З Болгарії з любов’ю: вибираємо кращу углошліфувальну машину

Болгарка або углошліфувальна машина (УШМ) – інструмент, призначений для різання, полірування, шліфування дерев’яних, кам’яних, скляних, кахельних, бетонних і навіть гранітних заготовок. Сьогодні у продажу представлена ​​величезна кількість моделей, що розрізняються за ціною, потужностю, діаметрами дисків і за іншими параметрами. Яка углошліфувальна машина підійде для виконання конкретних робіт, розглянемо в цьому огляді.

Гід покупця по прилавкам із УШМ

Болгарку якої фірми вибрати?

Величезна популярність цього інструменту обумовлена ​​широким спектром можливостей, які він представляє. Великий вибір оснащення дозволяє використовувати УШМ для різання, зачищення і шліфування різних матеріалів.

На сьогодняшній день УШМ пропонують сотні виробників, серед яких є і відомі по всьому світу європейські бренди, і маловідомі азіатські виробники. Найбільшим попитом у вітчизняного покупця користуються:

 1. Оптимальні за співвідношенням ціна / якість болгарки фірми «Інтерскол».
 2. Японські болгарки Makita – легкі, зручні і якісні.
 3. Болгарки Bort від китайського виробника, які можуть похвалитися низькою ціною, багатою комплектацією і простим управлінням.
 4. Німецькі Bosch – дорожчий варіант, але відомий у всьому світі своєю потужністю, надійністю і зручністю.

Види болгарок

Як будь-який інструмент, УШМ поділяються на побутові та професійні. Останні мають ряд особливостей, що дозволяють зробити тривалу роботу більш комфортною, але і за ціною серйозно вириваються вперед. Якщо болгарку в руки ви берете раз на півроку на півгодини, то потреби в складних і дорогих професійних апаратах у вас немає.

Досить часто, бажаючи купити якісний і надійний інструмент для вирішення побутових завдань майстра вибирають за принципом «чим дорожче – тим краще» – і помиляються! Потужні углошліфовальні машинки мають цілу низку непотрібних при проведенні побутових робіт функцій і велику вагу, працювати з якими непідготовленій людині досить важко. Тому не варто переплачувати. Потрібно вибирати інструмент в суворій відповідності з передбачуваним типом робіт.

Потужність

Потужність УШМ – основний параметр, який представлений в широкому діапазоні від 500 до 2600 Вт. Потужність впливає на види робіт, що виконуються інструментом, тривалість безперервної роботи і вартість приладу. Тому, вибираючи болгарку, необхідно визначитися для вирішення яких конкретно завдань вона буде використовуватися.

 1. Для вирішення побутових завдань буде досить УШМ потужністю до 1000 Вт.
 2. Для проведення серйозних будівельних робіт буде потрібно інструмент потужністю більше 1 кВт.

Наприклад, для виконання гаражних кузовних робіт буде достатньо УШМ потужністю 600-800 Вт, а для разової різання бетону доведеться вибирати болгарку з потужністю не менше 1000 Вт. Однак, якщо обсяг бетонних робіт досить великий, то буде потрібно інструмент потужністю не менше 1400 Вт.

Також читайте про реноватори: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/gadgeti-dla-cholowikiw/multiinstrumenty-krashchi-renovatory/

Діаметр диска

Болгарки продаються трьох видів:

 1. легкі – діаметр диска 115 мм і 125 мм (до 3 кг вагою);
 2. середні – діаметр диска 150 мм і 180 мм (до 5 кг вагою);
 3. важкі – діаметр диска 230 мм (до 6 кг вагою).

Число обертів

Число оборотів безпосередньо залежить від діаметру диска. Діаметр кола – важливий в цьому питанні параметр, так як лінійна швидкість кромки в русі не повинна перевищувати 80 м / с. В іншому випадку диск може на повній швидкості розлетітися. Тому максимальними оборотами будуть для кола:

 1. 115 мм – 13290 об / хв .;
 2. 125 мм – 12230 об / хв .;
 3. 150 мм – 10190 об / хв .;
 4. 180 мм – 8490 об / хв .;
 5. 230 мм – 6650 об / хв.

У деяких моделях є функція регулювання обертів, завдяки якій можна використовувати один інструмент для проведення різних видів робіт.

Кількість рукояток

Болгарки з диском невеликого діаметра, як правило, носять назву одноручних, хоча в комплекті з ними часто йде запасна рукоятка. Болгарки з великими дисками називаються дворучними. Основна ручка продовжує корпус, а додаткова стоїть перпендикулярно до нього. У професійних моделях додаткова рукоятка може бути оснащена антивібраційною системою, що робить тривалу роботу більш комфортною.

