Кращі гайковерти: 8 топових моделей

Гайковерти потрібні для відкручування різьбових з’єднань і виконання ряду інших схожих операцій. Якщо ви не знаєте, чим різні моделі відрізняються одна від одної, не варто робити вибір навмання: куплений таким чином пристрій може виявитися невідповідним для ваших цілей або мати завищену ціну для того набору функцій, що він надає. Щоб не помилитися у виборі, ми спочатку розберемо важливі нюанси, які стосуються гайковертів в принципі, а потім виберемо 8 кращих моделей і розглянемо їх докладніше.

Декілька слів о гайковертах

Які гайковерти краще?

Щоб визначитися з тим, який гайковерт більше підійде для вас, потрібно спочатку розібратися як їх ділять на типи, в чому полягають відмінності різних моделей, а потім – виробам яких компаній варто віддавати пріоритет. Виходячи з цього можна буде визначитися з тим, який гайковерт краще придбати.

Чим відрізняються гайковерти?

Вони можуть відрізнятися один від одного за цілим рядом параметрів, таких як потужність і максимальний крутний момент, вид приводу та інші Основні ми ще розберемо докладніше, але в першу чергу розрізняти слід дві основні категорії – побутові і професійні гайковерти.

Відрізняються вони в першу чергу за такими параметрами, як потужність і тривалість роботи без перерви. Побутовий пристрій може бути менш потужним, і просунутий захист від перегріву йому не потрібен, та й використовують для його виробництва не такі міцні матеріали – все це робить його дешевше професійних моделей.

Кращі фірми-виробники гайковертів

Виробництвом гайковертів займається велика кількість компаній з різних країн, в першу чергу Німеччини, Японії і США – хоча випускають велику частину продукції все одно в Китаї. Це не говорить про її низьку якість – в Піднебесній виготовляють як найпростіші і дешеві моделі, так і дорогі, високого рівня.

Вибір широкий, а тому варто виділити фірми, які користуються найбільшою довірою споживачів – їх продукція найпопулярніша. Це такі бренди як Bosch, DeWALT, Metabo, AIST і AEG. Серед японських виробників виділяються Hitachi і Makita – їх продукція славиться високим рівнем якості.

повернутися до меню ↑

На що звертати увагу при виборі гайковертів

Важливих параметрів чимало – потужність, максимальний крутний момент, від якого джерела живлення інструмент може працювати, вид приводу, а також цілий ряд інших. Варто розібрати докладніше деякі з перерахованих параметрів, щоб знати, які цифри будуть достатніми.

Споживана потужність

Для побутового гайковерта зазвичай достатньо потужності в 300 Вт. Чим вище потужність – тим більше можливостей, але більша частина їх буде в побуті просто не потрібна, а інструмент обійдеться дорожче. Професійні гайковерти можуть мати потужність в 1200 Вт або більше – вона буде потрібна для роботи з гайками на вантажівках та інших великих або спеціалізованих машинах, від яких потрібна підвищена міцність.

Максимальний крутний момент

Він вимірюється в Н x м, тобто ньютонах, помножених на метр. 1 Н x м – це крутний момент, вироблений силою в 1 Н на важіль довжиною 1 м, за умови, що сила прикладена до його кінця і спрямована перпендикулярно.

Це дуже важливий параметр – чим він вищий, тим більшого розміру гайок і болтів дозволяє закручувати гайковерт. Для більшої частини домашніх справ досить пристрою з обертовим моментом в межах 200 Н х м.

Надмірно старатися теж не варто – якщо гайки закручені занадто сильно, можуть виникнути проблеми з їх подальшим відкручуванням, вони можуть навіть бути пошкоджені. Занадто сильне затягування гайок – часта помилка новачків.

Робота від акумулятора

Працювати гайковерт може від мережі на 220 В, або на 12 В, а також від компресора. У ряді моделей передбачена можливість роботи від акумулятора. Головний плюс таких гайковертів – їх мобільність. Вони можуть працювати без необхідності підключатися до інших джерел живлення, і в деяких випадках це виявляється перевагою.

Тип акумулятора

У побутових гайковертів найчастіше використовуються нікель-кадмієві батареї. Головна перевага – дешевизна, але заряджати їх не можна до тих пір, поки вони не розрядяться повністю, що доставляє незручності. У професійних моделях замість них задіяні літій-іонні, заряджати які можна в будь-якому стані. Навпаки, не можна чекати, поки вони зовсім розрядяться – це призводить до їх виходу з ладу.

