Кращі повітряні компресори: 9 топових моделей

Повітряний компресор необхідний для кожного власника автомобіля: потрібно завжди мати його в дорозі, адже з шинами в дорозі можуть статися різні неприємності, і за допомогою цього пристрою багато з них легко перетворити в дрібні. Щоб вибрати кращий автомобільний компресор, слід знати про їх основні параметри – про це ми далі і поговоримо, а заодно розглянемо 9 кращих повітряних компресорів в декількох категоріях і відповімо на найчастіші запитання.
Також читайте про автомобільний компресор: як вибрати найкращий – https://kstech.com.ua/avtotovary/2020-vybyraiemo-krashchyi-avtomobilnyi-kompresor/
Повітряні компресори: гід покупця
Що таке повітряний компресор?
Автомобільний повітряний компресор – пристрій призначений для нагнітання повітря, що дозволяє накачати шини без візиту в автомайстерню. Тим більше, що і в майстернях також використовують компресори, часто вони відрізняються тільки потужністю. Крім коліс машини за допомогою компресора також можна накачати інші предмети, наприклад надувний човен, велосипедні шини і так далі. Активно використовуються такі пристрої і в різних галузях промисловості – але на порядок потужніші, ніж ті, що призначені для побутового застосування або навіть автосервісів.
У чому переваги? Кому потрібен повітряний компресор?
Компресор може застосовуватися для планових робіт, що дозволяє економити на рахунках за обслуговування автомобіля, а також якщо накачування повітря в шини потрібна через якісь події – у багатьох випадках можна прямо на місці вирішити проблему і поїхати далі. Звичайно, для цього можна застосувати і звичайний ручний насос, але вони практично пішли в минуле, адже за допомогою компресора все виконується куди зручніше і швидше.
Таким чином, компресор потрібен, якщо ви автовласник, а якщо у вас в господарстві є й інші об’єкти, що вимагають накачування повітря, наприклад, надувні човни або м’ячі, то це додатково підвищить корисність компресора, адже з його допомогою можна обслуговувати і їх теж.
За якими параметрами вибирати повітряний компресор
Компресори володіють чималим числом параметрів, на підставі яких можна зробити вибір, але з них виділяються кілька найважливіших. Це тип пристрою, його продуктивність, потужність, максимальний тиск, яке воно може забезпечити, вид використовуваного манометра, наявність і обсяг ресивера.
Потужність
Швидкість, з якою споживана компресором енергія перетворюється в корисну роботу. Вимірюється в ватах (Вт). Це базовий параметр від якого залежать інші, однак, при виборі пристрою варто дивитися в першу чергу.
Продуктивність
Вона залежить від того, який обсяг стисненого повітря в літрах компресор може видавати за хвилину. Відповідно, і вимірюється цей параметр в літрах за хвилину (л / хв). Для легкового автомобіля зазвичай достатньо 30 л / хв, для позашляховика – 40-45, а для вантажного автомобіля потрібно 50-60, а то і більше.
Купувати компресор потрібно з запасом по крайній мірі в 20%, оскільки продуктивність може змінюватися разом з температурою повітря і іншими параметрами.
Максимальний тиск
Для звичайної машини вистачає 3 бар, тиск трохи вище – 4-4,5 бар, необхідний для позашляховика. Цей показник зазвичай не так важливий, оскільки практично всі моделі, які мають достатні потужність і продуктивність, забезпечують тиск в 8-10 бар.
Вид манометра
Манометр може бути аналоговим або електронним. Перші мають стрілку і циферблат, вони прості, але похибка у них досить істотна. Електронні більш технологічні і точні, тому переважні компресори, що комплектуються саме такими манометрами.
Тип компресора
За принципом роботи виділяють два широко використовуваних типу – адсорбціонні та поршневі. Ще одну поділку – за принципом використання масла, відповідно, на масляні і безмасляні. Отже:
- Поршневі компресори. В їх основі циліндр з поршнем і електродвигун, що приводить його в рух. Такі компресори найбільш поширені серед застосовуваних для автомобільних шин простими автолюбителями – конструкція може забезпечувати достатні параметри, щоб доглядати за шинами і постійно тримати в них потрібний тиск.
- Гвинтові. Вони застосовуються переважно в автосервісах. Стиснення повітря в них здійснюється за рахунок того, що всередині корпусу обертається гвинтова пара. Це більш енергоефективно, ніж застосування поршня, такі пристрої менше вібрують і шумлять, але складніше в збірці і тому дорожче. Крім того, при їх розробці та експлуатації потрібно приділяти більшу увагу охолодженню, ніж у випадку з поршневими.
- Масляні. Для зниження тертя при роботі вузлів пристрою в них використовується масло. Компресори, в яких воно застосовується, дешевше у виробництві, ніж безмасляні моделі, але їх дорожче експлуатувати, адже потрібно періодично міняти масло (в середньому – через 2 500 годин роботи). Крім того, потрібні будуть масляні фільтри, і їх теж необхідно міняти, і навіть з ними закачуане повітря не буде повністю очищене від масла. А його викиди з пристрою назовні є причиною очищення місця роботи.
- Безмасляні. Такі компресори куди простіше в експлуатації, не забруднюють простір навколо при роботі, а головне – закачують чисте повітря. Недоліки – дорожче масляних у виробництві і сильніше шумлять. Через це в першу чергу їх використовують там, де високі вимоги до чистоти повітря, наприклад, при виробництві ліків. Для автомобільних шин масло в повітрі небезпеки не несе, тому частіше використовуються саме масляні компресори.
Наявність ресивера
У ньому накопичується надлишок газу. Коли він заповнюється, газ починає подаватися з ресивера і двигун відключається. Завдяки цьому він може прослужити довше.
повернутися до меню ↑Топ-9 кращих повітряних компресорів
Ми вибрали найкращі повітряні компресори в декількох категоріях: призначені для легкових автомобілів, позашляховиків, професійні, і інші.
Кращий поршневий повітряний компресор Werk BM-2T24N

