Огляд кращих соковитискувачів: ТОП 5 агрегатів

Коли стоїть питання, який портативний помічник придбати на кухню, то першим претендентом стає соковитискач. Шнековий або відцентрований: яка з них краще? Спробуєм розібратися із цим питанням. При виборі пристрою потрібно враховувати не тільки технічні особливості, а й його дизайн, адже використання побутової техніки повинно обов’язково приносити задоволення. Звернить увагу – використання у соковитискувачах плодів із кісточками може нашкодити ножам і шестерням.

Відмінні риси соковитискачів

Відцентровані і шнекові соковитискачі – це різні пристрої за конструкцією і принципом вилучення соку. Якщо в шнековий завантажити овочі, то сік вийде з м’якоттю, при цьому, його величина значно менша відцентрованого. Відцентровий варіант пристрою працює спритніше, залишаючи мінімум сухих залишків.

За зовнішнім виглядом кухонні прилади теж відрізняються, але всі вони однаково схожі на електричну м’ясорубку. Крім принципу роботи, розрізняються і внутрішні деталі. Кожна господиня буде вибирати той варіант, робочий механізм якого їй до душі. При всіх наявних відмінностях, і в однієї і в іншої моделі виходить однаково смачний і корисний сік. Єдиною гідністю обох соковитискачів є робота з різними продуктами. Закінчивши узагальнення особливостей, доцільно розглянути кожен варіант детальніше.

повернутися до меню ↑

Пристрій із шнековим механізмом

Якщо вірити статистиці, шнекові соковитискачі перший час коштували значно дорожче відцентрових. Сьогодні ж все інакше, незважаючи на те, що такий агрегат є багатофункціональним. Він призначений для приготування соків, смузі, овочевих і фруктових кашок, що вельми актуально для дітей.

Принцип дії агрегату

Кухонний девайс працює за принципом преса або м’ясорубки. Середину камери займає спіралевидний шнек, який інтенсивно обертається і, проштовхуючи фруктово-овочеву масу вперед, здавлює вміст, перетворюючи м’які частинки плодів в сік, а тверді притискаючи до внутрішніх стінок. В подальшому, тверді залишки виводяться в камеру для відходів. Деяка частина отриманої макухи проникає через сітчастий бар’єр, в результаті виходить фреш помірної густоти.

Переваги і недоліки конструкції

Вище вже говорилося про універсальність електроприладу. Відповідно, для обробки можна використовувати будь-які овочі і фрукти, включаючи цитрусові, гранат і виноград. Це і є головною відмінністю подібного типу соковитискача від відцентрованого. Основними можливостями електроприладу є:

 1. висока якість віджиму;
 2. насичений смак і природний колір готового напою;
 3. зручна експлуатація, легкий догляд;
 4. правильна конструкція механізму попереджає застрявання частинок плодів;
 5. використання у виробництві якісних комплектуючих, які не впливають на смак соку.

З огляду на можливості соковитискачів, необхідно брати до уваги ще й тип конструкції: горизонтальний або вертикальний. Як правило, горизонтальні девайси мають більший обсяг приймальної ємності, ніж у їхніх опонентів.

Відмінності за кількістю шнеків

Кожен пристрій, в залежності від кількості вбудованих шнеків, має свою продуктивність. Перед кожним новим фруктом або овочем необхідно ретельно промити пристрій. В іншому випадку, вийде асорті.

Два обертових шнека дозволять пристрою провести в рази більше соку, ніж варіант з одним пресом. В цьому випадку відбувається максимальне подрібнення плодів, тому на виході отримують напій, який не має великих скибочок і великої кількості м’якоті.

повернутися до меню ↑

Девайс з відцентрованою силою

Чинний механізм гаджета подібний центрифузі. Тому приготування напою можна умовно поділити на кілька простих етапів:

 1. Продукти, закладені в контейнер, перетираються.
 2. Оброблена маса відразу потрапляє в сепаратор.
 3. Подрібнена м’якоть прилипає до сітчастого фільтру, де і відбувається відділення соку від макухи.
 4. Спресована макуха виходить в спеціальний контейнер через отвір.

Виготовлення напою в даному випадку може виконуватися з будь-яких твердих плодів, включаючи огірки, яблука, гарбуз, цитрусові.

Функції електроприладу

Як правило, всі соковитискачі об’єднує одне – вміння виробляти якісний сік. При обробці продуктів в якісному девайсі, сік виходить насиченим, корисним і смачним. Використання плодів з жилками підвищує ймовірність того, що вони заплутаються в шнековому механізмі.

У відцентрованому пристрої на завершальному етапі виробництва допускається додавати цукор, ванілін, харчові барвники. В результаті, в напої не будуть присутні грудочки додаткових інгредієнтів.

