Просунута техніка: як вибрати мікрохвильову піч для дому

Якщо перші НВЧ-печі були значних розмірів, то сьогодні ситуація серйозно змінилася. На ринку побутової техніки ви можете зустріти досить компактні і малогабаритні мікрохвильові печі. Тепер пристрої зручно переносити вручну, без спеціального транспортування. Крім того, прилади мають ряд інших експлуатаційних характеристик, ігнорувати які нераціонально. Користуватися соло-мікрохвильовкою може сім’я з двох-трьох осіб. 

Головні особливості та характеристики мікрохвильових печей 

Особливості мікрохвильових печей-соло

Соло-мікрохвильовки не мають безлічі опцій, а призначені виключно для розігріву їжі. Лише в деяких моделях може бути присутньою функція розморожування. Подібні пристрої частіше малопотужні: від 100 до 1450 Вт. Головними перевагами таких агрегатів вважаються невисока ціна і мінімальний набір опцій, завдяки чому можна швидко розібратися з керуванням.

Чим особлива мікрохвильовка з грилем

Останнім часом експерти зауважують, що мікрохвильовка не повинна відповідати інтер’єру – навпаки, індивідуальний дизайн буде виглядати шикарно. Мікрохвильові печі з додатковою функцією гриля мають стандартну потужність від 1000 Вт. Більшість брендів пропонують моделі, які практично не відрізняються від гарних духовок. Головна вимога, яку повинен враховувати користувач – це місткість. Щоб пристрій добре запікав і прожарював продукти, об’єм внутрішньої камери повинен бути не менше 25 л. Якщо одночасно з запуском розігріву їжі запустити конвекцію, блюдо буде ідеально розігріте і зсередини. 

Унікальні особливості мають і мікрохвильовки з конвекційною обробкою. Завдяки вбудованому вентилятору всі продукти готуються рівномірно, незалежно від того, який режим заданий: розморожування, розігрівання або гриль.

Парогенератор в мікрохвильовці: що це таке і навіщо він потрібен

Моделі з вартістю до 3 тисяч гривень мають невелику потужність і гріти їжу будуть досить довго. Пічки з парогенератором вважаються багатофункціональними, однак ці пристрої навряд завоюють популярність в нашій країні. Ви напевно запитаєте, з чим це пов’язано? Вся справа в тому, що така техніка має досить габаритний корпус. Прилади з такими розмірами нераціонально розміщувати на кухні невеликої площі. До того ж мікрохвильовка з парообробкою коштує набагато дорожче звичайних своїх аналогів.

Коротка характеристика інверторних мікрохвильових печей

Якщо звичайна мікрохвильовка приготує гриль за 90 хвилин, то інверторна модель витратить на це близько години. Напевно перед покупкою вам розкажуть про масу можливостей інверторних мікрохвильових печей. Дійсно, ці пристрої справляються зі своїми завданнями краще за інших, але деякі їх характеристики абсолютно ні до чого в побуті. Прилади з інверсією вміють готувати їжу, одночасно утворюючи на ній рум’яну скоринку. Крім того, обладнання з інверторним механізмом може використовуватися для прискореної розморожування продуктів.

Інші види мікрохвильових печей з доповненнями

Чому б не придбати прості мікрохвильові печі, які окрім свого прямого призначення практично нічого не виконують? Такі моделі найчастіше оснащені механічним керуванням, вони зовсім не вимагають очищення паром і спеціального догляду.

Прості мікрохвильові печі вважаються одними з малогабаритних. Їх стандартна місткість становить 20 л. Мультифункціональні мікрохвильові печі передбачають великий арсенал цікавих опцій. Найчастіше моделі зі схожим оснащенням стають повноцінним замінником мультиварки, пароварки, духовки.

повернутися до меню ↑

Як вибрати мікрохвильову піч: поради професіоналів від редакції 

Всього за кілька років мікрохвильова піч пройшла еволюцію від звичайного пристрою для розігріву їжі до багатофункціональної кухонної техніки. Проте обирають техніку не тільки по функціональним можливостям, а й за іншими критеріями, про які нижче.

Способи установки і розмір НВЧ-печі

Підсвічування робочої камери і наявність таймера притаманні всім без винятку мікрохвильовкам. Найдешевші пристрої припускають невелику місткість: зазвичай їх обсяг складає від 9 до 17 л. Такого агрегату буде досить для сім’ї з двох осіб. Якщо у вас велика сім’я, то професіонали рекомендують зупинитися на моделях зі значними розмірами: близько 25-41 л.

