Кращі гайковерти: 8 топових моделей

Гайковерти потрібні для відкручування різьбових з’єднань і виконання ряду інших схожих операцій. Якщо ви не знаєте, чим різні моделі відрізняються одна від одної, не варто робити вибір навмання: куплений таким чином пристрій може виявитися невідповідним для ваших цілей або мати завищену ціну для того набору функцій, що він надає. Щоб не помилитися у виборі, ми спочатку розберемо важливі нюанси, які стосуються гайковертів в принципі, а потім виберемо 8 кращих моделей і розглянемо їх докладніше.

Декілька слів о гайковертах

Які гайковерти краще?

Щоб визначитися з тим, який гайковерт більше підійде для вас, потрібно спочатку розібратися як їх ділять на типи, в чому полягають відмінності різних моделей, а потім – виробам яких компаній варто віддавати пріоритет. Виходячи з цього можна буде визначитися з тим, який гайковерт краще придбати.

Чим відрізняються гайковерти?

Вони можуть відрізнятися один від одного за цілим рядом параметрів, таких як потужність і максимальний крутний момент, вид приводу та інші Основні ми ще розберемо докладніше, але в першу чергу розрізняти слід дві основні категорії – побутові і професійні гайковерти.

Відрізняються вони в першу чергу за такими параметрами, як потужність і тривалість роботи без перерви. Побутовий пристрій може бути менш потужним, і просунутий захист від перегріву йому не потрібен, та й використовують для його виробництва не такі міцні матеріали – все це робить його дешевше професійних моделей.

Кращі фірми-виробники гайковертів

Виробництвом гайковертів займається велика кількість компаній з різних країн, в першу чергу Німеччини, Японії і США – хоча випускають велику частину продукції все одно в Китаї. Це не говорить про її низьку якість – в Піднебесній виготовляють як найпростіші і дешеві моделі, так і дорогі, високого рівня.

Вибір широкий, а тому варто виділити фірми, які користуються найбільшою довірою споживачів – їх продукція найпопулярніша. Це такі бренди як Bosch, DeWALT, Metabo, AIST і AEG. Серед японських виробників виділяються Hitachi і Makita – їх продукція славиться високим рівнем якості.

повернутися до меню ↑

На що звертати увагу при виборі гайковертів

Важливих параметрів чимало – потужність, максимальний крутний момент, від якого джерела живлення інструмент може працювати, вид приводу, а також цілий ряд інших. Варто розібрати докладніше деякі з перерахованих параметрів, щоб знати, які цифри будуть достатніми.

Споживана потужність

Для побутового гайковерта зазвичай достатньо потужності в 300 Вт. Чим вище потужність – тим більше можливостей, але більша частина їх буде в побуті просто не потрібна, а інструмент обійдеться дорожче. Професійні гайковерти можуть мати потужність в 1200 Вт або більше – вона буде потрібна для роботи з гайками на вантажівках та інших великих або спеціалізованих машинах, від яких потрібна підвищена міцність.

Максимальний крутний момент

Він вимірюється в Н x м, тобто ньютонах, помножених на метр. 1 Н x м – це крутний момент, вироблений силою в 1 Н на важіль довжиною 1 м, за умови, що сила прикладена до його кінця і спрямована перпендикулярно.

Це дуже важливий параметр – чим він вищий, тим більшого розміру гайок і болтів дозволяє закручувати гайковерт. Для більшої частини домашніх справ досить пристрою з обертовим моментом в межах 200 Н х м.

Надмірно старатися теж не варто – якщо гайки закручені занадто сильно, можуть виникнути проблеми з їх подальшим відкручуванням, вони можуть навіть бути пошкоджені. Занадто сильне затягування гайок – часта помилка новачків.

Робота від акумулятора

Працювати гайковерт може від мережі на 220 В, або на 12 В, а також від компресора. У ряді моделей передбачена можливість роботи від акумулятора. Головний плюс таких гайковертів – їх мобільність. Вони можуть працювати без необхідності підключатися до інших джерел живлення, і в деяких випадках це виявляється перевагою.

