Який монітор з діагоналлю 27 дюймів краще вибрати: незалежний ТОП

Монітор зазвичай купують надовго і не змінюють до тих пір, поки він продовжує працювати та не дуже застаріває. Тому варто поставитися до його вибору з усією ретельністю, щоб відразу підібрати модель, яка буде влаштовувати по всіх параметрах. Для цього потрібно знати, на що дивитися при виборі — про це ми й розповімо далі стосовно до моніторів з діагоналлю у 27 дюймів. А заодно подивимося ближче на 6 кращих моделей 27-дюймових моніторів.
На що звернути увагу при виборі монітора 27 дюймів
27 дюймів — така діагональ стає все більш популярною. Вона досить велика, щоб насолодитися картинкою в грі або навіть при перегляді фільму, але ще не настільки, щоб за монітором було незручно працювати, адже в разі з дуже великою діагоналлю для комфорту очей потрібно сидіти від нього занадто далеко. Детальніше про безпеку для очей можете переглянути тут:
https://kstech.com.ua/televisoru-i-monitory/monitory-bezpechni-dlia-ochei-nezalezhnyi-top/
У кожного монітора маса характеристик. Найкраще перед покупкою уважно вивчити їх всі, і щонайменше потрібно знати про основні. Їх ми та розглянемо.
Звернути увагу потрібно й на те, для чого ви будете використовувати монітор:
- Для роботи з надточними зображенням, монтажу відео.
- Для перегляду фільмів
- Для ігор
- Для роботи в з текстовими документами
Тип матриці
Зазвичай матриці відносяться до одного з трьох типів:
• TN – недорогі й швидкі, що робить їх добре придатними для ігор. Попри ці плюси поступово витісняються іншими типами через низку недоліків.
• IPS куди краще попереднього типу справляються з передачею кольору. Їх недолік — час відгуку, через якого страждає показ динамічних сцен, що критично для ігор, а в деяких випадках і для відео.
• VA по характеристиках і вартості зазвичай розташовуються посередині між двома раніше розглянутими типами. Тобто передача кольору у них краще, ніж у TN, але не така гарна, як в IPS, а з часом відгуку все в точності до навпаки. Слабо справляються з передачею півтонів в тінях і передачею колірного балансу при перегляді під кутом.
Виробники можуть користуватися іншими назвами, але практично всі дисплеї на ринку оснащені матрицею одного з цих типів. Найчастіше це можна зрозуміти по схожості абревіатури.
Кути огляду
Найбільш кольорове і яскраве зображення можна побачити, якщо дивитися під прямим кутом. Якщо дивитися збоку, воно значно спотворюється. Тому виробники вказують серед характеристик комфортні кути огляду.
Чим вони більші, тим краще. Якщо цей показник низький, то навіть під прямим кутом може виявитися, що по краях дисплея контрастність відрізняється від тієї, що ближче до його центру. Хорошим показником вважається 175 градусів і більше, але краще всього перевіряти перед покупкою навіч.
Частота оновлення
Картинка на дисплеї оновлюється десятки разів щомиті. Так, якщо це відбувається 60 разів за одну секунду, то частота становить 60 Гц. Як правило, цього вистачає, хоча спеціально для ігор іноді набувають моделі на 120-150 Гц, але для них буде потрібно потужний комп’ютер, в першу чергу відеокарта.
повернутися до меню ↑Розширення екрану і щільність пікселів
Чим дозвіл вище, чим більше деталей може бути на екрані. При діагоналі у 27 дюймів мінімальне прийнятне – Full HD. Поширені також WQHD і Ultra HD (його часто позначають як 4K).
Щільність пікселів визначається тим, скільки їх вміщається на одному дюймі екрану. Чим більше це число, тим менше вони самі, так що їх складніше розгледіти. Тому при великій щільності картинка виглядає чіткіше і реальніше.
