Кращі газові паяльники: незалежний ТОП 5

Необхідність спаювання деталей може виникнути при ремонті радіоапаратури, побутової техніки, електроніки, ювелірних виробів і різних вузлів автомобіля. Звичним інструментом, з яким асоціюється цей вид робіт, є електричний паяльник. Про інші різновиди цього пристрою знають не всі, проте сучасні моделі газових паяльників мають ряд переваг перед електричними аналогами. Що в газових типах особливого, чим вони гарні, як їх вибрати – читайте в нашому матеріалі, а заодно зверніть увагу на наш незалежний ТОП 5 кращих газових паяльників для самих різних випадків і під найрізноманітніші бюджети.

Газовий паяльник: гід покупця

Що таке газовий паяльник?

Газовий паяльник представляє собою універсальний компактний прилад, який зручно використовувати при відсутності підключення до електромережі, а також при необхідності спайки деталей з різних матеріалів. Він застосовується для випоювання радіодеталей, нагріву труб і різьбових з’єднань, спайки великих елементів за допомогою тугоплавкого припою, розм’якшення старих лакофарбових покриттів і інших видах робіт.

Щоб зрозуміти принцип дії пристрою, необхідно розглянути особливості його конструкції. Всі моделі газових паяльників складаються з наступних елементів:

 1. ємность для заповнення зрідженим газом;
 2. газова горілка з вбудованими керамічнми гратами;
 3. робоча насадка.

При роботі приладу, газ поступово виходить з резервуара і змішується з киснем повітря. Займання здійснюється за рахунок пьезоелемента або зовнішнього джерела вогню. Зміна інтенсивності полум’я проводиться за допомогою спеціальної кнопки, яка дозволяє регулювати робочу температуру. Керамічна решітка, покрита шаром платини, служить каталізатором, завдяки якому полум’я горить рівномірно і швидко нагріває жало паяльника.

Основні переваги газових паяльників

Головною відмінною рисою газових паяльників є можливість автономної роботи. За допомогою таких пристроїв можна спаювати деталі різної величини в будь-яких умовах, а не тільки за робочим столом. Газові паяльники можуть використовуватися у важкодоступних місцях, в той час як робоча область електричних пристроїв обмежена довжиною шнура і залежить від розташування розетки.

Більшість моделей газових паяльників оснащено спеціальним блокуванням, який захищає прилад від самовільного включення. Протягом 15-30 секунд вони нагріваються до 450-2000 ° С і можуть працювати в декількох режимах:

 1. пайка нагрітим жалом із застосуванням сполучної речовини;
 2. пальник – термічна обробка поверхні деталей за допомогою відкритого полум’я;
 3. пайка повітрям, що здійснюється за рахунок узконаправленного потоку газу.

Для того, щоб почати роботу з електричним приладом, необхідно буде почекати 5-7 хвилин, при цьому можливість регулювати нагрів передбачена тільки в дорогих моделях. Робоча температура таких пристроїв становить 450 ° С.

На що звернути увагу при виборі кращого газового паяльника?

Оскільки модельний ряд газових паяльників, представлених у продажу, досить широкий, вибрати кращий інструмент для певного виду робіт досить складно. Щоб паяльник під час експлуатації виправдав очікування при покупці слід звернути увагу на наступні характеристики:

 1. Максимальна температура. Від температурного діапазону паяльника залежить сфера його застосування. Чим більше температура нагріву, тим вона ширше. Для домашнього використання підійдуть моделі, що нагріваються до 1000-1500 ° С. Професіоналам краще придбати прилад з максимальною температурою 2000 ° С.
 2. Наявність регулятора рівня полум’я. Ця функція забезпечує можливість вибору потрібної температури і інтенсивності горіння для спайки деталей з різних матеріалів.
 3. Тип полум’я. Якщо при здійсненні роботи потрібен значне нагрівання поверхні, доцільно використовувати інструмент з вихровим полум’яним потоком. Олівцеве полум’я підходить в тих випадках, коли необхідна точкова концентрація тепла, а jumbo, що характеризується гострим факелом, призначене для теплоємних і грубих видів робіт. Багатоцільове полум’я застосовується там, де не потрібні дуже високі температури.
 4. Обсяг ємності з паливом. Ця характеристика визначає ресурс роботи інструменту. Чим менше об’єм резервуара, тим частіше доведеться його заправляти.
 5. Тип підпалу. Моделі, оснащені механізмом з п’єзоподжигом, більш зручні, ніж ті, які запускаються за допомогою джерел вогню. Опинившись в польових умовах без сірників або запальнички, скористатися останніми буде неможливо.

Також читайте про шоломи віртуальної реальності для смартфонів: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/virtyalna-realnist/yakyi-sholom-virtualnoi-realnosti-dlia-smartfoniv-vybraty-top-4-krashchykh-modelei-2020/

повернутися до меню ↑

ТОП-5 кращих газових паяльників

Газовий паяльник Dremel Versatip F0132000JC для професіоналів

Газовий паяльник Dremel Versatip F0132000JC - фото

Паяльник цієї моделі оснащений 6 насадками і підходить для здійснення таких операцій як розплавлення, запаювання, випалювання, видалення термоусадка і гаряче різання. Завдяки великій швидкості нагріву, а також швидкої перезарядки прилад завжди готовий до роботи. У числі додаткових функцій – блокіратор від дітей, п’єзопідпал і регулятор рівня олівцевого полум’я. У комплекті йде жорстка валіза для зберігання інструменту. З мінусів – швидке перегорання каталізатора, мала інерція жала.

