Кращі слухові апарати: незалежний ТОП

Проблеми зі слухом не просто знижують якість життя – вони можуть бути реально небезпечні. На щастя, слухові апарати дозволяють з цим боротися. Головне, знайти хороший апарат, який підійде вам за всіма показниками. Як це зробити і які 4 слухових апарати різних типів гідні звання кращих, читайте в цій статті.

На які характеристики треба дивитися при виборі слухових апаратів

Тип виконання. Слухові апарати укладають у корпуси самих різних типів, і у кожного є свої переваги і недоліки:

  1. внутрішньоканальні слухові апарати найкомпактніші і непомітні, вони повністю ховаються в вушній раковині, їх можна використовувати з телефоном, а шум вітру майже не чути. Правда, це накладає певні обмеження на додатковий функціонал, батарейки вистачає зовсім ненадовго, та й підходять такі прилади далеко не всім.
  2. внутрівушні слухові апарати, на відміну від внутріканальних моделей, розміщуються не в слуховому каналі, а в завитку вушної раковини. За великим рахунком, це компромісний варіант між високою компактністю, зручністю, непомітністю і функціональністю.
  3. завушні слухові апарати, мабуть, більш помітні й крупніше будь-яких інших, проте плюсів у них все-таки більше. Це найефективніший тип приладів, який підходить майже всім, включаючи дітей і людей похилого віку. Крім того, великі розміри пристрою дозволяють розмістити в корпусі велику батарею і вбудувати різноманітні додаткові функції.
  4. кишенькові моделі складаються з двох модулів, які пов’язані кабелем або радіоканалом. У вусі міститься маленький приймач, а в кишені – компактний передавач звуку. Така конструкція дозволяє нафарширувати кишеньковий блок будь-якими опціями. До того ж пристрій в вусі майже не відчувається і не створює почуття закладеності. Єдиний недолік приладів цього типу в тому, що дітям вони зовсім не підходять.

Спосіб обробки звуку. Він може бути аналоговим і цифровим. У першому випадку використовуються традиційні технології перетворення звуку в електричний сигнал, посилення і зворотного перетворення. У другому звукова хвиля перетворюється в цифровий код, який обробляється і тільки після цього трансформується назад в звук. Перші пристрої доступніше, але зустрічаються сьогодні досить рідко. Їх майже повністю витіснили недорогі цифрові апарати, здатні забезпечувати куди більш високу якість звучання.

Ступінь приглухуватості. Не всі слухові апарати підходять всім хворим. В інструкції до пристрою завжди сказано, для якої міри приглухуватості він призначений: I, II, III або IV. Невідповідний прилад в кращому випадку буде марний, а в гіршому – може нашкодити. Тому перед покупкою обов’язково потрібно отримати призначення лікаря.

Максимальна потужність. Чим вона вища, тим гучніший звук здатний видавати слуховий апарат. Зазвичай становить близько 130 дБ, що вже саме по собі досить голосно.

Максимальне посилення. Показує то, наскільки голосніше звук може стати після обробки слуховим апаратом. Як правило, прилади можуть посилити звук приблизно на 70-75 дБ.

Діапазон частот. Чим ширше частотний діапазон, тим більше можливості апарату по передачі звуку. Діапазон слухового апарату повинен відповідати кожному конкретному випадку втрати слуху.

Кількість каналів. У продажу в основному зустрічаються апарати, що підтримують від 4 до 16 каналів. Чим більше це число, тим вище якість звуку.

Додаткові функції. Серед найбільш корисних опцій, що зустрічаються в сучасних слухових апаратах, можна назвати функції активного шумозаглушення, придушення зворотного зв’язку і регулювання гучності. Без них користуватися апаратом далеко не так зручно і приємно, як із ними.

Також читайте про стимулятори для м’язів: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/yak-vibrati-krashij-stimulyator-dlya-myaziv-top-8-miostimulyatoriv-v-2020-roci/

повернутися до меню ↑

Рейтинг кращих слухових апаратів

Кращий внутрішньоканальний слуховий апарат Phonak

Слуховий апарат Phonak - фото

Чи не найдешевший, але ефективний, компактний і малопомітний слуховий апарат внутршньоканальної конструкції від Phonak. Спосіб обробки звуку, зрозуміло, цифровий. Завдяки цьому апарат підтримує функції активного шумозаглушення і придушення зворотного зв’язку. Крім цього передбачено регулювання гучності. 16 каналів забезпечують високу якість звуку в будь-яких умовах. Прилад підходить для пацієнтів з усіма ступенями приглухуватості. 