Це потужний і продуктивний агрегат – 5,5 кВт і 850 л / хв відповідно – через це його часто використовують в автомайстернях або на інших підприємствах. Розрахований на 500 літрів ресивер дає можливість набагато зменшити кількість циклів запуску і відключення. При роботі модель потрібно встановити на тверду поверхню, по можливості рівну. В цілому – пристрій швидше для професіоналів, ніж для звичайних автолюбителів, він володіє значними характеристиками і обійдеться досить дорого – вартість становить близько 45000 гривень.
- Доволі об’ємний ресивер
- Вимогливий при установці
- Досить дорогий
Повітряний компресор FIAC AB 100-360 A
Має не настільки високі характеристики, як попередня модель, але для звичайного власника машини, який не займається шиномонтажом професійно, вони навіть надмірно високі: продуктивність – 350 л / хв при потужності в 2,2 кВт і ціною в 13500 гривень. Пристрій однофазний, простий у використанні – не буде потрібно багато часу, щоб розібратися в тому, як з його допомогою закачувати стиснене повітря. Обладнано термодатчиком, активується при перегріванні двигуна.
Однофазний. ДУЖЕ вимогливий до електромережі! Зверніть увагу на цей аспект при покупці !!! Купив цей компресор не так давно. Купував в гараж. Гараж у мене передостанній, якщо рахувати від електрощітки. У підсумку він запустився один раз, після зовсім відмовлявся запускатися. Вірніше мотор працював, а продавити поршень для накачування рессивера він не міг! Пробував у сусідів такаж біда. Коли знайшов гараж ближче до щітку, то все працювало. Компресор добре запускався, швидко накачував та інше Потім спробували запустити його від генератора (6.3кВа) він запустився ненадовго, але після спрацював термозахист, всередині згоріла проводка, пішов дим і більше він не запускався. Швидше за все спалили пластини конденсатора коли запускали його в гаражі з малою напругою в мережі. АЛЕ! Я здав його по гарантії. Він побував на діагностиці, в результаті нічого не виявили і повернули всю суму. А висновок для себе я зробив один - Якщо напруга в мережі дрібна, то разом з компресором купуй відразу стабілізатор, кіловат на 10. І краще брати двухпоршневий, йому запускатися легше буде. Компресор то непоганий, але і радити до покупки я б теж не став)
- Простий у використанні
- Має запобіжник від перегріву двигуна
- Новинка на ринку
- Чутливий до напруги
Кращий стаціонарний компресор з ресивером Metabo BASIC 250-24 W OF