Як розрізняються мікрохвильовки по типу управління

Кожному зручний свій спосіб управління мікрохвильовими пристроями. У НВЧ-печах їх цілих три.

 1. Механічне або кнопкове управління. Відрізняється своєю елементарністю і зручністю. Використовуючи важелі і поворотні регулятори, ви без зусиль зможете налаштувати точний час і температуру для розігріву.
 2. Сенсорне управління – одне з найсучасніших і зручних. Сьогодні більшість моделей випускаються саме з таким варіантом кнопок. Вам достатньо лише торкнутися кнопки з певною програмою, і мікрохвильова піч прийде в готовність.
 3. Комбінований режим. У ньому задіяні обидва типи кнопок і важелів. Всі панелі управління однаково добре миються, так як не мають великих нерівностей.

Який пристрій краще за потужністю і типом установки

Потужність в даному випадку – це один з важливих критеріїв. Традиційно для невеликої сім’ї і тим, хто постійно поспішає, слід обирати моделі з показниками споживаної потужності від 500 до 1500 Вт.

Чим вище потужність НВЧ-печі, тим вище споживання електроенергії. Моделей з потужністю в 600-800 Вт вистачить з головою для будь-якого домашнього використання. За способом установки мікрохвильові печі діляться на вбудовані та окремо розташовані моделі. Перші слід встановлювати в спеціально підготовлену в кухонній мебелі нішу або спочатку купувати прилад, а потім замовляти кухонний гарнітур. З пристроями, що стоять окремо, справа йде набагато простіше: ви можете поставити техніку в будь-яке зручне місце, не орієнтуючись ні на розмір, ні на дизайн корпусу.

Мікрохвильові печі неприпустимо ставити поблизу від радіоприймача або телевізора.

Особливості внутрішнього покриття в мікрохвильових печах

Залежно від типу внутрішнього покриття, мікрохвильові печі умовно прийнято ділити на декілька видів. Від того, яким покриттям оснащена модель, залежать смакові якості приготованих страв, довговічність і легкість відставання. Покриття внутрішньої камери бувають:

 • емальовані . Це найпопулярніші і недорогі моделі НВЧ-печей. Вони вимагають регулярного догляду, тому, якщо ви зберетеся протерти внутрішність після багаторазового використання, навряд чи впораєтеся без миючого засобу;
 • з нержавіючої сталі . Пристрої з таким типом внутрішнього покриття набагато простіші в догляді, ніж попередній варіант. Вони настільки ж довговічні, але відрізняються серйозною тривалістю нагріву;
 • біокерамика . Якісне і неймовірно міцне внутрішнє покриття мікрохвильових печей. За ним просто доглядати, але воно дуже схильне до механічної дії (ударів);
 • антибактеріальне покриття . За такою поверхнею не потрібно доглядати, адже все бактерії гинуть самостійно. Такою розробкою здивувала споживачів компанія LG.

Якщо мікрохвильовка не використовуватиметься за призначенням, то в ній можуть почати розмножуватися деякі бактерії.

Наявність додаткових можливостей

Таймер відстрочки і покроковий дисплей істотно полегшать життя власника. Завдяки першій функції ви зможете заздалегідь встановити час, через який мікрохвильовка повинна запуститися, а за рахунок візуального спостереження за монітором на панелі ви зможете бачити кожну маніпуляцію, яку виконуєте. Якщо плануєте зберегти вподобаний рецепт, виберіть опцію запам’ятовування, і тоді ви зможете готувати таке блюдо постійно. Однак такою здатністю володіє не кожна НВЧ-піч. 

повернутися до меню ↑

ТОП-6 найкращих моделей

Знайти якісну модель серед різноманітних брендів простому споживачеві вкрай складно. Наша редакція спростила цей момент і зібрала кілька пристроїв, які по-справжньому заслуговують на увагу.

1. LG MW23R35GIB – зручна, якісна і багатофункціональна

LG MW23R35GIB-фото

У інверторних моделях відсутній трансформатор, що дозволяє збільшити внутрішній простір. Відкриває наш огляд саме пристрій від бренду LG,  який зарекомендував себе як зручний для користування у великій родині. Завдяки наявності додаткових опцій мікрохвильовка стала повноцінним помічником на кухні. 