Тип акумулятора

У побутових гайковертів найчастіше використовуються нікель-кадмієві батареї. Головна перевага – дешевизна, але заряджати їх не можна до тих пір, поки вони не розрядяться повністю, що доставляє незручності. У професійних моделях замість них задіяні літій-іонні, заряджати які можна в будь-якому стані. Навпаки, не можна чекати, поки вони зовсім розрядяться – це призводить до їх виходу з ладу.

Ємність може становити 2-5 Ампера на годину. Від неї буде залежати, наскільки довго пристрій зможе пропрацювати в автономному режимі: якщо акумулятор має малу ємність, а споживає по час роботи гайковерт багато енергії, то цей час може становити близько півгодини. Економні ж прилади з об’ємними акумуляторами можуть працювати і по 3 години.

Тип патрона

Основні типи патронів:

 1. на один дюйм;
 2. на його половину;
 3. на три чверті;
 4. чотиригранник.

Для побутових цілей підходять пристрої з патронами першого і останнього типів. Решта два найчастіше використовуються в автомайстерні або при будівництві.

Наявність кейса

Не всі моделі продаються відразу з кейсами. Якщо у вас вже є відповідний кейс, це не буде проблемою. Але якщо немає, варто уважніше придивитися до тих гайковертів, які йдуть в комплекті з кейсами, адже без нього зберігати і переносити інструмент буде незручно.

Вид приводу: електричний або пневматичний

Моделі з електричним приводом виділяють широкий діапазон потужностей і високу точність, вони видають мало шуму. Робота моделей з пневматичним приводом заснована на силі стисненого повітря. Як результат, їм не потрібен масивний двигун, і вони легше, чи не перегріваються, можуть застосовуватися в приміщеннях, в яких не повинна використовуватися електрика.

Ударний або ненаголошений

Ударними називають прилади з тангенціальним ударом. Це означає, що зусилля додається не постійно, а в ході серії ударів. За допомогою ударних гайковертів можна розкрутити заіржавіле або старе кріплення, що інакше не піддається.

Інші плюси: дозволяє домогтися більш високого крутного моменту, можна обійтися без сильного притискання під час закручування, зап’ястю оператора інструменту несе не настільки високе навантаження. Але при використанні ударного інструменту потрібен постійний контроль, і він сильно шумить в порівнянні з ненаголошеними. Зазвичай для придбання переважний саме ударний.

Також читайте про мережеві шуруповерти: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/gadgeti-dla-cholowikiw/nezaminni-pomichnyky-pry-remonti-krashchi-merezhevi-shurupoverty/

повернутися до меню ↑

Топ 8 кращих гайковертів

Кращі електричні гайковерти

Гайковерт ЗУБР ЗГУЭ-350

Гайковерт ЗУБР ЗГУЭ-350 - фото

Досить потужний і важкий пристрій середнього цінового сегмента. Його крутний момент – до 300 Н х м, кількість ударів в хвилину – 3 000, а потужність – 350 Вт. Це непогані показники для побутового гайковерта, хоча крутний момент далеко не у всіх видів продукції дотягує до заявленого. Невідомо, з чим пов’язана така різниця в якості, але крутний момент деяких інструментів ледь досягає 150 Н х м – майте це на увазі, якщо вам потрібен більший.

Харчування тільки від мережі, вага – 3 150 гр. Гарантія від виробника на 5 років дозволяє не турбуватися про можливу поломку – тим більше, що цей гайковерт виділяється надійною і якісною збіркою.

