Рейтинг кращих скейтбордів, електробордів і лонгбордів: ТОП огляд

Коли вперше заходиш до бордшопу, здається, що полиці буквально ломляться від великої кількості скейтбордів, електробордів і лонгбордів самих різних кольорів і розмірів. Як не дивно, це уявне різноманіття, адже левова частка асортименту – це найбільш популярні зараз круїзери, дошки для комфортного катання по місту.

Види скейтборду (шортборди, круїзери, лонгборди та інші)

Давайте почнемо з теорії, і розберемося: що це, звідки взялося і чим вони один від одного відрізняються.

Мінікруізери – оптимальний варіант для новачків

Мінікруізери (шортборди довжиною 22-32 дюйма) ідеальні для початківців райдерів. Дека у класичній дошки для круїзу має спрямовану форму (directional). Форма рибки символічно зберігає пам’ять про перших райдерів, які відкрили світу круїзинг в далеких 1970-х. Це були серфери, які в очікуванні “правильної хвилі”, стали розсікати на дошках по міських вулицях.

З тих пір технології зробили крок далеко вперед. У круизеров з’явилися великі і м’які колеса з поліуретану, які забезпечують хороший накат і дарують стійкість. Завдяки революції в матеріалах, на дошку змогли встати не тільки відв’язні підлітки і загартовані серфери, а й звичайні люди, готові до експериментів.

До речі, серфінг до сих є дороговказом для виробників круізерів. Новинка останніх років – серфскейт дозволяє зберігати швидкість, мінімізуючи кількість поштовхів від асфальту. Дошка довго їде сама завдяки пампингу – переносу ваги від носка до п’яти. Це дійсно більше нагадує ковзання по воді, адже для руху не потрібно так часто відштовхуватися ногою, як на звичайному лонгборді. 

Справедливості заради, вся справа не в якійсь особливій дошці або деки, а в пружинній підвісці, що повертається. Слава її винаходу належить каліфорнійському бренду Carver. Зараз компанія виробляє серфскейти з підвісками Carver C7 і Carver СX. У конкурента Surfskate така підвіска називається Swell Tech. Купити підвіску С7 можна, наприклад, за близько 5,5 тисяч гривень, заощадивши на повному комплекті серфскейта.

Лонгборди: види дощок і стилі катання

Звичайно, увагу в будь-якому бордшопі привертають величезні дошки. Це як бас балалайка в оркестрі: завжди цікаво, на що здатна така штуковина. Лонгборди довжиною в кілька метрів зобов’язані своєю появою все тому ж серфінгу. Вони дозволяють закладати широкі дуги і плавно ковзати по асфальту. 

Красиво, але непрактично! Управляти довгою дошкою важко, тому панують дошки від 40 дюймів в нішевих напрямках лонгбординга (даунхіл – швидкісний спуск, денсінг – так зване артистичне катання з виконанням трюків).

Ключова відмінність скейтборду від лонгборда полягає навіть не в довжині, а в розмірі коліс. У скейтборду колеса маленькі і жорсткі – це добре для виконання трюків, але незручно для пушінга (пересування шляхом відштовхування). 

Лонгборди з декою 38-42 дюйма є компромісним варіантом. Такі Лонгборди, створені для фрірайду, дозволяють здійснювати кікфліп, оллі, стрибки зі сходів і інші скейтерскі елементи. Лонгборди для фрірайду часто мають симетричну форму деки (twin tip), адже їх коник – це обертання. 

Penny – найпопулярніша дошка для міського катання

Не готові до падінь і розідраних колін? Ніколи раніше не стояли на скейті або навіть на сноуборді? Тоді дошки для фрірайду однозначно не ваш варіант. Повертаємося до мінікруізерів або придивляємося до Penny.

Легендарна австралійська “рибка” – ще один потужний клас лонгбордів, незважаючи на свої мініатюрні параметри (найбільш популярні 22, 27 або 32 дюйма). 

Відмінною особливістю бренду є пластикові, а точніше вінілові деки із життєрадісною гаммою. Відповідно до корпоративної легенди засновник бренду Бен Маккейн роками намагався створити ідеальну модель деки з дерева. У якийсь момент експерименти в гаражі зайшли в глухий кут, але тут винахідник згадав свій перший скейтборд, який подарував йому батько. Ця невбиваєма дошка була зроблена з пластику! Так Бен Маккейн переключився на новий матеріал, придумав унікальний секретний склад і переконав весь світ, що пластикова дека – це круто. 

