вбудований клапан скидання теплоносія від високого тиску в системі, а від низького блокування роботи котла. Також є захист від перегріву, спрацьовує термореле і вимикає котел, правда потім щоб його включити назад треба знімати кришку котла. За весь час експлуатації котла спрацювало один раз коли потрапило повітря в систему і порушилася циркуляція, внаслідок чого стався перегрів. В цілому дуже задоволений цим агрегатом.

Willer DPT207 HERCULES WF

Willer DPT207 HERCULES WF - фото

Willer DPT207 HERCULES WF – газовий конвекційний котел потужністю від 7.5 кВт здатний обігріти приміщення площею до 60 квадратних метрів. Двоконтурна модель завдяки вдалій конструкції закритої камери згоряння, циркуляційного насоса і розширювального бака працює з ККД в 92%. Наочна індикація роботи на рідкокристалічному дисплеї, просте і зручне управління.


ПЛЮСИ:

 • Конвекційний
 • Зручне управління
 • Сучасна система безпеки

МІНУСИ:

 • Немає датчика протікання води
 • Постійно клацає релеMidea DSFB50BW

Midea DSFB50BW -фото

Новий електрокотел ЕВАН Warmos-IV-9,45 одноконтурного типу потужністю 9,45 кВт впорається з обігрівом приміщення площею до 100кв.м. Агрегат призначений для підключення до трифазної мережі. Агрегат має чеський сталевий ТЕН високої якості. 


ПЛЮСИ:

 • Простота настройки
 • Захист від перегріву і сухого включення
 • Не потребує встановлення димової труби

МІНУСИ:

 • Громіздкий
 • Велике навантаження на електромережу в години максимуму споживанняЕВАН Warmos-IV-9,45
12.02.2020
    

До цього використовували дизельний котел Кітурамі, але з урахуванням ціни на дизель вирішили, що потрібно щось змінювати, вирішили купити Еван вармос, простий і функціональний, сам вибирає скільки тенів включати, не потрібно думати про те, що паливо може закінчитися. У нас площа будинку 180кв.м даної потужності вистачає. Якщо опалювати 2 поверху, то котел задіє 2 тена по 3 квт, якщо один поверх перекриваю, то вистачає 1 тена на 3 квт.

Кращі підлогові електричні котли

Termia KOP 36.0 bn

Termia KOP 36.0 bn - фото

Новий агрегат Termia KOP 36.0 bn потужністю 36 кВт впорається відповідно з опаленням приміщення площею 288 кв.м. Електрокотел відрізняється простотою в обслуговуванні і в управлінні.


ПЛЮСИ:

 • Хороша тепловіддача
 • Роботає тихо
 • Простий в утановці і обслуговуванні

МІНУСИ:

 • Шумить
 • Незбалансовані витрати на електроенергію Dnipro Bazovyi 75/380

 Dnipro Bazovyi 75/380 - фото

Новий одноконтурний котел потужністю 75 кВт. До недорогого та простого пристрою буде потрібно ще придбати систему управління. Агрегат виготовлений на базі тенового покоління з новітніх імпортних матеріалів.


ПЛЮСИ:

 • Невеликі габарити
 • Швидке нагрівання теплоносія
 • Створює підвищений тиск в системі

МІНУСИ:

 • Велике навантаження на електромережу в години максимуму споживання
 • Немає інформації за рекомендованим перетину кабелюГалан ОЧАГ ТУРБО 3 - ТЕ
12.02.2020
    

Купили в позаминулому році електрокотел Галан для обігріву дачі. З'являємося ми там не дуже часто, але іноді хочеться провести зимовий вечір в тиші і затишку. Про проведення газу навіть не замислювалися - все це складно, та й не особливо потрібно. Тому перейнялися покупкою і установкою електричного котла. Так як будиночок у нас маленький, то на повний прогрів йде всього пара годин - можна почекати і зігрітися іншими способами. За порадою продавців купили електродну модель потужністю 3 кВт. За весь час експлуатації ніяких проблем не виникало, котел працює тихо і не шумить на весь будинок. Відмінна штука для тих, хто рідко користується заміським житлом.

Galmet Electra 16GT

Galmet Electra 16GT -фото

Новий двоконтурний Galmet Electra 16GT відрізняється високою потужністю 16 кВт і може обігріти приміщення площею 128 кв.м. Потужний котел підключається тільки до трифазного ланцюга. Автоматичне управління гарантує комфорт використання, а якісні тени з нержавіючої сталі – довговічність експлуатації.


ПЛЮСИ:

 • Тени з нержавіючої сталі
 • Добре працює при перепадах напруги
 • Підключення до мережі на 380В

МІНУСИ:

 • Дисплей через певний час постійно гасне
 • Нелогічна навігація по меню: кнопка Reset підтверджує діюповернутися до меню ↑

FAQ

Електричний котел із характеристикою 9 кВт, що це означає? 9 кВт на годину? Або на добу?

Це означає, що на повній потужності агрегат споживає 9 кВт на годину. Однак котел, як правило, працює періодично, у міру нагрівання відключаючись. Тому в залежності від характеристик системи опалення, приміщення, зовнішньої температури таку потужність він може споживати за годину, за дві години, за шість годин і навіть за добу.

Які мінуси електричного котла для обігріву будинку?

Мінус у електричного котла всього один – досить дорога вартість електроенергії. Однак багато власників приватних будинків налаштовують свої системи опалення таким чином, щоб не обігрівати непотрібні приміщення або програмують котли, щоб на час відсутності господарів вони підтримували мінімальну температуру в будинку.

Електричний котел гудить, як трансформаторна будка.

Цей ефект усувається тільки заміною тенів. Зазвичай після кількох років експлуатації навколо спіралі обмотки утворюється невелика порожнеча, внаслідок чого спіраль починає вібрувати під дією електромагнітного поля.

Summary
Кращі електричні котли, які вас зігріватимуть: 7 топових моделей
Article Name
Кращі електричні котли, які вас зігріватимуть: 7 топових моделей
Description
Кращі електричні котли: як обрати, огляд 7 кращих моделей, відповіді на популярні питання, види котлів, поради з підбору агрегатів
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

2 коментарі

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.