Боязнь собак – поширена фобія. Зазвичай бродячі собаки не нападають на людей, але буває всяке, і часом страх виявляється виправданий. Щоб захистити себе і близьких від нападу, найкраще використовувати спеціальний прилад. Про те, як вибрати відлякувач собак, і які з них гідні потрапити в число 6 кращих, ми зараз і розповімо.

Вибираємо відлякувач собак: гід покупця

Види відлякувачів собак

Відлякувачі собак можна розділити на три основних види залежно від принципу дії.

Аерозольні або газові відлякувачі представляють собою газові балончики – аналоги з дещо іншим вмістом використовують проти людей. Головний недолік таких відлякувачів – дуже обмежена зона ураження. Щоб ним скористатися, доведеться підпустити собаку впритул, тобто фактично дочекатися активного нападу. Крім того, газові балончики не працюють проти вітру і не ефективні проти деяких собак.

Електричні відлякувачі – по суті своїй ті ж самі електрошокери. У них радіус ураження ще менше. Крім того, електричний розряд може виявитися для собаки не тільки болючим, але і небезпечним сюрпризом. Ми б не рекомендували використовувати прилади цього виду на поразку: найчастіше досить просто, що називається, «вистрілити в повітря» – запах озону лякає собак не менше, ніж раптовий біль.

Ультразвукові відлякувачі – найсучасніші, ефективні і безпечні пристрої. Вони видають звук високої частоти, який не чує людина, але сприймають собаки – і він їм дуже не подобається. Ультразвукові відлякувачі діють на відстані декількох десятків метрів і абсолютно безпечні для життя і здоров’я тварин. Тому саме їм ми присвятимо цей матеріал.

Вага та розмір відлякувачів собак

Ультразвукові відлякувачі собак в залежності від розмірів і ваги можна віднести до одного з двох типів: кишеньковий або стаціонарний прилад.

Кишенькові варіанти, як видно з назви, поміщаються в кишеню або дамську сумочку, працюють від батарейок або вбудованого акумулятора і створені для того, щоб носити їх з собою. Потужність і радіус дії цих пристроїв серйозно обмежені, але компактність і мобільність цей недолік спокутують.

Стаціонарні ультразвукові відлякувачі створені для того, щоб відганяти собак, гризунів та інших небажаних гостей з території приватного будинку або дачної ділянки. Вони важкі, потужні і ефективні, але з собою такий прилад тягати буде хіба бодібілдер.

Також читайте про респіраторну захисну маску: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/yak-pravylno-vybraty-respiratornu-zakhysnu-masku/

Технічні характеристики відлякувачів собак

Вибираючи відлякувач собак, зверніть увагу на наступні технічні параметри:

  • зона ураження – чим ширше радіус, на якому діє прилад, тим краще. У більшості кишенькових відлякувачів цей показник становить 10-15 метрів;
  • звуковий тиск – наскільки сильний ультразвук видає прилад. Зазвичай цей параметр становить 120-140 дБ на відстані в 1 метр;
  • діапазон випромінюваних частот – чим він ширше, тим більше ефективний прилад проти різних тварин. Частотний діапазон ультразвукових відлякувачів зазвичай становить від 15 до 25 кГц в залежності від моделі.

Живлення

Кишенькові відлякувачі живляться від вбудованих акумуляторів або батарейок: зазвичай це 9-вольтова батарейка «Крона» або батарейка типу АА.

Стаціонарні відлякувачі можуть живитися не тільки від батарейок, а й від мережі. Враховуйте цей момент, якщо плануєте позбавити від небажаного звіря ділянку, на який не проведено електрику.