Недорогий компресор (в межах 8500 гривень) зі значними потужністю і продуктивністю – 1,8 кВт і 260 л / хв. Хоч він і поступається за цими параметрами попереднім розглянутим моделям, але вони достатні навіть щоб використовувати його в професійній роботі. Тому ця модель являє собою непоганий компроміс ціни і якості.
Явних недоліків немає, тільки збірка "кульгає". Невеликий відгук про масляному поршневому компресорі з "Піднебесної" з назвою "Patriot PRO 24-260". У назві компресора вказана його продуктивність. Але, на жаль, це звичайно ж продуктивність по всмоктуванню (і то, на мій погляд, трохи завищена). На виході, шляхом нескладних підрахунків і особистого досвіду, виходить щось близько 150-160 л / хв. Багато це чи мало, залежить від використовуваного інструменту. Особисто мені в гаражі його вистачає. Тим більше, невелику продуктивність компенсує ресивер. Орбітальну шлифмашинку цей компресор "тягне" непогано, а ось з гайковертом йому працювати вже важкувато, хоча, теж справляється. Піскоструменем з ним не пробував. На самому компресорі встановлений зручний регулятор з манометрами. На ресівері внизу є пробка для зливу конденсату, якого накопичується чимало. У мережі зустрічалися відгуки про хисткості коліс. Не уявляю, як їх можна зламати, якщо не кататися верхи на компресорі. Не сподобався повітряний фільтр, який я відламав практично в перші дні використання. До збірки цього апарату так само є зауваження - довелося підтягувати майже всі з'єднання трубок. За підсумками дворічної експлуатації сміливо можу сказати, що тепер не уявляю "гаражного життя" без цього апаратика. Якщо не забувати, що інструмент суто побутовий, регулярно проводити нескладне ТО по сливу конденсату і заміні масла, то, думаю, розчарувань він не викличе.
- Має регулятор тиску на виході
- Зручний регулятор з манометрами
- Надійні коліса
- Неякісна сбірка
- Кволий повітряний фільтр
Кращий безмасляний компресор Intertool Storm PT-0029

Пристрій схожий із попереднім за характеристиками – трохи поступається, але звичайному користувачеві це практично не буде помітно: продуктивності в 180 л / хв цілком вистачає. Зате він трохи дешевше, менше важить (все одно чимало – 19 кг) і має габарити компактніше.
А головна відмінність – цей поршневий компресор оснащений безмасляним приводом, що істотно спрощує догляд за ним і дозволяє витрачати менше часу на прибирання після накачування шин. За поєднанням характеристик, простоти, зручності і ціни (зазвичай в межах 4500 гривень) це один з найбільш бажаних для покупки компресорів.
Ніяких нарікань не можу сказати, хіба, що можна взяти більше ресивер літрів на 40. Придбав компресор Fubag OL195 / 24 CM1,5 для власних потреб, колеса підкачати, басейн надути, підфарбувати що-небудь, продути жиклери мотокос і бензопил, та й так по дрібниці. І ось за два роки роботи, можу сказати, що апарат відмінної якості і чудово працює, цілодобово він на вулиці, під навісом і взимку і влітку. Взимку компресор працює, як годинник, не якогось утеплення у мене немає, тобто просто на морозі і тьфу-тьфу поломок не було. З того, що замінив, був шланг подачі повітря, рідний був жорсткий і лопнув на третій рік, також доробив направляючу, на якій кріпляться колеса, від вібрації зіскакувала. Як бачите все це дрібниці, а для розваги купив набір для аерографії. Трохи зовсім не забув, за допомогою компресора, можна швидко чистити фільтра пилососа :-).
- Відносно легкий і компактний
- Не залишає після роботи бруду
- Короткий шнур живлення
- Не підійде для фарбування великих поверхонь
- Гучний
Повітряний компресор Intertool PT-0007