Для проведення різання зазвичай достатньо однієї рукоятки, але для шліфувальних робіт рекомендується віддати перевагу виробам з додатковою ручкою.

повернутися до меню ↑

Топ кращих болгарок

Давайте розглянемо, які кращі болгарки на сьогоднішній день пропонуються в різних сегментах.

Краща болгарка для будинку Bosch GWS 670 Professional

Bosch GWS 670 Professional - фото

Для виконання різноманітних побутових робіт на кшталт різання труб ПВХ або шліфування дверних прорізів чудово підійдуть малопотужні побутові болгарки до 1100 Вт. Вони недорого коштують і відрізняються невеликою вагою. Стандартний діаметр диска для таких моделей складає 125 мм. При роботі слід враховувати, що такі УШМ не призначені для великих навантажень, і при роботі з ними потрібні перерви кожні 15 хвилин.

Одним з популярних представників цього сегмента є компактна і ергономічна УШМ виробника Elitech МШУ 0811. З нею можна легко різати і шліфувати такі міцні матеріали як метал, бетон і цегла. Болгарка має двопозиційну бічну рукоять і оснащена додатковою функцією блокування шпинделя. Номінальна потужність пристрою – 750 Вт. Єдиний недолік моделі – досить пристойна вага для цього сегмента в 2,2 кг.


ПЛЮСИ:

 • Має двопозиційну бічну рукоять
 • Оснащена функцією блокування шпинделя

МІНУСИ:

 • Відносно тяжка
 • Туга кнопка вкл-виклMakita GA5034

Ще одна хороша побутова УШМ Makita GA5034. Вона підійде для різання і обробки різних за щільністю матеріалів. Інструмент відрізняється простотою експлуатації і продуманою ергономікою. Максимально зручний для хвата корпус полегшує роботу і не викликає стомлення руки навіть при тривалій роботі з інструментом. Номінальна потужність УШМ становить 720 Ватт. Інструмент оснащений блокуванням шпинделя і захисним кожухом. В плюс потрібно зарахувати і відсутність вібрацій при роботі.

Makita GA5034
26.04.2020
    

Пишу для тих, хто вибирає між 5030 та 5034. Це однакові моделі, відмінності тільки в кнопці і корпусі. У 5034 кнопка довша, уздовж всього корпусу, щоб натиснути, потрібно відвести важіль на кнопці. Працює тільки при утриманні кнопки. Зручно це робити тільки коли кнопка знизу або зверху, якщо хват до себе пальцями. Оскільки шпиндель крутиться на 90 градусів, можна вибрати зручне положення кнопки. АЛЕ, якщо кисть невелика, при довгому утриманні може бути додаткова напруга в пальцях або долоні. Тисне на них кнопка, що виступає, вона не топиться в корпус, вона лягає на виступаючий паз. Порада, не купуйте, не потримавши в руці хвилин 5-10. Збірка 5034 Китай, 5030 Румунія, думаю, якість збірки однакова. На цю модель не бачив підробок, мабуть, через особливості корпусу. Нормальний варіант для роботяг, які втратили почуття обережності, щоб пальці не збирати в мішок =)


ПЛЮСИ:

 • Зручний для хвата корпус
 • Відсутність вібрацій при роботі
 • Оснащена блокуванням шпинделя і захисним кожухом

МІНУСИ:

 • Не можливо використовувати як ціркулярку
 • На кожусі немає ричагової затяжкиКраща професійна болгарка Makita GA5041C

Професійні болгарки, що підтримують кола діаметром до 230 мм, використовують для глибших пропилів і набагато більшої площі шліфування. Розпилювати таким інструментом можна досить товсті матеріали.

УШМ Makita GA5041C відрізняється підвищеним функціоналом серед родичів. Такий УШМ можна виконувати роботи з різання і шліфування металевих, бетонних, цегляних матеріалів. Максимальний діаметр диска – 125 мм, а номінальна потужність – 1400 Вт. У Makita GA5041C реалізована функція плавного пуску, що захищає двигун при досягненні пікових навантажень. Система поглинання вібрацій збереже руки оператора при тривалій роботі. Вага інструменту – 3,74 кг. Як недолік можна вказати на все-таки недостатню потужність моделі, що обмежує її функціональність.


