Кращі домашні степпери: Незалежний Топ-6

При сучасному темпі життя не завжди вистачає часу ходити в тренажерний зал. Тому хорошим виходом стає придбання кращого домашнього степпера. Займатися можна, не виходячи з дому, і при цьому не залежати від погоди на вулиці, а під час тренування дивитися телевізор або слухати музику. Загалом, мрія любителя комфортних вправ. Про те, як вибрати правильний домашній степпер і які 6 степперів гідні звання кращих, читайте в нашому матеріалі.
Також читайте про стимулятори для м’язів: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/yak-vibrati-krashij-stimulyator-dlya-myaziv-top-8-miostimulyatoriv-v-2020-roci/
Деяка загальна інформація про степпери
Що таке степпер, і який ефект він дає
Степпер отримав таку назву тому, що на ньому виконуються кроки під навантаженням. Людина робить ті ж рухи, що і при підйомі по сходах. Степпером називають тренажери, забезпечені поручнями, педалями, рухливими важелями для рук. Вони відрізняються один від одного розмірами, конструкцією педалей, типом навантаження, ціною. Міні-степпери менше розміром з ручкою для опори або еспандерами з мотузки для підкачки м’язів на руках і двома педалями.
Самі звичайні для людини рухи, які він взагалі не помічає, можуть істотно поліпшити здоров’я, скорегувати фігуру і посприяти видаленню жирових відкладень. При постійних тренуваннях відбувається:
- ефективне витрачання калорій і зниження ваги;
- серйозне фізичне навантаження на організм;
- в поєднанні з антицелюлітної косметикою зникнення «апельсинової кірки» і підтяжка сідниць;
- при конструкції з важелями і еспандерами зменшення об’єму талії, зникнення складок на животі, зміцнення м’язів плечей, спини і грудей;
- підвищення витривалості організму в цілому;
- зміцнення судин і серцевого м’яза, врегулювання ритму серця, стабілізація кров’яного тиску і роботи дихальної системи.
Виконуючи нескладні рухи, людина отримує поліпшення загального самопочуття, вестибулярний апарат починає нормальне функціонування, рухи стають скоординованими.
Від чого залежить вибір домашнього степпера
Основним критерієм при покупці кращого домашнього степпера залишається ціна. Однак не варто гнатися за дорогими моделями, так як і на компактному степпері, який легко ховається в шафу або під ліжко, можна досягти вражаючих результатів.
Але якщо хочеться відстежувати ступінь навантаження і контролювати прогрес в заняттях, а на рахунку є достатня сума грошей, можна вибирати магнітні модифікації з незалежним ходом педалей, всілякими настройками і регульованим навантаженням. Якщо гроші не хочеться витрачати на супернаворочений тренажер, то зупиніть вибір на звичайному поворотному гідравлічному степпері.
Малогабаритній квартирі підійде мінітренажер або варіант «рок-н-рол». Але тут немає можливості регулювати навантаження. Такі моделі забезпечуються лічильниками, які показують час, витрати калорій, кількість повторень.
При покупці тренажера слід пам’ятати наступні моменти:
- повинні бути поручні, які не дадуть впасти при втраті рівноваги;
- вага користувача не повинен перевищувати рекомендовану виробником, щоб уникнути ризику поломки педалей;
- плюсом стануть еспандери, щоб накачати м’язи торсу.
Перед покупкою варто зважити можливості своєї житлоплощі – чи поміститься там та модель, яка подобається. Можливо, варто зупинитися на більш компактному варіанті.
Особливості конструкції домашніх степперів
На ринку є велика кількість модифікацій степперів. Однак є кілька основних параметрів, за якими і класифікують ці крокові тренажери:
- За принципом навантаження: механічні і електромагнітні.
- По ходу педалей: незалежні і взаємозалежні.
Система навантаження
- механічна – містить два гідравлічних циліндра, які при натисканні на педалі, по черзі стискаються і розтискаються.
- електромагнітна – управляється така модель з панелі управління. Працює від магнітного опору педалей. Такі агрегати забезпечені новітніми системами електроніки, безліччю додаткових опцій. Головні недоліки такого тренажера – відносно висока вартість і громіздкість. Їх частіше можна побачити в тренажерних залах.
Педальний хід
- Незалежний. У тренажер вбудований комп’ютер, через який відбувається вибір параметрів ходу. З цієї причини досить великий діапазон навантаження і опору. Є можливість регулювання навантаження для різних ніг окремо, що важливо, якщо у людини є деяки травми або проблеми з суглобами. Але всі додаткові функції впливають на ціну;
- Залежний. Тут працює пара рухомих ступенів з механічним приводом, пов’язаних із кріпленням. Це допомагає зняти надмірне навантаження на ноги і розподілити її пропорційно. Навантаження на м’язи вище при незалежних педалях. Тренування проходять набагато ефективніше.
По виду виконуваних рухів степпери бувають балансувальними, поворотними і класичними. Варіант класичний імітує ходьбу вгору по сходах, даючи хороше кардіонавантаження.
Поворотна модель посилює навантаження на спину, так як при ходьбі потрібно повертатися всім корпусом.
Балансувальний варіант тренує м’язи преса, покращує координацію рухів. Центр тяжкості спортсмена зміщується з боку в бік, за рахунок чого відбувається рух. Згодом ходьбу доповнюють рухом рук і корпусу. Такі степпери прозвали «рок-н-рол».
При невеликій житлоплощі підійдуть Міністеппер – тренажери малих габаритів. Вони дають ті ж результати, але значно менш затратні.
Переваги степперов перед біговими доріжками
Бігові тренажери з багатьох питань поступаються степпером:
- Велика ударне навантаження на суглоби;
- Ціни на доріжки значно вище, ніж на степпери;
- Великі габарити і вага;
- Шум під час бігу;
- Особлива техніка безпеки;
- Досить складний догляд при експлуатації.
При тренуванні на степпері динаміка більш монотонна, шуму немає, а ефективність тренування не поступається результатам на біговій доріжці.
повернутися до меню ↑ТОП-6 найкращих домашніх степперів
Компактний HouseFit S-002

