9 кращих роботів-газонокосарок для легшого життя

Робот-газонокосарка самостійно пересувається по ділянці і стриже траву в автоматичному режимі.

Це електричний пристрій працює від акумуляторної батареї, при розряді якої відправляється на док-станцію.

Розбираємося, на що звернути увагу при виборі такого апарату, який моделі віддати перевагу.

На які особливості газонокосарок-роботів звернути увагу при виборі?

Сучасний ринок насичений роботизованими косарками для газонів з різним ступенем функціональності.

До відома! При виборі пристрою слід загострити увагу на його технічні параметри:

 • Рекомендована площа газону. Щодо недорогі моделі невисокої потужності рекомендуються для застосування на ділянках площею від 200 до 500 кв. м. При більш об’ємних розмірах газону (від 1000 до 6000 кв. М) варто звернути увагу на потужні агрегати з акумуляторами великої місткості.
 • Ширина і висота скошування. Це основні технічні параметри косарки, які вказують на її продуктивність. Чим вище перший показник, тим швидше робот впорається з ділянкою, але не підійде для вузьких смужок трави. Регулювання висоти скошування в широкому діапазоні дозволяє підібрати оптимальні параметри в кожному конкретному випадку.
 • Пристрої управління. У недорогих моделях це можуть бути кнопки і дисплей на корпусі пристрою. Ряд газонокосарок управляється дистанційно – через пульт або смартфон з встановленим на останньому додатком. Більшість сучасних приладів поєднують в собі всі перераховані засоби управління.
 • Акумуляторна батарея. Роботи-газонокосарки оснащені акумуляторними батареями різних типів і ємності. Більшість моделей техніки використовують літій-іонні акумулятори, літій-залізо-фосфатні АКБ і гібридні джерела енергії. У плані автономності кращі показники забезпечують роботи з батареями від 5 А · год.
 • Характеристики мотора. Від потужності і кількості оборотів двигуна залежить загальна продуктивність робота-газонокосарки. Чим вище ці значення, тим швидше і якісніше апарат обробить ділянку. Але не слід забувати про рівень шуму – чим потужніше і швидше мотор, тим випромінюються їм децибели вище.
 • Додатковий функціонал. Мульчування забезпечує подрібнення трави і її рівномірний викид на ділянці. Мультизональної дозволяє працювати з рослинністю в різних точках газонної площадки. Викошування країв гарантує акуратно пострижені кромки газону. Ці та інші додаткові опції роблять техніку більш ефективною.
повернутися до меню ↑

Огляд кращих моделей роботів-газонокосарок

Рейтинг представлений оглядом кращих моделей газонокосарок-роботів – від бюджетних середньої потужності до преміальних з підвищеною продуктивністю.

Bosch Indego S+ 500

Indego S+500 може скошувати до трьох газонів загальною площею до 500 м².

LogiCut дозволяє Indego косити на чистих паралельних доріжках, закінчувати раніше та робити газон здоровим та красивим.

Indego легко рухається по галявині. Завдяки інтелектуальним датчикам Indego легко розпізнає перешкоди та косить навколо них, щоб продовжити запланований шлях косіння. Він може розпізнавати та обробляти вузькі проходи від 75 см між кабелями.

Bosch Indego S+ 500

За допомогою функції BorderCut краї газону косять спочатку з кожним процесом косіння, щоб забезпечити чистий газон.

Також Indego тепер може косити важкі місця під меблями на внутрішньому дворику. Виберіть функцію SpotMow. Потім розмістіть Indego у нижньому лівому кутку ділянки, потім натисніть OK.

Безщіткові двигуни генерують менше тертя, тому менше енергії втрачається через тепло. Це не тільки заощаджує енергію та підвищує ефективність, а й сприяє продовженню терміну експлуатації косарки.


ПЛЮСИ:

 • тиха робота
 • зрозуміла інструкція
 • просте підключення

МІНУСИ:

 • не найкраще зчеплення з ґрунтом
 • зарядна станція боїться вологи
 • висока вартістьBosch Indego S+ 500
01.08.2022
    

На газоні вона у мене з середини травня 2019.
Мені підходить саме ця модель (без розкладу і додатки), так як я її все одно прибираю, коли їду, тобто мені не потрібно косіння за розкладом. Приїхала - поставила, натиснула косити, вона покосила і сама встала на зарядку.
Також, швидше за все, куплю дріт міцніше: вона справляється з трохи більшою площею, що теж мене здивувало.

NAC RLM800-NG

Продукт NAC RLM 800-NG, завдяки відповідним заходам безпеки, здатний виправдати навіть найвибагливіші очікування. Робот відрізняється функцією захисту від крадіжки, а завдяки своїй безшумній роботі він також подбає про ваш сад у нічний час, не розбудивши сусідів.

