Як вибрати контролер для авіасимулятора? ТОП-5 кращих джойстиків і педалей в 2021 році

Сучасний ринок ігрових девайсів для віртуальних пілотів дуже великий. Ціни варіюються залежно від виробника і матеріалів, з яких зібраний маніпулятор. Як же при виборі авіасимуляторів не загубитися у цьому океані маніпуляторів і вибрати джойстик «по руці»?

Льотний арсенал, або типи контролерів для авіасимуляторів

 Льотний симулятор як жанр передбачає наявність, як прийнято вказувати в оглядах «джойстика». Але в пошуках найбільш практичного девайса для польотів пересічний користувач стикається з масою незрозумілостей. Крім звичної рукояті штурвала зустрічаються різноманітні панельки, ручки і педалі. Чи потрібні всі ці приблуди початківцю – розберемося трохи пізніше.

Незалежно від того, воюєте ви в небі над Британією або підкорюєте далекі сузір’я – комплектація набору для комфортної гри не буде варіюватися. Товари в магазині привертають багатою комплектацією, але «Що таке ці ваші ВУД і РУЛ?» Запитав початківець-гравець. Проведемо невеликий лікбез, як то кажуть, «special for newbies».

1. Ручка управління літаком (РУЛ)

Власне, той самий «джойстик» в класичному його розумінні. Здійснює управління бойовою (або не дуже) машиною в повітрі у всіх підвладних площинах, по відповідних осях *:

 • X1 – нахили «вгору, вниз», відповідає за крен пілотованого апарату в просторі.
 • X2 – повороти «ліворуч-праворуч», дозволяє контролювати тангаж літака.

* Вказано мінімально необхідний функціонал (докладніше про осі у відповідному блоці)

Сучасний РУЛ являє собою не тільки двохплоскісний штурвал на шарнірі – він містить той самий мінімум, з яким можна комфортно «політати-постріляти» у всіляких аркадах, але з набагато великими труднощами в більш-менш серйозних симуляторах. У цей набір примочок входять:

 • Гачок, без якого поливати ворогів свинцем (або плазмою з космосу, тут вже від жанрових переваг гравця залежить) з небес стане неможливим.
 • Перемикач автоматичного вогню дозволяє не відволікатися на постійне клацання по гашетці і включити режим «non-stop fire» по дефолту.
 • Додаткові кнопки, які розташовуються на панелі біля основи рукоятки. Кількість залежить від виробника. Своєрідні кастомізіруємі помічники в польоті для початківців гравців.  
 • Важіль тяги, який відповідає за керування двигуном. Знову ж – витрата аматорського рівня, адже для гнучкого контролю тяги існує окремий девайс. Але таке гібридне рішення підійде для тих, хто тільки почав пробувати себе в жанрі.
 • «Хатка» або міні-джойстик (hat switch) – знайомий всім власникам геймпадов. Дозволяє «вертіти головою на всі 360» в кабіні і здійснювати ще масу корисних функцій, на зразок управління в меню, коли за мишкою тягнутися лінь.
 • Додаткові повзунки, коліщатка і кнопки – улюблене рішення компаній на кшталт Razer, які в основній частині продукції роблять акцент на казуальний і кіберспортивний ринок. Для професіоналів в підкоренні віртуального неба навряд чи підійде через занадто компактне розміщення дрібних кнопок на одному важелі – гравець буде просто плутатися в них.
 • Зворотний зв’язок – дає більш чуйне управління польотом за рахунок технології «forced feedback». Джойстик з віддачею обійдеться набагато дорожче, але і картину польоту дасть відчути повнішу.
 • Функція вібрації – дозволить частково відчути ефекти кокпіта, що розвалюється, або відірваного крила. Вбудовується в дорогі моделі.

За допомогою РУЛ цілком можна ганяти в літалки на кшталт «War Thunder» в аркадному режимі, але в разі серйозних симуляторних польотів без додаткового оснащення не обійтися.

2. Важіль управління двигуном (ВУД)

Маніпулятор для гнучкого управління тягою по осі Y2 (вперед-назад). Доповнення для гравців більш просунутого рівня, яким необхідний трохи повніший контроль над роботою двигуна. Містить в собі:

 • N-позиційний перемикач . Кількість позицій залежить від моделі, оптимальний варіант – 4.
 • Набір додаткових кнопок , який теж залежить від моделі маніпулятора.