ПЛЮСИ:

 • Підвищений функціонал
 • Функція плавного пуску
 • Система поглинання вібрацій

МІНУСИ:

 • Недостатня потужність для свого класуDeWALT DWE4357

Углошліфувальна машина DeWalt DWE490 - фото

Компанія DeWalt представила бюджетна модель DeWALT DWE4357, що відрізняється компактністю і ергономікою. Інструментом можна працювати з будь-якими матеріалами. Номінальна потужність – 2000 Вт. Модель комплектується диском діаметром 230 мм. Незважаючи на бюджетну ціну, у вироба є захист двигуна від пилу, функція блокування шпинделя, захист від ненавмисного пуску, доступ до щіток для зміни і захисний кожух. Може викликати подив велика вага інструменту – цілих 6 кг.

DeWalt DWE490
26.04.2020
    

Почну з того що DeWalt DWE490- четверта моя болгарка. Відрізняється гарною якістю збірки. У порівнянні з Інтерскол, вібрації взагалі відсутні. Можна пиляти і зачищати пів години без перерви. Працює м'яко, розганяється плавно. Провід середньої довжини, але міцний. Захисний кожух міцний, на клямці. Потужність 2000 ват. Спецключ для відкручування дисків в комплекті. Відсутня регулювання обертів, але про це я знав заздалегідь, саме таку і купував. Гарантія три роки, але думаю прослужить набагато довше. Корпус міцний, падала з вікна другого поверху - тільки трохи подряпалася. Ціна виправдана на 100% Всім раджу!


ПЛЮСИ:

 • Захист від ненавмисного пуску
 • Захист двигуна від пилу
 • Функція блокування шпинделя

МІНУСИ:

 • Надто тяжкаAEG WS 10-125 SK

Углошліфувальна машина AEG WS24-180V - фото

Професійними УШМ потужністю від 2000 Вт можна працювати повну робочу зміну. Що стосується матеріалів, які обробляються, то їх перелік не відрізняється від напівпрофесійного сегмента.

Потужна УШМ AEG WS24-180V працює практично з усіма матеріалами завдяки унікальній потужності в 2400 Вт. Модель може працювати з диском до 180 мм в діаметрі. Перераховані параметри і частота обертання шпинделя до 6600 об / хв дозволяють болгарці розрізати особливо міцні матеріали, в тому числі і товсті листи металу. Вона оснащена функцією плавного пуску, блокуванням шпинделя, захисним кожухом і захистом від випадкового пуску. Ергономічна рукоять з покриттям, додаткова рукоять з антивібраційною системою, фіксація вимикача для особливо тривалих робіт – все це покращує ергономіку УШМ.


ПЛЮСИ:

 • Функція плавного пуску
 • Ергономічна рукоять з покриттям
 • Фіксація вимикача для тривалих робіт

МІНУСИ:

 • Низька якість ізоляції кабеляStanley STGS7115

Углошліфувальна машина Stanley STGL2223 - фото

Особливо потужна УШМ Stanley STGL 2223 дозволяє виконувати найскладніші шліфувальні та різальні операції. Працювати з інструментом досить зручно завдяки ергономічній формі рукояті і можливості повороту редуктора до 90 градусів відносно корпусу. Крім того, пристрій оснащений запобіжним вимикачем для неможливості випадкового запуску, системами захисту від перевантаження і блокування шпинделя. Недолік моделі – велика вага: цілих 7 кг.

Stanley STGL2223
26.04.2020
    

У цієї моделі є плавний пуск. Захист від ненавмисного включення є. Коли відключили подачу струму, а потім включили вона не включається. Вона додає обертів при збільшенні на неї навантаження. Не пам'ятаю як це правильно називається. І це круто! Завдяки регулюванню оборотів можу спокійно пиляти і шліфувати керамограніт і кахель. Не можу зупинити, правда такою метою не задавався. У цій болгарки звук такий, ніби в редукторі немає мастила. Подивився на ютуб її розбір і дійсно там якийсь пластилін. Так само в цьому відео показали, що замість броні статора там просто фарба. Ротор заброньовано непогано. Це означає, що при роботі з пилом і крихтами останні будуть поступово псувати проводку статора і він одного разу замкне і перегорить Припускаю, що прослужить не так довго, як більш дорогі моделі. Але для початку непоганий інструмент. Користуюся більше півроку. Пилю метал, профілі, але в основному пилю і шліфую кераміку і граніт.


ПЛЮСИ:

 • Можливість повороту редуктора до 90 градусів
 • Системами захисту від перевантаження

МІНУСИ:

 • Велика вага
 • ГрієтьсяКраща болгарка з регулюванням обертів Bosch GWS 19-125 CIE 060179P002

Углошліфувальна машина Bosch GWS 19-125 CIE 060179P002 - фото

Особливо зручні УШМ з регулюванням обертів, коли виникає необхідність виконання різного роду робіт.

