Вибираємо кращу радіоняню: незалежний ТОП-5

Коли ми привезли первісток з пологового будинку додому, я відчула не тільки радість, а й шок. Малюк був неспокійним, вимагав постійної уваги. Займатися домашніми справами вдавалося, тільки поки він спав. Тоді я і задумалася про покупку няньки – пристрою, здатного полегшити життя молодої мами. Зараз я розповім вам, як правильно вибрати радіоняню, і запропоную свій суб’єктивний ТОП-5 кращих радіонянь.

Радіоняня: Гід покупця

Що таке радіоняня?

Радіоняня – компактний прилад, що працює за принципом рації. Його мета – оповістити дорослих, що дитина прокидається. Чуйні датчики не дадуть прогавити момент, коли малюк починає проявляти невдоволення. Перебуваючи в іншій кімнаті, мама через динамік почує кректання. Можна вчасно підійти, заспокоїти чадо, не давши йому розкричатися.

Зазвичай пристрій складається з двох блоків: батьківського і дитячого. Дитячий датчик знаходиться в кімнаті малюка, батьківський ставлять поруч з дорослими. Зустрічаються моделі і з іншою комплектацією. Наприклад, радіоняня Ramili Baby RA300DUO має два дитячих блоку. Якщо доводиться постійно переносити дитину з кімнати в кімнату, з такою «помічницею» не потрібно щоразу переставляти дитячий блок.

Батьківський датчик найчастіше роблять більш компактним, щоб його можна було носити з собою. Іноді він настільки мініатюрний, що поміщається в кишеню.

Деякі пристрої мають:

 1. кліпсу для кріплення на поясі;
 2. ремінець;
 3. форму браслета.

На що звертати увагу при виборі радіоняні?

Двох ідентичних моделей не буває. І це добре, тому що вимоги у батьків різні. У багатому асортименті легко вибрати варіант, який підходить саме для вашої конкретної сім’ї. Які характеристики найбільш важливі?

За способом передачі сигналу радіоняні поділяють на аналогові і цифрові. Аналогові потрібно налаштовувати вручну. Власники таких приладів кажуть про перешкоди. Якщо хтось із сусідів теж користується радіонянею аналогового типу, ваш пристрій може вловити плач чужої дитини. І розмови сторонніх теж. Щоб не стати «шпигуном» мимоволі, рекомендують підбирати аналогову модель мінімум з двома каналами. До речі, з таким приладом не можна бути впевненим, що вас ніхто не підслуховує.

Якість звуку у цифрової радіоняні краще. Сигнал в ній зашифровано, тому ризик «прослушки» зведений до мінімуму.

Зверніть увагу і на джерело живлення:

 1. від електромережі;
 2. від акумуляторів або батарейок;
 3. змішаний.

Підключення няньки до розетки – гарантія постійної роботи. Не потрібно стежити, не сіла чи батарейка. Мінус: такий прилад не можна носити з собою. Щоб стаціонарний датчик краще сприймав звуки, його потрібно розміщувати поруч з ліжечком. Відповідно, дитячі меблі доведеться ставити ближче до розетки, що влаштовує далеко не всіх батьків.

Радіоняню, що працює від акумуляторів, можна встановлювати практично де завгодно, брати на вулицю. Деякі матусі примудряються збігати з гаджетом в найближчий супермаркет або навіть позайматися у фітнес-клубі! Мінус: потрібно постійно стежити за ступенем заряду. Батарейка не розрядиться в самий невідповідний момент, якщо ви підберете радіоняню з оповіщенням про низький рівень енергії.

Оптимальне рішення: знайдіть пристрій, здатний працювати як від мережі, так і від акумуляторів.

Корисні додаткові опції

Сьогодні виробники постачають радіоняні із різноманітними додатковими опціями, наприклад системою зворотнього зв’язку. Вона дозволяє переключитися на розмову і заспокоїти немовля з іншої кімнати.

Ще більш зручною радіоняню роблять:

 1. нічник;
 2. годинник;
 3. вимірювачі температури і вологості повітря;
 4. програвач колискових.

Існують варіанти, оснащені датчиками дихання. Вони подають сигнал, якщо дитина перестає дихати.

Також читайте про стерилізатори для пляшечок: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/tovaru-dlya-ditey/krashchyi-sterylizator-dlia-pliashechok-nezalezhnyi-top-6/

повернутися до меню ↑

ТОП-5 кращих радіонянь

Вибираючи кращу радіоняню я зрозуміла: вибір брендів величезний! Розглянемо найбільш популярні моделі.  