повернутися до меню ↑

Деякі поради при загрозі нападу собак

Уявімо, що ви зіткнулися з зграєю собак, яка не збирається обходити вас стороною і поводиться зухвало. Щоб вийти з делікатної ситуації цілим і не спровокувати собак на відкритий напад, дотримуйтесь декількох простих правил:

  1. Чи не нариватися на неприємності. Якщо бродячі собаки, побачивши вас здалеку, починають гавкати, краще обійдіть їх і не зв’язуйтеся. Швидше за все, ви наближаєтеся до їх території, і лізти на рожен не слід. Гнатися за вами ніхто не буде.
  2. Не бійтеся і не панікуйте, що б не трапилося. Собаки відчувають людський страх і невпевненість. Варто вам дати слабину, як зграя спробує цим скористатися.
  3. Не біжіть. Бігти, повернувшись до собакам спиною, значить, спровокувати їх на напад. І тоді шансів на безкровне вирішення конфлікту у вас точно не залишиться. Не розраховуйте, що встигнете швидше собак добігти до дверей під’їзду – вони вас напевно випередять.
  4. Не дивіться собакам в очі – з їх точки зору, це прояв агресії. Не упускайте тварин з уваги, але дивіться трохи в сторону і напівприкривши повіки. Це дасть їм зрозуміти, що ви не хочете нападати.
  5. Не женіться за відступаючими собаками. Якщо проявити щодо зграї, яка планує ретируватися і відступити, зайву агресію, може бути непереливки, адже тварини здатні і поміняти свої плани.
  6. Не дайте себе оточити і зайти зі спини. Завжди стійте так, щоб тварини були у вас на увазі. Стояти при цьому найкраще боком – собаки сприймають це як найменш агресивну позицію.
  7. Не розраховуйте на палиці і каміння. Це може допомогти із одною собакою – інші отримають можливість для нападу.
  8. Якщо зграя перегородила вам шлях, тварини гавкають, але не намагаються напасти, не петляйте і не намагайтеся їх обійти. Велика ймовірність того, що десь поблизу лігво з цуценятами, яке зграя захищає, і якщо ви рушите в його сторону, на вас нападуть. Продовжуйте йти прямо, не змінюючи маршрут. Зупиняйтеся кожні 10-15 метрів. Швидше за все, метрів через 20-30 зграя від вас відстане, і можна буде йти спокійно.
  9. Щоб налякати собак, використовуйте електрошокер: випущений в повітря розряд і запах озону відмінно охолоджують їх запал. Ще краще ультразвуковий відлякувач собак – в добірці є відмінні кишенькові моделі, одну з яких непогано б завжди мати при собі.
повернутися до меню ↑

Топ-6 відлякувачів собак

Будемо вважати, що з теоретичними азами ми розібралися. Прийшов час розповісти про найкращі, на наш незалежний погляд, ультразвукові відлякувачі собак. Почнемо з кишенькових моделей, продовжимо стаціонарними, а закінчимо найпотужнішим варіантом з цивільних моделей.

Відлякувач собак ультразвуковий «Кобра»

Відлякувач собак «Кобра» - фото

Ручний відлякувач тварин від бренду BiOSE. Прилад розміром з сигаретну пачку і вагою всього 45 грам видає ультразвук частотою від 23 до 25 кГц. Пристрій ефективний в приміщенні і на відкритій місцевості на площі до 15 квадратних метрів. Рівень ультразвукового тиску на відстані півметра становить 120 дБ. Використовувати прилад можна при температурі від -5 до +40 градусів за Цельсієм. Живлення – від двох 9-вольтів батарейок «Крона». Ціна приладу – близько 450 гривень.

відлякувач собак «Кобра»
24.04.2020
    

Прилад я купила в надії управляти на прогулянці своїм собакою, любить дуже бігати. А заодно про всяк випадок, якщо раптом доведеться захищати мого ніжного пса від більш сильного суперника, тому що боєць з нього ніякий, а самій рознімати собачу бійку - задоволення невелике. Прилад невеликий, легкий, зручно вміщується в долоні і в кишені. Працює при натисканні кнопки. При цьому загораються синя і червона лампочки і повинен пролунати чутний тільки тварині звук, який приведе його в стан панічного страху. Купивши прилад і ознайомившись з інструкцією, я виявила, що виробник не радить пробувати сигнал на своїй собаці. Але цікавість зашкалювала, так що перший промінь направила на весело граючигося пса. Він здивовано підняв вуха і подивився на мене. Це вся реакція. Правда, в інструкції було застереження, що прилад не діє на спокійну собаку, на треновану і шалену. Гаразд, вважатимемо, що у мене собака вже натренована.)) На черговій прогулянці з-під хвіртки загавкала загарчала вискалена морда. Швидко направляю промінь, собака взвизгнув, зникає. Ага! Значить, все-таки діє. Загалом, якась агресивна дія приладу. Тепер головне, коли на мене накинеться собака, встигнути дістати прилад з кишені, нехай вона хоч попереджає, секунд за 20.))) А що стосується мене, я, абсолютно точно, в потрібний момент забуду його дома. Так що доведеться сподіватися на себе, так воно вірніше буде. А все-таки я знайшла застосування "Кобрі". За її допомогаю відучую кішок лазити на стіл. Вони більш чутливі до сигналу, бояться його.


