Як вибрати електричну м’ясорубку для будинку – різновиди і особливості сучасних моделей

В арсеналі сучасної домогосподарки присутня велика кількість різного електричного інструменту, що значно полегшує роботи по дому. Це стосується прання білизни і миття посуду, наведення порядку в приміщеннях та приготування їжі. На кухні взагалі зосереджена найбільша кількість побутових приладів, використання яких прискорює приготування їжі, знижуючи при цьому трудовитрати користувача. Як вибрати електричну м’ясорубку електричну для дому та на що при цьому звернути увагу, пристрій і принцип роботи, переваги і недоліки використання, а також огляд популярних моделей – це тема цієї статті на нашому сайті.

Переваги та недоліки електром’ясорубок

Електром’ясорубка – це технічний прилад, призначений для подрібнення різних продуктів харчування і приготування страв (локшина, фарш, сік і т.д.), що приводиться в робочий стан за допомогою електричного двигуна. Перевагами подібних приладів є такі показники, як:

 • зручність і простота використання;
 • висока продуктивність, в порівнянні з ручними аналогами;
 • якість одержуваного готового продукту: однорідність фаршу, щільність формованої локшини і домашніх ковбасок і т.д .;
 • функціональність, що виражається наявністю різних насадок, необхідних для приготування різноманітних страв.

До недоліків електричних м’ясорубок можна віднести наступні показники:

 • високий рівень шуму під час роботи;
 • значні габаритні розміри, у порівнянні з ручними аналогами;
 • залежність використання від наявності електричної енергії;
 • досить жорсткі вимоги по догляду (очищення) і зберіганню.
повернутися до меню ↑

Принцип роботи і пристрій

Принцип роботи електричної м’ясорубки аналогічний ручним аналогам, а різниця полягає лише в тому, що привід ріжучого механізму і подачу продуктів до ножа (його обертання) забезпечує електричний двигун. Основні елементи електром’ясорубки представлені на наступному малюнку, де:

 1. корпус пристрою;
 2. електричний привід (електродвигун, редуктор і блок управління);
 3. насадка (на малюнку насадка-м’ясорубка);
 4. завантажувальний лоток;
 5. штовхач.
Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку 3: фото

Продукти, призначені для подрібнення, укладаються на завантажувальний лоток і за допомогою штовхача направляються в насадку, встановлену в пристрій.

До відома!

Для кожного виду приготування страв (фарш, спагетті, сік і т.д.) використовуються різні насадки і пристосування. Їх кількість визначає функціональність конкретної моделі.

Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку 4: фото

У насадці, призначеної для приготування фаршу (яка встановлюється на вал приводу), є шнек, що забезпечує подачу продуктів на ніж або інший ріжучий інструмент, а також решітка, що формує розмір і форму одержуваного напівфабрикату (фарш, локшина і т.д.).

Фіксація всіх встановлюваних пристосувань здійснюється за допомогою фіксуючого диска або затискної гайки.

До відома!

Насадки-терки, а також призначені для приготування соку, не оснащуються шнеком, вони встановлюються безпосередньо на вал приводу м’ясорубки.

Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку 5: фото
Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку 6: фото
повернутися до меню ↑

Особливості сучасних моделей

Останнім часом для зручності використання і створення безпечних умов експлуатації виробники подібного обладнання намагаються комплектувати м’ясорубки більш потужними електричними двигунами (2 кВт і вище), а також оснащувати їх функцією реверсу. Крім цього, деякі моделі (їх складові частини) можуть завантажуватися в посудомийну машину. При виготовленні механічного редуктора все частіше використовуються шестерні, що виготовляються з полімерних матеріалів, а для захисту електричного двигуна застосовують різні види захистів (від струмів КЗ і перегріву, заклинювання і перевантаження і т.д.).

До відома!

Моделі, що оснащені шестернями з полімерів, мають більш низький рівень шуму, ніж прилади, обладнані металевими аналогами, до того ж вони більш легкі.

повернутися до меню ↑

Різновиди і параметри вибору

Залежно від призначення і типу використання, електричні м’ясорубки поділяються на три класи:

 • клас «А» – професійні агрегати, що володіють значною продуктивністю і призначені для інтенсивної роботи;
 • клас «В» – багатофункціональні пристрої підвищеної потужності, оснащені різними типами насадок для приготування різноманітних страв;
 • клас «С» – малопотужні моделі, призначені для побутового використання і оснащені малою кількістю функціональних можливостей.

Залежність класу електром’ясорубки, її електричної потужності і продуктивності приведена в таблиці нижче.

клас приладуЕлектрична потужністьпродуктивність
«А»1,5-3 кВт2 кг / хв
«В»0,8-1,5 кВт1,5 кг / хв
«С»0,4-0,8 кВт1 кг / хв

До відома!

Продуктивність (в таблиці) вказана при приготуванні м’ясного фаршу в усередненому значенні для різних моделей. Для конкретного пристрою даний показник вказується виробником в супровідній документації.