Дійсно, пластик не боїться нічого – ні бруду, ні води, ні легковажного ставлення райдера до ремонту і догляду. Легка вага і мініатюрні габарити зробили Penny мабуть улюбленої дошкою у жителів мегаполісів.

Ролерсерф (вейвборд): що це таке і як вибрати?

Двоколісний скейтборд, або ролерсерф (він же вейвборд) – відносно недавній винахід. Він з’явився в 2007 році. Компанія Razor, що придумала вейвборд, звичайно, теж надихалася серфінгом і в своїх пошуках ідеалу відкинула класичну конструкцію лонгборда.

Ролерсерф, як правило, зроблений з пластику, у нього всього два колеса, а єдиний спосіб рушити з місця – це пампінг, тобто перенесення ваги тіла. Робоча нога і задня нога стоять на двох мобільних платформах, пов’язаних між собою рухомим елементом: ось і воруши ними в потрібному темпі, не торкаючись землі! Це хвилеподібний рух може тривати як завгодно довго, якщо, звичайно, господар ролерсерф досить добре натренований. 

А ще ролерсерф відрізняє висока маневреність і здатність до поворотів з невеликим радіусом – спасибі спеціальній підвісці. 

При виборі ролерсерф важливо звернути увагу на рухливий елемент між двома платформами (торсіонний стрижень, торсіонна пружина). Від їх якості залежить … 90% комфорту і безпеки вашого катання. 

Управління ролерсерфом – це непроста робота, в якій задіяно все тіло скейтера. І тут або торсіонний елемент працює “на вас”, або загальмовує рух! Виробники продовжують експериментувати з функціоналом: існують підвіски для ролерсерфа, які забезпечують обертання на 360 градусів, і ті, що навпаки, обмежують кут обертання для виконання трюків.

“Респектабельний” електроскейт або коли дошка їде сама

Запит на портативний міський транспорт не міг залишитися без реакції виробників. Якщо на наших вулицях вже є гіроскутери, сегвеї і електросамокати, то чому б не зробити дошку з мотором?

Електроскейт дозволяє бути мобільним, але при цьому не асоціюється з підлітковою безбашенністю. Перевага Електроскейта перед електросамокатом в мінімалізмі. Добротний самокат важкий і займає руки, а ось будь-яка дошка дарує ні з чим не порівнянне відчуття свободи. Якщо пристосуватися, можна граючи заїжджати на бордюри, чого не зробиш, наприклад, на сегвеї. 

Як правило, електроскейт має кілька швидкісних режимів, максимальна швидкість не перевищує 25 км / год. Управляється дошка за допомогою пульта, а якщо гаджет розрядився, можна кататись в звичайному режимі.

Мінуси електроборда: не можна їздити в дощову погоду (як і на всіх скейтах), залежність від зарядки, висока ціна. У моделях дешевше цілком можливо буде слабка електроніка і скромна потужність. Чи варто тригодинна зарядка 30 хвилин покатушек, вирішувати вам.

Також читайте про велобеги: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/tovaru-dlya-ditey/krashchi-velobehy-2020-roku-nezalezhnyi-top/

повернутися до меню ↑

На що звернути увагу при покупці скейтборду?

Основні характеристики, з якими ви зіткнетеся при виборі борда, це: матеріал деки, розмір деки, підвіска (ширина в дюймах), тип коліс (діаметр, жорсткість, підшипники).

Якість деки

Якщо ви визначилися з типом катання, то за характеристиками деки можна довіритися виробнику. Конкейв (поперечний прогин деки) буде вираженим у дощок для фрірайду, але навряд чи буде суттєвим у круизеров. Флекс (пружність) за замовчуванням м’який у дощок для карвінгу і круїзингу і жорсткий у дощок для даунхілу.

Дошка шириною в 22 дюйма не надто стійка, тому освоїтися на ній легше людям невисокого зросту. Для повного контролю вибирайте 27 дюймів і більше, але не йдіть в крайності.