ПЛЮСИ:

  • Невеликий та зручний
  • Має індикатор у працюючиму стані

МІНУСИ:

  • Забагато умов при використанні
  • Не підходить для дресирування



Ультразвуковий відлякувач собак Repeller AD 100

Відлякувач собак Repeller AD 100 - фото

На відміну від попереднього приладу, укладеного в невибагливий корпус з чорного пластику, цей відлякувач собак оформлений в яскравому жовтому кольорі. Крім режиму відлякування, є можливість видавати слабкий ультразвук для тренування собаки. Дальність дії відлякувача – 10-15 метрів, робоча частота – 25 кГц. Живлення – дві 9-вольт батарейки типу «Крона». У прилад вбудований ліхтарик – дуже зручно, але і важить він більше попереднього – 98 грамів, а коштує – десь 250 гривень.

відлякувач собак Repeller AD 100
24.04.2020
    

Доброго часу доби! Маючи з дитинства негативний досвід "спілкування" з собаками (укуси дворових собак) боюся їх до цього дня, а мені вже третій десяток. Цей страх заважає нормально пересуватися по вулиці, тому як побачивши пару трійку бездомних собак, у мене починається паніка. В зв'язку з цим набула даний ультразвуковий відлякувач собак. До нього придбала окремо батарейку Крона. Принцип дії даного приладу полягає в тому, що при натисканні кнопки він видає специфічний звук, якого бояться собаки. Нашому вуху цей звук ледве чутний, але для собак він пугающе- мерзенний. Діє цей відлякувач безвідмовно тільки на дворових і неагресивних собак. Тобто, якщо ви помітили невелику зграю собак, яких ви боїтеся, неагресивних (що не кидаються на людей) при включенні приладу він їх відлякає, але якщо на вас нападає агресивна собака, тим більше породиста бійцівська, він не спрацює. Так само він не працює на "глухих" собаках, у яких вуха закриті. Вони просто не почують цей звук. До речі! Ультразвуку кішки теж бояться, але раджу не експериментувати на настільки нешкідливих істот)) P/s Раджу цю штучку тим, хто боїться собак. Діє!


ПЛЮСИ:

  • Можна використовувати для дресирування собак
  • Має ліхтарик

МІНУСИ:

  • Відносно важкий



Відлякувач собак ультразвуковий «Торнадо-112»

Відлякувач собак «Торнадо-112» - фото

Кишеньковий відлякувач в скромному корпусі з чорного пластику. Генерує ультразвук частотою від 16 до 25 кГц. Модель дуже потужна: звуковий тиск на відстані 1 метра становить 135 дБ. Радіус дії – 10 метрів. Відлякувач працює при температурі від -5 до +40 градусів Цельсія. Живиться прилад від 3 батарейок типу АА. Хороша надійна модель, але досить дорога – ціна становить близько 950 гривень.

Відлякувач собак «Торнадо-112»
24.04.2020
    

Хочу написати позитивний відгук про ультразвуковий відлякувач від собак, купувала його та задоволена якістю. Відлякує собак приблизно на відстані кількох метрів. Уже пробувала один раз. Я страшенно боюся собак, але у свій час мені доводилося йти на роботу по дорозі, де досить багато собак, тому я просто ходила з даними відлякувачем. І в моменти, коли собаки здавалися мені агресивними, я використовувала цей відлякувач. Правда, на ютубі дивилася відео про те, що ультразвукові відлякувачі можуть, навпаки, провокувати собаку на агресію, тому без потреби намагаюся його не використовувати. Це як запобіжний засіб.


