Огляд AirPods Pro. Це майже ідеальні навушники

Кілька днів я ходжу в нових AirPods по Києву і тестую їх по-повній. Був в місті, в метро, ​​куди тільки з ними не заходив. І знаєте, тепер це мої основні бездротові навушники. Свої попередні зняв і більше надягати не хочу.

Так, можна знайти варіант краще по одному конкретному параметру. Деякі моделі звучать краще. У інших буде довше час автономної роботи. Треті виявляються просто дешевше. Але щоб все, відразу і так якісно, ​​що навушники просто не хочеш виймати – ні. У AirPods і раніше не було реальних аналогів, а тепер і поготів не знайти.

Вперед, конкуренти, пора наздоганяти черговий хіт Apple.

Дизайн і кейс. AirPods Pro видно здалеку

Коли AirPods вперше показали в 2015 році, над ними не посміявся тільки ледачий. Дизайн навушників був дійсно незвичайним і здавався з незвички майже зухвалим. Я і сам не оцінив, зізнаюся.

Але дуже швидко народ зрозумів: за ці гроші (та й дорожче теж) просто не знайти ні одних повністю бездротових навушників з такими стабільністю, зручністю використання і легкістю підключення. Apple випустила просто кращий варіант на ринку, якщо хочеш музику зовсім без проводу.

І абсолютно лавиноподібно AirPods перетворилися в навушники номер один в світі. Вони почали світитися в вухах на кожному кроці, стали символом статусу серед молоді (я не жартую) і найбажанішим подарунком на Різдво,Новий рік, день народження, восьме березня, чотирнадцяте лютого,  для десятків, а то й сотень мільйонів людей.

Як я і говорив раніше, AirPods Pro підхопили естафету далі, взявши за основу всі напрацювання Apple – включаючи (хоч в компанії це і не визнають) попередні фірмові вставні навушники In-Ear Headphones. Стосується це і дизайну, і форми.

Навушники AirPods Pro у кейсі фото

Пряма дужка «звичайних» AirPods перетворилася в похилу в версії Pro – спрямовану в бік рота. Сама її висота зменшилася в два рази . Це добре, їх тепер не помітиш на людині в 200 метрах попереду.

Основна частина, навпаки, збільшилася , займаючи трохи більше місця всередині вуха і покращуючи посадку. Чимось пігулки тепер нагадує.

Округлі форми AirPods начебто розтягнули в Фотошопі – і це неспроста. Apple говорить, що взяла до уваги всі скарги користувачів «звичайної» моделі і додатково відсканувала кілька тисяч вух, щоб домогтися від Pro кращого комфорту носіння.

Крім зміни форми, різниця між навушниками з боку помітна виключно по довжині дужки. Не відразу зрозумієш, що перед тобою власник саме нових навушників.


До типового в Україні питання про «понти». У перший день тестування їхав з модного виду жінкою в ліфті офісного центру в Києві. Вниз нам ще поверхів п’ять. Рефлекторно дістаємо свої AirPods (бачу, у неї «звичайні»), вона зауважує мої Pro і каже: ех, ніякої унікальності, всі однакові. Посміхнулися один одному, перекинулися парою слів, розійшлися. Людина з боку нічого не зрозуміла, різницю не помітив, і більшість відреагує на ваші Pro абсолютно так само.

Всі риси дизайну першої моделі тут збережені, аж до колірної гами. Слух про кольорові моделі виявився брехнею, навушники і раніше чорно-білі , з тепер розділеної навпіл металевою вставкою на кінці дужки.

На цій самій дужці з’явилася виїмка з датчиком тиску. Він не сенсорний в типовому розумінні, на нього треба реально трохи натиснути. Датчики є в кожному з двох навушників, та про них я докладніше розповім трохи нижче.

авушники AirPods Pro на столі в кейсі фото

Що до кейса, він став зовсім трохи важче (45,6 грам замість 40 грам) і трохи ширше, при цьому зменшившись у висоту. Товщина така ж. Кришкою кейса можна так само «плескати» різким рухом на себе, це дуже важливо.

Лакований пластик залишився колишнім, так що через півроку-рік чекайте багато шарів подряпин і потертостей по всьому корпусу.

Світлодіод на кейсі горить білим в режимі сполучення, зеленим при відкритті кришки і високому рівні заряду, помаранчевим при зарядці навушників і / або кейса. Теж нічого нового.

Хіба що тепер при бездротовій зарядці треба постукати по кейсу, щоб загорівся світлодіод статусу.