При виборі електричної м’ясорубки основними критеріями, що впливають на вибір конкретного приладу, є технічні характеристики. Розглянемо кожну з них:

 1. Електрична потужність. Цей показник визначає кількість електричної енергії, яка споживається пристроєм під час роботи, а також характеризує його продуктивність.
 2. Продуктивність. Визначає здатність м’ясорубки переробити кількість продуктів в одиницю часу.
 3. Габаритні розміри і вага . Розміри корпусу залежать від потужності електричного двигуна, а вага – від матеріалів, що використовуються при виготовленні механічного редуктора (шестерень) і також електричної потужності.
 4. Матеріали, які використовуються при виготовленні . При виготовленні корпусу використовується міцний пластик, нержавіюча сталь і чорний метал з емальованим покриттям.

При виробництві завантажувального лотка застосовують харчовий пластик і нержавіючу сталь.

До відома!

Використання пластика зменшує вагу приладу, але вимагає більшої обережності при його використанні і зусиль при обслуговуванні.

Крім того, важливу роль відіграють насадки, якими оснащується модель, а саме:

 • м’ясорубка – основна насадка, необхідна для приготування фаршу, може оснащуватися дисками з різним діаметром отворів;
 • для кеббе – трубочки з м’яса, фаршируємо різними видами наповнювача;
 • для печива – надання тісту певної форми;
 • для ковбаси – використовується для набивання оболонки м’ясним фаршем, при приготуванні ковбас в домашніх умовах;
 • для шинкування – забезпечує нарізку овочів і фруктів рівними часточками;
 • соковижималка – використовується при приготуванні свіжовичавленого соку з фруктів і овочів;
 • терка – використовується для натирання овочів і фруктів, бувають різних фракцій, які забезпечують різну ступінь подрібнення.

Вивчимо додаткові можливості і характеристики. Перерахуємо найважливіші з них:

 • довжина мережевого шнура;
 • наявність захисту електричного двигуна від аварійних режимів роботи;
 • режими використання – рекомендована тривалість включення;
 • наявність відсіків для зберігання насадок і електричного кабелю.
повернутися до меню ↑

Яку вибрати електром’ясорубку

На вітчизняному ринку побутового обладнання для кухні представлена велика кількість моделей електричних м’ясорубок різних виробників, тому часом буває непросто вибрати потрібний прилад.

Фахівці нашої редакції рекомендують при виборі моделі звернути увагу на такі моменти:

 1. Для побутового використання цілком вистачить приладів класів «В» або «С», тому як більш потужні і продуктивні моделі коштують набагато дорожче, а це недоцільно при періодичному використанні.
 2. Гучність – це один з недоліків подібного обладнання, тому краще купити пристрій середньої потужності і з шестернями з полімерних матеріалів.
 3. Корпус, виготовлений з металу, є більш міцним до зовнішніх механічних впливів, але він володіє більшою масою, що буває незручно при частих перестановках пристрою.
 4. Функціональність моделі залежить від кількості насадок, доступних для використання, тому при виборі на цей показник необхідно звертати особливу увагу.
 5. Надійність обладнання гарантує компанія виробник, тому краще купувати моделі відомих брендів, які зарекомендували себе тільки з позитивного боку.

Важливо!

Деякі виробники в паспорті приладу вказують 2 види потужності, один з яких відповідає номінальному значенню, а другий – гранично допустимому.

повернутися до меню ↑

Огляд виробників і популярних моделей електричних м’ясорубок

Як вже було написано вище, на ринку нашої країни представлена ​​велика кількість моделей електричних м’ясорубок, вироблених в різних технічно розвинених країнах світу. Найбільш затребуваними серед досвідчених користувачів є моделі таких компаній, як:

 • Bosch (Німеччина);
 • Moulinex (Франція);
 • Polaris, Аксион, Bork і Redmond – російського виробництва;
 • Marta (Китай);
 • Philips (Нідерланди);
 • SUPRA (Японія);
 • Kenwood (Великобританія).

Також читайте на нашому сайті про пароварки: https://kstech.com.ua/tovari-dlya-kyxni/krashh%d1%96-parovarki-5-topovikh-modelej/

Найбільш популярні моделі, за відгуками користувачів

Bosch MFW 66020

Електрична м'ясорубка Bosh MFW 66020-фото

Потужна м’ясорубка від Bosch із класичними можливостями. Двигун в основі забезпечує номінальну потужність в 600 Вт, цього буде достатньо для обробки 2.3 кг м’яса за хвилину. Комплектована дисками для фарширування з різним діаметром отворів, а також насадкою для створення домашніх ковбас. Корпус і завантажувальний лоток виготовлені з пластику, шнек і насадки – нержавіюча сталь, а ніжки прогумовані. Також в корпусі передбачений спеціальний відсік для мережевого шнура. При перегріві або перевантаженні (наприклад, в разі заклинювання шнека) пристрій автоматично відключається.

