Кращі теплові гармати: 9 топових моделей 2022 року

Підтримка певної температури в приміщенні – завдання стаціонарного джерела тепла. Що робити, якщо такого в будинку немає, а зима обіцяє бути суворою? Звичайно звертатися до допоміжних приладів, до категорії яких і відносяться теплові гармати. Як їх вибирати і які 9 теплових гармат можна назвати кращими, ми зараз і розповімо.

Що таке теплова гармата

Теплова гармата – це мобільний повітрянагреватель, призначений для приміщень великої квадратури (гаражі, склади, павільйони, торгові майданчики). Свою незвичайну назву «гармата» отримала через зовнішню схожість з однойменним артилерійським знаряддям. Замість ядер агрегат стріляє теплим повітрям, який швидко поширюється в приміщенні. Принцип роботи теплової гармати досить простий:

 1. З одного боку агрегат виробляє забір холодного повітря, який потрапляє всередину через спеціальні грати.
 2. Повітря проходить через нагрівальний елемент всередині гармати і теж нагрівається.
 3. Система вентиляторів виштовхує нагріте повітря назовні з іншого кінця.

Алгоритм роботи теплової гармати одночасно нагадує принцип роботи вентилятора і кондиціонера з тією лише різницею, що ці прилади працюють з гарячим повітрям і охолоджують його, а в нашому випадку все навпаки.

Класифікації теплових гармат

Теплові гармати можна класифікувати на групи за різними ознаками.

Залежно від зони застосування прилади можуть бути:

 1. Промисловими.
 2. Побутовими.

Як стає зрозуміло з назви, тип побутових гармат розрахований на обігрів приміщень певної квадратури. Промислові справляються з набагато більшими площами, а їх потужність в рази вище, ніж у побутових.

За типом конструкції прилади диференціюють на два види:

 1. Мобільні.
 2. Стаціонарні.

Якщо класифікувати теплові гармати по типу джерела енергії, то ми отримаємо цілих п’ять видів:

 1. Електричні.
 2. Працюючі на рідкому паливі (переважно дизельне).
 3. Газові.
 4. Водяні.
 5. Інфрачервоні.

Прилади, які працюють на рідкому паливі мають ще й внутрішню класифікацію в залежності від принципу нагріву повітря:

 1. Непрямий нагрів. Паливо згорає в окремому відсіку. Повітря, що нагрівається не контактує з відходами цього процесу.
 2. Прямий нагрів. Паливо в процесі згорання контактує з повітрям, що нагрівається, яке виходить в приміщення разом з побічними продуктами. Забруднюють повітря, але мають дуже високий ККД, який наближається до недосяжних 100%.

Кожен тип теплової гармати має свої недоліки і переваги.

Яка теплова гармата краще

На це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від того, що саме ви хочете отримати в результаті і які характеристики для вас мають більше значення: потужність, екологічність, компактність, витрата коштів на покупку палива.

Електричні можуть практично безперебійно працювати від мережі, вони мають невеликі габарити, але справляються з обігрівом досить великих приміщень. Гармати екологічно чисті: під час роботи не виділяють в приміщення шкідливі або навіть токсичні речовини разом з повітрям. Головний недолік – залежність приладу від джерела живлення. Будь-яка поломка обладнання, замикання або обрив проводів і ви залишитеся в холодній хаті без джерела тепла.

Дизельні теплові гармати теж мають компактні розміри. Для них характерний високий ККД, а прилади з непрямим нагрівом не змішують з повітрям у приміщенні шкідливі речовини. Головний недолік полягає в нинішньої дорожнечі палива. Ціни на нього сильно кусаються, тому дозволити собі таку розкіш може далеко не кожен.

Газові працюють на блакитному паливі і дуже часто використовуються в глибинці, де дешевше купити газ, ніж оплатити значні рахунки за електрику. Водяні працюють з використанням води, яка нагрівається, а потім віддає тепло приміщенню. Принцип дуже схожий на алгоритм роботи звичайної батареї, тільки в ній не використовуються вентилятори.

Водяні теплові гармати довго розагріваються, тому для оперативного нагріву приміщення в короткі терміни не підходять, але часто використовуються в господарстві для теплиць і оранжерей.

Інфрачервоні гармати працюють за незвичним принципом: вони не проганяють повітря через себе, а нагрівають певну зону в приміщенні з використанням інфрачервоного світла. Агрегати стали незамінними помічниками на будівельних майданчиках. Інфрачервоні теплові гармати ефективно нагрівають повітря і підсушують поверхні після ремонту.

А тепер пора з’ясувати, яка теплова гармата краще. В імпровізованому змаганні братимуть участь по три представника від трьох категорій теплових гармат (дизельні, електричні, газові).

Також читайте про електричні котли: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/dla-obigrivy-i-opalenya/krashchi-elektrychni-kotly-iaki-vas-zihriiut/

повернутися до меню ↑

Незалежний ТОП 9 теплових гармат

Теплова гармата NEO 90-062

NEO 90-062

Нагрівач NEO Tools 90-062 – це переносне джерело тепла, призначений для обігріву таких приміщень, як майстерні, гаражі, домашні господарства і магазини. Керамічний нагрівальний елемент і сильний повітряний потік забезпечують швидке нагрівання на великій відстані з низьким рівнем шуму. Нагрівач має ізольовану пластикову ручку для зручності перенесення. Корпус з порошковим покриттям захищає пристрій від іржі. Пристрій відрізняється високою продуктивністю і займає мало місця.