Налаштування підвісок

Якісні підвіски відрізняються тим, що дозволяють провести тонке регулювання дошки. Цей процес схожий на фотозйомку: звичайно, можна знімати і в режимі авто, але фото вийде набагато краще, якщо налаштувати експозицію. Той же принцип діє і в скейтбордингу: можна кататися на будь-який дошці, але краще буде виходити на тій, що налаштована під райдера.

Ось тому-то бушінгі (амортизатори, кольорові “гумки” на підвісці) повинні бути з якісного, “чуйного” матеріалу. Затягнувши гайку в підвісці бушінг (кінгпін), можна зробити підвіску жорсткіше, дошка стане більш стабільною, що необхідно новачкам. Для збільшення швидкості бушінгі потрібно навпаки розкрутити, щоб підвіска стала м’якою. На репліках Penny бушінгі часто виготовлені з пластмаси, тому налаштувати дошку не виходить.

Крім того, тип кріплення підвісок впливає на висоту дошки. Зазвичай підвіска кріпиться знизу (top mount). Тип кріплення drop true означає, що підвіска проходить крізь деку, і дошка стає набагато нижче. Така система полегшує гальмування на великій швидкості – придивіться до неї, якщо плануєте ганяти по крутих рельефах.

Колеса і підшипники

Діаметр коліс може бути від 57 до 110 мм. Великі колеса краще тримають швидкість і амортизують. Але маленькі колеса дозволяють швидше розганятися, тобто вимагають від райдера менших зусиль поштовховою ногою. Головне, щоб колеса були не надто жорсткі (жорсткість варіюється від 70А до 90А). Жорсткі колеса нестабільні і гарні тільки для трюків.

Чому важливо звернути увагу на підшипники? Від стану підшипників залежить, як крутяться колеса. З’явився шум при обертанні? Значить, підшипники потрібно вимити і змастити. Якщо колесо повертається важко, доведеться міняти підшипник на новий. 

Щоб рідше займатися ремонтом, зверніть увагу на маркування, яка вибита на підшипниках. Абревіатура АВЕС (Annular Bearing Engineering Committee) означає, що підшипники виготовлені за американськими стандартами. Разом з буквами ABEC завжди вказана цифра: тут можуть бути тільки непарні цифри від 1 до 11. Підшипники класу 7 або 9 забезпечують кращий накат, але вони і більш тендітні, ніж АВЕС 5. Для жорсткого катання в вуличному скейтпарку підходять АВЕС 3: такі підшипники не бояться бруду, ударів і не примхливі у догляді.

повернутися до меню ↑

Правильний догляд за скейтбордом

 1. Тримайте деку сухою
  Ніколи не дозволяйте дошці намокати! При намоканні дека розбухає і клей між шарами втрачає свої властивості, в результаті чого дека розшаровується (втрачається клацання, швидко з’являються відколи, статичні деформації форми, іржавіють деталі, що порушить їхню продуктивність). Бажано зберігати скейт в хороших умовах, при помірній вологості і температури;
 2. Слідкуйте за підшипниками
  Хочете швидко їздити, щоб не доводилося кожні 2 метри відштовхуватися ногою від землі? Будьте ласкаві стежити за своїми підшипниками. Не їздіть по мокрих поверхнях (калюжах та ін.) і намагайтеся уникати попадання піску в підшипники. Деякі скажуть, “а мені пофіг, у мене пильовики!”. Це все маячня! Ніякий пильовик не врятує від шару бруду на ободі підшибника, рано чи пізно він все одно засмітиться. Тому раз на місяць потрібно почистити підшипники. Видалити старе мастило WD-40 і качнути всередину підшипника літол (можна змішати з нігролом. Мастило супер, опір каченню мінімальний. Тільки ось напевно нігрол зараз днем ​​з вогнем не знайдеш;
 3. Чистіть наждак
  Наждак – запорука чіткого трюку і високого оллі. Не забувайте чистити його. Можна сухою щіточкою спрямованими рухами від центру в сторони, до конкейва, деки. Інакше ваш наждак заб’ється всіляким брудом, парафіном, або екскрементами), і чіпляти буде набагато гірше! Ну а якщо ви можете дозволити собі купувати нові наждаки щотижня, то заради бога! Але пам’ятайте, взуття теж вмираює від нових наждаків швидко;
 4. Перебирайте скейт
  Для цього не обов’язково розбирати скейт за складовими. Досить ретельно оглянути всі його складові, послабивши все кріплення. Переконатися, що немає замятін на резбі, чи не зносилися амортизатори. Якщо в результаті огляду виявилося багато вм’ятин, відколів і шорсткостей на деці, то можна акуратно ці дефекти усунути дрібною шкіркою або наждаком (саме головне не перестаратися і не порушити форму;
 5. І на останок
  Тримайте скейт в чистоті. Я розумію, що ви самі торішній, і вам плювати як виглядає ваш компліт, бо ви катаєтесь круто. Але все ж, не полінуйтеся протерти ганчіркою свою досочку, бо вона терпить всі ваші невдалі спроби розучених трюків і служить вам вірою і правдою до самої своєї смерті. Набагато приємніше користуватися чистою дошкою, ніж брудною і від якої пахне.
повернутися до меню ↑

