Кращий протеїн для росту м’язів: незалежний Топ – 11

Великі та сильні м’язи не беруться з нізвідки — це знає будь-який бодибілдер. Ось тільки далеко не всі замислюються, що одних тренувань для цього теж замало. Щоб наростити мускулатуру, потрібно правильне харчування, яке дасть організму необхідний будівельний матеріал для м’язів — амінокислоти. А головне джерело амінокислот — протеїн. Про те, як вибрати найкращий протеїн для росту м’язів і які 11 протеїнових добавок потрапили в наш незалежний Топ, читайте в цій статті.

Грубо кажучи, протеїн — це білок. А білок, точніше амінокислоти, з яких він складається, є необхідним будівельним матеріалом для розвитку м’язів. Навіть найвитонченіші тренування не дадуть вам ніякого ефекту без достатньої кількості цих самих амінокислот.

Детальніше про тренажери для будинку чутайте тут: https://kstech.com.ua/naickraschi-trenajeri/krashchi-trenazhery-dlia-budynku-sport-iz-komfortom/

Що таке протеїн і навіщо він потрібен.

Зазвичай ми отримуємо необхідну кількість незамінних амінокислот з їжею, а замінні амінокислоти наш організм виробляє самостійно. Однак це справедливо тільки для тих, хто веде відносно спокійний спосіб життя і не займається професійним спортом.

Спортсменам, а особливо бодибілдер, необхідні збільшені дози амінокислот. У якийсь момент будь-який культурист приходить до того, що просто не в змозі з’їдати досить білкової їжі для того, щоб компенсувати потреби організму. І тут на допомогу приходить спортивне харчування. Конкретно — протеїн.

Протеїн для набору маси продається в формі порошку, який потрібно розбавити водою, щоб отримати білковий коктейль.

Вживання цих коктейлів заповнює амінокислотний пул організму, прискорює анаболічні й уповільнює катаболічні процеси, прискорює ріст м’язів і відновлення після тренувань. Причому регулярне вживання протеїну необхідне під час роботи й на масу, й на рельєф, і на схуднення.

повернутися до меню ↑

Міфи про небезпеку протеїнових коктейлів

Мабуть, жодну біологічно активну добавку не обходять стороною найрізноманітніші міфи й взагалі страшилки. Не став винятком і протеїн. Ось тільки більшість побічних ефектів — не більше ніж вигадка малограмотних «фахівців», які, як правило, штангу бачили тільки по телевізору, а до медицини мають таке ж відношення, як до польотів на Місяць.

Протеїн — це просто білок, такий же, як в молочній сироватці, яйцях або курячому філе. Він не здатний зробити нетреновану людину атлетом за пару тижнів. Але і нашкодити здоров’ю теж не спроможний.

Що буде, якщо з’їсти занадто багато сметани? Імпотенція, гормональні прищі, відмова нирок і печінки, звикання? Швидше за все, просто розлад шлунка. Точно так само і з протеїном. Якщо перебрати з коктейлями, можна заробити нетравлення, не більше.

Навпаки, для тих, хто страждає алергіями, протеїн може стати порятунком. Скажімо, спортсменам з непереносимістю лактози не можна пити молоко — а очищений від молочного цукру білок вживати можна і навіть корисно.

повернутися до меню ↑

Як вибрати протеїн.

Походження. Протеїн витягують з найрізноманітніших джерел, як рослинного, так і тваринного походження. До рослинного протеїну відноситься:

 • Соєвий білок
 • Гороховий білок
 • Пшеничний білок
 • Cоняшниковий білок
 • Інші види білка

Вони підходять для веганів і вегетаріанців, однак найчастіше досить важко засвоюються організмом і не містять повного спектра амінокислот. Тому в рослинні протеїни додають травні ферменти для полегшення перетравлення, а самі білки комбінують один з одним для створення повноцінного амінокислотного профілю.

Тваринні протеїни, як правило, краще засвоюються і відрізняються більш доповненим амінокислотним складом, але не підходять вегетаріанцям. Крім того, молочні білки не можуть вживати спортсмени з алергією на лактозу. Найпоширенішими тваринними білками є сироваткові, яєчні, молочні та м’ясні.

Швидкість засвоєння. З певною часткою умовності протеїни часто ділять на «швидкі» і «повільні». Перевага перших (до них, зокрема, відносяться сироваткові білки) полягає в здатності швидко насичувати кров необхідними амінокислотами. Головна перевага других (наприклад казеїну) в тому, що вони засвоюються поступово і підтримують рівень амінокислот протягом тривалого часу.