Phonak
20.07.2020
    

Адаптується під навколишнє середовище, значно знижує фоновий шум.
Користуюся Фонак вже майже півроку. За весь час нарікань поки не було. Студентів своїх чую відмінно, навіть коли починають говорити хором або перебивати. Зручно також, що адаптує гучність під умови навколишнього середовища і непотрібні шуми пригнічує, не доводиться підбирати і перемикати програми самій.


ПЛЮСИ:

  • Регулюється гучність
  • Функції активного шумозаглушення і придушення зворотного зв’язку
  • 16 каналів

МІНУСИ:

  • Слабка батарея



Кращий внутрішньовушних слуховий апарат Phonak Virto Q70-312

Слуховий апарат Phonak Virto Q70-312 - фото

Слуховий апарат внутрішньовушної конструкції. Цифрова обробка звуку, підтримує 16 каналів, за допомогою програмування можна налаштувати до чотирьох програм. Завдяки видатним параметрами підходить для людей з будь-яким ступенем приглухуватості: від I до IV. Максимальна потужність звуку досягає 130 дБ, а максимальне посилення – 70 дБ. З корисного додаткового функціоналу передбачено активне шумозаглушення і придушення зворотного зв’язку. Прилад живиться від спеціальної батарейки типу ZA312.

Phonak Virto Q70-312
20.07.2020
    

За співвідношенням ціна / якість - відмінно! Зручний, з потужним посиленням, батарейки вистачає надовго. Дуже рекомендую всім, хто погано чує. Частотний діапазон апарату розрахований на розмовну мову, тому на концерт брати його марно. Він перевершує по зручності цифрові апарати нульових (у мене ReSound). А коштує набагато менше.


ПЛЮСИ:

  • 16 каналів
  • Може програмуватись
  • Призначений для будь-якого ступеня приглухуватості

МІНУСИ:

  • Для роботи потрібна спеціальна батарейка типу ZA312



Кращий завушної слуховий апарат Siemens STF P T3 

Слуховий апарат Siemens STF P T3 - фото

Завушний слуховий апарат з цифровою системою обробки звуку. Підходить для людей зі ступенем приглухуватості III і IV. Чотири канали, чотири програми, триммерний спосіб настройки. Максимальна потужність досягає 132 дБ, посилення – 70 дБ, а межі частотного діапазону – від 110 до 6000 Гц. Можна також вибрати опцію шумозаглушення, регулювання гучності, захисту від вологи і придушення зворотного зв’язку. У комплекті йдуть три вушних вкладиша, адаптер, ріжкова трубка і кейс для зберігання. Однією батарейки вистачає на пару тижнів використання. Гідна модель від Siemens.


ПЛЮСИ:

  • Захист від вологи
  • Регулювання гучності
  • Опція шумозаглушення

МІНУСИ:

  • Призначений для III і IV ступенів приглухуватості
  • Немає кнопки вкл/вимк



Кращий кишеньковий слуховий апарат РИТМ Арія-2ТП

Слуховий апарат РИТМ Ария-2ТП - фото

Кишеньковий слуховий апарат з виносним ресивером. Обробляє звук цифровим методом, налаштовується через програмування. Підходить для хворих з III і IV ступенями приглухуватості. Максимальна потужність звуку досягає 132 дБ, а максимальне посилення – 72 дБ. Звук розподіляється по чотирьох каналах. Передбачено дві програми роботи, функції шумозаглушення, регулювання гучності і придушення зворотного зв’язку. Компактний виносний ресивер розмірами лише трохи перевищує пальчикову батарейку, від якої живиться прилад.


ПЛЮСИ:

  • Компактний ресивер
  • Регулювання гучності
  • Функції шумозаглушення

МІНУСИ:

  • Призначений для III і IV ступенів приглухуватості



повернутися до меню ↑

FAQ

Чим відрізняється слуховий апарат від підсилювача звуку?

Слуховий апарат – медичний пристрій, який потрібно підбирати за рекомендацією лікаря, складний і точний прилад з індивідуальними настройками. Підсилювач звуку коштує дешевше, набагато простіше влаштований, не відноситься до медтехніки і не виправляє слух, а тільки підсилює звук. Для людей з вадами слуху підсилювач, як правило, не потрібен і навіть шкідливий.

Як чистити слуховий апарат?

Апарат потрібно регулярно протирати сухою м’якою тканиною і чистити спеціальною щіточкою-мультитул. Своєчасно міняйте сірчаний фільтр і не використовуйте воду, спирт або інші розчинники. Найкраще буде знайти в інтернеті керівництво по чистці вашого апарату.

Summary
Кращі слухові апарати: незалежний ТОП
Article Name
Кращі слухові апарати: незалежний ТОП
Description
Кращий слуховий апарат: переваги і недоліки, характеристики, який слуховий апарат краще придбати, відгуки реальних покупців і професіоналів
Author
Ната Левенец
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.