Мій надійний помічник LG MW23R35GIB
LG MW23R35GIB
28.02.2020
    

Купівлею дуже задоволений, брав чисто для розігріву і розморожування. Немає надокучливих звуків, як на звичайних мікрохвильових печах - тут звучать мелодії. Кнопок всього 8, немає зайвих написів, на вигляд вона не варта своїх грошей, але коли ви її побачите не на зображенні, ви відразу закохаєтесь в неї. Гріє дуже швидко - вода закипіла за 3,5 хвилини, плов розігріла за 2 хв до дууууже! гарячого стану, фарш розморозила за 13 хвилин на якомусь хитрому інверторному розморожуванні)) Тож раджу: беріть LG MW23R35GIB - не пошкодуєте !!!!!!


ПЛЮСИ:

 • Стильний дизайн
 • Регулювання потужності
 • Приємний звуковий сигнал

МІНУСИ:

 • Короткий кабель живлення
 • Кнопки не підписані
 • Довгий звук закінчення програмиКупуй на RozetkaКупуй на Foxtrot Купуй на MOYO Купуй на Eldorado

2. BBK 23MWG-850T/BM – варіант з індивідуальним дизайном

BBK 23MWG-850T-фото

Практично у всіх моделях передбачено програмування потужності. Відмінна модель мікрохвильовки, що стоїть окремо. Стане яскравим доповненням будь-якого дизайну кухні, підходить для розміщення в спеціально підготовлених нішах. Заявлений зразок має деякі захисні опції і додаткові функції. 

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

3. Midea AM820CMF – недорого і якісно

Midea AM820CMF-фото
Midea AM820CMF – надійна і корисна прикраса для нашої кухні
Midea AM820CMF
28.02.2020
    

Думала, що всі недорогі печі некрасиві і слабо готують, але потім зрозуміла, що помилялася. Ось наочний приклад! Моя Midea AM820CMF виглядає стильно, акуратно і красиво, прекрасно готує. Можна готувати цілком собі повноцінні страви. Є таймер на 95 хвилин, але так довго ми їм не користувалися, максимум - двадцять. Але все одно здорово, що є можливість. Готується все швидко, нічого не пригорає, а для розігріву однієї обідньої порції достатньо всього 30 секунд - і від тарілки буде пар йти!


ПЛЮСИ:

 • Стильний дизайн
 • Легка у керуванні
 • Зручна ручка

МІНУСИ:

 • Невеликий об’єм
 • Часто ламається фільтр
 • Поверхня дверцят вимагає доглядуТиха робота і рівномірний розігрів – це дві важливі складові НВЧ-печі. Пристрій з розряду простий в експлуатації. Призначений для стандартного використання, ніяких додаткових фішок і проблем. Такий прилад відмінно підходить тим, хто вибирає прилад виключно для розігріву їжі. 

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на HotlineКупуй на Fishki

4. Samsung ME83KRW-1 – неймовірно популярна серед аналогів

Samsung ME83KRW-1-фото

У звичайних моделях поживність страв зберігається на 40-65%. Відмінний дизайн і незмінні функції – це головні фішки, якими володіє запропонована модель. Пристрій відповідає всім характеристикам, які повинні бути задіяні у НВЧ-печі. Побутова техніка проста в догляді за рахунок внутрішньої антибактеріальної поверхні.

Піч без “зайвих наворотів” -Samsung ME83KRW-1
Samsung ME83KRW-1
28.02.2020
    

Для сім'ї те, що треба. Гріє швидко і розморожує добре. Просто потрібно правильно встановити вагу і тип продукту, і тоді не буде смажити зовнішній шар. За півтора року роботи керамічне покриття в ідеалі. Рекомендую Samsung ME83KRW-1 для тих, кому не потрібні "зайві навороти" і хто цінує гарний зовнішній вигляд. Ця мікрохвильова піч - відмінна річ.

Купуй на Rozetka Купуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Stylus

5. Daewoo Electronics KOR-5A17 – найменша мікрохвильовка

Daewoo Electronics KOR-5A17-фото

Від технічних параметрів залежить продуктивність мікрохвильовок. Окрема модель мікрохвильової печі підходить для невеликих кухонь. Має тільки стандартні настройки і призначена для розігріву страв. В камері присутня система, що дозволяє рівномірно розподілити мікрохвилі під час роботи.

Купуй на RozetkaКупуй на Foxtrot Купуй на EldoradoКупуй на Stylus

6. Horizont 20MW800-1378 – найкраща мікрохвильовка з найдешевших

Horizont 20MW800-1378-фото

Інверторні моделі мають низьке енергоспоживання. Мікрохвильова піч, що стоїть окремо, має достатню потужність і місткість. Ціна повністю відповідає якості, є підсвічування камери і звукова індикація. Крім розігріву, добре розморожує продукти. 

