Кращі торцювальні пили : Незалежний топ-8

Область застосування і призначення пили торцювання по дереву з протяжкою

Різні виробники професійного інструменту відносять торцювальні пили з протяжкою до різних категорій. Їх можна виявити в групі ручного інструменту і деревообробних верстатів, тому що по своїй суті пила торцювання з протяжкою є проміжним елементом між цими двома категоріями.

Це обумовлено можливістю їх застосування як стаціонарно, в умовах столярної майстерні, так і як інструменту, який може бути використаний на майданчику або будь-якому іншому об’єкті будівництва.

Основне призначення торцювання з протяжкою – це розпуск пиломатеріалів поперек, під необхідним кутом і нахилом, а також вибірка деревини при виготовленні дерев’яних виробів. Торцювальні пили з протяжкою використовують при:

 • розпилюванні брусків, дощок і рейок;
 • виконанні діагональної різання погонажних виробів (плінтус, лиштва і т.д.), а також вагонки і блок-хауса;
 • виготовленні меблів, віконних і дверних блоків, а також інших столярних виробів.

Даний вид інструменту призначений для професійного виконання будь-яких видів робіт, пов’язаних з обробкою пиломатеріалів, де необхідна точність і якість різів в різних площинах їх розташування.

Основні і додаткові функції

Основне призначення і, відповідно, головна функція пили торцювання з протяжкою – це торцева обрізка пиломатеріалів строго під певним кутом і в високій якості зрізу. Наявність протяжного механізму значно розширює функціональність інструменту, в порівнянні з аналогами, що не оснащеними їм, тому що з’являється можливість обробляти заготовки більшого розміру.

Торцювальні пили з протяжкою оснащуються блокуванням крутіння, необхідної при заміні ріжучого елемента, функцією стопора, необхідної при затиску пильного диска під час роботи, а моделі, що мають значну електричну потужність, комплектуються пристроями плавного пуску двигуна. Додатковими функціями, якими можуть бути оснащені пристрої даного типу, є:

 • електронний регулятор швидкості обертання пилкового диска;
 • лазерна наводка напрямки запила;
 • підключення до зовнішнього пристрою відведення тирси (див. на фото, розміщеному нижче, зазначено стрілкою);
 • розширення стільниці пильного столу.
 • робота з використанням пилососа для відведення тирси
повернутися до меню ↑

Особливості комбінованих торцювальних плит

Комбінована конструкція передбачає можливість використання пили торцювання не тільки для торцювання, тобто поперечних різів пиломатеріалу, а також поздовжніх розрізів, властивих циркулярної пилки. Основною особливістю комбінованих пристроїв є наявність механізму перевертання пилкового диска з одного положення в інше, розташоване в перпендикулярній площині до початкового. Перевагами комбінованих моделей є:

 • розширення функціональності;
 • відсутність необхідності в придбанні двох видів обладнання;
 • простота трансформації з одного положення в інше при виконанні робіт різної спрямованості;
 • компактність і мобільність.

Основним недоліком подібних пристроїв є мала глибина пропила оброблюваного матеріалу по відношенню до моделей вузької спрямованості. При установці на торцеву пилу з протяжкою спеціального пилкового диска можна розширити її функціональність.

У цьому випадку користувач отримує пилу торцювальні універсальну, яку можна використовувати для пиляння металу і пластика, кераміки та каменю.

Читайте на сайті KSTech:

https://kstech.com.ua/dim/obyraiemo-shlifuvalnu-mashynu-top-10-krashchykh/

https://kstech.com.ua/dim/krashchi-ochyshchuvachi-povitria/

повернутися до меню ↑

Пила торцювання з протяжкою: яку вибрати, поради редакції

При виборі пили торцювання з протяжкою основними критеріями є наступні показники:

Призначення.

Цей показник визначає характер використання (періодичний або професійний) і вид оброблюваних матеріалів. Це в підсумку відбивається на технічних характеристиках пристрою (електрична потужність) і його вартості.

Діаметр пильного диска, доступного до установки на конкретну модель, визначає технічні можливості інструменту, що виражаються в товщині оброблюваних заготовок.

Безпека використання.

Габаритні розміри і вага.