Рейтинг кращих скейтбордів 

Розглянемо кілька моделей, придатних для різних стилів катання та рівня володіння дошкою.

Кращий електроскейт Razor RazorX Cruiser

Електроскейт Razor RazorX Cruiser - фото

Дошка від тієї самої американської компанії Razor, яка придумала ролерсерф. Ще Razor вже без малого 20 років випускає електросамокати. З такою репутацією електроборди бренду явно заслуговують на увагу.

Мчати на електродошці без зупинок можна 40 хвилин, потім потрібно зарядка (до 1 години). Поступово літій-іонний акумулятор буде втрачати ємність, тобто заряджати батарею доведеться частіше. 

Потужність двигуна становить 125 Вт – це як у дитячого електросамоката. Виробники обіцяють, що на Razor RazorX Cruiser реально розігнатися до 16 км / ч. Якщо ця швидкість здається вам мізерно малою, згадайте конструкцію скейта: це просто дошка на коліщатках, без опор і захисту! Одна справа їхати в машині зі швидкістю 20 км / год і зовсім інше – балансувати, стоячи впівоберта і відчуваючи кожну купину.

Звичайно, з потужністю двигуна в 125 Вт в гірку дошка не заїде. Максимум, який вдасться подолати, – ухил в 7-8 градусів. Однак і власники електроскейтів з двигуном 800 Вт теж ходять в гірку пішки – така вже специфіка цього транспорту. Якщо ціна близько в 9000 гривень здається вам непомірно високою для разових покатушек, є більш дешевий аналог – електроскейт Archos SK8. Час зарядки у цій моделі 2,5 години, а не 1 годину, як у RazorX Cruiser, але і ціна менша майже в три рази!


ПЛЮСИ:

 • Якісні матеріали та сбірка
 • Є пульт керування
 • Оптимальна швидкість для безпечної їзди

МІНУСИ:

 • Потрібна часта зарядкаTempish Pantar

Tempish Pantar - фото

За основними характеристиками цей борд ідентичний RazorX Cruiser – ті ж потужність двигуна, ємність акумулятора, досить жорсткі колеса (88А). Вага дошки дещо більше (5,4 кг проти 4,8 кг), довжина складає 95 см, а не 75 см, як у елекстроскейта. Симетрична прямокутна форма натякає на приналежність дошки до класу більш ризикових снарядів, ніж RazorX Cruiser.

https://youtu.be/lirdSCkTGEo

ПЛЮСИ:

 • Комфортний для новачків
 • Батарея сертифікована для перевезення у самольоті

МІНУСИ:

 • Завеликий кліренс
 • Не призначений для екстримуМіні-круїзер Profi MS 0749-1

Міні-круїзер Profi MS 0749-1 - фото

Модель підходить і для дорослих і для дітей. Хоча зазвичай ролерсерфи не так універсальні: дуже вже важлива вага людини для правильного розгойдування під час їзди. Якщо ваш зріст від 100 до 200 см, а вага не вище 100 кг, то можете сміливо вставати на дошку.

Для з’єднання платформ використовується класична торсіонна пружина досить хорошої якості з захисною гумовою накладкою. Підшипники ABEC 5, колеса обертаються на 360 градусів, матеріал платформ – покращений пом’якшений пластик.