Ємність може становити 2-5 Ампера на годину. Від неї буде залежати, наскільки довго пристрій зможе пропрацювати в автономному режимі: якщо акумулятор має малу ємність, а споживає по час роботи гайковерт багато енергії, то цей час може становити близько півгодини. Економні ж прилади з об’ємними акумуляторами можуть працювати і по 3 години.

Тип патрона

Основні типи патронів:

 1. на один дюйм;
 2. на його половину;
 3. на три чверті;
 4. чотиригранник.

Для побутових цілей підходять пристрої з патронами першого і останнього типів. Решта два найчастіше використовуються в автомайстерні або при будівництві.

Наявність кейса

Не всі моделі продаються відразу з кейсами. Якщо у вас вже є відповідний кейс, це не буде проблемою. Але якщо немає, варто уважніше придивитися до тих гайковертів, які йдуть в комплекті з кейсами, адже без нього зберігати і переносити інструмент буде незручно.

Вид приводу: електричний або пневматичний

Моделі з електричним приводом виділяють широкий діапазон потужностей і високу точність, вони видають мало шуму. Робота моделей з пневматичним приводом заснована на силі стисненого повітря. Як результат, їм не потрібен масивний двигун, і вони легше, чи не перегріваються, можуть застосовуватися в приміщеннях, в яких не повинна використовуватися електрика.

Ударний або ненаголошений

Ударними називають прилади з тангенціальним ударом. Це означає, що зусилля додається не постійно, а в ході серії ударів. За допомогою ударних гайковертів можна розкрутити заіржавіле або старе кріплення, що інакше не піддається.

Інші плюси: дозволяє домогтися більш високого крутного моменту, можна обійтися без сильного притискання під час закручування, зап’ястю оператора інструменту несе не настільки високе навантаження. Але при використанні ударного інструменту потрібен постійний контроль, і він сильно шумить в порівнянні з ненаголошеними. Зазвичай для придбання переважний саме ударний.

Також читайте про мережеві шуруповерти: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/gadgeti-dla-cholowikiw/nezaminni-pomichnyky-pry-remonti-krashchi-merezhevi-shurupoverty/

повернутися до меню ↑

Топ 8 кращих гайковертів

Кращі електричні гайковерти

Гайковерт Bosch GSR 12V-30 Professional 06019G9000

Bosch GSR 12V-30 Professional 06019G9000 - фото

Досить потужний і важкий пристрій середнього цінового сегмента. Його крутний момент – до 300 Н х м, кількість ударів в хвилину – 3 000, а потужність – 350 Вт. Це непогані показники для побутового гайковерта, хоча крутний момент далеко не у всіх видів продукції дотягує до заявленого. Невідомо, з чим пов’язана така різниця в якості, але крутний момент деяких інструментів ледь досягає 150 Н х м – майте це на увазі, якщо вам потрібен більший.

Харчування тільки від мережі, вага – 3 150 гр. Гарантія від виробника на 5 років дозволяє не турбуватися про можливу поломку – тим більше, що цей гайковерт виділяється надійною і якісною збіркою.

ЗУБР ЗГУЭ-350
26.08.2020
    

При покупці терзали сумніви через нестабільність відгуків в інтернеті. Але в цей раз реальність в хорошому сенсі перевершила очікування. Оскільки гайка шківа коленвала (головка на 30 (начебто, не менше)) на вольво S40 НЕ відкручують другий день і була надія тільки на болгарку, то вирішив чим чорт не жартує. Загалом за допомогою ЗУБРа відкрутилася за 20 секунд з другого підходу. Колісні гайки закручені по моменту на 150 Нм відкручує на ура. Оскільки з авто та іншою технікою воджуся стабільно і часто, то себе окупить швидко. Як мінімум нерви і цілий вечір він мені вже заощадив =) З тих пір пройшов майже рік, інструмент продовжує радувати, використовується в лайтовом режимі в гаражі.


ПЛЮСИ:

 • Довгий шнур
 • Є реверс

МІНУСИ:

 • Харчування тільки від мережі
 • Важкий і великий за розмірамиГайковерт Makita TD110DZ

Гайковерт Makita TD110DZ - фото

Ударний гайковерт з живленням від знімного акумулятора від Makita. Значно легше попередньої моделі (важить всього 920 гр) і розрахований на виконання більш простих завдань – крутний момент не перевищує 90 Н х м. Але, якщо вам не потрібен більший, ця модель стане хорошим вибором – вона поєднує невисоку ціну з мобільністю і простотою використання.