Використання додаткового столу для пили торцювання робить роботу більш зручною

На думку фахівців нашої редакції, при виборі моделі пили торцювання, обладнаної протяжкой, слід звернути увагу на критерії, наведені вище, а також на наступні характеристики:

 • наявність і розмір упору, що забезпечує підтримку заготовок під час обробки в заданому положенні;
 • читаність шкали, розміщеної на станині і поворотною майданчику, а також можливість її переміщення для виконання калібрування;
 • здатність притисків забезпечити жорстку фіксацію оброблюваної заготовки;
 • мобільність верстата, його габаритні розміри і вага, що особливо важливо при виконанні робіт роз’їзного характеру;
 • вартість – вона визначає надійність і затребуваність інструменту, тому є якщо не ключовим параметром при виборі моделі, то вже точно не останнім.

Наявність лазерного наведення особливо корисно починаючим користувачам

Відмінні риси використовуваного пилкового диска

Пильні диски класифікуються за типом оброблюваного матеріалу, конструкції зубів, а також по допустимому кількості оборотів в одиницю часу при нормальному режимі роботи. Основними параметрами, що впливають на вибір пилкового диска для пили торцювання з протяжкою по дереву, будуть:

 • сорт і вид деревини, яку потрібно буде обробляти;
 • серія і тип пильного диска, що визначають його розмір і технічні характеристики (конструкція зуба, який використовується матеріал і т.д.);
 • зовнішній і посадковий діаметр, вимірювані в мм.
Диск_фото

Тип диска

Даний показник визначає матеріал, з якого виготовлений пильний диск, – монолітний або твердосплавний. Монолітние виготовляються з міцної високовуглецевої сталі і мають зуби гострої або зігнутої форми, здатні до заточування в процесі експлуатації. Їх перевагами є: доступна вартість і можливість відновлення працездатності, а недоліками – швидка затупляемость і потреба в разводке.Твердосплавние диски посилюються напайкою зі спеціального сплаву Твердосплавні диски більш надійні, і їм властиві такі переваги:

 1. можливість використання для розпилу різних матеріалів;
 2. не вимагається розведення зубів в процесі експлуатації;
 3. є більш міцними і надійними, в порівнянні з монолітними аналогами;
 4. зріз виходить чистішим і рівним, ніж при використанні монолітних дисків;
 5. висока швидкість різання при обробці твердих видів матеріалу.

До недоліків даного типу відносяться: висока вартість і складність виконання заточування, для якої потрібне спеціальне обладнання.

Кількість і конструкція зубів

Всі пильні диски випускаються трьох видів, що визначають кількість зубів, розміщених на їх поверхні:

 • з великою кількістю – 80-90 штук;
 • із середньою кількістю – 40-80 штук;
 • з малою кількістю – 10-40 штук.

Від кількості зубів залежить їх призначення (тип пиляння) – поздовжнє або поперечне. Для поперечного краще використовувати диски з великою кількістю зубів, для поздовжнього – з меньшім. Маркіровка пилкових дисків Форма зубів визначає якість зрізу оброблюваного матеріалу. Для обробки дерев’яних заготовок, як правило, використовують диски з перемінним зубом. Це дає можливість їх використовувати на різні породи деревини і при різному типі пиляння.

Нахил зуба – це параметр, що визначає відхилення ріжучої кромки від площини пилкового диска. Він буває негативним і позитивним, при цьому негативний – це спрямований в тильну сторону диска, а позитивний – в протилежну. По ухилу зуба диски класифікуються:

 • зі стандартним нахилом – 5-15 °;
 • з позитивним (агресивним) нахилом – 15-20 °;
 • з негативним (звичайним) нахилом – від 0 ° до 5 °.

Потужність і кількість обертів

Технічні параметри пилки, її потужність і кількість обертів в одиницю часу безпосередньо пов’язані з розміром пилкового диска. Зі збільшенням діаметра зменшується кількість обертів і навпаки. Оптимальною кількістю оборотів в одиницю часу при обробці деревини вважаються наступні параметри:

Діаметр диска, ммЧастота обертання, обертів в хвилину
До 8023 800
80−10019 100
12015 900
2507 600
3006 300
повернутися до меню ↑

Огляд цін на торцювальні пили по дереву з протяжкою: де вигідно купити і не помилитися

Пилу торцювальні з протяжкою можна купити не тільки в спеціалізованих магазинах, і причиною тому є поява інтернет-ресурсів, що займаються продажами в глобальній мережі.