Степпер за 1500 гривень простий у використанні, має безліч різних програм для занять. Вбудований комп’ютер повідомляє параметри тренувань (кількість кроків, число витрачених калорій, час та інше). У приладу немає великого додаткового функціоналу, зате і додаткового харчування він не вимагає, і зайвого місця не займає. Незважаючи на скромну вартість, витримує користувачів вагою до 100 кг, тримається стійко і працює надійно. При належному старанні здатний дати всебічне навантаження не тільки на ікри, стегна і сідниці, а й на спину, прес, біцепс, трицепс і плечі. Тренажер спеціальних знань не вимагає і відмінно підходить для початківців з домашнього спорту.
Начиталася я відгуків на різних сайтах, що мовляв гумка лопається, степпер хрумтить, тріщить тощо, а у кого то все добре і зважилася його купити, АЛЕ в спортивному магазині, де, "якщо раптом що повернуть гроші". Брала за 1700 гривень і займаюся щодня вже більше півроку по 5-10 хвилин як додаткове навантаження, чоловік теж іноді займається, важить близько 70 кг, а я важу десь 60 кг. Гумки не лопнули, все на місці, все влаштовує і дисплей показує. Єдиний мінус, це якість збірки, почав скрипіти через 3 тижні занять.
- Недорогий, компактний, ефективний
- Легкий
- Немає додаткового функціоналу
- Ковзає по килиму
Стильний Energy FIT GB-S038B

Energy FIT GB-S038B – міністеппер ціною близько 1000 гривень. Дисплей показує витрату калорій, час тренування і частоту кроків. Апарат дуже скромних габаритів, але надійно зібраний і здатний впевнено витримати вагу в 100 кг. Олімпійських навантажень від нього годі й чекати, проте палити гору калорії і отримувати всебічні навантаження в комфортних умовах можна запросто і без спеціальної підготовки. Виглядає набагато симпатичніше моделі від Sport Elite: корпус не чисто чорний, а біло-синій. Однак в плані функціоналу абсолютно ідентична модель, яка коштує трохи, займає мало місця, і створена, скоріше, для того, щоб вирішити: чи потрібен вам взагалі домашній степпер чи ні.
Багатьом знайома проблема набору ваги в осінньо-зимовий період. Вже немає можливості здійснювати тривалі прогулянки з дітьми, та й апетит з'являється. Намагаюся знайти час позайматися вдома. З доступом в інтернет можна знайти фітнес програми різного напрямку, існує багато малогабаритних тренажерів, що дозволяють використовувати їх вдома. Годинку кардіотреніровки в день підвищить витривалість, зміцнить серцево-судинну систему і зарядить Вас чудовим настроєм. Зазвичай поєдную це з переглядом фільму або серіалу. Як завжди, захотілося мені різноманітності … Будучи з чоловіком в спортивному магазині, мені сподобався ось такий степпер BRADEX Balance SF 0032
- Стильний вигляд
- Небагатий функціонал
- Шумний
- Неякісний коврик у комплекті
Класичний Energy FIT GB-S032X

DFC SC-S083 – класичний аеробний тренажер за 2000 гривень, заняття на якому зміцнюють тазостегнові і литкові м’язи. Педалі прогумовані, що перешкоджає ковзанню. Комп’ютер відображає характер тренування на ЖК-екрані: час, витрачені калорії, кількість кроків і ритм. Є функція автоматичного відключення. Тренажер забезпечує висоту кроку в 203 мм. Компактні розміри дозволяють розмістити його в малогабаритній квартирі. А завдяки яскравому чорно-зеленому кольору його дуже легко помітити. Модель підійде домашнім спортсменам вагою не більше 100 кілограмів. Коштує агрегат недорого, місця майже не займає, належне навантаження забезпечує – відмінний вибір для будь-якого будинку.
- Простий у користуванні
- Є функція автоматичного відключення
- Видає гучний стукіт, при інтинсивному навантаженні
- Немає регулювання навантаження
- Іноді потрібно підтягувати болти
Професійний Hop-Sport HS-035S Joy