Ну і останнє. З’єднувальний шарнір між кришкою і корпусом тепер зроблений з від полірованого алюмінію, а не сталі, як раніше. Об’єктивно різниці не бачу, подряпини однаково успішно отримаєте як на старих так і на нових кейсах.

Ну і нехай. Кришка кейса як і раніше трохи люфтить в сторону, але це ніби як звичайна справа для всіх AirPods.

повернутися до меню ↑

Посадка і комфорт носіння. Тепер вони встромляються

Навушники AirPods Pro на столі фото

Багато років власники AirPods прохали вставну модель і нарешті свого домоглися. Тепер навушники мало вкласти у вухо – потрібно ще трохи придавити їх зовні.

На відміну від інших вставних навушників, у AirPods Pro дуже маленькі вкладиші – настільки, що я по картинках в інтернеті реально побоювався за їх посадку. Адже якщо вони не влізуть у вушний канал, про яке активне шумозаглушення може йти мова?

Побоювання були абсолютно зайвими, тому що вкладиші прекрасно поміщаються в канал цілком, просто не залазять туди зовсім глибоко. «Вакуумний» ефект є. Хто користується вставними навушниками, той знає, про що я говорю.

Самі вкладиші істотно відрізняються від тих, до яких звикли власники вставних навушників. Вони м’які зовні, але щільні всередині, з міцним кільцем посередині, на якому встановлена ​​захисна акустична сітка білого кольору:

Вкладиші до AirPods Pro на столі фото

Будьте обережні з нею, не проколіть, якщо будете намагатися чистити навушник ватними паличками.

Поставити свої власні вкладиші від інших навушників абсолютно неможливо – їм навіть закріпити нема за що. Так що користуйтеся тим, що вклала Apple в комплект.

А вклала вона за фактом 3 пари вкладишів однієї форми, але різних розмірів: малі, великі і середні. Останні спочатку і вставлені в AirPods Pro. Раджу спочатку спробувати надіти навушники «як є», пройти тест в Настройках (як це робити, я говорив вище), і вже потім вирішити, чи потрібно їх замінити на вкладиші іншого розміру. Мені так робити не довелося, середні вкладиші підійшли ідеально.


ПЛЮСИ:

  • Збалансованість продукту
  • Хороший шумодав
  • Наявність режиму прозорості

МІНУСИ:

  • Ціна
  • Сильно царапається кейс



Як поміняти вкладиші AirPods Pro? 

Затискаєте їх між пальцями і тягніть. Сильно. Можливо, дуже і дуже сильно – до такої міри, ніби вони ось-ось порвуться! Нічого страшного, це норма.

Один навушник AirPods Pro фото

Справа в тому, що вкладиші мало не магнітні: в кожному по периметру є геніальна (треба було додуматися до такого) засувка, яка з клацанням вставляється в корпус навушників. Ніякого тиску при цьому не потрібно, що сильно контрастує з процесом зняття.

Важливо: оригінальні змінні вкладиші для AirPods Pro існують, але поки зовсім не продаються в Росії. Постарайтеся не втрачати і не носити з собою зайвий раз: кейса під цю справу в комплекті не передбачено.

У США вкладиші на заміну ось-ось з’являться, коштувати будуть всього $ 4 (256 рублів) за комплект. Чекаємо у нас і поки користуємося акуратно.

По комфорту носіння у мене немає ніяких претензій до AirPods Pro. Більш того, мені здається, що Pro сидять набагато краще, ніж «звичайні» AirPods. Якщо другі я міг носити максимум пару годин, після чого вуха починали боліти, то перші не знімаю по 3-5 годин взагалі без дискомфорту.

Я носив їх в шапці, капюшоні, на холоді, вітрі, в будинку, в метро і взагалі скрізь, де тільки можна. Пару раз бігав. А ще принципово стрибав на одній нозі, намагаючись змусити їх випасти з вух (не вийшло). Звичайно, для ударних занять в тренажерному залі варіант з навушниками по типу Powerbeats Pro буде трохи краще, але і AirPods явно не підведуть.

У той же час прочитав кілька західних відгуків від людей, яким якраз незручно носити Pro, а ось звичайні AirPods їм підійшли краще. Так що тут залишаю питання відкритим, краще перевірте на собі.