Bosch ProPower MFW68660 

Bosch ProPower MFW68660 - фото

Електрична м’ясорубка Bosch ProPower MFW68660  стане надійним помічником для кожної господині на кухні. З її допомогою ви зможете швидко перемолоти м’ясо у фарш, розмолоти сухарі або овочі. Виріб відрізняється високою потужністю двигуна в 900 Вт (піковий показник при блокуванні шнека складає 2500 Вт), це означає, що зможе впоратися зі скибками жорсткого м’яса з прожилками. Продуктивність помелу становить 3,2 кг/хв – відмінний результат для виробів даного класу.

Moulinex HV10 ME 850
22.02.2020
    

Ця м'ясорубка в нашій родині вже давно. Дуже хороша і не замінена річ. Будь-яке м'ясо навіть з жилками вона прокручує ідеально. Ножі зі сталі, дуже добре заточені. Взагалі я не люблю напівфабрикати і фарш я роблю завжди сама. На котлети не завжди йде окіст або вирізка, можна щось і дешевше взяти, із жилками. Але не кожна м'ясорубка впорається з таким завданням. Ця м'ясорубка все перемелює все. Ножі не намотують на себе залишки жил і м'ясо, дуже зручна в застосуванні, легко миється, ножі довго не тупляться. Якщо я їду на дачу, то я беру її з собою. Незамінна річ на кухні і помічниця будь-якій господині.

Ardesto MGL-1730R

Ardesto MGL-1730R-фото

Електром’ясорубка PMG 1820 L від компанії Polaris підійде для використання, як в домашніх умовах, так і в невеликих кафе. Компактний дизайн допоможе заощадити місце на кухні й раціонально розставити побутову техніку. Модель оснащена функцією реверсу, яка допомагає позбутися від засмічень під час використання, наприклад, від сухожиль або твердих шматочків овочів. Дана система перевертає шнек м’ясорубки в зворотньому напрямку і дозволяє виштовхнути зайве в завантажувальний отвір. При цьому розбирати м’ясорубку не потрібно.

Gorenje MG 1602 W

Gorenje MG 1602 W - фото

Електром’ясорубка Gorenje MG 1602 W оснащена двома перфорованими дисками для м’яса. Допускається безперервна робота протягом 5 хвилин. Устаткування доповнено системою захисту двигуна від перевантажень, а також зручною системою зворотнього ходу. Комфортному застосуванню сприяє наявність прогумованих ніжок, що не ковзають по поверхні столу.


ПЛЮСИ:

 • Потужна, добре і швидко перемелює
 • Легко розбирається і миється
 • Не перегрівається, не ковзає по столу

МІНУСИ:

 • Шумно працює
 • Мало насадок
 • Короткий шнурTefal Classic NE105838

Tefal Classic NE105838 - фото

Мясорубка Tefal Classic NE105838 виконана в стильному дизайні і оснащена розбірним корпусом і зручним лотком з міцного пластику. Проста конструкція вироба сприяє зручному очищенню кожного елемента, а також оперативному збиранню та розбиранню м’ясорубки. Габарити становлять 17x32x26 см, що дозволяє використовувати посуд висотою до 11 см. Дана система не оснащена захистом від перегріву двигуна, через що час безперервної роботи не повиннен перевищувати 15 хвилин.  Корпус оснащений відсіком для зберігання мережевого шнура.

Аксион М 32.01
23.02.2020
    

Нарешті в мене з'явилася відмінна м'ясорубка, я так довго її вибирала, що вже почала потихеньку сходити з розуму, мені хотілося потужну і за доступною для мене ціною. Подруги мої знущалися і говорили, що так не буває... Ну я все таки знайшла, це м'ясорубка "Аксион М32". Робить свою справу на відмінно, порубала мені м'ясо так швидко, що я навіть і не очікувала. Правда галаслива дуже "подружка", проте -який результат. Зручна в збірці, немає ніяких проблем. Сподобалося, що шнур можна акуратно прибрати в задню частину м'ясорубки і просто закрити кришечкою.

повернутися до меню ↑

FAQ

Який корпус м’ясорубки вибрати? Металевий або пластиковий?

Матеріал корпусу на роботу м’ясорубки не впливає. Корпус з металу частіше використовується в промислових м’ясорубках, де навантаження на неї досить високе. Але побутові прилади можуть мати і альтернативу – корпус з комбінованих матеріалів.

Summary
Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку - різновиди і особливості сучасних моделей
Article Name
Як вибрати електричну м'ясорубку для будинку - різновиди і особливості сучасних моделей
Description
Як обрати електричну м'ясорубку для дому. На що звернути увагу при виборі? Кращі моделі за оцінками користувачів. Все це можна знайти у нашому огляді.
Author
Домогарова Валентина
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.