Це найбільш простий спосіб покупки, тому як можна, не виходячи з дому, за допомогою якого-небудь пошукача (Гугл і т.д.) вибрати модель і продавця. Зручність полягає ще й в тому, що можна ознайомитися з відгуками користувачів, які вже купили вподобану модель, а також зв’язатися з ними на відповідних форумах і обговорити її переваги і недоліки.

Недоліком покупок такого роду є те, що в разі поломки або заводський несправності вкрай важко повернути інструмент або відремонтувати його по гарантії. Більш надійний спосіб – це звернутися в торгову мережу або компанію, що займається реалізацією подібного інструменту.

В цьому випадку вартість буде дещо вищою, зате при покупці таким чином завжди можна розраховувати на ремонт або заміну пристрою в період гарантійного терміну. У таблиці наведено вартість на популярні моделі торцювальних пив з протяжкою, розглянутих у цій статті, при реалізації їх через торговельні організації.

повернутися до меню ↑

Торцювальні пили з протяжкою по дереву: рейтинг виробників 2021 року

Електричний ручний інструмент проводять в багатьох технічно розвинених країнах світу. Найбільш популярними компаніями виробниками в нашій країні є такі бренди в категоріях:

Напівпрофесійного (побутового) інструменту:

«Metabo» (Німеччина).

Бренд належить компанії «Metabowerke GmbH», що спеціалізується на виробництві різного устаткування і інструментів. У лінійці продуктів компанії є деревообробне та ріжуче спорядження, пневматичний і електричний ручний інструмент, в тому числі торцювальні пили з протяжкою напівпрофесійного і професійного виду використання;

Metabo KGS 216 M Lasercut

Metabo KGS 216 M Lasercut-фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна-якість
 • Легка
 • Гарна якість збірки

МІНУСИ:

 • Лазер потребує налаштування
 • Платформа може прогинатисяКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«Hyundai» (Південна Корея).

Компанія виробляє широкий спектр різної техніки і обладнання різного призначення. Інструмент компанії успішно конкурує з іншими виробниками і позиціонується в категорії як кращий в співвідношенні «ціна-якість»;

Hyundai М 2500-255S

Hyundai М 2500-255S - фото

ПЛЮСИ:

 • Ціна/якість
 • Потужність
 • Лекго використовувати

МІНУСИ:

 • Багато пилуНе поганий інструмент, але…
Hyundai М 2500-255S
03.06.2021
    

Купував знаючи про те, що за невеликі гроші не отримаєш того, що дають хороші професійні інструменти. В цілому залишився задоволений, отримав приблизно те що очікував. До початку роботи довелося трохи покрутити регулювання. Лазер виявився налаштованим рівно по центру пропила, поки чіпати не став. Після двох трьох пропилов забивається пилом, його практично не видно, доводиться пензликом змахувати пил, також він майже не видно при денному освітленні без сонця на вулиці. Помітив цікаву особливість - соснові тирсу налипають і забивають лазер, а суха модрина забиває і сама очищає, тобто іноді з неповною яскравістю цілком можна працювати.

Пильний диск в комплектації дає трохи задертий різ, для чистого пила треба міняти. На м'якій деревині практично не відчуває навантаження, на твердій злегка відчуває, але також відчувається міць, залишається все перевірити з дрібним зубом. Для теслярських робіт повністю влаштовує, для більш точної столярки думаю з обмеженнями і налаштуванням теж можна буде пристосувати, якщо врахувати існуючі невеликі люфти. Де то говорили про плавний пуск я його не помітив, хоча сильно і не смикає, швидкого електричного гальма я теж не помітив. Порівнювання з дорогим професійним інструментом тут просто недоречно, якби не обмеженість коштів і термінова необхідність - витратив зайвих пару десятків.
В цілому залишився задоволений, для простих робіт цілком гідний інструмент, залишається перевірити часом надійність.

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«Einhell» (Німеччина).

Компанія працює в багатьох країнах світу і спеціалізується на виробництві верстатів, технологічного обладнання та різного інструменту. Більшу частину електричного ручного інструменту даного марення виробляють в Китаї;

Einhell TH-SM 2131 Dual

Einhell TH-SM 2131 Dual-фото

ПЛЮСИ:

 • Мала ціна
 • Якісна
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Потребує доналаштування
 • ТяжкаКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«STURM» (Китай).