повернутися до меню ↑

Кнопок немає, але є датчик тиску. І більше ніяких тапів

Навушники AirPods Pro у вусі фото

Як було у AirPods раніше? Постукали по навушнику два рази, заграв наступний трек. Ця система тапів особисто мені здавалася ідеальною. Коли інші навушники одягав, стукав і по ним інстинктивно.

У AirPods Pro такої системи вже немає.

Причина зрозуміла: стукати по вставні навушника не дуже приємно, особливо з включеним шумопоглинанням. Тому Pro управляються через датчики сили натискання, що знаходяться на дужці.

На прості торкання вони не реагують. Треба саме придавити дужку пальцями до штучного «клацання».

Подвійне натискання пропускає трек, потрійне ставить попередню пісню, одиночне – зупиняє або запускає відтворення. Якщо затримати пальці, змінюється режим шумозаглушення.

Регулювання гучності знову можлива тільки з підключеного пристрою або через голосовий запит Siri.

До сих пір я не звик керувати навушниками через ці датчики. Вони знаходяться майже у вуха, так що шукаєш там рукою наосліп; сам датчик ще треба примудритися намацати на ходу, хоч він і трохи виділяється тактильно від решти корпусу.

Я все розумію, але краще б Apple сховала десь вмикач старої системи управління тапами. Це було легше і швидше, ніж ось так навушники мацати.

повернутися до меню ↑

AirPods Pro самі перевіряють посадку в вухах

Перевірка прилягання навушників фото

Вперше для Apple в iOS був реалізований режим тестування посадки навушників. Грубо кажучи, айфон вам підкаже, якщо ви наділи AirPods Pro неправильно.

Пройти такий тест можна в будь-який момент, відкривши Налаштування -> Bluetooth і вибравши AirPods Pro в списку пристроїв.

Дотримуючись інструкцій на екрані, вставляєте обидва навушника у вуха так, як зазвичай це робите. Потім програвайте тестовий фрагмент треку, це займає всього 5 секунд.

Мікрофони AirPods Pro в цей момент ударно зчитують, як в ваших вухах відтворюється музика. Якщо щось їм не подобається, на екрані тесту відобразиться «проблемний» навушник та порада вставити навушники трохи по-іншому або використовувати вкладиші іншого розміру.

Перевірка стану прилягання AirPods Pro

Як я не намагався викликати повідомлення про помилку посадки для скріншота, нічого не вийшло. У моїх вухах AirPods Pro сидять ідеально зі стандартними «середніми» насадками як за результатами виміру, так і по факту.

А ось у дружини тест запропонував змінити насадки на менші. Цікаво, що вона сама підтвердила: так, так дійсно стало краще . Тому у мене висновок простий: система працює як слід.

Так що якщо ваші AirPods Pro звучать якось не так, починайте розбиратися саме з цього тесту.

повернутися до меню ↑

Як взагалі працює шумозаглушення AirPods Pro. І що додала Apple

Як працює шумозаглушення фото

Apple не показала велосипед в суті роботи самої технології шумозаглушення. Мікрофон зчитує навколишній шум навколо вас, процесор обробляє отриману звукову хвилю і створює повністю зворотний їй звук з поправкою на особливості динаміки і конструкції навушника.

Зовнішній шум і зворотна йому звукова хвиля, згенерована навушниками, виглядають на осциллограммі немов відображення одне одного. Це як «плюс» і «мінус» в рівнянні, які при складанні дають «нуль». Якщо відтворити їх одночасно, наш мозок сприйме такий комбо-звук майже як тишу.

Рівно так само працюють AirPods Pro з активним шумозаглушенням. Але Apple пішла далі, ніж багато інших.

По-перше, AirPods Pro додатково заміряють рівень шуму ВСЕРЕДИНІ вуха. За це відповідає окремий мікрофон. Результат використовується процесором для поліпшення точності зворотного звукової хвилі і, в кінцевому підсумку, підвищення ефективності «шумодава».

По-друге, AirPods Pro цілих 200 раз (!) В секунду заміряють рівень шуму, посадку і інші чинники прослуховування навушників, і на основі цих даних коригують звучання динаміків. Допомагають їм у цьому два акселерометра, причому один з них зайнятий виключно поліпшенням фіксації вашого голосу.

Нарешті, за обробку звуку відповідає 10-ядерний процесор фірмового чіпа H1 – це мінімізує затримку між фіксацією зовнішнього шуму і відтворенням зворотної хвилі.

Загалом, кожен навушник – напханий донезмоги сенсорами гаджет, що й пояснює, чому AirPods Pro стоять дорожче AirPods 2-го покоління.