 Датчик нахилу навіть не в найдорожчому ВУДі дозволяє управляти відхиленням по осі з точністю до 1 градуса, що значно зручніше коліщатка, яке постійно намагається вислизнути з-під пальців.

3. Педалі

Здавалося б, елемент більш доречний в автосимуляторному жанрі, але ні – в польоті вони відповідають за управління по осі X2 (праворуч-ліворуч). Виконує функції керма напряму і допомагає «нишпорити» по курсу, тим самим ще більш мастерно уникаючи ворожого вогню. У разі купівлі дорогого набору, педалі – єдиний спосіб керувати курсом, тому що в РУЛ такої функції часто не буває.

Відрізняються ж авіаційні педалі від автосимуляторних тим, що більш наближені до реального облаштування літака. Втопили одну педаль, друга пішла назад. Правильний віраж без керма напряму не виконати, від ворожого обстрілу теж проблематично піти, тому якщо вже вирішили купувати дорогий комплект – без педалей не обійтися.

4. Штурвал

Цілком автономна одиниця для любителів мирних польотів. За дефолтом дозволяє контролювати польот за 4 основними осями. Ложка дьогтю в противагу – яким-небудь Боїнгом штурвалом управляти зручно, а ось багатоцільовий винищувач вимагає більш чутливого маніпулятора. Вертка машина стане просто неконтрольованою у віражах через досить тугий хід, призначений для величних польотів на аеробусі. Як варіант – пересадка в більш важку бойову машину на кшталт ІЛ-4 або B-17, в управлінні якою не потрібно здійснювати хитромудрі віражі.

5. Допоміжні панелі

Це вже, як то кажуть, для «бувалих». Навіть, якщо ви плануєте освоювати ІЛ-2 або Lock On на професійному рівні, можна буде напевно обійтися без інфопанелі, що розміщується на столі. Як правило, такі, як я люблю говорити, «моторошно декоративні, до неподобства неінформативні» приблуди можуть грати роль:

 • Висотоміра;
 • Індикатора повітряної швидкості;
 • Індикатора вертикальної швидкості;
 • Компаса;
 • Співвідношення зазначених показників;   
 • Можливість установлення великої панелі з можливістю відображення до 24 сегментів стану. 

 Як можна здогадатися, такі штуковини можна розмістити хоч на всі необхідні індикації відразу. Питання лише в грошах і вільному місці. Вибір швидше для любителів цивільної авіації, в запалі бою навряд чи буде час звірятися з усіма показниками. Хоча в особливо «мазохистських» бойових симуляторах це теж може стати своєрідною необхідністю.

6. Світч-панелі

Дозволяють користувачеві не тільки милуватися цифрами на дисплеї, але і поклацати різноманітні важелі, прямо як справжньому пілоту. Дозволяють керувати шасі, запалюванням, тягою (при наявності ВУД стає марним) десятком сигнальних вогнів і ще парою корисних функцій. І знову ж таки – синдром Боїнга. Якщо в цивільній авіації ви може і захочете включити всі 10 вогнів різними кнопками, то в винищувачі панель стає практично марною.

7. Трекер повороту голови

Для тих, кому поворот голови в кабіні за допомогою хатки здається занадто нереалістичним. Це може бути як ціла система віртуальної реальності на кшталт Oculus Rift, так і більш бюджетний варіант, наприклад Gametrix vTrack MKI. У разі останнього геймер отримує в своє розпорядження гарнітуру (якою можна користуватися не тільки в льотних симуляторах) з шумопоглинанням і тим самим датчиком руху голови.

повернутися до меню ↑

За HOTAS замовте слово

Варто торкнутися і окремого пласту маніпуляторів – двокомпонентні системи управління або HOTAS (Hands On Throttle And Stick), що в перекладі звучить як «руки на тязі і рукояті». Як можна зрозуміти з назви – система передбачає гібридне управління пілотованим апаратом за допомогою двох маніпуляторів РУЛ і ВУД. У даній комплектації вони представляють собою всі ті ж за формами рукояті, але в якості єдиної, ергономічної конструкції. Повна кастомізація осей і кнопок теж в наявності. На зорі становлення сучасних джойстиків HOTAS коштувала шалених грошей і вважалася своєрідною геймерской розкішшю. Зараз же – система є оптимальним варіантом для всіх віртуальних пілотів середнього рівня.