Німецька компанія Bosch зробила кращу УШМ в цьому сегменті – GWS19-125 CIE060179P002. Її відрізняє максимальна продуктивність і численність реалізованих захисних функцій. В інструменті є відведення повітря, а також покращений захист від пилу. УШМ легко користуватися завдяки ергономічному корпусу з накладками для зручного хвата і додатковій рукоятці, яку можна поставити з будь-якого боку. Довгий термін експлуатації гарантується завдяки двигунам, оснащеним охолоджуючими системами і захистом від перевантажень. Число оборотів становить від 11500 до 2800 об / хв.

Bosch GWS 19-125 CIE 060179P002
26.04.2020
    

Придбав собі таку болгарку недавно, але позитивна думка про неї склалася задовго до придбання, так як на роботі користуюся саме такою, в зв'язку з чим і вирішив придбати собі таку ж. Хто посперечається з якістю і довговічністю фірми Bosh? мені залишалося визначитися з моделлю болгарки, адже в кожної моделі є свої нюанси. З плюсів це відсутність реву при роботі, легка вага, регульоване кількість оборотів, причому при роботі під навантаженням кількість оборотів не падає, а залишається тим самим. Багато на форумах скаржаться на те, що через кілька днів після роботи відлітають клеми ротора, нібито це "болячка" цих болгарок. Я з таким не стикався, і у власників бошівських болгарок цікавився, ні у кого таких проблем не було. Може від якості збірки залежить? До того ж бачив як така болгарка під навантаженнями ну просто на знос працювала, тільки диски міняли, нічого, жива. Загалом, я такою користуюся, раджу і іншим при виборі розглянути цей варіант.


ПЛЮСИ:

 • Передбачено відведення повітря
 • Додаткова рукоятка
 • Двигуни оснащені охолоджуючими системами

МІНУСИ:

 • Висока ціна
 • Рукоятка має всьога два положенняIntertool Storm WT-0217

Intertool Storm WT-0217 - фото

«Intertool Storm WT-0217» – відмінна і надійна УШМ, призначена виключно для гаражних робіт і робіт по дому. Ергономічний корпус і можливість встановлення другої рукояті з будь-якого боку забезпечують виняткову зручність робочого процесу. Завдяки унікальній системі захисту від пилу можна бути впевненим, що пристрій буде працювати безперебійно довгі роки. Електронне регулювання обертів полегшує умови роботи з практично будь-якими матеріалами. Крім цього, в моделі реалізован захист двигуна від перевантаження і система легкого доступу для заміни щіток. На жаль, деякі користувачі болгарки відзначають досить високу вібрацію при роботі. Також відсутня плавний пуск.


ПЛЮСИ:

 • Сиситема захисту від пилу
 • Електронне регулювання обертів
 • Захист двигуна від перевантаження

МІНУСИ:

 • Досить висока вібрація при роботі
 • Відсутній плавний пуск
 • Призначена виключно для гаражних робіт і робіт по домуповернутися до меню ↑

FAQ

Чи можна болгаркою пиляти дерева?

Хоч це і можливо з застосуванням спеціальних зубчастих кіл для деревини, однак реалізувати таку функцію можна тільки з невеликими гілками діаметром до декількох сантиметрів. Набагато зручніше для пиляння дерев використовувати спеціальний інструмент, наприклад циркулярну пилку. При використанні інших дисків велика ймовірність, що дерево буде скоріше жечься. Крім цього, не виключена ймовірність того, що диск розлетиться і завдасть важку травму.

Болгарка – це шліфувальна машина?

Так, болгарка – це шліфувальна машинка. Про це говорить і її друга назва – углошліфувальна машина. Найбільш поширена назва – «болгарка» – яку інструмент отримав бо перші углошліфовальні машинки привозили з Болгарії.

Болгарки на 800 Вт вистачить для будинку?

УШМ потужністю 800 Вт цілком вистачить для проведення побутових разових робіт і робіт з металом. Якщо ж мають бути досить великі за обсягом роботи з бетонними конструкціями, краще придбати більш потужний інструмент потужністю 1000 Ватт.

Summary
З Болгарії з любов'ю: вибираємо кращу углошліфувальну машину
Article Name
З Болгарії з любов'ю: вибираємо кращу углошліфувальну машину
Description
Ми розкрили секрети всіх професійних і побутових углошліфувальних машин, і тепер готові поділитися ними з вами. Всі деталі - в нашому розслідуванні
Author
Валантина Домогарова
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

1 коментар

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.