Як вибрати якісну електричну зубну щітку: секрети правильного підбору за параметрами

Для початку невелика історична довідка: перші концептуальні напрацювання щодо створення електричної зубної щітки з’явилися ще в далекому 1939 році, але в той час цю задумку люди не прийняли всерйоз. Тільки у 1954 році швейцарський винахідник Філіпп-Гі Воог зміг впровадити першу масову модель під егідою компанії Broxo. Вона була досить громіздкою і вимагала постійного підключення до електромережі, що не завжди зручно при знаходженні у ванній кімнаті. У 1959 року виробництво автоматичних зубних щіток було поставлено на потік, а їх асортимент і можливості почали поступово розростатися і поліпшуватися. Перші зразки техніки створювалися спеціально для людей з обмеженими можливостями

Види електричних щіток для зубів: характеристики, сильні і слабкі сторони

Механічна електрична зубна щітка: плюси і мінуси стандартної модифікації

Перший бездротовий прилад для чищення зубів з’явився в продажу в 60-і роки XX століття. Щітка була не менш габаритною, ніж її «хвостата» попередниця, і була обладнана акумулятором на основі нікелю і кадмію. Згодом змінювався енергоносій, але функції і принцип роботи залишалися незмінними.

Суть в наступному: в корпусі щітки знаходиться електромотор. У процесі роботи він задіє щетинки, які можуть виконувати два види рухів: 

 1. Зворотньо-обертальні. У процесі обертання щетинок по колу ви переносите прилад, очищаючи кожен зуб окремо.
 2. Вгору-вниз (вібрація). В даному випадку ви робите такі ж рухи, як при чищенні зубів звичайною щіткою

Подібні електрощітки для зубів є не тільки найпоширенішими, але і найдешевшими серед всього модельного асортименту.


ПЛЮСИ:

 • Доступні ціни та великий вибір продукції
 • Наявність в конструкції датчика тиску запобігає істотним пошкодженням емалі або м’яких тканин
 • Наявність різних насадок дозволяє незалежно користуватися апаратом відразу декільком членам сім’ї

МІНУСИ:

 • Невисока швидкість обробки в порівнянні з конкурентами
 • Люди з дефіцитом кальцію або іншими дефектами зубної емалі не зможуть користуватися подібними пристроями
 • Необхідність періодичної зміни насадок та елементів живленняЗвукова електрична зубна щітка – швидкісна очищення вашого рота

Наступним поколінням розвитку героїні нашого огляду можна вважати звукову версію. На відміну від попередньої моделі, така електрична зубна щітка на батарейках або акумуляторі створює високошвидкісний повітряний потік, який призводить до змішування повітря, рідин (слина і вода) і зубної пасти з подальшим їх нанесенням повітряним потоком на зуби і ясна. При цьому вам не потрібно притискати щетинки до поверхні емалі, для оптимального ефекту достатньо відстані в 1-2 мм. Свою назву ця щітка отримала через те, що швидкість роботи дозволяє в процесі чистки чути звуки руху щетинок.

 Звукові хвилі проникають навіть в міжзубні проміжки, які накопичують максимальну кількість частинок їжі і бактерій.


ПЛЮСИ:

 • Високий ступінь очищення порожнини рота
 • Мінімальний ризик пошкодження твердих тканин зуба або ясен
 • Апарат бореться не тільки з м’яким нальотом, а і з зубним каменем

МІНУСИ:

 • Вартість девайса набагато вище стандартних рішень
 • Крім згадуваних раніше протипоказань, такий варіант не підійде власникам коронок, пломб та / або вінірів
 • Вагітним жінкам і людям, що мають проблеми з серцем, також не рекомендується використання звукових зубних щітокНе забудьте підібрати насадку, яка підходить саме вашому типу дентину

Ультразвукова електрична зубна щітка – кращий захист від нальоту, карієсу і каменю

Найбільш технологічним і прогресивним видом електричних приладів для чищення зубів є ультразвукова модифікація. Перша запатентована модель побачила світ в США у 1992 році і з тих пір займає перше місце за потужністю обробки. Спочатку чистку ультразвуком робили тільки в стоматологічних клініках, приватна практика була відсутня як клас. За функціоналом така електрична щітка практично не відрізняється від попереднього виконання. Вся різниця ховається в інтенсивності – якщо у звукового пристрою вона становить від 10 200 до 30 600 рухів за хвилину, то ультразвуковий варіант забезпечує 2,4 млн (!) рухів за той же період часу. Таким чином, у ваше розпорядження потрапляє професійна зубна щітка, яка забезпечить безпрецедентну чистоту навіть самих важкодоступних місць у роті.


