
Епідемія коронавирусной інфекції в самому розпалі, велика частина світу вже на карантині і невідомо, що буде далі. Але ж крім COVID-19 ніхто не відміняв і інші хвороби: той же грип, наприклад, корисніше не став. Іноді просто чистих рук і самоізоляції недостатньо – і тут на допомогу приходять гаджети. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як боротися з вірусами будинку за допомогою ультрафіолетових випромінювачів.
Навіщо потрібен бактерицидний ультрафіолетовий випромінювач
Ультрафіолет – це невидиме для людського ока світлове випромінювання з довжиною хвилі від 10 до 400 нм. Побачити ми його не можемо, але можемо відчути: УФ-випромінювання використовують і в медицині, і в косметології. Завдяки йому ми загоряємо, воно допомагає організму виробляти вітамін D і серотонін, воно ж бореться з інфекціями.
Пам’ятайте кварцові лампи в лікарні чи дитячому садку? Вони теж випромінюють ультрафіолет. Саме він знезаражує повітря в приміщенні, вбиваючи віруси, бактерії, спори цвілі, яйця паразитів і взагалі все маленьке і шкідливе. Вельми корисний прилад в поточних епід-умовах.
Благо, зараз можна без зусиль знайти ультрафіолетову лампу для будинку – досить обзавестися такою і за здоров’є себе та своїх близьких можна буде хвилюватися набагато менше. Залежно від довжини УФ-хвиль подібні лампи можуть використовуватися як для знезараження приміщення, так і для підвищення імунітету, домашнього садівництва і навіть сушіння лаку на нігтях. Але в цій статті ми поговоримо про бактерицидні ультрафіолетові лампи, які застосовують для очищення повітря від хвороботворних організмів.
повернутися до меню ↑На що звернути увагу при виборі знезаражувальної УФ-лампи
Вид ламп. За цією ознакою виділяють:
- Кварцові лампи – вони називаються так тому, що колба таких ламп виготовлена з кварцового скла. Вони видають саме жорстке випромінювання, яке ефективно знищує віруси, бактерії і паразитів, але настільки ж згубно діє на живі клітини, тому під час процедури кварцування в приміщенні не повинно бути людей. Процес кварцування пов’язаний з утворенням озону, який запобігає гниттю і бореться з інфекціями, але в більших концентраціях отруйний для людини. Найчастіше прилади цього типу використовують в лікарнях, закладах громадського харчування, а також на складах для підтримки свіжості продуктів. Компактні кварцевателі застосовують для знезараження взуття, інструментів. Надзвичайно ефективні прилади, але далеко не найбезпечніші.
- Увіолеві бактерицидні лампи – колби в таких пристроях виготовляють не з кварцового, а з увіолевого скла, яке створено спеціально для того, щоб поліпшити пропускання ультрафіолетового випромінювання. Озон при роботі таких ламп не утворюється, так що вони можуть постійно працювати, не уявляючи загрози для людей. Однак випромінювання повинне бути спрямоване вгору, для чого використовують спеціальні кожухи. Якщо дивитися на таку лампу незахищеним поглядом, можна запросто отримати опік рогівки, за яким послідує погіршення зору. Тому при випроміненні такими лампами використовують спеціальні захисні окуляри. Чи не такі ефективні, як кварцові, але і не настільки небезпечні прилади.
- Амальгамні лампи – на відміну від кварцових і увіолевих ламп, тут ртуть знаходиться не в рідкому вигляді, а в стані амальгами – твердого з’єднання із індієм і вісмутом. Це робить їх більш безпечними: скажімо, якщо амальгамна лампа розіб’ється, то те що міститься в ній – ртуть, не заподіє шкоди здоров’ю людини. Озон вони не виділяють, але бактерицидний ефект і термін служби у таких ламп вище всяких похвал.
Тип приладу. Залежно від конструктивних особливостей бактерицидні випромінювачі можна розділити на:
- Відкриті – в таких випромінювачів лампа нічим не прикрита, тому на час роботи з приміщення потрібно видалити і людей, і тварин. Найдоступніші, але не найзручніші кварцевателі.