Dremel Versatip F0132000JC
28.08.2020
    

Сподобалася насамперед автономність, простота у використанні, змінні насадки. Як паяльник дуже навіть не поганий. Пропаював дроти перетином 2,5 квадра. Більше навряд чи потягне, але мені і цього більш ніж достатньо. Зручно обжимати термоусадку. Ну і непоганий ніж для різання пластику. Можна з незвички, обпектися струменем гарячого газу, який через отвір відводиться, ну або що-небудь підпалити, температура там пристойна. Ну і на повному нагріванні газ досить швидко закінчується, потрібно заправляти. Ну це мабуть не недолік, а робочий момент.


ПЛЮСИ:

 • 6 насадок
 • Багатофункціональний
 • Блокіратор від дітей

МІНУСИ:

 • Мала інерція жала
 • Швидке перегорання каталізатораГазовий паяльник Dremel Versaflame F0132200JC стаціонарний

Газовий паяльник Dremel Versaflame F0132200JC - фото

Dremel Versaflame F0132200JC – найкраща багатофункціональна стаціонарна модель паяльника. Підходить для використання як в майстернях, так і в домашніх умовах. Резервуар інструменту заповнюється скрапленим бутаном. У комплекті з пристроєм є знімна ніжка. При максимальному навантаженні паяльник може безперервно працювати протягом 70-75 хвилин. Він оснащений механізмом для блокування полум’я, регулятором його рівня і п’езоелементом. Недолік моделі – неможливість роботи при низьких температурах.


ПЛЮСИ:

 • Є знімна ніжка
 • Довга безперевна робота при максимальному навантаженні
 • Механізм для блокування полум’я

МІНУСИ:

 • Неможливість роботи при низьких температурахГазовий паяльник TOPEX 44E108

TOPEX 44E108 - фото

Недорогий паяльник ціною близько, до переваг якого відноситься: наявність трьох видів наконечників з нержавіючої сталі (фен, різак і жало), швидкий розігрів, великий діапазон робочих температур (450-1300 ° С), нескользяща текстура поверхні корпусу. На упаковці є корисна інформація про безпечні прийоми робіт. З недоліків – запуск за допомогою зовнішніх джерел вогню, відсутність можливості регулювання рівня полум’я.


ПЛЮСИ:

 • Три вида наконечників
 • Швидкий розігрів
 • Нековзний корпус

МІНУСИ:

 • Запуск за допомогою зовнішніх джерел вогню
 • Не регулюється рівень полум’яГазовий паяльник NEO 19-901

NEO 19-901 - фото

Кращий бюджетний паяльник з функцією п’єзопідпала для точкових робіт з таким матеріалами як дерево, пластик або метал. На корпусі інструменту є кнопка фіксації тонкого олівцевого полум’я і регулятор його інтенсивності. Паливом для роботи паяльника служить газ бутан. Максимальна температура нагріву – 1200 ° С, довжина жала – 15 мм. Недоліком пристрою є відсутність додаткових насадок.


ПЛЮСИ:

 • Функція п’єзопідпала
 • Фіксація та регулювання олівцевого полум’я

МІНУСИ:

 • Додаткові насадки відсутніГазовий паяльник Yato YT-36706

Yato YT-36706 - фото

Зручний інструмент, за допомогою якого можна здійснювати авторемонтні і ювелірні роботи, зварювання, пайку, гаряче різання і термоусадку. Заправлений паяльник може працювати протягом 1-1,5 годин. Запуск пристрою проводиться за допомогою п’єзоелемента. Тип полум’я – олівцеве. Крім набору насадок в комплекті є балон з газом, гайковий ключ, припой, стенд, і губка для очищення насадок. Мінус моделі – частий перегрів жала.

DAYREX 626553
28.08.2020
    

Дуже не поганий газовий паяльник. З + швидко гріється, легко працювати, різноманітність насадок. Маю 2 газових паяльника Dremel і Dayrex (володію більше 2 років) і можу сказати що dayrex мені подобається більше є відсічення газу, не великий кейс зручно брати з собою і є так би мовити більш тонке регулювання подачі газу.


ПЛЮСИ:

 • В комплекті є балон з газом
 • Багатофункціональний

МІНУСИ:

 • Перегрів жалаповернутися до меню ↑

FAQ

Чи вибухонебезпечні газові паяльники?

Газові паяльники не належать до вибухонебезпечних пристроїв, проте при роботі з ними необхідно дотримуватися техніки безпеки. Не слід направляти полум’я на легкозаймисті предмети. У разі витоку газу з приладу необхідно добре провітрити приміщення.

Яким газом можна заправляти газовий паяльник? 

Перед тим як заправити газовий паяльник, необхідно вивчити інструкцію по експлуатації від виробника, в якій вказується газ, який використовується при роботі приладу (пропан або бутан). У більшості випадків для цієї мети підходять балони для заправки звичайних запальничок.

Summary
Кращі газові паяльники: незалежний ТОП 5
Article Name
Кращі газові паяльники: незалежний ТОП 5
Description
Газові паяльники: що це таке, які бувають, чим відрізняються від електричних, відгуки реальних покупців, відповіді на часті питання
Author
Валантина Домогарова
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар
 1. Моя дочурочка Маруся обожает просматривать мультфильмы. Однако, что дивно. Как только я сажусь за Ваш портал, она запамятывает про них и усаживается ко мне, затем, чтобы тоже испытать удовольствие чтением. Благодарю покорно зазавлекательные записи.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.