повернутися до меню ↑

А тепер, початківець-пілот, спробуємо розібратися з цією безмірною кількістю осей, каналів і кнопок.

 1. Мінімальна кількість осей, які потрібні навіть для аркадних польотів – 4 (крен, тангаж, тяга, рискання) . Всі ці функції включені до середнього класу моделей РУЛ. Так що покупка ВУД може бути не обов’язковою, якщо ви тільки придивляєтеся до жанру симуляторів.     
 2. У топових моделях джойстиків кількість осей доходить до 10-20. Відповідний ПО-кастомізатор допоможе не зламати голову, ще не вийшовши в перший бій.    
 3. Дорогі моделі РУЛ найчастіше позбавлені функції рискання, тому що виробник передбачає покупку повного комплекту, в який входять педалі. Тому варто уважно вивчити технічні характеристики, перш ніж купувати в магазині «лідера продажів».
 4. Рискання – той елемент, який можна призначити на додаткові кнопки (на шкоду функціоналу та атмосфері, звичайно). Найчастіше в бюджетних РУЛ за цю вісь відповідає обертання стіка на 360 градусів.
 5. HOTAS може доповнюватися педалями і додатковими примочками, так само як і окремі комплектації РУЛ. Коштує якісна двокомпонентна система на порядок дорожче, проте гармонійна сумісність двох важелів вам точно забезпечена.
повернутися до меню ↑

Плата за бренд або за якість?

Ринок девайсів для професійного пілотування – багатий і бідний одночасно. На форумах знавців симуляторної справи постійно зустрічаються способи проапгрейдити один із важелів, питання на рахунок того, як додати функціональності в панельку, настійні рекомендації з заміни матеріалів в обробці маніпулятора.

Навіщо це? Як то кажуть, «кожен божеволіє по-своєму», ось і тут люди просто фаняться. Так що можеш відкинути всі страхи, що стосуються функціоналу, юний пілот, налякати тебе зможуть хіба що ціни.

Отже, розглянемо гігантів і «не дуже» гігантів серед виробників джойстиків шляхом подання імходумки, хоч і обґрунтованої.

повернутися до меню ↑

Який контролер для авіасимулятора вибрати?

Яким би дивним не здавалося це рішення, таких мастодонтів, як Razer і Steelseries, відмітаємо відразу . Річ у тому, що той же Razer не має рівних у виробництві мишок і клавіатур, а ось з обладнанням для польотів все занадто бідно. Девайси цих фірм розраховані в першу чергу на широку аудиторію, але навіть в аркадах можуть виникати проблеми в зв’язку з обмеженістю функціоналу в їх пристроях.

 • Saitek – мабуть, найпопулярніший бренд як серед професіоналів, так і серед початківців-гравців через велике коло продукції. Випускає як ВУД і РУЛ, так і цілі набори додаткового оснащення.

Лінійка Saitek X стала свого часу еталоном на ринку. Хоч ця HOTAS система коштує і донині чимало, вона повністю виправдовує свою ціну. Принаймні, відгуки вкрай позитивні. Матеріали теж в порядку, гума на рукояті досить довговічна, хід важелів обтяжений, що дає можливість відчути вагу пілотованого апарату. Нічого не люфтить, не скрипить.

Також читайте про ігрові навушники: https://kstech.com.ua/navushnuku-i-garnitury/vibiraymo-igrovi-navushniki-top-5-byudzhetnikh-modelej-v-2020-rotsi/

повернутися до меню ↑

ТОП-5 джойстиків для авіасимуляторів

5. Педалі для симуляторів – Saitek Pro Flight Rudder Pedals

Saitek Pro Flight Rudder Pedals-фото

Приємний «педальний» додаток до джойстика тієї ж серії.