За параметрами цей компресор не можна порівняти з попередніми: його продуктивність лише 40 л / хв. Цього достатньо для легкових машин (але може виявитися замало для позашляховиків), велосипедів, надування човнів. Вартість пристрою 1800 гривень, що можна порівняти з попереднім розглянутим – куди більш потужним. Така ціна мобільності, адже ця модель має куди менші розміри і вагу (6,1 кг), що дозволяє її без перешкод транспортувати, а не возити на коліщатках, як 20-40 кілограмові агрегати.
- Мобільний
- Передбачено регулювання випускного тиску
- Може працювати у горизонтальному та вертикальному положенні
- Слабкий для позашляховиків
Бюджетний компресор для легкового авто Forte COF-6

Ще більш компактний компресор, ніж виріб від Greenworks (важить всього 1,7 кг), безмасляний, забезпечує продуктивність 25 л / хв. Цього не завжди достатньо для накачування шин автомобіля – слід заздалегідь переконатися в тому, що з вашою машиною пристрій сумісний. В іншому ж це дуже зручний агрегат – забезпечує тиск в 10 бар, дуже простий у використанні, недорогий (близько 1725 гривень).
Можна використовувати з акумулятором, що забезпечує автономність. Корисна функція – дозволяє виставити тиск, який потрібно забезпечити, і при його досягненні компресор відключиться. Один з кращих пристроїв, якщо у вас в господарстві багато предметів, які потрібно накачувати.
- Дуже легкий
- Може працювати від акумулятора
- Автоматично виклюсається при досягненні необхідного тиску
- Сумісний не з усіма машинами
- Чохол в комплекті відсітній
Краща модель для позашляховиків Intertool PT-0009

Пристрій досить невеликої ваги (5 кг), що має непогану продуктивність – 90 л / хв. Цього достатньо щоб накачати шину за 30-60 секунд (на більші може піти до 3-4 хвилин), при цьому час безперервної роботи моделі досягає 45 хвилин. Компресор має систему гасіння вібрацій, а тому мало шумить, підключається швидко і просто, в комплект включена сумка для зберігання і транспортування, а також голки-перехідники, за допомогою яких можна швидко накачувати інші вироби крім автомобільних шин. Ціна питання – близько 1500 гривень.
- 45 хвилин безпереривної роботи
- Оснащений системою гасіння вібрації
- У комплекті сумка низької якості
Краща професійна модель Intertool Storm PT-0016

Модель виділяється параметрами: 11 кВт і 1760 л / хв відповідно, має два приводи з чотирма циліндрами і призначена не для звичайних автовласників – її можна застосовувати на підприємствах. Обсяг ресивера становить 500 літрів. Звичайно, при таких високих характеристиках ні про яку мобільність мови не йде – вага пристрою становить 365 кг. Коштує близько 117000 гривень, має пульт дистанційного управління.
Компресор був куплений в 2015 році для невеликого цеху деревообробки. Політ нормальний, після обкатки за інструкцією замінили масло. Іноді використовується для пескоструя, тоді горщики гарячі, подзвонили продавцеві, ті заспокоїли, що так повинно і бути. Качає спритно, ніде нічого не труїть, під навантаженням запускається без проблем.
- Оснащенний чотирма циліндрами
- Може управлятися за допомогою пульта
- Дуже важкий
Повітряний компресор Hyundai HYC 2524

Якщо попередня модель безкомпромісно потужна і дорога, то ця, хоч і теж призначена для професіоналів, має не настільки високі характеристики: її потужність удвічі нижче – 5,5 кВт, а продуктивність 1050 л / хв. Ресивер розрахований на 300 літрів. Нижче і вартість – придбати пристрій можна за 45000 гривень. Виділяється простотою в обслуговуванні і малою гучністю для настільки продуктивного агрегату.
- Тиха робота для своїх габаритів
- Легко катиться
- Не такий потужний для своїх габаритів
- Низька якість покраски агрегата
повернутися до меню ↑
FAQ
Зберігається компресор без тиску, при наявності ресивера з нього потрібно злити воду і конденсат.
Вони можуть бути небезпечними тільки при роботі з небезпечними газами, – наприклад, на підприємствах хімічної промисловості. Якщо ж потрібно просто накачати шину, то не потрібно вживати особливих заходів щодо забезпечення безпеки.