До переваг автономної косарки, окрім відсутності незалежного косіння, також можна віднести відсутність необхідності компостувати або прибирати скошену траву. Газонокосарка-робот мульчує траву, тобто зрізує невеликі фрагменти трави, які повертаються на дерен і створюють додаткову дозу добрива.

NAC RLM800-NG

Часте кошення також означає, що бур’яни не встигають розвинутися, а скошена трава після косіння утворює дуже тонкий шар, який знижує випаровування води з ґрунту. Крім того, мульчування сприяє підтримці біологічного балансу та забезпечує траву поживними речовинами.


ПЛЮСИ:

 • якісне скошування трави
 • компактні розміри
 • зручне управління

МІНУСИ:

 • висока вартість
 • не дуже зручний додаток
 • швидко сідає акумуляторNAC RLM800-NG
01.08.2022
    

Забавна штука, поставив сам на ділянку, нічого складного там немає, нудно тільки провід тягнути, час забирає забивання купи кілочків, хоч і ділянку у мнея не великий, всього 6 соток, а газону сотки 2-2,5.

Купив я це відкриття на початку липня, радів неробства як міг, але до кінця серпня радість моя закінчилася, на роботі загорілася якась помилка і він перестав їздити. Відвіз в сервіс, виявилося щось з приводом колеса, поміняли все на місці, що мене трохи здивувало, думав як звичайно, здав в сервіс і гуляй місяць. Малюк бігає по сей день, притензій до нього немає, з роботою своєї справляється

AL-KO Robolinho 300 Е

Повністю автоматизована газонокосарка здатна косити газони площею до 300 м². Надзвичайно тиха при косінні з 60 дБ (А). Датчики безпеки захищають від травмування та викрадення. Легка установка та експлуатація. Термін служби ножа в чотири рази довший завдяки новій геометрії. Справляється з нахилами до 30% завдяки профільним високопрохідним колесам. Завдяки компактній конструкції він просувається через найменші кути та крізь вузькі проходи. Обмежувальний по периметру кабель (100 м) та кілочки (90 штук) входять в комплект поставки.

AL-KO Robolinho 300 Е

ПЛЮСИ:

 • невеликі габарити
 • міцний корпус

МІНУСИ:

 • довгий заряд АКБ
 • немає викошування країв
 • не підходить для густого газонуGARDENA Sileno City 250

Триколісний акумуляторний робот-газонокосарка GARDENA Sileno City 250 виділяється оригінальним конструктивним виконанням і розкішної функціональністю.

Устаткування забезпечує ширину скошування в 16 см, працює на ухилах до 25 градусів, пристрій чудово підходить для невеликих газонів.

GARDENA Sileno City 250-фото
GARDENA Sileno City 250

Інтуїтивно зрозуміла панель управління дозволяє програмувати агрегат на розсуд користувача.

При роботі викид трави проводиться назад.

Джерелом живлення в даній моделі є літій-іонний акумулятор. В комплекті є вся необхідна документація, зарядний блок, набір для установки.


ПЛЮСИ:

 • низький рівень шуму
 • висока якість збірки і матеріалів
 • зручний мобільний додаток

МІНУСИ:

 • невелика ширина скошування
 • слабкий акумулятор
 • невисока продуктивністNAC RLM1800G2-T

Газонокосарка має два режими косіння: рух прямо та рух по колу. В автоматичному режимі косарка сама вибере правильний режим. Косарка рухається прямо, коли трава тонка, у разі густої та довгої трави косарка перемикається в режим кругового руху. У ручному режимі косарка буде працювати у режимі, встановленому користувачем.

Установки виконуються на панелі керування або через програму для смартфона.

NAC RLM1800G2-T

Автоматична підзарядка – при низькому заряді акумулятора газонокосарки відключається ріжучий двигун та виконується пошук віртуального ландшафту. Після виявлення косарка піде цим шляхом до зарядної станції. Коли заряджання завершиться, косарка поверне назад на кілька сантиметрів і перейде в режим очікування.


ПЛЮСИ:

 • можливість роботи на похилих поверхнях
 • висока для такої техніки швидкість руху
 • мінімум дій по обслуговуванню

МІНУСИ:

 • високий цінник
 • відносно галаслива модельNAC RLM1800G2-T
01.08.2022
    

Хороша машинка! Довго вибирав, обстежив весь інтернет і сьогодні дуже задоволений своїм придбанням. Функціональні завдання вирішує в повному обсязі, в тому числі, вночі, що виключає контакти з маленькими і великими дітьми, так і дорослими теж. Встаєш вранці, а газон вже рівний і красивий - можна безперешкодно на ньому грати.

До речі, діти відразу визнали це "плазує і дзижчить" живою істотою, дали йому ім'я - Жорік і з великим інтересом та увагою спостерігають за його роботою і спілкуються з ним. Звичайно, дорослі в ці моменти знаходяться поруч, тому що незважаючи на роз'яснювальну роботу і заборони, спроби покататися на Жоріку були. У цьому плані слід зазначити введені в конструкцію блокування від дітей, від використання чужими людьми, зупинку ножів при перекиданні, відриві від землі, при спрацьовуванні "чутливого бампера".