Хоча модель позиціонується як універсальна, в відгуках частіше зустрічаються думки батьків, що купили ролерсерф для школярів. Можливо, справа в яскравому дизайні дошки. На ринку вона представлена ​​в рожево-блакитному, червоно-синьому і оранжево-блакитному кольорах. 

“Легкий, швидкий, міцний – ідеальний для першого ролерсерфа”, – ось коротка витримка з більшості відгуків про товар.

Razor RipStik Bright
13.05.2020
    

Купили синові в подарунок, вибирали без нього і не прогадали - дитина в захваті! Кататися на ньому - одне суцільне задоволення! Маневрений, легкий в управлінні, в загалі рекомендую його всім друзям - вже двоє загорілися такими ж))) Ще плюс в тому, що він витримує навантаження, так що на ньому катається не тільки мій дев'ятирічний син, а й його тато і мій брат, всі задоволені, хоча й виходить у них поки не так добре, як у сина, але це тому, що він їм його дає неохоче і рідко))) А ще ні у кого більше немає такого в нашому не маленькому місті, всі звертають увагу на наш новенький яскравий Ріпстік 🙂 Рекомендую!


ПЛЮСИ:

 • Підійде як для дорослих, так і для дітей
 • Маневрений
 • Легкий в управлінні

МІНУСИ:

 • Потрібна ровна поверхня
 • ЗавжкийРолерсерф Razor RipStik Air Pro

Ролерсерф Razor RipStik Air Pro - фото

Ця модель цікава тим, що колеса тут не обертаються на 360 градусів – вони спрямовані в одну сторону для кращого контролю при екстремальному катанні. А ще колеса забезпечені спеціальними пружинами для кращої амортизації при стрибках і падіннях.

У конструкції немає торсіонної пружини – її роль виконує сама торсіонна перекладина. Замість металу – пластик, але творці запевняють, що по надійності він не поступається колишнім зразкам.  

Ще Air Pro приблизно на кілограм легше і швидше відгукується на рухи вашого тіла при Пампинг. 

Разом – легше, швидше, трохи більше адаптований для трюків! Вибір досвідченого райдера.

Razor RipStik Air Pro
13.05.2020
    

У версії Razor RipStik Air Pro, пружини на Кастор (колесах) відсутні! Це дозволяє колесам обертатися на 360 градусів. Цю інфу я взяв на ютубі. Я вже купив якраз той, де колеса обертаються на 360. Погано це чи добре відповісти важко. Але треба мати це на увазі, тому що десь до сих пір висить застарілий опис. Спочатку цей механізм був потрібен, щоб при приземленні (після підйому скейта в повітря), колеса знаходилися в прямому напрямку, відповідно було б легше утримати рівновагу. Але можливо це обмежувало якісь елементи, можливі тільки при обертанні коліс на 360, тому від цього відмовилися, але це лише моє припущення. В цілому цей скейт ідеально урізноманітнює ваше проведення часу. Перший раз я освоїв дешевший і простіший варіант двоколісного скейта. Але люблю трохи екстриму, потрібно було щось по надійніше, так що покупкою я задоволений!


ПЛЮСИ:

 • Колеса оснащенні пружинами
 • Конструкція колес розрахована на екстрімальне катання
 • Поглинає вібрацію

МІНУСИ:

 • Мізерна комплектаціяPenny Board Original LED

Penny Board Original LED - фото

Не секрет, що досвідчені райдери самі збирають і налаштовують свої дошки. Перед нами дошка “купив і катайся”: так, це масовий товар в хорошому сенсі слова. На той випадок, якщо не хочеться запарюватися з кастомними примочками. Це демократичний, але надійний варіант, який не підведе.

Тут ми маємо справу з міцної кленовою декою. Невеликий конкейв і жорсткі колеса з підшипниками ABEC 7 підійдуть любителям трюків. Підвіска Iron 5.25 High вже зарекомендувала себе.

До речі, у Jart Classic є і ходова “дитяча модель” – JC Mini Complete 2019 за близько 2500 гривень. Одна з найсерйозніших дитячих моделей. Семіслойная дека з клена, ті ж підшипники і колеса … тільки розміром поменше. Доступні версії 7.25 “х 28.0” (18,4 х 71,1 см) і 7.37 “х 31.36” (18,7 х 79,6 см), дуже крутий варіант для старту скейтерської кар’єри. 