Продукція компанії виробляється з орієнтацією на експлуатацію в умовах нашої країни, і саме цим пояснюється її популярність серед користувачів. У лінійці ручного електричного інструменту «STURM» представлено весь його спектр, в тому числі і пили торцювальні з протяжкою.

STURM MS5525S

STURM MS5525S-фото

ПЛЮСИ:

 • Велика протяжка
 • Точны кути
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Великогабаритний
 • Не зручно встановлювати кутиSTURM MS5525S – відгук
STURM MS5525S
03.06.2021
    

Брав для будівництва дачі. Зроблена пила дійсно кондово. Виставити кути в горизонтальній площині не дуже зручно. Особливо зловити назад нуль. Але пристосувавшись ставиш майже не дивлячись. Але при цьому кути виставлені точно. Правда є одне але! Протяжка велика і відповідно болт фіксує платформу дуже довгий і при великому обсязі роботи збивається кут на пару градусів. При великій ширині заготовки це помітно (робив перегородку з блокхаус 185 го звернув на це увагу). Пилозбірник збирає відсотків 10 тирси, не більше. Лазер виставлений точно, його іноді забиває при пилянні сирої сосни. Чиститься одним рухом пальця. Лазер видно добре (якщо поставити нормальні батарейки і не забувати відключати його), правда кнопка подзаедает, спочатку грішив на батарейки, але потім зрозумів причину. Пила дуже потужна: дошку 300 * 50 пиляє на раз. Шумить терпимо. Протяжка, кожух ходять легко. Не знаю гідність чи недолік: пила ну реально здорова і за габаритами і за вагою.

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

Професійного інструменту:

«Hitachi» (Японія).

Всесвітньо відома і одна з найбільших компаній на нашій планеті, що працює в багатьох галузях промисловості;

Hitachi C10FSH

Hitachi C10FSH-фото

ПЛЮСИ:

 • Плавний пуск
 • Лазерний маркер
 • Підтримання обертів

МІНУСИ:

 • Великий
 • ТяжкийHitachi C10FSH
03.06.2021
    

Сьогодні попрацював на ній і скажу - мрія (немає люфтів, тиха, що не рве, кути не брешуть, лазер хороший - зручне регулювання і вообщем то легка) і мощі що не дивно вистачає …. струму дорогувато

Купуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«Makita» (Японія).

Компанія спеціалізується на виробництві професійного ручного інструменту і працює на цьому ринку вже більше 100 років. Торцювальні пили з протяжкою марки «Makita» є найбільш затребуваними серед користувачів нашої країни;

Makita LS 1216

Makita LS 1216-фото

ПЛЮСИ:

 • Проста у використанні
 • Безпечна
 • Велика потужність

МІНУСИ:

 • Погана система відведення пилу
 • ТяжкаКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«Dewalt» (США).

Компанія працює в багатьох країнах світу і виробляє обладнання та інструмент різної спрямованості. Продукція, в залежності від типу і моделей, випускається на різних заводах в США, Китаї, країнах Південної Америки і Європи;

Dewalt DWS 780

Dewalt DWS 780 - фото

ПЛЮСИ:

 • Якість консткруції
 • Легкість у використанні
 • Великий пильний диск

МІНУСИ:

 • незручний притиск заготовки
 • Не зручна сама коробка, немає ручок для перенесення
 • ТяжкийКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO

«Bosch» (Німеччина).

Одна з найстаріших компаній, заснована в кінці XIX століття. В даний час працює в різних галузях промисловості. У нашій країні інструмент марення «Bosch» користується величезною популярністю серед простих користувачів і професіоналів.

Bosch GCM 8 SJL Professional

Bosch GCM 8 SJL Professional-фото

ПЛЮСИ:

 • Якість роботи
 • Мобільність
 • Гарне видалення пилу

МІНУСИ:

 • Галаслива
 • Не надто потужнаКупуй на RozetkaКупуй на FoxtrotКупуй на MOYO
повернутися до меню ↑

FAQ

Як користуватися пилою торцювання?

При використанні пили торцювання вона повинна бути технічно справна і використовуватися тільки в електричній мережі, що має заземлення. Підключення повинно бути виконано за допомогою комутаційного апарату з заземлюючим контактом.