- Закриті (рециркулятори) – у таких знезаражувачів лампа закрита кожухом, а повітря проходить через пристрій за допомогою вбудованого вентилятора. Ці облучателі дорожче, але вони куди зручніше і безпечніші, до того ж на час процедури не потрібно виходити з приміщення.
- Спеціалізовані – УФ-випромінювачі, призначені для якихось конкретних медичних цілей. Зазвичай поставляються з набором спеціальних насадок.
Розміщення.
Ультрафіолетові випромінювачі можна розділити на стаціонарні і мобільні. Перші закріплюють на стіні, стелі або на на полу зазвичай так роблять в лікарняних палатах, операційних або на продуктових складах. Другі ж можна переміщати – це не такі потужні, але більш компактні і зручні в побуті пристрої. Серед мобільних бактерицидних опромінювачів є навіть зовсім невеликі моделі, призначені, наприклад, для знезараження шаф.
Потужність
Чим могутніше УФ-лампа, тим більшу площу знезараження вона має. При стандартній висоті стель можна відштовхуватися від того, що 1 ват потужності лампи досить для знезараження 1,5-2 квадратних метрів площі. Крім того, бажано мати невеликий запас. Тобто, для типової вітальні площею в 20-25 квадратних метрів має вистачити 15-ватної лампи.
Також читайте про дарсонвалі: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/krashh%d1%96-darsonval%d1%96-2020-roku-nezalezhnij-top/
повернутися до меню ↑Топ-5 ультрафіолетових знезаражувачів для боротьби з інфекціями
Ультрафіолетовий випромінювач ОБН-150 Азов
Чи не найдешевший, але надійний і ефективний дволамповий комплект для знезараження приміщень. Встановлюється на стіну. В роботі використовує природну конвекцію. Протягом деякого часу може використовуватися в присутності людей без шкоди для здоров’я. Укомплектований двома змінними 30-ватними лампами Philips яка розрахована до 8000 годин. Продуктивність може досягати 304 кубічних метрів очищеного повітря в годину при 95% знезараження. Може використовуватися в будь-яких умовах: від операційних до складів.
- Дешевий варіант
- Велика продуктивність
- На момент роботи не можна ноходитись у приміщенні
- Відсутність мережевого кабелю
Ультрафіолетовий випромінювач Кристал
Компактний бактерицидний ультрафіолетовий випромінювач побутового призначення. Виконання настільне. Здатний підтримувати чистоту і безпеку повітря в приміщеннях невеликого об’єму. Прилад знищує до 90% хвороботворних мікроорганізмів. Укомплектований надійною і довговічною лампою, термін служби яких становить 6000 годин. Здатний працювати до 12 годин без перерви. Невеликий зручний апарат стане надійним домашнім помічником в боротьбі з коронавірусом та іншими інфекціями.
Опромінювач бактерицидний Кристал купили після появи в будинку малятка. Якщо в будинку хтось захворів, то щоб уникнути зараження малюка ми завжди включаємо лампу і майже у всіх випадках вона допомагає. Коли вона працює, в кімнаті нікого не повинно бути. У своєму відгуку також хочу відзначити, що з кварцовою лампою Кристал потрібно бути дуже обережно ставитись, щоб не побити. Для дезінфекції будинку світильник опромінювач Кристал підходить просто ідеально. Працювати з ним дуже легко, вмикаєш в розетку і на час функціонування покидаєш кімнату. Використовую його вже близько року і можу сказати, що вся сім'я стала набагато менше хворіти. Тепер раджу купувати кварцову лампу Кристал всім своїм знайомим.