NEO 90-062
14.10.2022
    

Коли отримав її в руки перше що злегка шокувало це розміри - вона маленька як іграшкова, на фото виглядає значно солідніше. До роботи практично немає претензій. Гріє добре, працює тихо. Ну може бути суб'єктивно мені здається, що на максимальний обігрів досить довго за часом виходить - близько 5 хвилин. А так більше претензій немає, подивимося скільки прослужить.


ПЛЮСИ:

 • Система відключення при перегріві
 • Функція прогону повітря без нагріву
 • Регулюється потужність і температура

МІНУСИ:

 • Немає місця для намотування шнура живлення при зберіганніТеплова гармата MASTER B 1.8 ECA

MASTER B 1.8 ECA

Електричний нагрівач повітря Master B 1.8 ECA є універсальним нагрівачем, що застосовується у багатьох сферах. Це обладнання ідеально підходить як тимчасове джерело обігріву завдяки своїй мобільності та простоті обслуговування. Для виробництва електричних нагрівачів Master використовуються комплектуючі високої якості, що забезпечують надійність та ефективність цих приладів.

Модель не тільки надійна та довговічна, але й привабливо виглядає, а тому не зіпсує своїм зовнішнім виглядом навіть найстильніший інтер’єр. Її корпус виготовлений із сталі та покритий фарбою яскраво-жовтого кольору. Він досить міцний для того, щоб унеможливити механічні пошкодження елементів, розташованих всередині.


ПЛЮСИ:

 • Швидкий нагрів
 • Можливість регулювання
 • Легка та компактна

МІНУСИ:

 • Відсутня вилка в комплектіТеплова гармата KRAFT&Dele KD11720

KRAFT&Dele KD11720

KD11720 – якісний електричний обігрівач промислового класу з живленням від мережі 220 В. Підходить для обігріву житлових та нежитлових приміщень великої площі як основне та додаткове джерело тепла. Має в корпусі ступінчастий перемикач, що дозволяє регулювати потужність споживання від 1250 до 2500 Вт. Також можна увімкнути режим роботи без обігріву. Корпус виготовлений із сталі та додатково покритий порошковою фарбою. Тепловентилятор електричний Kraft Dele KD11720 поставляється в картонній упаковці з вилкою та кабелем живлення.

KRAFT&Dele KD11720
14.10.2022
    

Я купував гармату, коли починав робити ремонт в будинку. Вона надійний помічник: істотно прискорилися роботи, пов'язані зі штукатуркою і обробкою стін, а особливо з фарбуванням. Дуже зручна штука. Завжди готова до роботи і безпечна. Є термостат, при перегріванні відключається. Зараз використовую в підвалі (у мене тут щось типу склад). Завдяки гарматі вологість стала нижче. Я її періодично вмикаю.


ПЛЮСИ:

 • Подвійний корпус з нержавіючої сталі
 • Регулюється потужність

МІНУСИ:

 • Повільно нагріває
 • Дуже вимогливий до електрики
 • ГучнаТеплова гармата NEO 90-084

NEO 90-084

Газовий нагрівач NEO Tools 90-084 потужністю 30 кВт з п’єзопідпалом – це переносне джерело тепла, призначене для обігріву всіх приміщень, в яких необхідно розморозити, осушити предмети або поверхні: на складах, павільйонах або будівельних площадках.

Нагрівач працює на пропан-бутані (LPG), причому виріб швидко нагрівається завдяки високій швидкості повітряного потоку. Виріб захищений від перегріву та витоку газу, що значно підвищує безпеку роботи. Форсунка із сильною подачею кисню забезпечує повне згоряння. Зручна ручка та конструкція нагрівача дозволяють вільно переміщувати виріб. В комплект входить редуктор тиску та шланг довжиною 1.5 м.


ПЛЮСИ:

 • Низькотемпературний кожух спеціальної форми
 • Додатковий захист від висікання полум’я
 • Система контролю полум’я з фотоелементом

МІНУСИ:

 • Для застосування необхідна наявність якісної вентиляції приміщенняТеплова гармата Vitals GH-151

Vitals GH-151

Газовий обігрівач Vitals GH-151 являє собою різновид повітряно-опалювального обладнання, яке функціонує на зрідженому природному газі пропан або бутан. 

Газовий обігрівач Vitals GH-151 з прямим типом нагріву – компактний і мобільний виріб, призначений для швидкого і якісного обігріву або вентиляції виробничих і допоміжних приміщень великого об’єму (будівельні об’єкти, склади, гаражі, торгові павільйони, теплиці, оранжереї тощо).

Примітно, що після включення виріб відразу ж готові до використання за призначенням і не вимагає додаткового часу на розігрів.