ЗУБР ЗГУЭ-350 радує і понині
ЗУБР ЗГУЭ-350
26.08.2020
    

При покупці терзали сумніви через нестабільність відгуків в інтернеті. Але в цей раз реальність в хорошому сенсі перевершила очікування. Оскільки гайка шківа коленвала (головка на 30 (начебто, не менше)) на вольво S40 НЕ відкручують другий день і була надія тільки на болгарку, то вирішив чим чорт не жартує. Загалом за допомогою ЗУБРа відкрутилася за 20 секунд з другого підходу. Колісні гайки закручені по моменту на 150 Нм відкручує на ура. Оскільки з авто та іншою технікою воджуся стабільно і часто, то себе окупить швидко. Як мінімум нерви і цілий вечір він мені вже заощадив =) З тих пір пройшов майже рік, інструмент продовжує радувати, використовується в лайтовом режимі в гаражі.


ПЛЮСИ:

 • Довгий шнур
 • Є реверс

МІНУСИ:

 • Харчування тільки від мережі
 • Важкий і великий за розмірами



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Гайковерт Makita TD110DZ

Гайковерт Makita TD110DZ - фото

Ударний гайковерт з живленням від знімного акумулятора від Makita. Значно легше попередньої моделі (важить всього 920 гр) і розрахований на виконання більш простих завдань – крутний момент не перевищує 90 Н х м. Але, якщо вам не потрібен більший, ця модель стане хорошим вибором – вона поєднує невисоку ціну з мобільністю і простотою використання.

При закручуванні практично не потрібно прикладати зусилля завдяки тому, що інструмент ударний. Пристрій має світлодіодне підсвічування. Акумулятор докуповується окремо, як і зарядний пристрій. З недоліків варто відзначити хіба що один – гайковерт сильно шумить при роботі.


ПЛЮСИ:

 • Легкий та мобільний
 • Світлодіодне підсвічування

МІНУСИ:

 • Акумулятор докуповується окремо
 • Сильно шумить



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Hotline

Гайковерт Bort BSR-12

Гайковерт Bort BSR-12 - фото

Ще один ударний гайковерт, здатний працювати як від мережі, так і від акумулятора. Крутний момент у цій моделі – до 350 Н х м, її вага становить 1800 гр. Є реверс, гарантія від виробника на 2 роки. З огляду на скромну ціну, всі ці параметри досить непогані. Але тут також присутня проблема декларування виробником більш високого крутного моменту, ніж є насправді – реальні цифри часто куди скромніше.

Все ж гайковерт без проблем справляється практично з будь-яким завданням, що стоїть перед звичайним домашнім пристроєм, простий в обслуговуванні і управлінні, і за такі гроші непросто відшукати аналог краще. Головний недолік – погана збірка, а значить і ненадійність. При самостійній перезібірці пристрою може пропрацювати роки, але без – ламається часто.

Bort BSR-12 для мене те що треба!
Bort BSR-12
26.08.2020
    

До цього, досвіду використання електричних гайковертов не було. Включив і злякався. Просто крутить вхолосту. Подумав вже, що брак і доведеться йти в магазин міняти. Виявилось потрібно надіти головку на гайку і не натискаючи на гайку просто натиснути кнопку і почекати кілька секунд. Гайковерт розкручується і відбувається удар. Гайка за 5-6 таких ударів відкручується. Думаю, що для нечастого, домашнього використання саме те. Гайки варіатора і зчеплення відкрутив на раз! Раніше доводилося зупиняти зчеплення спец знімачем. Тепер швидко і легко відкручую і закручую. У трьох словах: покупкою задоволений, рекомендую!


ПЛЮСИ:

 • Є реверс
 • Можна працювати від прикурювача

МІНУСИ:

 • Якість збірки
 • Закороткий шнур



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Гайковерт Ingersoll Rand R3150-K1

Гайковерт Ingersoll Rand R3150-K1 - фото

Безударна модель, що використовується для складної і тонкої роботи. Для стандартних побутових завдань купувати її немає необхідності, тим більше, що і ціна висока. Крутний момент – 64 Н х м, в комплекті є літій-іонний знімний акумулятор на 1,5 А х ч, а також зарядний пристрій і кейс. Багато в чому висока ціна виправдана саме хорошим комплектом – у випадку з дешевими пристроями все це доведеться докуповувати окремо.