Вам також сподобаються наступні статті:

https://kstech.com.ua/dla-obigrivy-i-opalenya/krashchi-teplovi-harmaty-9-topovykh-modelei-2020-roku/

https://kstech.com.ua/dim/krashchi-vulychni-barbekiu-5-topovykh-modelei/

Worx Landroid M WR141E

Роботизований агрегат Worx Landroid M WR141E з алгоритмом штучного інтелекту гарантує ретельне і швидке скошування трави на газонах великої площі.

Устаткування вирізняється високою прохідністю і швидкістю роботи.

Косарка в авторежимі побудує оптимальний маршрут, подолає підйоми до 35 градусів і вузькі місця.

Worx Landroid M WR141E-фото
Worx Landroid M WR141E

Датчик дощу дасть сигнал до повернення на базу при несприятливих погодних умовах. Апарат також самостійно повертається на док-станцію при низькому заряді акумулятора.

Газонокосарка доповнена режимом скошування країв, датчиком зіткнення, системою блокування по PIN-коду.


ПЛЮСИ:

 • висока якість збірки
 • порівняно висока потужність
 • велика площа скошування

МІНУСИ:

 • не дуже потужний акумулятор
 • невисока прохідність
 • довга зарядкаBOSCH Indego (0.600.8A2.100)

Інноваційний робототехнічні пристрої BOSCH Indego (0.600.8A2.100), що працює в автономному режимі, призначене для догляду за газонами великої площі.

Устаткування отримує харчування від ємного Li-Ion акумулятора. За один прохід робот скошує ділянку шириною 26 см.

На одному заряді прилад обробляє до 160 кв. м газону.

Користувач може вручну варіювати висоту стрижки від 2 до 6 см.

BOSCH Indego (0.600.8A2.100)-фото
Bosch Indego 06008A2100

Набір спеціальних датчиків робить роботу автомата ефективної і безпечної.

Ножі з високоякісного металевого сплаву з легкістю справляються з найскладнішими ділянками.


ПЛЮСИ:

 • висока якість скошування
 • безпеку використання
 • хороша прохідність

МІНУСИ:

 • велика вага
 • незнімний акумулятор
 • періодично забиваються ножіAL-KO Solo Robolinho 1200 W

За допомогою системи подвійних ножів трава багаторазово подрібнюється в деку газонокосарки і розподіляється по газону як природне добриво. Ця система також мінімізує забруднення корпусу агрегату. За допомогою кнопки “HOME” можна в будь-який час перервати процес косіння: після натискання кнопки модель самостійно повертається на базову станцію.За бажанням робот можна запрограмувати, щоб він повертався на базу у разі початку дощу (про це подбають датчики дощу) або продовжував косіння.

AL-KO Solo Robolinho 1200 W

Система “Розумний сад” дозволяє керувати косаркою з допомогою програми для смартфонів “AL-KO inTouch”, а також налаштувати її в тандемі з іншими продуктами AL-KO. Крім того, додана підтримка віртуального помічника “Amazon Alexa”.


ПЛЮСИ:

 • високий ступінь захисту
 • віддалене управління
 • швидка зарядка

МІНУСИ:

 • швидко тупиться ніж
 • застряє на складному газоні
 • акумулятор недостатньо ємниNAC RLM1500G2-NG

Цей пристрій надзвичайно легко встановити та використовувати, він призначений для газону площею до 1500 м2.

Набір готовий до роботи. Все, що вам потрібно зробити, це виконати такі кроки:

 • встановлюйте зарядну станцію на якомога рівній, сухій підставі, вільній від електромагнітних перешкод.
 • прикріпіть сигнальний кабель до землі за допомогою монтажних штифтів, що додаються, створивши робочу зону для робота.
 • ввести індивідуальні значення робочого часу, які дозволять пристрою працювати в автоматичному режимі.
NAC RLM1500G2-NG

ПЛЮСИ:

 • хороша продуктивність
 • є захист від крадіжки
 • автоматична система підзарядки

МІНУСИ:

 • недружній софт для синхронізації з телефоном
 • в інструкції немає опису помилок
 • порівняно галаслива модельповернутися до меню ↑

FAQ

Куди робот-газонокосарка діває траву?

Багато хто задається цим питанням. Утилізація трави роботом проводиться способом мульчування. Подрібнена на дрібні частинки трава викидається назад на газон і надалі служить органічним добривом для газону.

Summary
Рейтинг кращих роботів газонокосарок для легшого життя
Article Name
Рейтинг кращих роботів газонокосарок для легшого життя
Description
Робот-газонокосарка - огляд і рейтинг моделей. На які важливі параметри звернути увагу при виборі садової техніки даного типу. Кращі газонокосарки-роботи на сьогоднішній день.
Author
Домогарова Валентина
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.