ПЛЮСИ:

  • Компактний

МІНУСИ:

  • Дешевий вигляд пластика



Стаціонарний вуличний ультразвуковий відлякувач ЕкоСнайпер LS-937CD

Відлякувач собак ЕкоСнайпер LS-937CD - фото

Цей стаціонарний ультразвуковий відлякувач тварин розміщується на стіні і живиться від мережі. Площа поширення звуку становить 200 квадратних метрів. Ефективно відваджує від вашої ділянки собак, кішок, білок, щурів, мишей та іншу живність. Діапазон випромінюваних частот становить від 16 до 23 кГц, а діапазон робочих температур – від -10 до + 50 градусів Цельсія. Коштує прилад близько 1000 гривень.


ПЛЮСИ:

  • Може чіплятись на стіну
  • Може використовуватись проти гризунів, кішок та інших небажаних відвідувачів

МІНУСИ:

  • Потребує захисту від прямих сонячних променів і вологи



Відлякувач собак ЕкоСнайпер LS-987S

Відлякувач собак ЕкоСнайпер LS-987S - фото

Цей стаціонарний ультразвуковий відлякувач тварин коштує близько 1500 гривень. Випромінює ультразвук в діапазоні від 18 до 24 кГц. Ефективно працює на площі до 85 квадратних метрів при температурі від -10 до +50 градусів. Живиться від 9-вольтів батарейок типу «Крона». Для індикації режиму роботи використовується рідкокристалічний дисплей. Модель набагато зручніша і мобільна, ніж попередня, підходить для використання там, де немає електрики, але менш потужна.


ПЛЮСИ:

  • Має дісплей
  • Мобільність – робота від батарейок

МІНУСИ:

  • Менш потужний для свого класу
  • Зібраний з дешевого пластику



Потужний відлякувач собак Ultrasonix Chanfong ZF-853 із світлодіодом і лазером

Відлякувач собак Ultrasonix Chanfong ZF-853 - фото

Ось у цього ручного відлякувача нестачі в потужності точно немає. Прилад випромінює ультразвук частотою від 20 до 25 кГц на ефективну відстань до 10 метрів. Створює звуковий тиск в 135 дБ. Працює від 9-вольтів батарейок типу «Крона». Два світлодіоди випромінюють в сторону собаки світлові спалахи, що створює додатковий відлякує ефект. Ціна цього приладу складає близько 350 гривень, але своїх грошей він однозначно вартий.


ПЛЮСИ:

  • Потужний
  • Випромінює світлові спалахи

МІНУСИ:

  • Діє не на всіх собак



повернутися до меню ↑

FAQ

Який відлякувач собак підійде для дитини?

Дитині підійде невеликий кишеньковий ультразвуковий відлякувач собак, який завжди можна носити з собою: у нас в добірці таких цілих три штуки. Вони компактні, зручні і абсолютно безпечні і для дитини, і для тварин.

Як захиститися від зграї собак?

Бродячі собаки дуже рідко нападають на людей. Якщо тварини виявляють щодо вас агресію – гавкають, гарчать, настовбурчують шерсть на загривку, скаляться, а то і пробують напасти – значить ви або зайшли на їх територію, або виглядаєте дуже легкої і апетитною здобиччю, на яку гріх не зазіхнути. Швидше за все, собакам здається, що ви претендуєте на їх їжу або уявляєте загрозу для їх цуценят, тобто перебуваєте занадто близько до лігва. Зазвичай територія навколо лігва, в межах якої собаки можуть вести себе вороже, обмежена радіусом в 20-30 метрів, і якщо вийти за межі цієї зони, собаки вас переслідувати не будуть. Більш детально поведінку людини у такій ситуації, ми розглянули на початку статті.

Summary
Кращі відлякувачі собак: Незалежний Топ-6
Article Name
Кращі відлякувачі собак: Незалежний Топ-6
Description
Відлякувач собак - дізнайтесь який потрібен вам, щоб попередити напад агресивних собак, скористайтеся порадами щодо ваших дій при зустрічі зграї собак
Author
Валантина Домогарова
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.