Як вибрати акустичну портативну колонку з хорошим звуком: на що звернути увагу

Всі ми постійно носимо музику з собою: в смартфонах, плеєрах, планшетах і на флешках. Але зовнішні динаміки у портативної електроніки якщо і є, то працюють зазвичай досить посередньо. Так що якщо ви хочете поділитися музикою з миром, краще не мучити вуха оточуючих і обзавестися портативною колонкою. Як її вибрати і які 4 портативні колонки гідні звання кращих, я зараз і розповім.

Як вибрати портативну колонку

Портативна колонка, за великим рахунком, нічим не відрізняється від звичайної. Крім того, що працює від вбудованого акумулятора, без прив’язки до розетки, а також часто оснащена більш широким спектром бездротових інтерфейсів. Отже, на що ж звернути увагу при виборі портативної колонки?

Кількість динаміків і каналів. Найпростіші колонки оснащують одним динаміком, який віддувається за усі частоти. Це простий і бюджетний варіант, але якість звуку залишає бажати кращого. 

Варіанти подорожче можуть будуватися за схемою 2.0 – з двома динаміками. Тут вже можливо наявність не одного, а двох каналів в стерео-режимі.

Краще, якщо в колонці застосована схема 2.1 – два динаміка і один сабвуфер. Це серйозно розширює акустичні можливості колонки і дозволяє їй звучати більш-менш пристойно.

Портативні колонки з великим числом каналів і динаміків теж зустрічаються, однак коштують значно дорожче своїх аналогів.

Потужність. Грубо кажучи, вона характеризує максимальну гучність портативної колонки. Маленькі кишенькові колонки зазвичай наділені потужністю в 2-3 вата. Портативні девайси, які трохи потужніші, можуть мати потужність в 5-10 ват. Верхньої межі у цього показника немає, але реально потужні апарати назвати портативними можна лише з великою часткою умовності.

Головне, не ведіться на так звані «китайські вати» – пікову потужність, яку часто вказують недобросовісні виробники. Вона зазвичай вимірюється в сотнях ват і виглядає дуже круто, але означає тільки силу звукового удару, який динамік може витримати і не порватися. Тобто, до реального стану справ така «потужність» відношення не має.

Частотний діапазон. Чим цей показник ширше, тим більше звуків колонка здатна відтворити. В теорії частотний діапазон повинен визначати якість звуку. Але на практиці визначити рівень звучання на основі цифр в паспорті неможливо. Дві різні колонки з однаковим частотним діапазоном і однаковою потужністю звучати будуть, швидше за все, зовсім по-різному. Тим паче, що за документами ТТХ у всіх сучасних гаджетів плюс-мінус однакові. Тому краще прислухайтеся до поради: вибирайте колонку не по паспорту, а по реальному звучанню. Адже цей параметр є індивідуальним для кожної людини, а слухати музику ви будете все-таки власними аналоговими, що не цифровими вухами.

Ємність аккумулятору. Велика автономність – чи не головна перевага портативної колонки. Чим вище ємність акумулятора, тим краще, однак тим вища вага і більші габарити девайса.

Інтерфейси. Чим більше у портативної колонки зовнішніх інтерфейсів, тим з більшою кількістю девайсів її можна подружити. Сьогодні в джентльменський набір входять Bluetooth версії не нижче 4.0, 3,5-міліметровий джек і USB-порт. Крім того, зустрічаються колонки з NFC, Wi-Fi та іншими варіантами бездротового і дротового підключення.

Пило-та вологозахист. Портативну електроніку захищають від пилу і води за стандартом IPXX, де замість XX стоять цифри, що визначають клас захисту від пилу і вологи відповідно. Чим вони більше – тим краще. Якщо замість цифри стоїть Х, значить девайс за цим показником не стандартизований (хоча це не означає, що ніякого захисту у нього немає).