ПЛЮСИ:

 • Очищення порожнини рота на рівні стоматологічної клініки
 • Крім видалення нальоту і частинок їжі можна домогтися відбілювання емалі
 • Не вимагає специфічних знань про тонкощі обробки зубів і ясен

МІНУСИ:

 • Вартість девайса набагато вище стандартних рішень
 • Крім згадуваних раніше протипоказань, такий варіант не підійде власникам коронок, пломб та / або вінірів
 • Вагітним жінкам і людям, що мають проблеми з серцем, також не рекомендується використання звукових зубних щітокповернутися до меню ↑

Як правильно вибрати електричну зубну щітку: підбір за параметрами і показниками

Якщо після нашого опису ви зрозуміли, що подібний пристрій для гігієни здатний поліпшити ваше здоров’я, необхідно також попередньо вивчити всі найбільш важливі параметри і врахувати можливі підводні камені у вигляді протипоказань. Давайте ж скоріше приступимо до їх розгляду! У кожної щітки своє коло користувачів. Пам’ятайте про показання та обмеження при виборі!

Швидкість руху (обертання) і різні режими роботи – найважливіші показники

Ми не просто так відразу позначили, що існує три види електричних приладів для чищення зубів і ясен з різною частотою руху щетинок. Саме від швидкості чистки і наявності одного або декількох режимів роботи буде залежати актуальність покупки тієї або іншої моделі серед усього рейтингу електричних зубних щіток. Враховуйте стан емалі і ясен, наявність пломб, коронок і інших протезів, а також здоров’я всіх членів родини.

 Якщо ви носите брекети – тимчасово доведеться користуватися звичайною щіткою.

Наявність режимів відбілювання, масажу і подібних функцій дозволить в майбутньому заощадити чимало грошей, але рішення про необхідність тих чи інших опцій приймаєте ви самі – деяким потрібен лише мінімум можливостей для дотримання гігієни. Чим більше режимів, тим більш здорова і біла ваша усмішка. Але і термін роботи пристрою, на жаль, менший.

Яку вибрати електричну зубну щітку відповідно до використаних матеріалів і їх властивостей

Наступним пунктом, на який варто звернути увагу, є матеріали щітки, а також їх параметри. На передньому плані стоїть форма і діаметр головки-насадки, а також жорсткість щетини. Ідеальними показниками для стандартних модифікацій за габаритами вважаються округлі форми і діаметр, що не перевищує 1,5 см. Для звукових і ультразвукових виробів підійде будь-яка форма, так як звукові хвилі досягають будь-якої ділянки ротової порожнини. 

В ідеалі щетинки повинні утворювати увігнуту фігуру – тоді буде забезпечений максимальний доступ до емалі і ясен. У плані жорсткості можна помітити наступні варіанти: 

 • М’яка щетина.Підійде для чутливого і ослабленого дентину, електронні зубні щітки для дітей також комплектуються подібним ворсом; 
 • Щетина середньої жорсткості. Універсальне рішення для неослабленої емалі;
 • Щетина високої жорсткості. Призначається тільки в особливих випадках, не завжди є у продажу. Як матеріал більш ніж в 90% випадків використовують пластмасу. В індивідуальних примірниках можна зустріти натуральну щетину, але такий вибір рекомендований лише для алергіків.

Тип елемента живлення і наявність додаткових функцій – корисні новації

Від часу безперервної роботи залежить зручність використання. Тому не варто ігнорувати те, яке джерело енергії встановлено у виріб. Дешеві моделі, як правило, працюють від звичайних батарейок, що негативно позначається на подальших витратах. Більш якісні екземпляри обладнані акумулятором, що позитивно впливає як на термін служби, так і на автономність. 

Врахуйте, що батарейки потрібно періодично виймати з корпусу, тому що вони мають тенденцію окислюватися.

Присутність у щітки таймера для контролю над часом виконання процедури, датчика сили натискання, індикації зносу змінної насадки і інших наворотів несе виключно допоміжний характер – не варто приділяти такому зайву увагу.