повернутися до меню ↑

Як управляти режимами шумозаглушення AirPods Pro

Управління режимами на AirPods Pro фото

Apple розщедрилася аж на чотири (п’ять, якщо у вас є Apple Watch) способів налаштування режимів звучання AirPods Pro. Один з них найзручніший, а інший допоможе, коли руки зовсім зайняті.

Час на кожний з кроків 1 хвилина

Як управляти режимами?

  1. Спосіб №1

    Затисніть датчик сили натискання в навушниках, поки не почуєте звуковий сигнал. Один «передзвін» сигналізує про включення шумозаглушення, а прямо протилежний йому – активацію режиму Прозорості . Особисто я не фанатію від нової форми управління навушниками, тому в основному цим методом не користуюся.
    Спосіб №1 - включення режиму прозорості або шумозаглушення фото

  2. Спосіб №2

    Відкрийте на iPhone або iPad: Налаштування -> Bluetooth , потім тапніть по «i» навпроти ваших AirPods Pro. На слайдері вікна вибираєте потрібний режим шумозаглушення. Довгий спосіб, але підійде, якщо вже відкрили Налаштування.
    Спосіб №2 - включення режиму прозорості або шумозаглушення фото

  3. Спосіб №3

    Викличте «шторку» Пункту управління з нижньої межі (до iPhone 8 включно) або правого верхнього кута дисплея (iPhone X і новіше). Затисніть палець на слайдері регулювання гучності. Тепер внизу вибираєте бажаний режим. Це найшвидший метод, я тільки їм і користуюся.
    Спосіб №3 - включення режиму прозорості або шумозаглушення фото

  4. Спосіб №4

    Скажіть будь-якої миті «Привіт, Сірі» і попросіть її включити режим шумозаглушення. Або вимкнути його. Або запустити режим Прозорість. Вона зрозуміє.
    Спосіб №4 - включення режиму прозорості або шумозаглушення фото

  5. Спосіб №5

    Якщо у вас є Apple Watch, режими AirPods Pro можна змінювати прямо з них, в додатку Музика (або Зараз програється) натиснувши на кнопку вибору джерела відтворення в нижньому лівому кутку вікна плеєра.
    Спосіб №5 - включення режиму прозорості або шумозаглушення фото

Коли ви вставляєте AirPods Pro в вуха, вони автоматично відновлюють той режим шумозаглушення, який був встановлений до цього. Але зараз вони чомусь не люблять, коли ви повністю виключаєте «шумодав». У мене часто буває так, що режим включається назад після циклу зарядки в кейсі. Думаю, поправлять згодом.

повернутися до меню ↑

Враження від активного шумозаглушення AirPods Pro.

Навушники AirPods Pro на iPhone 7 plus фото

Я ще не встиг послухати AirPods Pro, як уже заходив з ними в Київське метро. Пощастило відразу: на станцію під’їхав вагон старого типу, найгаласливіший, хоч вуха затикай.

Звичайні AirPods, як відомо, були несумісні з метро і гучними вулицями. Розчути музику було реально, але насолодитися нею – майже ніяк. Доводилося викручувати гучність на небезпечний рівень, щоб хоча б вокал виділявся на тлі гуркоту вагонів.

З AirPods Pro враження зовсім інші. Навіть гучний шум (те ж метро) майже зникає, ніби й не летиш між станціями на 60+ км / г. Гучність в айфоні можна не чіпати, спускаючись в підземку: навіть з комфортним для вулиці або тиші рівнем ви будете чути так само добре.

Якщо сидите вдома або в офісі, то шумодав взагалі відключає світ навколо до мертвої тиші. Домофон, сім’ю, телевізор якщо і почуєте, то на рівні шепоту і тільки при призупиненій музиці.

В принципі, Apple могла нічого б не міняти в AirPods, просто додати шумозаглушення і випустити навушники заново. Виключно завдяки цій функції, навушники грають і в цілому сприймаються зовсім інакше.

Увечері того ж дня я прогулявся по центральних вулицях Києва. З звичайними AirPods там ти чуєш в основному шум дороги і машин, через який в перервах, хіба що на світлофорах пробивається хоч якась музика.

Перевірка стану заряду кейса та навушників AirPods Pro

AirPods Pro просто видалили 90% автошуму. Останній раз мені було так тихо тут о четвертій годині ночі взимку (не питайте, що я там робив так пізно).