повернутися до меню ↑

Топ кращих портативних колонок

1. Sony SRS-XB13 – Краща портативна колонка

Sony SRS-XB13-фото

Портативна односмугова стереоколонка від японського гіганта. Діаметр динаміків становить значні для таких габаритів 48 мм, що забезпечує дуже пристойне звучання. Час автономної роботи від одного заряду акумулятора може досягати рекордних 24 годин. Передбачено лінійний вхід (роз’єм mini jack) і Bluetooth, а також порт USB для зарядки і NFC для швидкого сполучення з зовнішніми пристроями. Вбудований мікрофон дозволяє використовувати колонку в якості гарнітури в парі зі смартфоном. Корпус захищений від вологи, так що слухати музику можна і під дощем. Важить апарат значні 890 грам, але це плата за ємний акумулятор і великі динаміки. Для своїх характеристик апарат коштує зовсім недорого – близько 2800 гривень – та ще й оснащений різнобарвною LED-підсвіткою. 


ПЛЮСИ:

  • Захист від води
  • Гарне звучання
  • Наявність NFC

МІНУСИ:

  • Трохи басить
  • Завелика для жіночої руки
  • Важка



2. JBL Flip 6 – Краща портативна колонка ціна / якість

JBL Flip 6 - фото

Нехай і без підсвічування, але теж дуже симпатична колонка ціною всього в 2100 гривень. Два стереодинаміки видають 16 ват сумарної потужності, чого вистачить для музики не тільки в приміщенні, але і на природі. Вбудований акумулятор на 3000 мАг забезпечує до 12 годин безперервної роботи. Можливе підключення відразу до двох смартфонів через Bluetooth ревізії 4.2 (з можливістю настройки почергового відтворення музики). Провідні інтерфейси представлені лінійним входом 3,5 мм. Вбудований мікрофон дозволяє використовувати колонку в якості бездротової гарнітури. Девайс захищений від вологи по класу IPX7, так що з колонкою можна навіть душ приймати без побоювання.

Чому варто вибрати портативну колонку JBL Flip 6 – 6 причин

  1. Заради відмінного звучання: шикарні пасивні динаміки дають можливість не просто вловити, а по-справжньому відчути баси. Потужні випромінювачі відтворюють частоти в широкому діапазоні: 70-20000 герц.
  2. Можна створити класну акустичну систему: вона підтримує JBL Connect. Підключивши до неї інші колонки з цією технологією, господар блютуз-моделі отримає більш потужне, глибоке звучання.
  3. Впустити як на асфальт, так і в воду JBL Flip 6 не страшно: завдяки рівню захисту IPX7 вона не боїться бризок, а міцний прогумований корпус пом’якшить удар.
  4. Якщо на різних гаджетах є улюблені плейлісти, перепідключати їх, щоб послухати всі треки-фаворити, не треба. До колонки можна під’єднати два пристрої відразу. Пісні можна відтворювати з кожного девайса по черзі.
  5. Модель як не можна краще підходить для забудькуватих: вона володіє супер-ємним акумулятором.
  6. З цієї колонки є можливість приймати дзвінки. Ясна чутність забезпечена не тільки користувачеві, але і його співрозмовника: мікрофон пригнічує сторонні звуки і оснащений ехокомпенсацією.

ПЛЮСИ:

  • Чистий звук
  • Гучна
  • Стереозвучання

МІНУСИ:

  • Трохи розшатана заглушка
  • Трохи басить
  • Дорога



JBL Flip 4
30.01.2020
    

Я дуже задоволена, що у мене з'явилася дівчинка Flip 4. Чомусь до того, як вона потрапила до мене в руки, я думала, що вона прям сильно слабкіше Charge 3, та й взагалі якась зовсім нецікава … але це зовсім не так! Flip 4 дуууже хороша для свого розміру, та й взагалі просто - хороша. Відмінний чистий звук, досить гучний (ніколи не ставлю на повну потужність), гідне звучання низьких частот / басів довгий час роботи, компактність … все це про неї. За весь час використання я не помітила ніяких глюків, нічого не люфтить і тд. Воно й не дивно, JBL серйозно ставляться до продукції, що продається, такий собі Apple в світі звуку.