- Здатний працювати до 12 годин без перерви
- Легка у використанні
- Сама лампа нічим не захищена
Ультрафіолетовий випромінювач Армед СH111-115 у металевому корпусі
Побутовий ультрафіолетовий очисник повітря рециркуляционного типу. Призначений для настінного розміщення. Укладений у міцний металевий корпус білого кольору (є модифікація з кольоровим пластиковим корпусом, яка коштує трохи дешевше). Оскільки лампа прихована всередині, прилад можна використовувати в присутності людей. Потужність пристрою складає 20 ват, що дає продуктивність в 30 кубічних метрів чистого повітря в годину. Ефективність опромінювача досягає 99%. Заявлений термін служби лампи – 8000 годин.
- Міцний металевий корпус
- Можна використовувати в присутності людей
- Шумний
Ультрафіолетовий випромінювач Рециркулятор 80
Продуктивний рециркулятор, який не тільки знезаражує повітря за допомогою ультрафіолетового опромінення. У приладі крім УФ-лампи також встановлені попередній фільтр, комбінований HEPA + вугільний фільтр і фотокаталітичний фільтр. Здатний очистити повітря від хвороботворних організмів, летючих сполук, пилу, неприємних запахів і взагалі всього, що заважає нормально жити і дихати. Передбачено три режими роботи: нічний, середній і максимальний. Максимальна продуктивність досягає 100 кубічних метрів чистого повітря в годину, так що розміщувати прилад можна в приміщеннях площею аж до 44 квадратних метрів. Вбудований таймер, сенсорне управління, датчик заміни фільтрів.
- Оснащений додатковими фільтрами
- Має три режими роботи
- Має таймер
- Важко замінити лампу самому
Ультрафіолетовий випромінювач СОНЕЧКО ОУФб-04
Найбільш доступний ультрафіолетовий випромінювач в нашій добірці. Він призначений не тільки для знезараження повітря в приміщенні, але і для лікування суглобів, носоглотки, порожнини рота, дихальної системи, шкіри, нервової системи. З його допомогою можна полегшити перебіг майже будь-якої хвороби: від гаймориту до обмороження. Потужності пристрою досить для роботи в приміщенні площею до 20 квадратних метрів. У комплекті з приладом йдуть захисні окуляри, біодозиметр і змінні насадки.
Купували для опромінення кімнат в маленькій квартирі на "грипозний період" (якраз захворіли всією сім'єю), тому про можливість застосування до ЛОР органів сказати нічого. Додатково включаю у ванній кімнаті - для противоплесневої профілактики. При площі кімнат за 15-17м2 досить опромінення протягом 40-50хв. Величезний мінус - сморід від пластика корпусу. При роботі приладу сморід посилюється - мабуть, від нагріву. Ніжка-підстава - вельми хистка, але якщо поводитися акуратно - зійде. В цілому, мені сподобався.
- Може використовуватися для лікування
- Легкий і портативний
- Неприємний запах від пластикового корпусу
повернутися до меню ↑
FAQ
Відкриті бактерицидні випромінювачі повинні працювати, коли в приміщенні немає людей, так що для знезараження кімнати потрібно включити прилад, вийти і закрити за собою двері. Процедура займає 20-40 хвилин, після неї кімнату потрібно провітрити. А ось якщо ви користуєтеся рециркулятором закритого типу, то він все зробить за вас – виходити з приміщення під час його роботи не потрібно.
У будь-якому випадку, занадто захоплюватися очищенням повітря теж не варто: стерильна атмосфера в будинку не принесе імунітету дітей і дорослих нічого хорошого.
Використовувати кварцову лампу можна лише після консультації з лікарем. Більше шкоди, ніж користі, вона принесе тим, хто страждає від:
індивідуальної непереносимості пристрої, онкологічних захворювань, проблем з тиском і судинами, захворювань шлунково-кишкового тракту, туберкульозу, атеросклерозу, хвороб ендокринної системи, ниркової недостатності, запальних процесів.


[…] https://kstech.com.ua/zdorovya/krashchi-ultrafioletovi-vyprominiuvachi-2020-roku/ […]
[…] Також читайте про ультрафіолетові випромінювачі: як вибрати найкращі – https://kstech.com.ua/zdorovya/krashchi-ultrafioletovi-vyprominiuvachi-2020-roku/ […]