Шумодав AirPods Pro вражає, і не тільки тому, що він взагалі є в TWS-навушниках (що рідкість). Просто він тут найпотужніший з всіх бездротових вставних моделей, які я коли-небудь слухав. А слухав я дуже багато навушників.

Зараз рано говорити про порівняння з іншими моделями TWS, поки працюю над цим. Але забігаючи вперед, дам спойлер. На сьогоднішній день активне шумозаглушення AirPods Pro я вважаю абсолютно кращим серед всіх повністю бездротових навушників.

І так, у мене є попередній «лідер» цієї категорії. І так, я порівнював їх безпосередньо, вставивши по одному навушнику і відтворюючи звук одночасно з одного джерела. AirPods Pro виграли, нехай і з невеликим відривом.

Apple, респект. Треба сильно постаратися, щоб з ходу (ну майже) додати рідкісну і корисну фічу в продукт. І негайно зробити її кращою.

повернутися до меню ↑

А як там режим Прозорості, реально допомагає?

Запасні насадки на AirPods Pro фото

Найкраще цю систему можна описати так: AirPods Pro перетворюються в AirPods. Ви починаєте чути майже весь навколишній шум, розмови, зовнішні звуки в цілому. Наче й не наділи навушники, тим більше вставні.

В цьому режимі AirPods Pro відтворюють практично всі навколишні звуки, не зупиняючи програвання музики. Вони також трохи знижують рівень внутрішнього тиску в вушному каналі (так, вони можуть так робити!) Через наскрізні вентиляційні отвори і якусь свою хитру «яблучну» магію.

AirPods Pro
15.02.2020
    

Перші AirPods я придбав у 2019 році. Це були бездротові навушники самого першого покоління. Вони не мали бездротової зарядки, індикатору зовні кейсу та багато іншого. Потім, вмене зламався правий мікрофон у навушника, і я продав їх своєму братові майже на 60% дешевше від початкової ціни. Після цього я придбав AirPods Pro. Післи цього, я закохався в них. Це була любов з першого погляду. Шумозаглушення, прозорість, ці функції вразили мене. Ними дуже легко користуватися, а звук став ще кращим ніж у перших навушників. Є бездротова зарядка. Власне мені, вони дуже сподобались!!!

Тепер ви чуєте розмови співрозмовників навколо, оголошення в метро або літаку, які проїжджали поряд автомобілі і так далі. Можна відчувати себе безпечніше, бігаючи в місті або пролітаючи на велосипеді поряд з проїжджою частиною – і не відмовлятися від музики в ці моменти.

Можна і підслуховувати оточуючих. Але ви ж не будете так робити, правда?

Взагалі, здивований роботою режиму Прозорості мало не більше, ніж «шумодава». Здається, ніби на тобі взагалі навушників немає, особливо коли довго ними користуєшся і починаєш забувати. Коли відключаєш, раптово занурюєшся в тишу, як ніби навушники різко матеріалізувалися назад.

Завдяки «Прозорості», AirPods Pro одним рухом можуть «перетворюватися» в AirPods і назад. Особисто для мене це зробило неактуальною покупку звичайних AirPods. Якщо можна отримати одразу все і, – відкритість і легкість, тишу і чіткий бас – то навіщо розмінюватися на дрібниці?


Фішка: якщо надітий тільки один навушник, то в ньому автоматично включається режим проникнення шуму. Це навмисне рішення: активне шумозаглушення або навіть просто вставляти навушник в одне вухоі – некомфортне і дивне відчуття, аж до запаморочення.

А так виходить, що ви нібито без навушника стоїте, все чуєте разом з музикою. Ну і в будь-який момент можна відкрити вікно віджета гучності і вручну включити «шумодав».

повернутися до меню ↑

У AirPods Pro є активний еквалайзер, непомітний 200 раз в секунду

Коли на презентації озвучили ту саму корекцію звуку 200 раз в секунду, я був налаштований скептично. Найменше хотілося, щоб саме звучання AirPods Pro істотно змінювалося на ходу (або не дай бог псувалося). Помітно ж буде.

Після кількох днів тестування не можу сказати нічого поганого про цю функцію – навпаки, ви взагалі не відчуваєте момент корекції. Музика як грала в тиші, так і грає в вагоні метро.

Але ми ж все-таки тестуємо по-серйозному, вірно? Тому я принципово ставив напам’ять знайомий трек на одному і тому ж фрагменті спочатку в тиші, а потім в галасливій обстановці, багато-багато разів.