Гарний вибір для новачків і ентузіастів
Saitek Pro Flight Rudder Pedals
17.03.2020
    

Дуже добре побудовані комплекти керма і педалей. Ці педалі дуже міцні, і досить важкі, вони не ковзають навколо у вирішальний момент. Багато регулювань напруги, тому можуть бути добре налаштовані під вимоги користувача. Вони працюють дуже добре з площини Х11. Радує управління. Прекрасної гри з Saitek Pro Flight Rudder Pedals!

Купуй на Rozetka Купуй на MOYO Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

4. Панель для авіасимуляторів – Saitek Pro Flight Multi Panel

Saitek Pro Flight Multi Panel-фото

Найбільш корисна з усіх наявних «панельок».

У загальному і цілому – девайси від Сайтек відрізняються непоганим співвідношенням ціна/якість, але основна проблема саме в першому пункті пропорції. Дешевого девайса тут практично не знайти, але при виборі цього бренда у вас буде хоч якась впевненість в якості. Тим більше, що вибір пристроїв величезний, а якщо проблем з грошима немає, то покупка X-65F автоматично знімає питання про вибір.


ПЛЮСИ:

 • Позбавляє від необхідності управляти мишкою або клавіатурою
 • Повністю сумісна з FS9, FSX, усіма версіями P3D, X-Plane 9, 10, 11
 • Легко перепрограмується штатним програмним забезпеченням під будь-який літак.

МІНУСИ:

 • Вартість
 • Для роботи необхідно докупити програму spad.nextПанель для справжнього пілота
Saitek Pro Flight Multi Panel
17.03.2020
    

Пристрій Saitek Pro Flight Multi Panel для тих, хто знає навіщо воно йому потрібно. Особисто мене, як реального пілота, влаштовує повністю, відчуття ті ж, як у справжній кабіні. Однак повний комплект для віртуального кокпіта разом із самою панеллю обійдеться недешево, в залежності від кількості пристроїв і конфігурації самої панелі, яку Saitek / Logitech роблять під конкретне замовлення індивідуально

Купуй на Rozetka Купуй на MOYO Купуй на Eldorado Купуй на Hotline
 • Logitech – виробник для широкого споживача, ціни різняться, як і якість.

3. Джойстик з важелем для авіасимуляторів – Logitech G Saitek X52 Pro Flight Control System

Logitech G Saitek X52 Pro Flight Control System-фото

Представлені пристрої представляють собою цілу систему для професійної та кваліфікованої гри в найсвіжіші авіасимулятори на ринку, такі, як, наприклад, FSX, X-Plane, Prepar 3D і інші. Комплекс складається з двох приладів, а саме важеля  і рукоятки. Основною перевагою приладів є кастомизация, а саме можливість настройки авіасимулятора під свої бажання і переваги.

Так, важіль має безліч складових , що настроюються за параметрами, а саме: диск регулювання напруги, реверс тяги і форсаж. Це дозволяє коригувати опір тяги і “відчувати” літак в польоті. Ще однією перевагою є висока ергономіка пристроїв. Поглиблення для пальців і адаптація рукоятки дозволяє відпочивати м’язам зап’ястя навіть під час тривалих польотів. На не менш високому рівні знаходиться і технічна складова пристрою, гаджети мають реалістичне підсвічування кнопок і невеликий ЖК екран з найважливішими під час “польоту” радіоданими.

Знайти ще щось примітне у цього виробника – досить проблематично. Для аркад підійде будь-який РУЛ, тут вони стерпної якості, але матеріали можуть засмутити. На покритті в більшості моделей економлять, тому скрип дешевого пластику при грі забезпечений.

 • Thrustmaster

Як свідчила колись вивіска на головній сторінці сайту Артемія Лебедєва, «Довго, дорого, * офігенно». Вибираючи Thrustmaster, користувач отримає своєрідний Бентлі, зібраний «на століття», апгрейдити який доведеться деталями Москвича.

Купуй на Rozetka Купуй на MOYO Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

2. Ігровий джойстик – Thrustmaster HOTAS Warthog Joystick

Thrustmaster HOTAS Warthog Joystick-фото

За словами виробника, цей гаджет є копією нутрощів закордонного штурмовика A-10C Warthog, в честь якого і названий. Являє HOTAS систему відмінної якості, але дуже недружню до додаткового оснащення. І якщо на Saitek додаткові примочки і свистульки кріпляться без проблем, то в разі «бородавочника» доведеться повозитися. Як свідчать форуми – без педалей з цим маніпулятором не впоратися, незважаючи на всі переваги HOTAS.