ПЛЮСИ:

 • Ідеально підходить для трюків

МІНУСИ:

 • Під великою вагою дека прогинаєтьсяPenny Original 22

Скейтборд Penny Original 22 - фото

Помірно м’які колеса (78А) малого діаметра (59 мм) ідеальні для катання по місту. Компактний розмір деки (22 дюйма) робить перенесення снаряду не обтяжливим навіть для дівчат. У той же час Penny 22 підходить для виконання трюків. До речі, Penny 32 з більш широкої підвіскою дозволяє навіть стрибати і ковзати по поручнях, тобто виконувати трюки з класичного скейтбордингу.

Penny Original 22
13.05.2020
    

Я дуже хотіла отримати penny board на 8 Березня! =) Даний скейтборд відмінно підходить для молодих і яскравих особистостей, допоможе підкреслити вашу оригінальність і стане чудовою мотивацією щоб почати займатися спортом!


ПЛЮСИ:

 • Компактний
 • Неслизька поверхня
 • Маневрений

МІНУСИ:

 • Складно утримати рівновагу немаючи досвіду катання
 • Дорогі матеріалиProfi MS 0321 кращий дитячий скейтборд

Profi MS 0321 - фото

Репліка Penny 22 – маленький легкий снаряд для катання по місту. Підшипники нижче за класом (АВЕС 5), а також в характеристиках заявлена ​​куди ширша підвіска, ніж у оригінальної дошки Penny. Це робить дошку більш стійкою, що дуже важливо на перших порах навчання.


ПЛЮСИ:

 • Маневрений
 • Ідеальний варіант для дітей

МІНУСИ:

 • Стирається фарбаMaraton Canada 801 кращий скейтборд для початківців

Maraton Canada 801 - фото

Класична дека з канадського клена довжиною в 31 дюйм. Клас підшипників АВЕС 7, правда, покупці радять звіряти заявлену комплектацію з тим маркуванням, яке дійсно вибите на колесах. За словами одного з власників ATEMI, на його дошці виявилися колеса з підшипниками різного класу – АВЕС 7 і АВЕС 5. Тому, початківці райдери, будьте пильні!

В іншому скейт хороший для старту. Середня по висоті підвіска у поєднанні з невеликими по діаметру колесами (54 мм) дарує стабільність при приземленні. На такій дошці можна вчитися робити перші олли і грайнди – це модель якнайкраще підійде для скейтпарку, а ціна дошки зробить ваше нове захоплення зовсім необтяжливим для гаманця.

ATEMI ASB-9.16
13.05.2020
    

За всіма параметрами скейтборд безумовно на висоті! Привезли скейтборд з підшипниками АБЕК-7, принаймні, так написано. На одному колесі стоїть підшипник АБЕК-5. А насправді, для скейта важливо все, і ця поступка НЕ ​​виключення. Помітив через три дні, дуже розлютив цей косяк. Уже якихось обмінів робити не збираюся, але надалі, всі, хто купує скейтборд з конкретними характеристиками - перевіряйте! Я встиг проїхатися тільки по плитці у себе вдома, так як погода поки що не дозволяє =( Але можу точно сказати, що скейтборд дуже красивий і швидкий. Поки що не роз'їздив підвіску, вона поскрипує, але це нормально. Впевнений, що ми з ним будемо робити ті ще трюки!


ПЛЮСИ:

 • Підшипники не шумлять
 • Якісний малюнок

МІНУСИ:

 • Не для новачків
 • Збірка не відповідає заявній комплектаціїTempish Crazzy кращий універсальний скейтборд

Tempish Crazzy - фото

Скейт Tempish Crazzy явно більш просунутий варіант, ніж дошка від ATEMI. Колеса тут дуже жорсткі – 100А, тому назвати скейт дійсно універсальним можна з деякою натяжкою. Кому підходять жорсткі колеса? Тому, хто вже подружився з дошкою і став завсідником скейтпарку. Грайнди на перилах, високі оллі, кікфліп з комбінаціями – всі ці жахи зі світу скейтбордингу здійсненні на Ridex Addict. 