Склад. У продажу можна зустріти як прості, так і комплексні протеїни. Зазвичай другі коштують дорожче, але відрізняються більш повноцінним амінокислотним профілем. Однак, вибираючи комплексний протеїн, варто уважніше вивчати склад: виробники, бажаючи заощадити, часто включають в комбіновані препарати компоненти низької якості.

Форма. Протеїни зустрічаються в трьох основних формах:

• концентрат — найбільш доступний за ціною, але не найчистіший білок, в якому зустрічається чимало жирів і вуглеводів;

• ізолят — чистіша форма з мінімумом домішок, але і коштує дорожче концентрату;

• гідролізат — протеїновий ізолят, підданий додатковій ферментації для полегшення засвоєння амінокислот. Найдорожча, але і сама біологічно цінна форма білка.

повернутися до меню ↑

Кращі протеїни:

1. Протеїн Dymatize ISO-100 (2257 г)

Протеїн Dymatize ISO-100 (2257 г)-фото

Порошковий ізолят сироваткового протеїну, що випускається в банках на 2257 грамів. Одного пакунку достатньо для приготування 77 порцій, чого з лишком вистачить на 3-4 тижні регулярного застосування. Сприяє прискореному набору м’язової маси, полегшує відновлення, підвищує спортивні показники.

Препарат відрізняється приємним смаком, легко розчиняється і швидко засвоюється. Правда, за одну банку доведеться віддати від 2000 до 2500 гривень, але воно того варте. Далеко не найдешевший, але однозначно першокласний продукт.


ПЛЮСИ:

 • Якість
 • Добре розмішуеться

МІНУСИ:

 • Занадто солодкий
 • Спецефічний запах2. Протеїн Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey (1590 г)

Протеїн Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey (1590 г)-фото

Гідролізований ізолят сироваткового білка, доповнений комплексом ВСАА (амінокислоти L-лейцин, L-ізолейцин, L-валін). Ця форма створена спеціально для швидкого і легкого засвоєння протеїну: такий білок є сенс приймати відразу після пробудження, перед тренуванням і після нього. Це дозволить наситити кров необхідними для розвитку мускулатури амінокислотами.

Одна банка на 1590 грам містить в собі близько 40 порцій концентрату для приготування білкового коктейлю. В одній порції міститься 30 грамів чистого білка — ідеальна кількість в більшості випадків. Ціна питання – 2000 гривень.


ПЛЮСИ:

 • Дуже смачний
 • Гарний ефект
 • Добре засвоюється

МІНУСИ:

 • Не знайденоДуже якісний протеїн Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey.
Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey
26.01.2021
    

Перепробував купу гідролізатів цей заслуговує першого місця
Дуже якісний протеїн від нього чиста білкова маса. Приємний смак не набридає. Хто сумнівається і думає не думайте беріть ефект є і дуже гарний.

Купуй на Rozetka

3. Протеїн Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard (1812 г)

Протеїн Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard (1812 г)-фото

Міцелярний казеїн, доповнений комплексом амінокислот: L-лейцину, L-ізолейцин і L-валін. На відміну від «швидких» протеїнів, на кшталт ізоляту сироваткового білка, казеїн засвоюється досить повільно. Він не забезпечує миттєвий сплеск амінокислот в крові, а поступово постачає їх в організм. Ця особливість казеїну допомагає боротися з голодом і переїданням, знижуючи апетит, і покращувати сон. Крім цього регулярне вживання казеїну в поєднанні з іншими протеїнами підвищує ефективність тренувань, беручи участь в побудові міцної та об’ємної мускулатури.

Пакунок на 1800 грам обійдеться в 1800 гривень.


ПЛЮСИ:

 • Дуже приємний запах какао
 • Рукоять із захистом від вібрації
 • Навіть при змішуванні з водою залишається смачним

МІНУСИ:

 • Занадто густий
 • Висока цінаМої враження від Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard
Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard
26.01.2021
    

Смачний, хоча запах не дуже. П'ю на ніч, не з'являються набряки. Розмішується легко. З мінусів, це те що при відкритті під кришкою не було захисної мембрани та не зрозуміло справжній продукт або підробка.

Купуй на Rozetka
Купуй на Stylus

4. Протеїн SynTrax Matrix (2.24-2.45 кг)

Протеїн SynTrax Matrix (2.24-2.45 кг)-фото

Багатокомпонентний білковий препарат, до якого входять концентрат сироваткового протеїну, концентрат молочного білка, гідролізова пшенична клейковина і яєчний альбумін. Таке поєднання протеїнів різного походження та складу формує гідний амінокислотний профіль і допомагає підтримувати в організмі стабільно високий рівень амінокислот протягом тривалого часу.