Переваги і недоліки пристрою

До позитивних якостей відцентровуваних соковитискачів слід віднести:

 1. прозорість і насиченість соку;
 2. оперативне приготування напою;
 3. великий обсяг завантажувального отвору;
 4. зручний догляд і експлуатація;
 5. завдяки великій швидкості обертання, напій активно насичується киснем.

З недоліків слід виділити наявність пінки і низьку продуктивність. В результаті, господині доведеться завантажувати продукти кілька разів, щоб напоїти всю сім’ю. Однак, цей фактор частіше залежить від обсягу контейнера для одночасної обробки.

Корисно знати!

Якщо ви не плануєте готувати в соковитискачі фреші, то відцентрований тип пристрою – ідеальний варіант. Для різних експериментів він не підходить. А шнекові моделі цілком гідно проявляють себе при виготовленні виноградного, гранатового або апельсинового соку, а також фрешів з додаванням трав.

Також читайте про блендери для смузі і коктейлів: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/tovari-dlya-kyxni/top-krashchykh-blenderiv-dlia-smuzi-i-kokteiliv-nezalezhnyi-ohliad/

повернутися до меню ↑

Який соковитискач кращий: відцентровуваний або шнековий

В цьому розділі проведемо детальний аналіз типів побутових соковитискачів, які функціонують за різними принципами. Розглянемо кілька номінацій, і визначимося, який саме варіант за конкретним показником краще.

За якістю готового продукту

Після включення соковитискача кожен хоче отримати на виході ідеально приготовлений сік. Такий продукт може виконати відцентровий агрегат, але за умови, що в нього завантажуються інгредієнти без твердих складових (шкірки, кісточок). Наприклад, морквяний або огірковий фреш у відцентровуваному соковитискачі правильно не приготувати.

Що стосується шнекових моделей, вони значно універсальніше своїх опонентів. Сюди можна завантажувати комплекс різних продуктів: яблука, морква, огірок, ківі, ананаси. Вийде сік асорті з м’якоттю. Тому для тих, хто вважає за краще пити свіжовичавлені напої з відчутною м’якоттю, краще зупинити свій вибір саме на шнекових агрегатах.

За універсальністю

Універсальні моделі, які здатні приготувати і смузі, і сік, швидше за все відносять до відцентровуваних. Тут головне, правильно вибрати режим обробки продуктів. Відцентровувані здатні обробити ягоди з дрібними кісточками (смородина, малина), в той час, як шнековий агрегат перемеле їх до однорідної маси. Відповідно, за допомогою відцентровуваних соковитискачів можна приготувати сік з будь-яких фруктів, за винятком тих, що з кісточками. Але ж тверді складові не складно вилучити.

Шнекові пристрої в даному випадку дуже практичні для тих, у кого немає часу на кісточки. Тому замість соку вийде смузі помірної густоти. А прозорий напій без осаду такий агрегат приготувати не в силах. На даному етапі слід зробити висновок, що за характеристиками універсальності перемогу здобуває відцентрований соковитискач.

Щодо надійності і якості

Якісний кухонний апарат завжди коштує дорожче. Тому важливо розуміти, що представляють собою такий фактор, як надійність.

Шнековий механізм здавна вважається одним з найнадійніших. До таких агрегатів завжди можна знайти необхідні деталі, та й зношуються вони в рази рідше, ніж у механізму відцентровуваного типу. Тут слід чітко уявляти, для яких цілей буде використовуватися агрегат. Наприклад, об’ємне приготування соку для подальшого його консервації передбачає використання шнекового агрегату. Для звичайного соку швидкого вживання підійде пристрій з центрифугою. Варто пам’ятати про зносостійкості внутрішнього обладнання. Тому, чим якісніше і дорожче буде модель, тим довше вона прослужить.

повернутися до меню ↑

Кращі моделі соковитискачів

Сучасна техніка полегшує життя домогосподарок. Особливо це стосується виробництва свіжовичавленого соку. Але і в цій ситуації необхідно уважно підходити до вибору і купувати варіанти з найкращими технічними характеристиками. Розглянемо п’ять пристроїв, які можуть впоратися з приготуванням соку на «швидку руку».

Соковитискач Kitfort KT-1101 з вертикальною конструкцією

Соковитискач Kitfort KT-1101 - фото

Зручний соковитискач шнекового типу, що виконує якісний віджим соку. Пристрій відрізняється цікавою комплектацією. Корпус виготовлений з міцного пластику, який не тріскається при роботі і не втрачає свій колір навіть при багаторазовому використанні фарбувальних плодів.