При закручуванні практично не потрібно прикладати зусилля завдяки тому, що інструмент ударний. Пристрій має світлодіодне підсвічування. Акумулятор докуповується окремо, як і зарядний пристрій. З недоліків варто відзначити хіба що один – гайковерт сильно шумить при роботі.


ПЛЮСИ:

 • Легкий та мобільний
 • Світлодіодне підсвічування

МІНУСИ:

 • Акумулятор докуповується окремо
 • Сильно шумитьГайковерт Bort BAB-18I-LiDK 

Bort BAB-18I-LiDK - фото

Ще один ударний гайковерт, здатний працювати як від мережі, так і від акумулятора. Крутний момент у цій моделі – до 350 Н х м, її вага становить 1800 гр. Є реверс, гарантія від виробника на 2 роки. З огляду на скромну ціну, всі ці параметри досить непогані. Але тут також присутня проблема декларування виробником більш високого крутного моменту, ніж є насправді – реальні цифри часто куди скромніше.

Все ж гайковерт без проблем справляється практично з будь-яким завданням, що стоїть перед звичайним домашнім пристроєм, простий в обслуговуванні і управлінні, і за такі гроші непросто відшукати аналог краще. Головний недолік – погана збірка, а значить і ненадійність. При самостійній перезібірці пристрою може пропрацювати роки, але без – ламається часто.

Bort BSR-12
26.08.2020
    

До цього, досвіду використання електричних гайковертов не було. Включив і злякався. Просто крутить вхолосту. Подумав вже, що брак і доведеться йти в магазин міняти. Виявилось потрібно надіти головку на гайку і не натискаючи на гайку просто натиснути кнопку і почекати кілька секунд. Гайковерт розкручується і відбувається удар. Гайка за 5-6 таких ударів відкручується. Думаю, що для нечастого, домашнього використання саме те. Гайки варіатора і зчеплення відкрутив на раз! Раніше доводилося зупиняти зчеплення спец знімачем. Тепер швидко і легко відкручую і закручую. У трьох словах: покупкою задоволений, рекомендую!


ПЛЮСИ:

 • Є реверс
 • Можна працювати від прикурювача

МІНУСИ:

 • Якість збірки
 • Закороткий шнурГайковерт Ingersoll Rand R3150-K1

Ingersoll Rand R3150-K1 - фото

Безударна модель, що використовується для складної і тонкої роботи. Для стандартних побутових завдань купувати її немає необхідності, тим більше, що і ціна висока. Крутний момент – 64 Н х м, в комплекті є літій-іонний знімний акумулятор на 1,5 А х ч, а також зарядний пристрій і кейс. Багато в чому висока ціна виправдана саме хорошим комплектом – у випадку з дешевими пристроями все це доведеться докуповувати окремо.

З важливих функцій варто виділити регулювання частоти обертання. Вага пристрою – 2 кг. Купувати його варто в тих випадках, коли потрібно саме ненаголошений кутовий гайковерт, для інших краще підійдуть більш прості моделі.


ПЛЮСИ:

 • Гарна комплектація
 • Регулюється частота обертання

МІНУСИ:

 • ЦінаКращі пневматичні гайковерти

Гайковерт Suntech SM-403

Suntech SM-403 - фото

Недорогий інструмент з параметрами, достатніми для потреб домашнього господарства. Крутний момент до 310 Н х м, тиск – 6,14 атм, а витрата повітря – 114 літрів в хвилину. Шумить пристрій не сильно – до 83 дБ. Але варто зазначити, що такі характеристики заявлені виробником і не цілком відповідають справжнім, зокрема, що крутний момент значно нижче, і не перевищує 150 Н х м.

Це значний мінус, але навіть справжні характеристики дуже непогані для інструменту за таку ціну. Тим більше, що на тлі інших бюджетних гайковертів цей виділяється гарною якістю зборки, і напевно пропрацює довго. Ще один недолік – щоб провернути перемикач зусилля, потрібно застосувати плоскогубці.