І тоді так, стає зрозуміло: АЧХ навушників явно «випинається» по низьким і середнім частотам, ніби компенсуючи роботу системи шумозаглушення. Чи не примітив би це просто так, і впевнений, що 99,99% користувачів не помітять різницю взагалі ніколи.

повернутися до меню ↑

Дзвінки і запис голосу через AirPods Pro: одне краще іншого

Кейс та навушники AirPods Pro на столі фото

Тут у мене два діаметрально протилежні висновки.

З одного боку, AirPods Pro відмінно чіпляють ваш голос навіть в галасливій обстановці. Хіба що в метро мені довелося говорити голосніше. На вулиці ж досить говорити, як зазвичай це робите в тихій обстановці, і співрозмовник вас почує.

З іншого боку, сама якість запису звуку мене засмучує. Наче голос записується в мінімально можливій якості: він стає плоским, як на поганому стільниковому з’єднанні, втрачає тембр майже повністю. Перевірити це нескладно, спробувавши записати що-небудь через Диктофон.

Як засіб саме записи голосу, AirPods Pro явно не підійдуть. А ось для розмови – ніяких проблем, я задоволений.

Цікаво, що навушники хитро відсікають ваш власний голос при активному шумозаглушенні або режимі Прозорості. У першому випадку ви не будете відчувати це типове «бурмотіння» десь в мозку, характерне для активних «шумодавів» в навушниках інших виробників. А в другому не почуєте повторення власних слів разом з навколишніми звуками.

Саме для цього в AirPods Pro і стоїть другий акселерометр – щоб працювати саме з голосом користувача.

Ще раджу не забувати про оточуючих, коли будете розмовляти через нові навушники з включеним шумопоглинанням або «Прозорістю». Наш мозок обманюватися радий: навколо тихо / шумно, а власна мова активно гаситься навушниками – тут підсвідомо здається, що можна почати говорити голосніше.

Тим часом всі на вулиці, в літаку або вагоні несхвально поглядають у ваш бік і хитають головою. Тому що ви з усмішкою майже кричите, ніби сидите самі вдома. Не будьте мною,та не ведіться на цей трюк.

повернутися до меню ↑

Найголовніше. Як вони звучать, краще AirPods?

AirPods Pro разом з iPhone 7 Plus та Apple Watch 3 фото

Про AirPods можна сказати багато хорошого, але не про їх якість звуку. Вона в цілому була нижчою за середню, а в галасливих умовах – і зовсім близьким до нуля.

Дуже висока спокуса сказати, що у AirPods Pro приблизно такий же звуковий профіль, просто самі навушники тепер стали вставними. І, мовляв, тільки тому вони звучать краще. Багато хто на Заході так і зробили, це їх право. А я от взагалі не згоден.

На чому тестував AirPods Pro:

  1. iPhone 11
  2. iPhone 7 Plus
  3. iPhone iPhone 7
  4. iPhone SE
  5. iPad 9,7
  6. Apple Watch Series 3
  7. MacBook Pro 16
  8. ПК з Windows

Декілька смартфонів на Android (Xiaomi та Samsung)

Відразу закрию питання залежності від джерела. На Android недоступні багато «фішок» AirPods, а на Windows-комп’ютерах не вийде «завести» взагалі нічого, крім звуку і мікрофона. Цілком очікувано, нічого нового.

За якістю звуку все залежить від того, чи підтримує ваше джерело кодек AAC через Bluetooth. Якщо є, то звук буде однаковим з iPhone / iPad, а якщо немає, то помітно гірше. У Windows-комп’ютерах з цим проблеми, «заводити» AAC в цій системі виходить тільки з бубном.

Природно, кращі результати були у гаджетів Apple. Різниці за якістю між Apple Watch і, скажімо, iPhone 11 я не помічаю.

Ну що, грають-то добре?

Навушники AirPods Pro на столі поряд з коробкою фото

Грають вони ВІДМІННО .

AirPods Pro відтворюють звук інакше, ніж очікував я (і багато інших, судячи на думку в офісі). Вони не прагнуть повторити V-образну АЧХ, на яку щільно підсіли майже всі виробники бездротових навушників – і цим можуть з порога злякати звиклих до такого профілю звучання.

Бас: упор на мідбасс, тобто середню частину низьких частот. Це переважаючий тип баса в усій музиці останніх років, і видно, що Apple це добре розуміє. З таким фокусом ударні стають дуже чіткими, різкими в майже будь-якому жанрі, при цьому не передаючи «тремтіння», властиве справжнім сабвуферам або повнорозмірним навушникам високої якості.