З важливих функцій варто виділити регулювання частоти обертання. Вага пристрою – 2 кг. Купувати його варто в тих випадках, коли потрібно саме ненаголошений кутовий гайковерт, для інших краще підійдуть більш прості моделі.


ПЛЮСИ:

 • Гарна комплектація
 • Регулюється частота обертання

МІНУСИ:

 • Ціна



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Кращі пневматичні гайковерти

Гайковерт Wester HSS-10

Гайковерт Wester HSS-10 - фото

Недорогий інструмент з параметрами, достатніми для потреб домашнього господарства. Крутний момент до 310 Н х м, тиск – 6,14 атм, а витрата повітря – 114 літрів в хвилину. Шумить пристрій не сильно – до 83 дБ. Але варто зазначити, що такі характеристики заявлені виробником і не цілком відповідають справжнім, зокрема, що крутний момент значно нижче, і не перевищує 150 Н х м.

Це значний мінус, але навіть справжні характеристики дуже непогані для інструменту за таку ціну. Тим більше, що на тлі інших бюджетних гайковертів цей виділяється гарною якістю зборки, і напевно пропрацює довго. Ще один недолік – щоб провернути перемикач зусилля, потрібно застосувати плоскогубці.

Ідеальний Wester HSS-10!
Wester HSS-10
26.08.2020
    

Якісний інструмент, свої функції виконує. Невелика витрата повітря. Потужність при цьому цілком пристойна. Інструмент приємно тримати в руках. Трохи незручно регулюється в процесі роботи. Зручно підключати повітря і міняти оснастку. Куди не подивлюсь, бачу тільки гідності. недоліків в ньому не бачу ніяких.


ПЛЮСИ:

 • Тиха робота
 • Якість збірки

МІНУСИ:

 • Щоб провернути перемикач зусилля, потрібно застосувати плоскогубці
 • Не відкручує гайки коліс



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Гайковерт Fubag PW158/312

Гайковерт Fubag PW158/312 - фото

Ще один недорогий гайковерт, з заявленими високими характеристиками, що значно до них не дотягує у багатьох власників. Такі проблеми зазвичай пов’язані з якістю виробництва – збирають майже всі гайковерти в Китаї, і стандарти, встановлені виробником, при цьому не завжди дотримуються.

Тому, хоча і крутний момент в 312 Н х м, не варто дивуватися, якщо не вдасться розкрутити гайку, для якої потрібно в півтора рази менший. І все ж для тих, кому високий крутний момент не потрібен, цей гайковерт буде хорошим вибором. Цьому сприяє і гарантія на 2 роки. В недолік можна записати високу витрату повітря при роботі – обсягу ресивера надовго не вистачає.


ПЛЮСИ:

 • Якість збірки
 • Високі характеристики

МІНУСИ:

 • Висока витрата повітря
 • Немає точної інструкції
 • Немає ключа для фіксатора регулювання тиску



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Гайковерт AIST 90141360

Гайковерт AIST 90141360 - фото

Це куди більш серйозний пристрій, що відноситься до професійних – але можна його використовувати і вдома. Заявлений крутний момент до 1 356 Н х м, число оборотів – до 7 500 за хвилину.

Надійний, швидкий і зручний трьохскоростний інструмент, який можна застосовувати і в автосервісі, його параметри повністю виправдовують ціну – за пристрій такого класу високою її не назавеш. Головний плюс – модель не доставить жодних проблем, які супроводжують покупку більш дешевих, адже всі вони мають явні недоліки. При своїх потужних параметрах пристрій до того ж компактний і легкий.

AIST 90141360 відмінна якість!
AIST 90141360
26.08.2020
    

Працюємо вже другий рік таким. Болти і гайки відкручує бадьоро. Компактний, зручний і надійний помічник. Жодного разу не підвів. Повітря ніде не труїть. Рекомендую, відмінний і потужний гайковерт за адекватні гроші.