Час відгуку пікселя
Картинка утворюється завдяки тому, що піксель загоряється і гасне. Швидкість, з якою вони це роблять, і є час відгуку. Складно порівнювати монітори від різних виробників по ньому, оскільки вони використовують різні методики для його вимірювання. Хтось вважає час перемикання пікселя від неактивності до 100% світіння, хтось — перемикання сірого з 90% до 10%, і так далі.
повернутися до меню ↑Топ кращих 27-дюймових моніторів
1. Samsung Odyssey G5 C27G55
Акцент зроблений на час відгуку і частоту – 1 мс і 144 Гц відповідно. Це дає можливість користуватися монітором навіть для кіберспортивних змагань. Дозвіл до 2560х1440, яскравість 350 ніт, а з HDR може досягти й 600. Модель радує ергономікою: підставку можна відрегулювати по висоті на 145 мм, а за кутом нахилу від -5 до +15 градусів. Задня панель підсвічується, і в темряві з нею набагато зручніше, ніж з настільною лампою, оскільки світло від неї виходить рівномірний.
Екран вигнутий, що забезпечує легкість огляду і відсутність спотворень по краях. Вартість моделі приблизно 8000 гривень, що може здатися трохи дорогувато за монітор без 4K, але компенсується іншими характеристиками. Якщо вам потрібно тільки зображення в WQHD, він стане одним з пріоритетних виборів.
- DisplayPort кабель у комплекті
- Безрамковий (Сinema screen)
- Вигнутий екран
- Не надійна підставка
- Трапляються засвіти у кутах монітора
Пересів з 27 квадрата на 27 вигнутий, стало приємніше для очей. Монітор дуже універсальний, він заточений не тільки під розваги. За якістю картинки претензій немає, за кольорами трохи не дотягує. Без засвітів і битих пікселів. В комплекті кабель ДП freesync працює бездоганно. Рекомендую. В цілому відмінний за свої гроші.
2. Philips 272P7VPTKEB
Зовні, як і інші «Філіпс», здається суворим і навіть простим: екран прямий, поки виключений, здається безрамковий, але при включенні стає видно, що рамка є, і досить істотна. Але за зовнішньою простотою ховається непогана технологічна начинка: так, Philips обладнали монітор датчиком, коли знаходиться користувач не за комп’ютером, то монітор знижує яскравість — це дозволяє економити енергію.
Матриця IPS з глибиною кольору в 10 біт без FRC – вже одне це може змусити багатьох віддати перевагу цю модель, адже серед рішень що конкурує за схожу ціну (12600) таких мало. До того ж є підтримка 4K. Монітор не ігровий, але гри на ньому виглядають досить непогано внаслідок високої щільності пікселів. Примітно напівматове покриття: воно дозволяє уникнути кристалічного ефекту з одного боку, і відблисків з іншого.
- Підходить для дизайнерів, фотографів
- Насичені кольори
- ПО для Windows OC
- Низький запас яскравості екрану
Відмінний монітор для роботи. Для ігор і фільмів все ж можна купити й дешевше і більший монітор. А в цілому відмінні кольори. Вкрай зручна стійка. Можна регулювати як завгодно. Функціональний. Яскравий. Оригінальний підхід до прихованої веб камери. З недоліків — вбудовані динаміки. Тут два незрозумілих твітера й все. Жахливий звук. Купував його з розрахунком що хоч ютуб іноді дивитися можна буде.
3. Acer KG271UAbmiipx
Цей варіант підійде при обмеженому бюджеті та бажанні взяти швидкий монітор. За 10300 гривень ви отримаєте дисплей з 144 Гц і 1 мс — ці параметри забезпечує матриця TN. Звичайно, кути огляду страждають, але з цим можна змиритися, адже за такою ціною інший пристрій зі схожими характеристиками відшукати не вийде.
Дозвіл WQHD. Підтримується технологія FreeSync, що усуває розриви кадрів. Картинка виходить плавною і чіткої, так що монітор проявить себе в динамічних іграх. Недолік — підставка тримає його абияк.