А з недорогих РУЛ в наявності Thrustmaster T.Flight Stick X, який не так крутий, як Warthog, але за свою ціну, що називається, «доставляє».

 • Speed-Link

А цей блок присвячений любителям аркадних польотів. Якщо гаманець настійно рекомендує знизити планку в виборі гаджета, а стати асом – це не першочергова мета – джойстик від Speed-Link приємно порадує. А конкретно – ось яка модель.

Купуй на Rozetka Купуй на MOYO Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

1. Джойстик для авіасимуляторів з вібрацією – Speed-Link Phantom Hawk Flightstick Black

Speed-Link Phantom Hawk Flightstick Black-фото

Представлений пристрій є доступним, але в той же час високотехнологічним, важелем-джойстиком для керування літаком в найкращих авіасимуляторах. Причому його установка не вимагає спеціальних умов, ряд спеціальних, зносостійких присосок дозволяє розмістити гаджет на столі. За реалізм ігрового процесу відповідає наявність у джойстику справжнього плавного регулятора тяги і трьох площин керування літаком.

Також відчути себе в цій кабіні пілота дозволяє технологія Force Vibration, вібрує руку під час маневрів, імітуючи навантаження опору повітряних мас. Пристрій підключається до комп’ютера за допомогою USB, а комплектний 2-х метровий кабель дозволить “літати”, віддалившись від монітора. Також з переваг можна виділити наявність 12-ти кнопок для індивідуальної кастомізаціі і хрестовини керування.

Купуй на Rozetka Купуй на MOYO Купуй на Eldorado Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

Що вибрати? HOTAS від одного виробника або збірну солянку від різних?

Відповідь криється, як і раніше, в жанрових уподобаннях користувача.

Якщо мета літати в задоволення, але з реалізмом в War Thunder або в World of Warplanes – краще HOTAS придумати щось складно. ММО-літалка не вимагає відстеження всіх датчиків в бойовій машині навіть в симуляторному режимі. Для ІЛ-2 та серії X система теж запросто підійде. У деяких космосімах все трохи складніше, там спрацьовує принцип «більше кнопок = краще». До таких ігор можна віднести останній Elite. І якщо вже вибір припав на бюджетний джойстик – головне стежити за наявністю осі рискання в РУЛ, для полуаркадних ігор цей параметр дуже важливий.

Для серйозних симуляторів на кшталт Microsoft flight simulator вже стане в нагоді «повний комплект». Тут задіюються всі ті панельки і кнопки, які були непотрібними в динамічних битвах. DCS World так взагалі вимагає всього, що є на ринку контролерів, та й то, багатьом гравцям не вистачає і цього комплекту для комфортної гри. Ясна річ, що і ціна для такого супер-набору буде супер-велика.

Найбільш «аркадні аркади», на кшталт World of Warplanes, так взагалі не вимагають зайвої розкоші. Скажу більше – грати можна, не розкошелюючись, за допомогою миші і клавіатури. Але якщо душа просить штурвала – РУЛ з мінімальним оснащенням прийде на допомогу.

повернутися до меню ↑

Як обрати?

В першу чергу звертайте увагу на:

 • Якість збірки . Найкраще відправитися в магазин, де можна помацати конструкцію.
 • Зручність. Навіть якщо огляди кричать «10/10», а пристрій в руці не лежить – краще шукати альтернативи. Будь-який огляд суб’єктивний, а витрачати гроші, звичайно ж, приємніше на те, що «душі миліше». Ну, і золоте правило «важкої рукояті», яке будь-який віртуальний штурвал зробить більш реалістичним.
 • Сумісність з іншими пристроями . Чим ширше сумісність – тим краще. Якщо є можливість «змішувати» різні складові від різних виробників – взагалі відмінно.
 • Необхідність . А чи потрібні, власне, вам ці педалі? Можливо, весь пристрій обійдеться в кілька разів дешевше?
повернутися до меню ↑

Фраги або баги?