Препарат добре розмішується, швидко засвоюється, відрізняється досить приємними, не дуже солодкими смаками.

За п’ятифунтову банку (2,24 кілограма порошку, якої вистачить для приготування 63 порцій напою) просять близько 1400 гривень.


ПЛЮСИ:

 • Доступний протеїн
 • Гарний состав, нічого зайвого

МІНУСИ:

 • Погано розчиняється, залишаються грудки
 • Дуже сильно пінитьсяКупуй на Rozetka

5. Протеїн Trec Nutrition Whey 100 (900 г)

Протеїн Trec Nutrition Whey 100 (900 г)-фото

Концентрат сироваткового протеїну, який компенсує не найвищу чистоту цілком доступною ціною. При тому, що 900-грамову Банку можна купити приблизно за 660 гривень, ціна однієї порції, що включає 30 грамів порошку, становить близько 25 гривень.

Препарат має приємний смак, швидко розчиняється в воді або молоці. Регулярне вживання сприяє активізації м’язового зростання, підвищує ефективність тренувань і прискорює відновлення після важких фізичних навантажень. Смачно, корисно і недорого.


ПЛЮСИ:

 • Доступна ціна
 • Приємний смак

МІНУСИ:

 • Наявність у складі загусника карбоксиметилцелюлози.Дуже класний перший досвід з Trec Nutrition Whey 100
Trec Nutrition Whey 100
26.01.2021
    

Порівнювати ні з чим, так як це мій перший протеїн. Можу сказати після місяця вживання: приймаю по інструкції, ваніль на смак нормальна, тільки спочатку здається трохи пересолодженою, потім звикаєш. Безумовно м'язова маса зростає, жир йде. Що збентежило: за інструкцією 1 порція 30гр 2 черпалки. Я зважив 1 повну черпалку з протеїном без гірки, вага склала 30 г, При цьому вага самої черпалки 9 г, тобто 2 черпалки в одну порцію складуть 42 г. Виходить потрібно сипати або 1 черпалку з великою гіркою або півтори.

Купуй на Rozetka

6. Протеїн BioTech (USA) Vegan Protein 500г

Протеїн BioTech (USA) Vegan Protein 500г - фото

Ізолят горохового протеїну, створений спеціально для спортсменів-вегетаріанців. Не містить ГМО, глютену і лактози, тому відмінно підійде для людей з непереносимістю деяких продуктів і харчовими алергіями. Крім протеїну містить в складі інулін і травні ферменти, які полегшують перетравлення і прискорюють засвоєння амінокислот.

Баночки з 500 грамами порошку вистачить для приготування 16 порцій білкового коктейлю — тобто, приблизно на три тижні. Ціна питання — 470 гривень.


ПЛЮСИ:

 • Приємна ціна
 • Різноманітність смаків
 • Не містить глютену і лактози

МІНУСИ:

 • Не дуже зручий пакунокКупуй на Rozetka

7. Протеїн Anabolic Monster Beef – Amix

Протеїн Anabolic Monster Beef - Amix - фото

Чистий м’ясний білок, спеціально ферментований для підвищення засвоюваності — гідролізований ізолят яловичого протеїну. Має відмінний амінокислотний профілем, містить всі необхідні для побудови мускулатури амінокислоти. Легко і швидко засвоюється. Зрозуміло, ні в якому вигляді не підходить ні веганам, ні вегетаріанцям.

Однією 810-грамової баночки вистачить для приготування 31 порції білкового коктейлю. Якщо вживати по три рекомендованих порції на добу, то пакунку вистачить на 10 днів.


ПЛЮСИ:

 • Добре абсорбується і перетравлюється
 • Містить мінімальну кількість вуглеводів і жирів

МІНУСИ:

 • Важко знайти
 • Не підходить для вегетаріянцівКупуй на Rozetka

8. BioTech Iso Whey Zero 500г ваніль

BioTech Iso Whey Zero - фото

Комплексний препарат концентрату сироваткового протеїну, концентрату молочного протеїну та ізоляту сироваткового протеїну. Крім них містить широкий спектр активних і допоміжних речовин, на зразок екстракту зеленого чаю і L-карнітину.

Пакунок на 500 грамів (близько 20 порцій) коштує приблизно 450 гривень. Цілком прийнятна ціна для потужного протеїнового комплексу, здатного прискорити процес м’язового зростання, спростити відновлення після тренувань, надати додатковий заряд енергії та бадьорості перед важкими вправами.