Середні частоти: несподівано помітні і рівномірні, вони в AirPods Pro стають центром сцени, підкреслюючи без розбору всі інструменти в треку і частини вокалу. За рахунок цього в список «сумісних» з навушниками жанрів сміливо можна включити взагалі будь які – від важкого металу до душевного «інструменталу», все звучить дійсно добре.

Високі частоти: тут сюрприз, тому що високі частоти як ніби трохи підкручені в самому їх початку, а потім ніби трохи завалені. Одні треки можуть звучати так свіжо і різко, що на середній гучності від їх насичених «високих» можна втомитися. А в інших нічого подібного немає. На вокалі це майже ніколи не відображається, але на ефект присутності і «жвавості» звуку все-таки впливає, і трохи негативно.

Загальне враження таке. Тепер в AirPods можна слухати взагалі будь-які жанри, а навушники стали всеїдними. Зникнення зовнішніх шумів (навіть без активного шумодава дуже непогано) змінює багато, а дійсно хороші динаміки гарно справляються і з техно, і з джазом, і з яким-небудь новим реп альбомом в топі Apple Music.

Навушники AirPods Pro на лодоні фото

П’яти секунд з AirPods Pro досить, щоб порівнювати їх з AirPods першого покоління стало абсолютно безглуздо. Я все одно спробував, підключивши і ті, і інші в режимі поділу звуку iOS 13. І тепер зовсім не розумію людей, які пишуть, що нова модель грає «приблизно так само».

У звичайних навушників практично немає ніякого баса, а високі частоти перекручені до дискомфорту на гучності вище середньої. Деталізація в порівнянні з Pro начебто взагалі відсутня, звуки зливаються в загальну «кашу».

Впевнено скажу, що AirPods Pro переграють 99% повністю бездротових навушників на ринку. Однак є моделі зі звуком краще, в першу чергу за якістю відтворення високих частот, та й по басам в цілому. Їх можна порахувати на пальцях однієї руки, але вони є .

Ще помітив, що Pro дуже гучні. Настільки, що вище середнього рівня я просто не можу їх слухати навіть в метро, ​​і навіть без активного шумозаглушення. Причому на гучності вище середньої не проявляється типове для бездротових навушників падіння якості відтворення.

Навушники звучать вкрай стабільно, якість не змінюється навіть в умовах сильних перешкод. У мене є одна дуже хороша модель іншого виробника, і вона постійно погіршує звук, варто мені потрапити в зону покриття кількох мереж Wi-Fi на 2.4 ГГц.

Нічого подібного з AirPods Pro не відбувається.

AirPods Pro біля iPhone 7 Plus фото

Похвалю і стійкість AirPods Pro до безпровідних перешкод.

Поруч з нашим офісом є місце, де через ударний перетин камер, зупинок, ліній електропередач та мереж Wi-Fi «вмирають» будь-які бездротові навушники хоч за тисячу гривень, хоч за 10 тисяч гривень.

AirPods 2-го покоління працювали в цьому місці краще за всі інші навушники (за винятком нових Beats, що передбачувано). І AirPods Pro виявилися нітрохи не гірше.

Випадковість це чи ні, «Прошки» з мого досвіду лідирують в стабільності підключення навушників до джерела звуку.

повернутися до меню ↑

Час автономної роботи. 5 годин, але насправді побільше

Навушники AirPods Pro на фоні стіни фото

З появою шумозаглушення було б дивно очікувати від AirPods Pro такого ж часу роботи, як від «звичайних» AirPods. Втім, Apple все-таки поставила в навушники і кейс трохи збільшені акумулятори.

Офіційний час роботи AirPods Pro – до 5 годин в режимі відтворення музики. Приблизно цей час вони і відіграють насправді. Навіть трохи більше.

У мене є плейлист на 6 годин, з яким я і вирішив протестувати навушники сьогодні вранці. Просто поклав їх, включив шумозаглушення, поставив на відтворення і залишив так, час від часу перевіряючи рівень заряду по віджету “Елементи живлення” в iPhone.

В результаті вони відключилися приблизно за 7 треків до кінця списку. Якщо порахувати чистий час відтворення, вийде приблизно 5 годин і 25 + хвилин. Цілком собі результат для TWS-навушників, не сильно гірше і не краще за багатьох інших.