Новачок зіткнеться з труднощами не тільки в виборі обладнання. Часто і сам софт має масу недоліків. Хвалені авіасимуляторні титани MFSX і DSC, незважаючи на вік, мають одну пропорційну кількість недоліків. Більш того, гравця, який очікує побачити реалізм повітряного бою «у всій красі», чекає неприємний сюрприз – в ІЛ-2, який дає стерпне бачення баталії, графіка далеко не Crysis. І це один з найбільш «графоністих» представників. У онлайнових боях помітні часті провисання в fps, підвищений пінг, що теж завадить повністю зануритися в процес.

Але по-справжньому зацікавлених геймерів труднощі не відлякують, це підтверджують численні вітчизняні та закордонні ком’юніті жанру. А на відповідному форумі початківець пілот завжди знайде відповіді на питання, що цікавлять.

Також читайте про шоломи віртуальної реальності для смартфону: https://kstech.com.ua/virtyalna-realnist/yakyi-sholom-virtualnoi-realnosti-dlia-smartfoniv-vybraty-top-4-krashchykh-modelei-2020/

Назва товаруХарактеристикиВартість

Saitek Pro Flight Rudder Pedals

Saitek Pro Flight Rudder Pedals-фото-min
Довжина: 31 см, ширина: 40,3 см, товщина: 16,8 см, вага (без упорів для ніг) 2350 г, довжина кабелю (для живлення / зарядки): 1,8 м Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Saitek Pro Flight Multi Panel

Saitek Pro Flight Multi Panel-фото-min
Довжина: 28,2 см, ширина: 5,7 см, товщина: 8,4 см, вага 392 г, довжина кабелю (для живлення / зарядки): 1,8 м, usb підключення, без підсвічування. Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Logitech G Saitek X52

Logitech G Saitek X52 Pro Flight Control System-фото-min
Довжина: 17 см, ширина: 17 см, висота: 27,8 см, вага: 905 г, довжина кабелю (живлення / зарядка): 1,4 м Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Thrustmaster HOTAS

Thrustmaster HOTAS Warthog Joystick-фото-min
19 програмованих клавіш, корпус зроблений із сталі, довжина кабелю 2 м, два встроєних міні-джойстика. Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Speed-Link Phantom Hawk

Speed-Link Phantom Hawk Flightstick Black-фото-min
Тип зв'язку: USB, кількість кнопок: 12 програмованих цифрових кнопок, сумісність: PC, живлення: від порту USB, розміри: 185х185х240 мм, довжина кабелю: 2 м. Купуй на Rozetka
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

FAQ

Як налаштувати геймпад, кермо або джойстик в грі?

Більшість ігор для платформи IBM PC спочатку передбачає управління з клавіатури. Як правило, установка пристрою в систему, тобто установка драйвера (якщо потрібно) і подальше включення в USB-порт, не означає, що воно автоматично почне працювати в грі.
Для того, щоб ігровий контролер працював в грі, його потрібно спочатку налаштувати. Зазвичай це можна зробити всередині самої гри. Процес конфігурування пристрою в грі не може бути повністю описаний тут, зважаючи на відмінність ігор між собою. Як правило, більшість ігор мають екран настройки, в якому є опція настройки ігрового контролера в грі. Відповідно в ньому є можливість зміни способу управління з клавіатури на геймпад, кермо або джойстик. Деякі ігри вимагають також призначення окремих органів управління пристрою на виконання бажаних дій в грі. Зазвичай інструкції по налаштуванню ігрового контролера містяться в описі гри.

Гра не бачить геймпад, кермо або джойстик або не реагує на окремі органи управління.

Якщо гра не бачить пристрій або не вдається призначити окремі органи управління на виконання бажаних дій, то:
1.Переконайтеся, що пристрій справний.
2.Визначте, які API підтримують гра і ігровий маніпулятор.
3.Налаштуйте управління в грі.

Summary
Як вибрати контролер для авіасимулятора? ТОП-5 кращих джойстиків і педалей в 2021 році
Article Name
Як вибрати контролер для авіасимулятора? ТОП-5 кращих джойстиків і педалей в 2021 році
Description
Як вибрати кращий контролер для авіасимулятора? ТОП-5 моделей 2021 року, які зарекомендували себе з кращого боку. Характеристики, огляд джойстиків і педалей, відгуки експертів. Переваги та недоліки.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.