Wester HSS-10
26.08.2020
    

Якісний інструмент, свої функції виконує. Невелика витрата повітря. Потужність при цьому цілком пристойна. Інструмент приємно тримати в руках. Трохи незручно регулюється в процесі роботи. Зручно підключати повітря і міняти оснастку. Куди не подивлюсь, бачу тільки гідності. недоліків в ньому не бачу ніяких.


ПЛЮСИ:

 • Тиха робота
 • Якість збірки

МІНУСИ:

 • Щоб провернути перемикач зусилля, потрібно застосувати плоскогубці
 • Не відкручує гайки колісГайковерт Forcekraft FK-AP7451

Forcekraft FK-AP7451 - фото

Ще один недорогий гайковерт, з заявленими високими характеристиками, що значно до них не дотягує у багатьох власників. Такі проблеми зазвичай пов’язані з якістю виробництва – збирають майже всі гайковерти в Китаї, і стандарти, встановлені виробником, при цьому не завжди дотримуються.

Тому, хоча і крутний момент в 312 Н х м, не варто дивуватися, якщо не вдасться розкрутити гайку, для якої потрібно в півтора рази менший. І все ж для тих, кому високий крутний момент не потрібен, цей гайковерт буде хорошим вибором. Цьому сприяє і гарантія на 2 роки. В недолік можна записати високу витрату повітря при роботі – обсягу ресивера надовго не вистачає.


ПЛЮСИ:

 • Якість збірки
 • Високі характеристики

МІНУСИ:

 • Висока витрата повітря
 • Немає точної інструкції
 • Немає ключа для фіксатора регулювання тискуГайковерт Bosch GO Professional 06019H2100

Bosch GO Professional 06019H2100 - фото

Це куди більш серйозний пристрій, що відноситься до професійних – але можна його використовувати і вдома. Заявлений крутний момент до 1 356 Н х м, число оборотів – до 7 500 за хвилину.

Надійний, швидкий і зручний трьохскоростний інструмент, який можна застосовувати і в автосервісі, його параметри повністю виправдовують ціну – за пристрій такого класу високою її не назавеш. Головний плюс – модель не доставить жодних проблем, які супроводжують покупку більш дешевих, адже всі вони мають явні недоліки. При своїх потужних параметрах пристрій до того ж компактний і легкий.

AIST 90141360
26.08.2020
    

Працюємо вже другий рік таким. Болти і гайки відкручує бадьоро. Компактний, зручний і надійний помічник. Жодного разу не підвів. Повітря ніде не труїть. Рекомендую, відмінний і потужний гайковерт за адекватні гроші.


ПЛЮСИ:

 • Має 3 швидкості
 • Компактний і легкий
 • Зручний для руки

МІНУСИ:

 • ЦінаГайковерт TOPTUL KAAF1605

TOPTUL KAAF1605 - фото

Легкий і недорогий інструмент від: його вага 1 200 гр. Крутний момент досягає 70 Н х м, кількість обертів – 170 в хвилину. Він має міцний корпус з металу і високий робочий ресурс. Витрата повітря досить помірна – 240 літрів в хвилину.

Гайковерт виділяється якістю збірки, особливо для виробів невисокої вартості, має голівку кутового типу з трёщоткой. З нею стає простіше працювати в місцях, доступ до яких зазвичай утруднений. Параметрів інструменту досить для побутових завдань, працювати з ним просто і зручно, і часто саме він – найкращий вибір для будинку.


ПЛЮСИ:

 • Корпус з металу
 • Голівка з трещіткою

МІНУСИ:

 • Підходить тільки для будинкуповернутися до меню ↑

FAQ

Яку мінімальний тиск потрібен для пневматичного гайковерта?

Залежить від моделі гайковерта, найчастіше 8 бар.

Гайковерт може працювати постійно, подібно дрилі?

Для такого використання він занадто важкий. Краще все-таки придбати для цієї мети справжню дриль.

Який гайковерт краще підходить для зміни коліс: пневматичний або електричний?

Для легкових машин більше підходить електричний з можливістю роботи від акумулятора, для вантажівок – пневматичний.

Чим гайковерт відрізняється від шуруповерта?

Гайковерт – більш важкий і потужний інструмент. Він використовується у випадках, коли треба обов’язково додати серйозних зусиль.

Summary
Кращі гайковерти: 8 топових моделей
Article Name
Кращі гайковерти: 8 топових моделей
Description
Гайковерти: який вибрати, основні характеристики, огляд 8 кращих моделей, відповіді на популярні питання, відгуки реальних покупців
Author
Микола Житник
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.