Kitfort KT-1101
30.05.2020
    

Дуже довго вибирала собі соковитискач, грунтуючись на досвіді попереднього приладу (Braun). Обов'язковими умовами були: шнековий, суха макуха, простота розбирання та збирання, стильний дизайн. Довге вивчення відгуків, оглядів, характеристик привели мене саме до цієї моделі. Чому я дуже рада! Це безперечно одна з кращих покупок за останній час! Тепер щовечора ми п'ємо смачний свіжовичавлений сік, а які поєднання фруктів можна віджимати, ммм. Спасибі Kitfort!


ПЛЮСИ:

 • Працює тихо
 • Простота складання

МІНУСИ:

 • Складно мити
 • Потрібно дрібно різати фрукти / овочіСоковитискач Bosch MES3500 – якісний відцентрований соковитискач

Соковитискач Bosch MES3500 - фото

Простий у використанні і догляді агрегат від Bosch. Призначений для оперативного приготування смачного і корисного соку. Модель має масу автоматичних опцій, включаючи очищення від макухи, а також протикраплинну систему.


ПЛЮСИ:

 • Легко мити
 • Тихо працює
 • Не ковзає на столі

МІНУСИ:

 • Багато піни
 • Вологий жмихСоковитискач Bosch MES4010 – варіант з повною комплектацією

Соковитискач Bosch MES4010 - фото

Відцентрований соковитискач високої якості з відмінною продуктивністю. Пристрій має корисні опції, які практично повністю автоматизують процес приготування соку. Передбачена можливість завантаження цільних плодів.

Bosch MES4010
30.05.2020
    

Якісна конструкція, корпус з литого алюмінію, 3 швидкості, диск-терка з кераміки, зрозуміле управління. Вичавлює сік з великим успіхом, особливо порадував томатний. Макуха виходить сухою (крім особливо соковитих плодів, апельсинів, наприклад), в порівнянні з моїм попереднім соковитискачем, який жахливо переробляв яблука (залишалися цілі шматки), ця небо і земля. Продуманий від і до пристрій, купила зовсім недавно, враження тільки позитивні. Сподіваюся, не підведе =)


ПЛЮСИ:

 • Можна завантажувати цілі плоди
 • Зручно мити
 • 3 швидкісних режима

МІНУСИ:

 • Потрапляють шматочки фруктів / овочів
 • Громіздкий і важкийСоковитискач Panasonic MJ-L500 – шнековий багаторівневий соковитискач

Panasonic MJ-L500 - фото

Пристрій з оригінальною конструкцією. Незважаючи на новизну моделі, цей агрегат завоював популярність користувачів. Повний комплект і зручне дизайнерське оформлення дозволяють легко доглядати і експлуатувати прилад.


ПЛЮСИ:

 • Є підсвічування
 • Легко збирається, розбирається і миється
 • Зручний за шириною завантажувальний простір

МІНУСИ:

 • Короткий шнур
 • ШумнийСоковитискач Kitfort KT-1106 – для обробки цільних і подрібнених плодів

Соковитискач Kitfort KT-1106 - фото

Вертикальна модель з одним робочим шнеком. Дозволяє готувати сік за лічені хвилини. Засіб відмінно бореться з великими плодами, а також обробляє дрібні кісточки смородини, аґрусу, ківі та інших. В такої моделі виходить смачний смузі з пінкою і корисний сік з м’якоттю.


ПЛЮСИ:

 • Компактний та стильний дизайн
 • Фрукти не потрібно дрібно різати
 • Тихо працює

МІНУСИ:

 • Верхня кришка відкривається дуже туго
 • Повільна роботаповернутися до меню ↑

FAQ

Що частіше ламається у шнекових соковитискачах?

При правильному використанні поломки шнекових соковитискачів рідкісні. Найбільш поширена проблема – потрапляння твердих предметів, не призначених для віджиму, наприклад, вишневих кісточок. В цьому випадку зазвичай деформується сітка-сепаратор.

Чи є соковитискачі для холодного віджиму?

Будь-який пресовий / шнековий соковитискач виробляє холодний віджим, так як працює на низьких швидкостях і не призводить до нагрівання соку.

Для чого потрібна насадка-подрібнювач?

Насадка-подрібнювач встановлюється замість звичайної сітки для фільтрації соку. У ній немає отворів, тому продукт просто подрібнюється, а рідина не відділяється від м’якоті. Потрібна для приготування фруктових пюре, подрібнення свіжого перцю, часнику, приготування фруктового морозива.

Summary
Огляд кращих соковитискувачів: ТОП 5 агрегатів
Article Name
Огляд кращих соковитискувачів: ТОП 5 агрегатів
Description
Який соковитискач кращий: шнековий або відцентрований? Дізнайтеся за домопомогою якого пристрою ви зможете пригостити своїх гостей відмінним смузі або соком
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.