Час покаже, як швидко батарея в них почне втрачати свій ресурс. Попереднє покоління AirPods втрачало приблизно 25-30% часу роботи за 3 роки.

Увесь комплект AirPods Pro на столі фото

Кейс дасть приблизно 3-4 повних зарядки, що в цілому повторює результат AirPods 2-го покоління. А за 5 хвилин в ньому навушники підзарядитися ще на годину відтворення.

Зарядка кейса займає приблизно 2 години по кабелю і до 3 годин по бездротовій зарядці з підтримкою стандарту QI.

У комплекті з AirPods Pro немає зарядного блоку. Але зате тепер замість стандартного кабелю USB на Lightning вкладають дуже правильний USB-C на Lightning. Ура, двома руками за це, тому що Type-C – це вже навіть не майбутнє, а сьогодення.

Але якщо у вас до сих пір немає підходящої зарядки, то або використовуйте звичайний кабель Lightning, або візьміть зверху зарядку USB-C.

повернутися до меню ↑

В підсумку. AirPods Pro – просто хіт, і інакше бути не могло

Кейс та навушники AirPods Pro на столі близьким ракурсом фото

AirPods Pro приречені стати популярними, тому що це AirPods. Ось серйозно, Apple могла б нічого не робити . Скажімо, просто форму кейса поміняти. І їх все одно б купували. Така сила бренду і заслужену довіру мільйонів власників найуспішніших навушників в світі.

Але Pro виявилися тотальним апгрейдом після звичайних AirPods: тут і забійно ефективне шумозаглушення, і пристойний звук без крайнощів, звукоізоляція, поліпшена посадка, корисний режим Прозорості. Все це вийде лише на 1-2 тисячі гривень дорожче, ніж AirPods 2-го покоління.

Тут треба сказати, що до ідеалу ще є, куди прагнути. Можна знайти TWS-навушники зі звуком трохи кращі. Або з великим часом автономної роботи. Або з глибоко кастомним режимом активного «шумодава».

Але щоб було все, відразу і дійсно якісно, ​​майже бездоганно – немає, тільки AirPods Pro і залишаються.

В огляді не став торкатися зручностей, які як і раніше залишаються унікальними для навушників від Apple (і Beats): миттєве підключення, легка зміна джерел звуку ( «стрибати» з Mac на iPhone і назад – питання двох натискань), завжди активна Siri, можливість поділитися звуком з іншими «фірмовими» навушниками; нарешті, найкращий і далекобійний «коннект» з iPhone серед всіх TWS взагалі.

Все це актуально і для AirPods, і для AirPods Pro. Працює так само.

Кейс та навушники AirPods Pro погляд з верху фото

Власникам самого першого покоління AirPods я гаряче рекомендую оновлюватися саме на Pro-модель. А користувачам інших TWS-навушників я як мінімум раджу послухати Pro, тому що дуже високий шанс: їх якість звуку, не кажучи вже про легкість і стабільності підключення, легко заткне за пояс вашу модель.

В сторону 2-го покоління тепер варто дивитися, якщо тільки з якихось причин вам не підходять «Прошки»: скажімо, терпіти не можете вкладиші або активний шумодав. А так Pro – форева.

У Apple вийшло взяти легендарний продукт і зробити його краще у всьому. Хіба що по тапам буду сумувати. Але як-небудь переживу, думаю. Часу на це у нас дуже багато, років зо три точно є, як-не-як …

повернутися до меню ↑

FAQ

Чи варто міняти AirPods першого покоління на AirPods Pro?

Якщо вам дозволяє бюджет – звісно! Тут вам і бездротова зарядка, покращенне звучання, режим прозрості та заглушення навколишнього середовища. Я важжаю, що міняти свої старі навушники є сенс.

Чи змінються на AirPods Pro вкладиші?

Так, воні змінні. Мало того, Apple поклала додаткові вкладиші двох різних розмірів у комплект до навушників.

Що краще: AirPods 2 або AirPods Pro?

З могу погляду, кращими будуть AirPods Pro, так як вони мають дві дуже значні та приємні функції. Це прозорість та шумодавлення, та багато іншого. Плюс, вони працють швидше аніж AirPods 2.

Summary
Огляд AirPods Pro. Це майже ідеальні навушники
Article Name
Огляд AirPods Pro. Це майже ідеальні навушники
Description
Ми оглянули бездротові навушники від Apple - AirPods Pro. Тести та порівняння з іншими моделями. Що нового? Чи варто купувати?
Author
Олексій Корч
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

2 коментарі

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.