Дизайн деки розроблений на тверду п’ятірку, навіть підвіски (алюмінієві траки BIG V Alum 5 “) підібрані в колір” страшного “малюнку. Матеріал деки – канадський клен, причому згідно з описом виробника, всі сім шарів злиті в “моноліт”. З відгуків покупців з’ясовується, що це не зовсім так: чи то від “забійного” стилю катання, чи то від випадково потрапляння води дека починає відшаровуватися. Сама форма деки цілком універсальна і зручна для чоловічої ноги – у неї середній конкейв і ширина 8 дюймів.


ПЛЮСИ:

 • Гарний дизайн

МІНУСИ:

 • Дека низької якостіСкейтборд GO Travel LS-P2206 кращий бюджетний скейтборд

GO Travel LS-P2206 - фото

Китайська дошка в загалі-то всім хороша, крім наявності нестикувань в основних характеристиках. Десь можна прочитати, що матеріал деки – це стовідсотковий канадський клен, а на інших сайтах замість Canadian maple вказується Chinese maple. Спокій! Китайський клен як тип деревини дійсно існує і в загалі не гірше свого побратима з іншого континенту. Тим більше що шарів у цій деки не 7, а цілих 9.

Звичайно, при покупці треба звернути увагу на відповідність всіх комплектуючих заявленим характеристикам: все-таки ми розглядаємо бюджетну модель. Клас підшипників тут нижче, ніж у аналогів (АВЕС 5), але як ми розбирали в огляді, однозначним мінусом це не є. Так що сміливо пробуйте!

СК Boots
13.05.2020
    

Вирішальними факторами при виборі стали легкість і збільшена ширина деки, в порівнянні зі схожими моделями. Канадський клен, з якого зроблена дошка, витримує навіть сильні удари, не пошкоджуючи її. Я задоволена вибором. Відразу звернув увагу на вигини по всій поверхні платформи, спереду і ззаду. Бічні загини уздовж деки теж дуже важливі, саме вони допомагають у виконанні трюків. Головна перевага скейтборда - це якісні підшипники і просунута алюмінієва підвіска.


ПЛЮСИ:

 • Якісні підшипники
 • Просунута алюмінієва підвіска

МІНУСИ:

 • Низький клас підшипниківMaraton Monza кращий лонгборд-круізер

Maraton Monza - фото

Перед нами найкомфортніший тип дошки із серії “встав і поїхав”. Мінікруізер з декою в 28 дюймів з великими поліуретановими колесами абсолютно універсальний. Катання на такому снаряді можуть за годину освоїти всі, хто хоче активно провести час на вулиці: діти, підлітки, дорослі. Як ми пам’ятаємо, спрямована форма рибки створена для круїзу. При такому щадному стилі катання дошка практично не пошкоджується, тому і відгуки про модель суцільно позитивні. Вам залишиться протирати пил з деки, стежити за шкіркою і час від часу змащувати підшипники.


ПЛЮСИ:

 • Якісний принт
 • Зручно кататись

МІНУСИ:

 • У комплекті жорсткі вузенькі колесаповернутися до меню ↑

FAQ

Як вибрати траки (підвіски) під скейт (дошку)?

Траки не повинні бути ширше, ніж скейтборд або сильно вузькі, в ідеалі підбирати підвіски чітко врівень з дошкою.

Як вибрати болти для скейта?

Можна взяти будь-які, в залежності від того, що для вас зручніше, хрестовина або шестигранник.

Як вибрати деку для скейтборду за розміром взуття?

Розмір ноги зовсім не важливий при виборі скейтборду, відштовхуватися варто тільки від того, на чому вам зручніше кататися.

Як вибрати жорсткість підвіски?

Стічні бушінгі (амортизатори) в підвісках, зазвичай мають середню жорсткість і добре підходять практично всім людям, так само жорсткість будь-якої підвіски регулюється за допомогою закручування / ослаблення гайки на центральному болті (кінгпін).

Як вибрати скейтборд з хорошою підвіскою?

При виборі якісних підвісок, радимо купувати закордонні комплектуючі.

Summary
Рейтинг кращих скейтбордів, електробордів і лонгбордів: ТОП огляд
Article Name
Рейтинг кращих скейтбордів, електробордів і лонгбордів: ТОП огляд
Description
Як вибрати кращий скейтборд, електроборд і лонгборд: переваги і недоліки, характеристики, який краще придбати, відгуки реальних покупців
Author
Ната Левенец
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

2 коментарі

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.