Радіоняня Philips Avent SCD501 з двостороннім зв’язком

Philips Avent SCD501 - фото

Цифрова радіоняня серії Philips Avent SCD501 не відноситься до економ-варіантів. Її відносно висока ціна виправдана багатими з функціями. Прилад має 120 каналів для зв’язку. На відкритій місцевості він передає сигнал на відстань до 330 м. Радіус дії в приміщенні – до 50 м. Радіоняня даної моделі перемикається в режим двостороннього зв’язку. Дитячий блок програє заспокійливі мелодії і може використовуватися як нічник: світло випромінює індикатор у вигляді півмісяця. Батьківський блок має невеликий розмір і вагу. Він сповістить вас, коли заряд акумулятора наближається до мінімуму. Звуковий сигнал спрацює і в тому випадку, якщо дорослий опиниться поза зоною прийому. Гучність регулюється, тому не бійтеся розбудити дитину. При бажанні можна прикріпити до пристрою спеціальний ремінець (він йде в комплекті) і носити динамік на шиї. Обидва блоки працюють як від мережі, так і від батарейок. У Philips Avent SCD506 вбудована функція Smart ECO. Вона автоматично зменшує інтенсивність радіосигналу при скороченні відстані між дитячим та батьківським блоком. Це дозволяє економити енергію.

Philips Avent SCD506
17.08.2020
    

Дуже хороша радіоняня, перш ніж купити подивилася всі відгуки, зупинилася на цьому виборі. Авент виробляє якісні речі, може і тому вибрала цю фірму. Користуюся нянею не надто давно, мені все подобається, звук хороший, є мелодія, можна спілкуватися з дитиною якщо десь знаходишся, можна використовувати як нічник. Є один мінус, т.к. я живу в селі то в заметіль і дощ няня втрачає зв'язок між собою і це дуже не зручно.


ПЛЮСИ:

 • Перемикається в режим двостороннього зв’язку
 • Функція Smart ECO
 • Програє мелодії та може використовуватися як нічник

МІНУСИ:

 • Висока ціна
 • Музика автоматично не змінюється
 • Погодні умови впливають на якість зв’язкуРадіоняня Lorelli Day and Night з радіусом дії 300 м

Lorelli Day and Night - фото

Цифровий варіант контролю за дитиною від компанії Beurer (серія BY33) має 120 робочих каналів. Більшість виробників роблять батьківський блок менше, ніж дитячий, щоб дорослі могли носити пристрій з собою. Тут навпаки: дитячий датчик більш мініатюрний. Модель зручна тим, що до неї підходять різні джерела живлення: електромережа, акумулятори, батарейки. Якщо ви від’єднуйте пристрій від мережі, він автоматично перейде в режим роботи від акумуляторів. Ця якість виручає, коли в будинку раптово відключають світло. Перед першим використанням від мережі батьківський блок рекомендується заряджати протягом приблизно 16 годин. Якщо дитина спокійно спить, радіоняня переходить в режим Eco +. Рівень випромінювання зменшується.


ПЛЮСИ:

 • Режим Eco +
 • Різні джерела живлення
 • Мініатюрний дитячий датчик

МІНУСИ:

 • Відсутність двостороннього зв’язку
 • Погана чутливість мікрофонаРадіоняня Chicco Video Baby Monitor Smart  двома батьківськими блоками

Chicco Video Baby Monitor Smart - фото

У приладі використовується цифрова передача даних на відстань до 300 м (без перешкод). У приміщенні сигнал поширюється на 50 м. Для зниження перешкод і додання чистого звучання застосовується технологія DECT. Працює режим VOX (автоматичне включення голосом) і двосторонній зв’язок. У верхній частині обох блоків для зручності зроблені невеликі ручки. Батьківський передавач працює як від мережі, так і від батарейок. На ньому передбачена додаткова кліпса (для кріплення на одязі). Такий прилад можна носити з собою практично всюди. Якщо ж ви випадково вийдете з діапазону прийому, радіоняня подасть сигнал. Прилад обладнаний двома батьківськими блоками: для мами і тата. Дитячий блок потрібно підключати до електромережі. Він забезпечений зручною підставкою, каганцем і програвачем колискових.