ПЛЮСИ:

 • Має 3 швидкості
 • Компактний і легкий
 • Зручний для руки

МІНУСИ:

 • Ціна



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado

Гайковерт Metabo RS 320

Гайковерт Metabo RS 320 - фото

Легкий і недорогий інструмент від Metabo: його вага 1 200 гр. Крутний момент досягає 70 Н х м, кількість обертів – 170 в хвилину. Він має міцний корпус з металу і високий робочий ресурс. Витрата повітря досить помірна – 240 літрів в хвилину.

Гайковерт виділяється якістю збірки, особливо для виробів невисокої вартості, має голівку кутового типу з трёщоткой. З нею стає простіше працювати в місцях, доступ до яких зазвичай утруднений. Параметрів інструменту досить для побутових завдань, працювати з ним просто і зручно, і часто саме він – найкращий вибір для будинку.


ПЛЮСИ:

 • Корпус з металу
 • Голівка з трещіткою

МІНУСИ:

 • Підходить тільки для будинку



Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYOКупуй на Eldorado
повернутися до меню ↑

FAQ

Яку мінімальний тиск потрібен для пневматичного гайковерта?

Залежить від моделі гайковерта, найчастіше 8 бар.

Гайковерт може працювати постійно, подібно дрилі?

Для такого використання він занадто важкий. Краще все-таки придбати для цієї мети справжню дриль.

Який гайковерт краще підходить для зміни коліс: пневматичний або електричний?

Для легкових машин більше підходить електричний з можливістю роботи від акумулятора, для вантажівок – пневматичний.

Чим гайковерт відрізняється від шуруповерта?

Гайковерт – більш важкий і потужний інструмент. Він використовується у випадках, коли треба обов’язково додати серйозних зусиль.

НазваОсновні характеристикиЦіна

ЗУБР ЗГУЭ-350


Гайковерт ЗУБР ЗГУЭ-350 - фото-min
- Його крутний момент - до 300 Н х м;
- Кількість ударів в хвилину - 3 000;
- Потужність - 350 Вт.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Makita TD110DZ


Гайковерт Makita TD110DZ - фото-min
- Вага всього 920 гр;
- Розрахований на виконання більш простих завдань;
- Крутний момент не перевищує 90 Н х м.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Hotline

Bort BSR-12


Гайковерт Bort BSR-12 - фото-min
- Крутний момент - до 350 Н х м;
- Вага становить 1800 гр;
- Є реверс;
- Гарантія від виробника на 2 роки.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Ingersoll Rand R3150-K1


Гайковерт Ingersoll Rand R3150-K1 - фото-min
- Крутний момент - 64 Н х м;
- В комплекті є літій-іонний знімний акумулятор на 1,5 А х ч;
- Зарядний пристрій і кейс.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Wester HSS-10


Гайковерт Wester HSS-10 - фото-min
- Крутний момент до 310 Н х м;
- Тиск - 6,14 атм;
- Витрата повітря - 114 літрів в хвилину;
- Шумить пристрій не сильно - до 83 дБ.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Fubag PW158/312


Гайковерт Fubag PW158:312 - фото-min
- Крутний момент в 312 Н х м;
- Тиск - 6.30 атм;
- Витрата повітря - 623 л / хв.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

AIST 90141360


Гайковерт AIST 90141360 - фото-min
- Заявлений крутний момент до 1 356 Н х м;
- Кількість обертів - до 7 500 за хвилину;
- Можна застосовувати і в автосервісі, його параметри повністю виправдовують ціну.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Metabo RS 320


Гайковерт Metabo RS 320 - фото-min
- Вага 1 200 гр;
- Крутний момент досягає 70 Н х м;
- Кількість обертів - 170 в хвилину.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado
Summary
Кращі гайковерти: 8 топових моделей
Article Name
Кращі гайковерти: 8 топових моделей
Description
Гайковерти: який вибрати, основні характеристики, огляд 8 кращих моделей, відповіді на популярні питання, відгуки реальних покупців
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.