3. Sven PS-460 – Краща бюджетна портативна колонка

Sven PS-460 - фото

Могутня, але при цьому недорога портативна стереоколонка, яка коштує менше 1980 гривень. Сумарна потужність динаміків становить 24 вата, так що на повних обертах вона цілком може відірвати дах якоїсь «шістки». Широкосмугові динаміки діаметром 100 мм забезпечують багате, щільне і різноманітне звучання, яке можна налаштувати за допомогою вбудованого еквалайзера. Набір інтерфейсів стандартний: міні-джек, Bluetooth, USB для відтворення музики з флешки, а також слот для карт стандарту microSD. З додаткових функцій передбачені радіотюнер, мікрофон, світлодіодне підсвічування і ручка для перенесення.


ПЛЮСИ:

  • Невелика ціна
  • Гарне звучання
  • Має підсвічування

МІНУСИ:

  • Немає відсіку для зберігання кабеля
  • Немає можливості змінити АБ
  • FM тюнер занадто слабкий



4. Xiaomi Mi Bluetooth Speaker – Краща китайська портативна колонка

Портативна колонка Xiaomi Mi Bluetooth Speaker фото

Проста, недорога, легка і компактна колонка від відомого китайського бренду. Акустична система 1.0 передбачає наявність лише одного динаміка потужністю 6 ват, але звук все одно виходить несподівано пристойний. Із зовнішніх інтерфейсів передбачені Bluetooth версії 4.0 і 3,5-міліметровий джек. Вбудований мікрофон і функціонал hands-free також в наявності. Акумулятора ємністю 1500 мАг вистачає на 8 годин безперервної роботи. Важить колонка всього 270 грам, так що її неважко всюди носити з собою. Відмінний молодіжний варіант: справжня вечірка в кишені всього за 850 гривень.


ПЛЮСИ:

  • Якісна збірка
  • Гарне звучання для такого розміру
  • Маленька

МІНУСИ:

  • Швидко розряджається на морозі
  • Немає microSD
  • Немає кабеля для зарядки



Xiaomi Mi Bluetooth Speaker
03.02.2020
    

Брав коли тільки з'явилася на ринку за тисячу з невеликим і за ці гроші вона була поза конкуренцією та й зараз через роки не поступається сучасним конкурентам. Звук для її габаритів більш ніж: гучний, чистий хороший бас, середні високі, все на своїх місцях.
Використовую напевно роки 4. Батарея звичайно вже не як нова, але години 3-4 на повній гучності тримає. По звуку без змін звучить так само добре як в перший день.
Через те, що в неї залізний корпус, досить важка. Якщо довго лежить без діла то індикатор батареї починає брехати поки її знову не зарядити до 100%
Підключаєш, показує 90% і через 20хв прослуховування вже показує 20%.

повернутися до меню ↑

FAQ

Чи можна портативну колонку одночасно заряджати і слухати музику?

Так, як правило, ці функції між собою не пов’язані, а заряджаються колонки швидше, ніж витрачають заряд.

Чому портативна колонка відключається?

Швидше за все, у неї сів акумулятор. Якщо зарядка не допомагає, то потрібно провести більш серйозну діагностику в сервісному центрі.

Summary
Як вибрати кращу акустичну портативну колонку з хорошим звуком: на що звернути увагу
Article Name
Як вибрати кращу акустичну портативну колонку з хорошим звуком: на що звернути увагу
Description
Як обрати кращу портативну колонку? На що треба звертати увагу. Яка з фірм є найбільш якісна та у цей самий час дешевою? Читайте у нашому огяді.
Author
Корч Олексій
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.