ПЛЮСИ:

 • Технологія DECT
 • Режим VOX
 • Обладнаний двома батьківськими блоками

МІНУСИ:

 • Дитячий блок потрібно підключати до електромережі
 • Якщо близько підійти із переносним блоком до бази моторошно фонитьРадіоняня Motorola MBP140 – бюджетний варіант

Радіоняня Motorola MBP140 - фото

Пристрій від Motorola: серед цифрових радіонянь з нашої вибірки, ця, мабуть, сама економічна. Незважаючи на порівняно невелику ціну, прилад радує своїми технічними можливостями. У нього великий радіус дії (до 300 м на вулиці), двосторонній зв’язок. Кількість каналів всього 10, але для домашнього використання цього достатньо. Батьківський блок працює від мережі або акумулятора (до 8 годин). Для зарядки його потрібно поміщати на спеціальну підставку з шнуром. До виробу додаються ремінці. Дитячий блок більше за розміром, ніж батьківський. Зверніть увагу: він підключається в розетку безпосередньо, без шнура. Ліжечко доведеться ставити поблизу від джерела живлення. Якщо ви плануєте брати радіоняню у відпустку або залишати в колясці зі сплячою дитиною, краще вибрати інший варіант.

Motorola MBP140
17.08.2020
    

Радіоняня так то не погана, але ось на батьківському блоці не вистачає світлового індикатора щоб було видно коли малюк прокинувся, і вона дуже тиха, підходить для використання тільки вночі і в тиші. З зарядкою батьківського блоку у мене проблем немає, заряджає добре і батареї вистачає на довго, блок у малюка хороший, чутливий.


ПЛЮСИ:

 • Батьківський блок працює від мережі або акумулятора
 • Двосторонній зв’язок

МІНУСИ:

 • Дитячий блок підключається в розетку безпосередньо
 • Всього 10 каналівРадіоняня Babymoov Simply Care – аналогова

Babymoov Simply Care - фото

Аналогова радіоняня Babymoov Simply Care з двома робочими каналами. Дальність передачі сигналу у неї досягає 800 м на відкритому просторі. Живлення: від мережі, акумуляторів або батарейок. Зовні обидва блоки дуже схожі. Щоб батьки не плутали їх, антена на дитячому датчику виконана в жовтому кольорі, а на дорослому – в білому. Родзинка радіоняні Beurer BY84 – цікавий дисплей. Зображення на ньому змінюється разом з поведінкою дитини. Якщо малюк спить, ви побачите на екрані закриті очі. Якщо чадо почне плакати, з’явиться примхлива гримаса. Дисплей також показує радіус дії, рівень заряду батарей. У приладі є режим EcoMode, який дозволяє знизити випромінювання і енерговитрати. Прочитавши десятки відгуків і інструкцій, я прийшла до висновку: кращими можна вважати цифрові моделі з максимальною кількістю функцій. На жаль, вони коштують досить дорого. Якщо ж ви плануєте використовувати виріб тільки в невеликій квартирі, без деяких опцій, наприклад, двостороннього зв’язку, можна обійтися і заощадити.


ПЛЮСИ:

 • Радіус дії 800 м на відкритому просторі
 • Багатофункціональний дісплей
 • Режим EcoMode

МІНУСИ:

 • Тугий механізм заміни батарейок
 • Односторонній зв’язокповернутися до меню ↑

FAQ

Чи не шкідливо випромінювання для дитини?

Сучасні прилади роблять у відповідності зі стандартами. Щоб звести до мінімуму вплив від електричних полів, виробники рекомендують використовувати харчування від батарейок або акумуляторів.

Дальність дії буде така ж, як в характеристиках?

В описах технічних можливостей найчастіше вказують максимальний радіус дії на рівній відкритій місцевості. Якість сигналу можуть змінити пагорби, споруди, погодні явища. Щоб домогтися оптимальної якості звуку, прилади радять ставити на висоті недалеко від дверей або вікна. Радіоняню не варто розміщувати поруч з мікрохвильовкою або роутером.

Чи може радіоняня вважатися шпигунським устаткуванням?

Якби радіоняні вважалася спецтехнікою для прихованого спостереження, їх би не допустили у вільний продаж.

Summary
Вибираємо кращу радіоняню: незалежний ТОП-5
Article Name
Вибираємо кращу радіоняню: незалежний ТОП-5
Description
Кращі радіоняні: навіщо вони потрібні, на що звернути увагу при їх виборі, актуальні питання та відгуки реальних покупців
Author
Ната Левенець
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар
 1. Ясное предстоящее время граждан напрямую зависит от справедливости. Большой поклон Вам за деятельное содействие в вышеуказанном курсе.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.