ПЛЮСИ:

 • Відмінний склад
 • Приємна ціна
 • Не має грудочків після розмішування

МІНУСИ:

 • Без мірної ложки
 • Занадто солодкийДуууже хороший і якісний продукт! Рекомендую!BioTech Iso Whey Zero
BioTech Iso Whey Zero
26.01.2021
    

Чекала цей протеїн з нетерпінням, бо ізоляти цього виробника ще не пила. Специфічний смак , в міру солодкий, без додаткових барвників (що теж важливо). З молоком заходить відмінно, але я впевнена, що серед величезного вибору є більш смачні смаки. Розмішується відмінно, без грудочок.

Купуй на RozetkaКупуй на Stylus

9. Протеїн EGG PRO SCITEC NUTRITION (935 г)

Egg pro - фото

Ізолят яєчного білка — одна з найбільш доступних і біологічно цінних форм протеїну. На відміну від сироваткових ізолятів, не містить і натяку на лактозу, так що підійде для спортсменів з чутливим травленням. Відрізняється високою засвоюваністю і приємним, м’яким смаком, що рідкість для білкових коктейлів. Добре розчиняється у воді та молоці, але багато користувачів відзначають підвищене піноутворення.

При всіх перевагах препарат коштує відносно недорого — за банку на 935 грамів доведеться віддати щонайменше 800 гривень.


ПЛЮСИ:

 • Зручний пакунок
 • Ціна
 • Можна використовувати при непереносимості молока чи лактози

МІНУСИ:

 • Не знайденоКупуй на RozetkaКупуй на Stylus

10. Протеїн Mutant Whey 2270 г — Triple Chocolate

Протеїн Mutant Whey 2270 г — Triple Chocolate - фото

Повноцінний рослинний білок, багатий незамінними амінокислотами. Являє собою соєвий протеїновий ізолят, що, зрозуміло, позначається на амінокислотному профілі. Не містить компонентів тваринного походження і підходить для веганської дієти.

М’який 2270-грамовий пакунок розрахований на 90 порцій препарату, чого повинно вистачити на один-два тижні. Ціна в 925 гривень дозволяє назвати цей протеїн для набору м’язів вельми цікавим варіантом для прихильників рослинної їжі.


ПЛЮСИ:

 • Смачний
 • Ціна-якість

МІНУСИ:

 • Досить широкий зіпер, не дуже зручно застібати.
 • Не зручний для зберігання і перенесенняДоступний протеїн Mutant Whey — Triple Chocolate
Mutant Whey — Triple Chocolate
26.01.2021
    

Ну такий собі протеїн.
Начебто і нормальний, але на 5 зірок не тягне.
Смак якийсь "рідкий".
Іноді, якщо не дуже довго трясти шейкер, залишаються грудочки. Так як є дуже доступним і низьким за ціною, то підійде для першого протеїну.

Купуй на RozetkaКупуй на Stylus

11. Протеїн California GOLD Nutrition смак ванілі (907 г)

Протеїн California GOLD Nutrition смак ванілі (907 г) - фото

Очищений рослинний протеїновий ізолят, витягнутий з рисового, горохового і вівсяного білка. Не містить компонентів, отриманих з тварин джерел, і повністю підходить для веганів.

Комбінація рослинних білків дає препарату вельми пристойний амінокислотний профіль, так що ефективність препарату буде не нижче, ніж у сироваткових аналогів.

В одній 900-грамовій банці знаходиться 30 порцій. При ціні близько в 950 гривень за пакунок — дуже вигідна пропозиція.


ПЛЮСИ:

 • Якість
 • Добре розмішуеться

МІНУСИ:

 • Занадто солодкий
 • Спецефічний запахКупуй на Rozetka
повернутися до меню ↑

Скільки протеїну потрібно вживати?

Звичайно, ключем успіху для нарощування мускулатури або схуднення буде вживання необхідної кількості білка. Загальною правильної цифри не існує — потрібний обсяг для кожного обчислюється індивідуально.

Способів розрахунку безліч. Найбільш просто потреба в білках підраховується так: без фізичних навантажень організм потребує 1 г білка на 1 кг ваги, з фізичними навантаженнями у 2 рази більше. Обґрунтування для такого розрахунку наступне. Нашу потребу в протеїнах можна розділити на 3 частини:

 1. Базова потреба організму. Мається на увазі добова норма білка для нормального функціонування основних систем організму. Щоб покрити ключові потреби, потрібно якраз 1 г протеїну на 1 кг маси тіла;
 2. Потреба для зростання м’язової маси. Для цього рекомендується обсяг протеїну в 10 г з розрахунку на добу;
 3. Додаткова потреба — виникає через появу додаткової м’язової маси та тренувань. Для її розрахунку базову потребу множать в 1,5 раза. Важливо відзначити, що для бодибілдерів, які можуть нарощувати значний м’язовий об’єм (до 5 кг в місяць), цей коефіцієнт зростає у 2 рази.
повернутися до меню ↑

FAQ

Чи можна пити протеїн без тренувань?