«Розумні» зубні щітки тільки з’являються на нашому ринку і стоять поки що досить дорого

Якою має бути електрична зубна щітка для дітей

Окремо стоїть дитяча електрична зубна щітка – призначається така техніка для молодших членів сім’ї від 7 років і старше. На відміну від «дорослої» комплектації, такий апарат має наступні особливості:

 • яскравий зовнішній вигляд, що дозволяє захопити дитину процесом чищення;
 • невисокий темп роботи мотору, який не дозволить пошкодити ротову порожнину;
 • наявність сигналу у вигляді веселої мелодії, який повідомляє про закінчення процедури.

Головною перевагою покупки електричного пристрою для очищення зубів і ясен буде можливість перетворити нудне і рутинне заняття в незвичайну гру, тим самим з юних років привити своїй дитині інтерес до правильної гігієни.

З такою «іграшкою» дитина не буде сприймати процедуру як щось страшне і неприємне.

повернутися до меню ↑

Яка електрична зубна щітка краще в 2021 році: рейтинг та відгуки покупців

Якщо ви поки ще не визначилися з тим, яку конкретно щітку хочете купити, ми пропонуємо вам ознайомитися з нашим рейтингом кращих зубних щіток на 2021 рік. Ви знайдете варіанти на будь-який смак – від самих бюджетних рішень і дитячих електричних зубних щіток до приладів преміум-класу. Додані відгуки продемонструють, що нашу думку розділяють і тисячі покупців.

Також читайте по фотоепілятори: https://kstech.com.ua/zdorovya/yak-vibrati-krashhij-fotoepiliator-2020-roku/

1. Oral-B Vitality 3D White Luxe, Braun

Oral-B Vitality 3D White Luxe-фото

Відкриває нашу ТОП-7 бюджетний представник від самого іменитого і популярного на сьогоднішній день бренду Oral-B, що виготовляється фірмою Braun. Для своєї вельми скромної за нинішніми мірками ціни це чудо техніки здатне за пару хвилин повернути вашим зубам не тільки чистоту, але і білизну – в комплекті йде насадка для відбілювання.

 
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot Купуй на Stylus Купуй на Hotline

2. Oral-B Professional Care 800, Braun

Oral-B Professional Care 800 -фото

Більш просунута в плані можливостей модель від того ж виробника. Вартість вище, ніж у попереднього номінанта, але при цьому у зубної щітки в наявності насадки для чутливих зубів, більш висока інтенсивність роботи і ергономічна ручка.

Oral-B Professional Care 800 моя перша електрична зубна щітка
Oral-B Professional Care 800
03.03.2020
    

Долго вибирав електричну зубну щітку. У Oral-B Professional Care 800 сподобалася комплектація - 2 насадки, велика підставка. Акумулятора вистачає на 2 тижні, правда щітка заряджається довго (близько суток). Одна насадка розрахована на 3-4 місяці, потім потрібно змінити на нову (в магазині великий вибір насадок). Використовую більше року, зуби стали справді білішими, головне подібрати хорошу зубну пасту і вчасно змінювати насадки.
Достойна зубна щітка з гарною комплектацією за свої гроші.

Купуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

3. CS Medica CS-232

CS Medica CS-232-фото

А ось це вже бренд, що випускає в основному бюджетні, але якісні прилади для догляду за здоров’ям. В обраному нами екземплярі присутні кілька режимів для найкращого результату і індикатор завершення зарядки. 

Купуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

4. Philips Sonicare 2 Series HX6232 / 20

Philips Sonicare 2 Series HX6232-фото

Перед нами один з основних конкурентів Oral-B як за якістю продукції, так і за зручністю використання. Незважаючи на бідну, в порівнянні з CS, комплектацію, відібрана нами модель електричної зубної щітки здатна очистити більшість проблемних місць і володіє енергоємним акумулятором.


ПЛЮСИ:

 • Яркий дизайн
 • Зручна
 • Довго тримає заряд

МІНУСИ:

 • Зарядний пристрій один на дві щітки
 • Один режим роботи
 • Немає чохла для перевезенняКупуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на Eldorado Купуй на Hotline

5. Donfeel HSD-010

Donfeel HSD-010-фото

Московський бренд Donfeel, який існує з 2001 року, випускає дуже технологічні і доступні пристрої за досить привабливими цінами. Якщо у вас немає пломб і коронок, але зуби потребують ретельного догляду, рекомендуємо саме цей варіант! 

Купуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на MOYO Купуй на Eldorado

6. Emmi-dent 6 Professional Metallic

Emmi-dent 6 Professional Metallic-фото

Вершина технологічної еволюції, створена спільними зусиллями трьох компаній з Німеччини, США та Швейцарії. Це машина для знищення будь-яких джерел інфекції і карієсу, вибір будь-якого стоматолога! Але будьте готові до високої вартості, адже це дійсно апарат професійного рівня. 