Ця модель кілька серйозніше тренажерів, розглянутих вище. Крім відпрацювання литкових і стегнових м’язів, система гідравлічного навантаження дає можливість натренувати і м’язи сідниць. В іншому – проста модель без сміттєвого функціоналу, яка підійде для спортсменів початківців вагою до 100 кілограмів. LED-дисплей відображає витрачений на тренування час, кількість спалених калорій, пройдені кроки і кількість кроків за хвилину. Цьому малюку ще б систему вибору рівнів навантаження, і конкурентів у нього взагалі не було би. Але і без цього – прекрасний варіант для будинку. Ціна питання – близько 1500 гривень.
- Зручно стояти босоніж
- Компактний та легкий
- Немає регулювання зусилля
- Скрипить
Фірмовий HSF S008B

Ще одна модель від HSF – S008B. На цей раз – невеликий тренажер ціною близько 2000 гривень, який має еспандери. Завдяки цьому тренувати можна не тільки ноги, але і м’язи рук і торсу. Оснащений гідравлічною системою навантаження. Конструкція зі сталі витримує вагу спортсмена до 100 кг. Вага тренажера при цьому становить всього якихось 6,7 кг. Рідкокристалічний дисплей повідомляє час, витрачені калорії, кількість кроків, пройдену відстань і ритм. Кут повороту комусь може здатися недостатнім, довжина тросів еспандерів не регулюється, але для такої ціни це врдя чи можна назвати серйозними недоліками. Відмінна модель для домашнього використання, яка підійде тим, хто шукає гармонійного розвитку мускулатури і рук, і ніг, і торсу.
Чому вибір припав саме на нього? По-перше багато позитивних відгуків про якість, по-друге на ньому є регулювання рівня навантаження і лічильник кроків, по-третє це не висока ціна і бонусом є експандери в комплекті. Один з нюансів використання, це необхідність змащування всіх вузлів степпера, що рухаються. Багато відгуків попадається про те, що взагалі будь-який степпер починає скрипіти. Так ось змащуємо (в моєму випадку це силіконовий спрей) вузли, протираємо корпус і можна не турбуватися про скрипи. Краще це зробити відразу після покупки. Навіщо важливий лічильник кроків? Не у всіх є фітнес-браслети що б рохувати кроки, та й зручніше мені здається в живу дивитися скільки ти пройшов. Що робить регулятор навантаження? За допомогою коліщатка регулюється натяг троса, який в свою чергу натягує або відпускає педалі степпера. Така маніпуляція збільшуючи різницю висоти підйому педалей. Чим більше різниця, тим більше потрібно надати зусиль щоб зробити крок. Вважаю цю опцію великим плюсом, так як люди бувають різної тренованості в різні проміжки часу і можливість підібрати навантаження під себе буде завжди до речі. Даний степпер виконує всі покладені на нього функції навіть з лишком, не обов'язково відвалювати купу бабла, щоб удома був хороший тренажер.
- Легка вага
- Має еспандери
- Дозволяє тренерувати м’язи рук, ніг, торсу
- Довжина тросів еспандерів не регулюється
- Гучний
Зручний Hop-Sport HS-045S Slim

DFC SC-S085E – поворотний міністеппер масою 8 кг і ціною близько 2500 гривень. Еспандерами не споряджений. Зате у нього є зручні рукояті, завдяки яким в роботу включаються не тільки м’язи ніг, але також рук і корпусу. Навантаження забезпечують гідравлічні циліндри з плавним і тихим ходом. Екран комп’ютера відображає усю необхідну інформацію про хід тренування. Навантаження, на відміну від більшості аналогічних приладів, регулюється. Користувачі скаржаться, що апарат може почати скрипіти незабаром після початку використання, так що підходьте до вибору обережніше і перевіряйте товар перед покупкою. В той же час, багатий функціонал при досить низькій ціні робить цей тренажер одним з кращих варіантів для домашнього використання.
- Регульоване навантаження
- Багатий функціонал
- Кволі рукоятки
- Скрипить
повернутися до меню ↑
FAQ
Степпери компактніше, дешевше і безпечніше бігових доріжок, але при цьому абсолютно не поступаються їм в ефективності. Тому якщо ви не прихильник традиційного бігу, ваш вибір – степпер.
Все залежить від конструкції. Базові моделі степперов тренують м’язи ніг: стегнові, литкові і сідничні. Моделі з додатковим функціоналом задіють також м’язи рук і торсу.


[…] Також читайте про домашні степпери: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/naickraschi-trenajeri/krashchi-domashni-steppery-nezalezhnyi-top-6/ […]