на пильний стіл встановлюється оброблювана заготовка;
при включенні клавіші «Пуск» пильний диск починає обертатися, і за допомогою рукоятки забезпечується його контакт із заготівлею;
безпеку роботи забезпечується захисним кожухом і блоком електричного захисту пристрою;
після виконання різу пила відключається кнопкою «Стоп».

НазваХарактеристикиЦіна

Metabo KGS 216 M Lasercut

Metabo KGS 216 M Lasercut-фото
Живлення від мережі (220 В)
Потужність, Вт 1350 Вт
Тип двигуна щітковий
Глибина пропила 45 ° 45 мм
Посадковий діаметр диска 30 мм
Діаметр диска 216 мм
Кількість зубів 40 шт.
Кут нахилу пильного диска 47 °
Максимальна глибина пропила 90 ° 60 мм
Ширина пропила 45 ° 80 мм
Ширина пропила 90 ° 120 мм
Максимальні оберти 5000 об / хв
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Hyundai М 2500-255S

Hyundai М 2500-255S - фото
Потужність, Вт 2500
Діаметр круга, мм 255
Посадковий діаметр круга, мм 25.4/30
Діапазон кутів повороту, град. 45 °
Регулювання кута нахилу, град. 90-45 °
Вага 15,8
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Einhell TH-SM 2131 Dual

Einhell TH-SM 2131 Dual-фото
Потужність, Вт 1500
Діаметр круга, мм 210
Посадковий діаметр круга, мм 30
Діапазон кутів повороту, град. 45
Регулювання кута нахилу, град. 45
Вага 10.3
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

STURM MS5525S

STURM MS5525S-фото
Потужність 2200 Вт
Максимальні обороти 4800 об / хв
Джерело живлення електромережа (220 В)
Вага 17.9 кг
Розмір шини / диска 255 мм
Діаметр отвору 30 мм
Глибина пропила 75 мм
Ширина пропила 430 мм
Кут нахилу пилки 45 ° / глибина пропила до 40 мм /
Кут повороту пили 45 °
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Hitachi C10FSH

Hitachi C10FSH-фото
Потужність (Вт): 1090;
Максимальні обороти (об / хв): 3800;
Розмір шини / диска (мм): 255;
Діаметр отвору (мм): 30;
Глибина пропила (мм): 85;
Ширина пропила (мм): 312;
Додатково: плавний пуск; лазерний маркер; підтримання оборотів; пилозбірник
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Makita LS 1216

Makita LS 1216-фото
Потужність 1650 Вт
Максимальні обороти 3200 об / хв
Джерело живлення електромережа (220 В)
Рівень шуму 100 дБ
Розмір шини / диска 305 мм
Діаметр отвору 30 мм
Глибина пропила 102 мм
Ширина пропила 363 мм
Кут нахилу пилки 45 ° / глибина пропила до 69 мм /
Кут повороту пили 60 °
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Dewalt DWS 780

Dewalt DWS 780 - фото
Харчування від мережі (220 В)
Потужність, Вт 1675 Вт
Глибина пропила 45 ° 56 мм
Посадковий діаметр диска 30 мм
Діаметр диска 305 мм
Кількість зубів 60 шт.
Кут нахилу пильного диска 49 °
Максимальна глибина пропила 90 ° 112 мм
Ширина пропила 45 ° 244 мм
Ширина пропила 90 ° 345 мм
Максимальні обороти 3800 об / хв
Мінімальні обороти 1900 об / хв
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO

Bosch GCM 8 SJL Professional

Bosch GCM 8 SJL Professional-фото
Вага 17,3 кг
Глибина пропила 90/45 70 мм / 48 мм град.
Діаметр диска 216 мм
Потужність 1600 Вт
Розмір отвору диска 30 мм
Регулювання кут нахилу п / л 47 ° вліво
Число оборотів на холостому ходу 5 500 об / хв
Ширина пропила 90/45 312 мм / 225 мм град.
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Summary
Обираємо кращу торцювальну пилу: Незалежний топ-8 редакції
Article Name
Обираємо кращу торцювальну пилу: Незалежний топ-8 редакції
Description
Рейтинг кращих торцювальних пив з протяжкою. Що таке пила торцювальна із протяганням, схема і принцип роботи, а також область застосування. Як вибрати і на що звернути увагу при покупці. Рейтинг найбільш затребуваних виробників.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.