Emmi-dent 6 Professional – ефективний догляд за порожниною рота
Emmi-dent 6 Professional Metallic
03.03.2020
    

Електрощіткою Emmi-dent 6 Professional користуюся чотири місяці . Річ сильна. Не просто чистить зуби, а й удаляє зубний камінь і вбиває бактерії. Для видалення зубного камня є спеціальна насадка. Завдяки антибактерицидній дії усуває запах зі рта. Щетка відмінна, купив випадково-побачив рекламу і не жалкую.

Купуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на MOYO Купуй на Eldorado

7. Oral-B Stages D12.513K

Oral-B Stages D12.513K-фото

До речі, ми не забули і про дітей: електричні зубні щітки «Кричав-Бі» серії Stages мають кращі відгуки серед стоматологів і простих покупців. Кілька варіантів зовнішнього вигляду, доступні ціни та зручний функціонал – що ще для здоров’я своїх чад потрібно?

Купуй на Rozetka Купуй на Foxtrot Купуй на Stylus Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

Яка ж ти, найкраща електрична зубна щітка? 

На сьогодні наша місія виконана. Ми поділилися всією необхідною інформацією і сподіваємося, що вона допоможе вам прийняти остаточне рішення і зберегти здорову і білу посмішку надовго. 

Назва товаруХарактеристикиВартість

Oral-B Vitality 3D White Luxe


Oral-B Vitality 3D White Luxe-фото-min
Тип- механічна
Кількість насадок - 1
Режими роботи - 1
Частота рухів у хвилину -7600
Джерело живлення - акумулятор
Час безперервної роботи - 28 хвилин

Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Stylus
Купуй на Hotline

Oral-B Professional Care 800

Oral-B Professional Care 800-фото-min
Тип- механічна
Кількість насадок - 2
Режими роботи - 1
Частота рухів у хвилину -8800
Джерело живлення - акумулятор
Час безперервної роботи - 28 хвилин
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

CS Medica CS-232

CS Medica CS-232-фото-min
Тип- звукова
Кількість насадок - 3
Режими роботи - 3
Частота рухів у хвилину -28000
Джерело живлення - акумулятор
Час автономної роботи - 56 хвилин
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Philips Sonicare 2 Series HX6232 / 20

Philips Sonicare 2 Series HX6232-фото-min
Тип- звукова
Кількість насадок - 2
Режими роботи - 1
Частота рухів у хвилину -31000
Джерело живлення - акумулятор
Час безперервної роботи - 56 хвилин
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Eldorado
Купуй на Hotline

Donfeel HSD-010

Donfeel HSD-010-фото-min
Тип- ультразвукова
Кількість насадок - 3
Режими роботи - 4
Частота рухів у хвилину -2 800 000
Час безперервної роботи - 112 хвилин
Додаткові функції - станція зарядки з УФ-дезінфектором, таймер індикації зарядки, датчик тиску
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Emmi-dent 6 Professional Metallic

Тип- ультразвукова
Кількість насадок - 1
Режими роботи - 1
Частота рухів у хвилину -96 000 000
Джерело живлення - акумулятор
Час автономної роботи - 10 днів
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на MOYO
Купуй на Eldorado

Oral-B Stages D12.513K

Oral-B Professional Care 800-фото-min
Тип- механічна
Кількість насадок - 1
Режими роботи - 1
Частота рухів у хвилину -7600
Час безперервної роботи - 28 хвилин
Додаткові функції -індикація зарядки, індикатор зносу насадки
Купуй на Rozetka
Купуй на Foxtrot
Купуй на Stylus
Купуй на Hotline
повернутися до меню ↑

FAQ

Як часто необхідна заміна насадок?

Насадки для електричної зубної щітки необхідно змінювати не рідше, ніж 1 раз на 3 місяці.

Summary
Як вибрати якісну електричну зубну щітку: секрети правильного підбору за параметрами
Article Name
Як вибрати якісну електричну зубну щітку: секрети правильного підбору за параметрами
Description
Як вибрати електричну зубну щітку у 2021 році. ТОП-7 кращих моделей. Відгуки стоматологів. Переваги і недоліки. Основні параметри і характеристики.
Author
Publisher Name
KSTech
Publisher Logo

Ми будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.