- Якість
- Ціна
- Зручне меню
- Вузькі рамки
- Cлабка підставка
- Відсутність вертикального регулювання
4. ASUS VG27VQ
Ще один монітор з матрицею TN, що показує, що її зарано списувати з рахунків. В ASUS сконцентрувалися на швидкості: 144 Гц, 1 мс і підтримка FreeSync дозволяють отримати дуже плавну картинку в іграх, і тим більше в динамічних сценах з фільмів.
Передача кольору для матриці TF дуже хороша, хоча і потрібно налаштовувати все вручну, оскільки значення за замовчуванням нікуди не годяться. Традиційно для TF погані кути огляду тут замасковані можливістю як слід відрегулювати розташування дисплея. Вартість монітора помірна: приблизно 8000 гривень, але є істотний недолік — відсутня підтримка дозволів вище FHD.
- AMD FreeSync
- Відмінна передача кольору, яскравість, контрастність
- Низька ціна
- Відсутність вертикального регулювання
- Засвіти по краях екрану
5. LG UltraFine 27UL500-W
Ще одна модель, що не підтримує дозвіл вище FHD. Якщо ви можете з цим змиритися, то за ціною приблизно в 9500 гривень вас чекає монітор з симпатичним дизайном і непоганими характеристиками. Його зовнішній вигляд взагалі вище всяких похвал, і ніщо не наводить на думку, що він близький до бюджетного сегмента: рамок майже немає, як і світлодіодів на передній панелі, а ніжка виглядає дуже витончено.
Матриця IPS – 60 Гц і 5 мс. Монітор призначений в першу чергу для перегляду фільмів і серіалів, і з цим справляється прекрасно — передача кольору у нього на висоті.
- Детальність і якість зображення
- Ціна / якість
- Привабливий дизайн
- 60Гц
- Немає регулювання по висоті
- Чорний колір далеко не ідеальний
- Нерівномірність підсвічування
Використовую з macbook c з максимальним масштабуванням, тобто розміри об'єктів на екрані, такі ж як на звичайному FullHD моніторі. Але зате яка різниця в якості зображення! Нарешті на шрифти приємно дивитися, краю детальні й гладкі, майже як на apple Retina матриці. Кольори соковиті, як і очікувалося (IPS матриця). Просто отримуєш задоволення від використання.
Доступ до меню за допомогою джойстика знизу монітора мене влаштовує.
Дивився підсвічування на чорному тлі, ніби як по кутах є нерівномірність, чорний колір не ідеально чорний. Однак такі деталі не є для мене критичними, не став через це повертати його. Інші альтернативи відчутно дорожче, а при звичайному користуванні монітором взагалі не бачу нерівномірності підсвічування. В основному я використовую його в роботі, де не потрібна ідеальна точність кольорів. А ось чіткість і гладкість шрифтів — це вже набагато приємніше. Поруч використовую FullHD монітор — різниця у зображенні дрібних об'єктів величезна. Єдиний мінус для мене: не вистачає регулювання по висоті.
6. DELL S2721HN
Монітор від Dell не має особливо високими параметрами, але це недорогий і надійний варіант для офісу. За ціною близько 5500 гривень ви отримаєте продукт відомого бренду і впевненість, що він довго пропрацює без проблем. Також він виділяється зручною підставкою, всередині якої розміщується акустика.
Матриця IPS, дозвіл FHD, в цілому в параметрах немає нічого особливого, але для офісного монітора цілком пристойно; можна придбати його і додому, якщо ви не використовуєте комп’ютер для ігор. Але пріоритетно саме використання в офісах, оскільки передача кольору матриці відносно невисока, і в цьому відношенні монітор поступається навіть деяким конкурентам з тієї ж ціною.
- Підходить для офісу
- Дуууже низька ціна
- Кріплення VESA
- Частота оновлення 75 Гц
FAQ
Цей дозвіл ніяк не можна назвати необхідним для такої діагоналі: як правило, цілком вистачає і WQHD. Але якщо придивитися, то все ж можна помітити навіть на 27 дюймах, що в 4K якість картинки краще.
Так, фільми і серіали в FHD і вище добре виглядають на такому екрані