Купуй на RozetkaКупуй на Eldorado Купуй на Stylus Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

Яку мікрохвильовку краще купити на думку редакції

Наша експертна група після докладного аналізу перерахованих моделей вибрала найякіснішу з них – таку, яка не підведе користувача навіть з часом. Зваживши всі переваги, виділяє LG MW-23R35GIB як найоптимальнішу модель для покупки.

Швидкісний режим розморожування знадобиться, коли гості вже на порозі. Пристрій славиться привабливою ціною і зрозумілим інтерфейсом. Скористатися побутовою технікою здатний навіть підліток, а наявність функції конвекції допоможе рівномірно розподілити тепло в камері НВЧ-печі. 

Також читайте на нашому сайті про електричні м’ясорубки:https://kstech.com.ua/tovari-dlya-kyxni/yak-vibrati-elektrichnu-myasorubku-dlya-budinku/

Яка НВЧ-піч краще: інверторна або звичайна

Інверторні мікрохвильовки відрізняються принципом функціонування. Вони сприяють збереженню красивого зовнішнього вигляду продукту, а також зберігають корисні поживні речовини. Якщо прилад має вбудовану інверсію, він запобігатиме згубному впливу мікрохвиль на поверхню страви, що готується. Звичайна НВЧ-піч буде коштувати набагато дешевше, однак вона не передбачає ніяких захисних функцій від впливу мікрохвиль на блюдо. Відзначається, що такі варіанти техніки можна експлуатувати, але виключно для розігріву. Отже, можна вважати, що інверторна модель буде ідеальним варіантом, якщо ви плануєте готувати в ній складні страви. Шановні читачі, залишайте коментарі під статтею і ставте свої запитання. Ми будемо раді бачити вашу думку і обов’язково зв’яжемося з вами.

Також читайте на нашому сайті про кавоварки: https://kstech.com.ua/tovari-dlya-kyxni/krashh%d1%96-kavovarki-dlya-doma/

Назва товаруТехнічні характеристикиВартість, гривень

LG MW23R35GIB


LG MW23R35GIB-фото-min
Потужність - 1000 Вт
Обсяг - 23
Тип - інверторна
Спосіб управління - сенсорне
наявність конвекції - є
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

BBK 23MWG-850T/BM

BBK 23MWG-850T-фото-min
Потужність - 800 Вт
Обсяг - 23 л
Тип управління - електронне / кнопкове
Захист - блокування від дітей
Додаткові функціі - гриль, розморожування, звуковий сигнал
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Midea AM820CMF

Midea AM820CMF-фото-min
Потужність - 800 Вт
Обсяг - 20 л
Тип управління - електронне
Внутрішнє покриття - емаль
Таймер - 95 хвилин
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Hotline
Купуй на Fishki

Samsung ME83KRW-1

Samsung ME83KRW-1-фото-min
Потужність - 800 Вт
Обсяг - 23 л
Тип управління - електронне
Таймер - 99 хвилин
Режим розморожування - є
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Stylus

Daewoo Electronics KOR-5A17

Daewoo Electronics KOR-5A17-фото-min
Потужність - 500 Вт
Обсяг - 15 л
Тип перемикачів - поворотні
Внутрішнє покриття - емаль
Таймер - 35 хвилин
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Eldorado
Купуй на Stylus

Horizont 20MW800-1378

Horizont 20MW800-1378-фото-min
Потужність - 800 Вт
Обсяг - 20 л
Таймер - 35 хвилин
Внутрішнє покриття - емаль
Тип управління - механічне
Купуй на Rozetka
Купуй на Eldorado
Купуй на Stylus
Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

FAQ

Які продукти не можна розігрівати в мікрохвильовці?

Не варто розігрівати нічого в герметичних упаковках (в тому числі і яйця в шкаралупі) – через сильне випаровування води створюється високий тиск і вони можуть вибухнути.

НВЧ радіоактивні?

Мікрохвилі – випромінювання неіонізуюче. Нагрівання здійснюється виключно під час тертя молекул водню – це цілком безпечно.

Summary
Просунута техніка: як вибрати мікрохвильову піч для будинку
Article Name
Просунута техніка: як вибрати мікрохвильову піч для будинку
Description
Як обрати мікрохвильову піч? Кращі моделі 2021 року. Види і огляд моделей.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

2 коментарі
 1. Живемо в Україні, а всі лицьові панелі русифіковані! Навіть вибрати нема з чого. Як вони проходять сертифікацію?!

  • Андрій, для нас це теж залишається загадкою, і ми також обурені цим! Ми намагалися з’ясувати в органах сертифікації як таке можливо, але вони не дали нам відповіді.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.