Vitals GH-151
14.10.2022
    

Гармата начебто непогана. Шланг короткуватий, але за бажання можна зробити і подовше. Різьблення на гарматі та на редукторі комплектному 1/4“ ліве.
У продажу є штуцери та гайки виробництва Донмет.
З комплектним редуктором потужність регулювати вентилем балона не можна. При використанні редуктора з регулюванням та манометром потужність гармати регулюється в широкому діапазоні.


ПЛЮСИ:

 • Захист від згасання полум’я
 • Широка опорна підстава

МІНУСИ:

 • Короткий шлангТеплова гармата DENZEL GHG-30

DENZEL GHG-30

Газова теплова гармата Denzel GHG-30 має теплову потужність 30 кВт і застосовується для роботи в майстернях, гаражах, об’єктах, що будуються, теплицях, фермах і на складах. Теплова гармата відрізняється високою продуктивністю 900 м3/год при економічній витраті палива 2,0 кг/год та компактних габаритах.


ПЛЮСИ:

 • Дуже потужна
 • Добре гріє в мороз на гасі

МІНУСИ:

 • Проблеми з розпалом при сильних морозах
 • Глухне в мороз при роботі на дизеліТеплова гармата Grunhelm GGH-15

Grunhelm GGH-15

GRUNHELM GGH-15 – продуктивний газовий обігрівач, призначений для швидкого і якісного нагріву великого приміщення (гараж, станція СТО, майстерня, склад тощо), забезпечує практично 100% згоряння палива, не залишає неприємного запаху згоряння, зберігає повітря чистим і свіжим. Пристрій обладнано автоматичною газовим пальником, системою захисту від перегріву, п’єзоелектричним підпал і захистом від витоку газу.

Grunhelm GGH-15
14.10.2022
    

Робив ремонт нової квартири. Але опалення ще на той момент не було, не підключений був газ. Штукатурка не висихала взагалі. Ця гармата була порятунком ситуації. Ставили в кожну кімнату і сушили. Так взагалі то і всю малярку зробили. Сам апарат тихий, нічого не деренчить, регулювання і всілякий захист присутній. Продав гармату мало не за ті ж гроші, що і купив. Рекомендую як недорогий надійний апарат. Перевірено.


ПЛЮСИ:

 • Економічна витрата палива і електроенергії
 • Шланг з редуктором в комплекті
 • Має зручну ергономічну ручку для переміщення

МІНУСИ:

 • Закороткий провідТеплова гармата Sturm FH2231RS

Sturm FH2231RS

Електричний тепловентилятор Sturm FH2231RS – мобільний опалювально-вентиляційний пристрій призначений для тимчасового або постійного обігріву приміщень. Дана модель, що має теплову потужність 3000 Вт , здатна обігріти приміщення (належно утеплене, з невеликими тепловими втратами і висотою стелі 3 м) площею до 35 м².При цьому обігрівачем створюється потік повітря, рівний 200 м / год. Принцип дії тепловентилятора простий – обігрів приміщень здійснюється завдяки інтенсивному нагнітання та безперервному руху повітряного потоку через нагрівальний елемент, який створюється вбудованим електричним вентилятором.


ПЛЮСИ:

 • Швидкий розпал навіть в сильний мороз
 • Мінімальне споживання газу

МІНУСИ:

 • Не виявленоТеплова гармата Ballu BHG-20

Теплова гармата Ballu BHG-20 - фото

Опалювальний прилад з потужністю в 17 кВт працює на зрідженому газі і може обігрівати великі складські приміщення (за годину проганяє до 270 м.куб повітря). Агрегат має механічне управління і систему авторозжига, потужність регулюється (є кілька режимів). При перегріві гармата відключиться самостійно, тому постійно тримати в голові думку про необхідність перевіряти роботу Ballu BHG-20 немає потреби. Начинка приладу надійно захована в подвійному корпусі, який навіть при самій інтенсивній роботі не нагрівається. Деяких покупців може збентежити невелика довжина газового шланга.


ПЛЮСИ:

 • Компактна, легко запускається
 • Зручний блок управління

МІНУСИ:

 • Не можливо регулювати швидкість вентилятора
 • Короткий газовий шлангповернутися до меню ↑

FAQ

Як використовують теплові гармати в будівництві? Їх можна використовувати постійно, чи спалюють вони кисень?

У будівництві теплові гармати використовують для прогріву і просушування приміщень і поверхонь. Вони не спалюють кисень, але тліючий пил може його спалювати. Так що використання теплових гармат безпечніше використання інших обігрівачів.

Теплова гармата не гріє, дме холодним повітрям, що робити?

Швидше за все, згорів ТЕН. Потрібно або замінити пошкоджену деталь, або замінити теплову гармату.

А теплова гармата може підійти для обігріву великого складського приміщення?

Може. Найкраще прогрівати повітря за допомогою гармати, а підтримувати температуру обігрівачем.

Summary
Кращі теплові гармати: 9 топових моделей 2021 року
Article Name
Кращі теплові гармати: 9 топових моделей 2021 року
Description
Теплові гармати: яку модель вибрати, огляд кращих моделей, відповіді на часті запитання, відгуки реальних покупців, актуальні ціни
Author
Житник Микола
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.