Можна, але особливого сенсу в цьому не буде. Ведучи пасивний спосіб життя, ми отримуємо достатню кількість амінокислот з їжею.

Як впливає протеїн на потенцію?

Протеїн — це звичайний білок, нехай і в очищеній формі. На потенцію він впливає так само, як куряче філе або соєва паста. Тобто, ніяк.

Як часто можна пити протеїн?

Зазвичай протеїн п’ють в кількості трьох-п’яти порцій в день. У кожній порції повинно міститися близько 30 грамів протеїну. Більша кількість білка просто не засвоїться організмом.

НазваОсновні характеристикиЦіна

Dymatize ISO-100 (2257 г)


Протеїн Dymatize ISO-100 (2257 г)-фото
Вага - 2257 г
23 порції
100% ізолят сироваткового протеїну
Країна-виробник товару
США
Калорійність - 106 ккал
Купуй на Rozetka

Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey (1590 г)


Протеїн Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey (1590 г)-фото
Вага - 1590 г
Для набору м'язової маси
Для росту м'язів
Країна-виробник товару
США
Калорії - 140
(калорії з жирів - 10)
Купуй на Rozetka

Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard (1812 г)


Протеїн Optimum Nutrition 100% Casein Gold Standard (1812 г)-фото
Вага -1812 г
Вміст порції 31 г
Смак - ваніль
Країна-виробник товару
США
Калорії - 120 ккал
(зокрема Калорії від жирів - 10 ккал)
Купуй на Rozetka
Купуй на Stylus

SynTrax Matrix


Протеїн SynTrax Matrix (2.24-2.45 кг)-фото
Вага - 2300 г
Смак - шоколад
Вид за походженням -
Тваринний
Принцип дії
Довго засвоюваний
Країна-виробник товару
США
Купуй на Rozetka

Trec Nutrition Whey 100 (900 г)


Протеїн Trec Nutrition Whey 100 (900 г)-фото
Вага - 900 г
Для прискорення метаболізму
Для сушіння тіла
Смак - печиво
Країна-виробник товару
Польща
Вміст білків в 100 г
81%
Купуй на Rozetka

BioTech (USA) Vegan Protein 500г


Протеїн BioTech (USA) Vegan Protein 500г - фото
Вага - 500 г
Вміст порції 25 г
Домішки -
Аргінін
Глютамін
Принцип дії
Довго засвоюваний
Країна-виробник товару
Угорщина
Купуй на Rozetka

Anabolic Monster Beef - Amix


Протеїн Anabolic Monster Beef - Amix - фото
Вага - 810 г
Тип: яловичий
30 порцій
Калорії - 125 ккал
Купуй на Rozetka

BioTech Iso Whey Zero 500г ваніль


BioTech Iso Whey Zero 500г, ваніль - фото
Вага - 500 г
тип: ізолят сироваткового білка
Вміст порції 25 г
Принцип дії
Швидко засвоюється
Країна-виробник товару
Угорщина
Купуй на Rozetka
Купуй на Stylus

EGG PRO SCITEC NUTRITION (935 г)


Протеїн EGG PRO SCITEC NUTRITION (935 г) - фото
Вага - 935 г
Для набирання м'язової маси
Вміст порції 27 г
Країна-виробник товару
Угорщина
Купуй на Rozetka
Купуй на Stylus

Mutant Whey 2270 г — Triple Chocolate


Протеїн Mutant Whey 2270 г — Triple Chocolate - фото
Вага - 2270 г
Вид за походженням: Тваринний
62 порції
Принцип дії
Швидко засвоюється
Країна-виробник товару
Канада
Купуй на Rozetka
Купуй на Stylus

California GOLD Nutrition смак ванілі (907 г)


Протеїн California GOLD Nutrition смак ванілі (907 г) - фото
Вага - 907 г
Вид за походженням:
Рослинний
29 порцій
Принцип дії
Швидко засвоюється
Вміст жирів в 100 г
4%
Країна-виробник товару
США
Купуй на Rozetka
Summary
Кращий протеїн для росту м’язів: незалежний Топ – 11
Article Name
Кращий протеїн для росту м’язів: незалежний Топ – 11
Description
Що таке протеїн і навіщо він потрібен? Види протеїну. Незалежний топ протеїнів у 2020 році.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.